Четвъртокласници

  • 21 554
  • 326
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 752
Мойто диване се отчете само с "Емил от Льоноберя" и то с триста зора, кандърми и усилия. Вкъщи всички обожаваме книгите, туй мойто как пък хич да не го влече  ooooh!

# 16
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Milenita, не се ядосвай, има време да ги заобича. Аз започнах да чета доста късно с желание - чак в гимназията, но от тогава не спирам. Затова и сега не се притеснявам за сина, колкото толкова, само да не е без нищо, че съвсем ще му обеднее речника.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 752
Milenita, не се ядосвай, има време да ги заобича...

уфф, дано.., че вече три години чакам да заобича, ама май по-зле става. Добре, че поне в списанията малко от малко се зачита, че да не го обявя отсега за пълен алитерат  Mr. Green

ма, иначе го раздава съвременен творец - миналия уикенд рапира съчинена от него "песен" - 16 стиха в рими, къде стъкмени, къде с английски думи... умрях да се смея с моя домашен "ъпсурт"

# 18
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Здравейте и от Добрич.  bouquet

Моята дъщеря се справи с 8 книги от списъка, но с голям зор. Wink Не чете с удоволствие, за мое съжаление.  Sad
Изкара доста интересно и вълнуващо лято, пълно с емоции. Надявам се да е настроена положително за този важен 4 клас. Затъжила се е за приятелките си, затова и чака с нетърпение 15 септември.
Относно кандидатстване след 4 клас, в нашия град има възможност само за математическа гимназия и частна езикова гимназия. Смятам, че дъщеря ми ще е по- добре да си остане в това училище до 7 клас.
Сега стои пак на дневен ред подготовката за училище, от рода на дрехи, обувки, пособия и т.н. Расте просто като гъбка, над 156 см е вече, 37 номер обувки. Не знам докога ще расте толкова интензивно...

# 19
  • София по рождение
  • Мнения: 1 240
Milenita, не се ядосвай, има време да ги заобича...

уфф, дано.., че вече три години чакам да заобича, ама май по-зле става. Добре, че поне в списанията малко от малко се зачита, че да не го обявя отсега за пълен алитерат  Mr. Green

ма, иначе го раздава съвременен творец - миналия уикенд рапира съчинена от него "песен" - 16 стиха в рими, къде стъкмени, къде с английски думи... умрях да се смея с моя домашен "ъпсурт"


 rotfImbo rotfImbo.....значи не се ядосвай, щом може за съчинява стихове....поет ще да става

# 20
  • София
  • Мнения: 1 752

 rotfImbo rotfImbo.....значи не се ядосвай, щом може за съчинява стихове....поет ще да става

..., абе и т'ва е съмнително, че силно повлиян от "ъпсуртовския" стил две от римите бяха нещо от сорта за "момата в колата и вдигната полата" и аз 'ептен  Shocked
вероятно ще наблегнем на образователните теми на разговор за "момите с полите" като се върне...
'щот досега кат си го гледам с неговите мини габарити 133см/25кг (особено на фона на някои връстници) и все си го мисля мъничък и неразбиращ  Thinking

# 21
  • Мнения: 2 700
Здравейте и от мен,
В началото на лятото дъщеря ми обясняваше наляво и надясно,че щяла да прочете най-много книги от класа си и щяла да излезе първенец Outta Joint - с триста зора е прочела 8 книги и май с толкова ще си остане. Лятото било за ваканция, а ваканцията трябвало да е разнообразна.  Laughing То за разнообразна ОК - беше на 3 градски лагера, 1 морски лагер от училище, 15 дни бабин дом, 2 почивки с нас (eдната все още предстои), но за 5 стотинки работа не е свършила. От миналата година им останаха някакви страници в сборника по математика, които трябваше да довършат, но познайте колко задачи е решила. Имат проект да пишат по една от 4 теми по избор - не знае кои са темите. А попълването на читателския дневник е все още в зародиш. Mr. Green

anuschka, завиждам ти за размерите на дъщеря ти или поне в частта крака. Дъщеря ми носи все още 33-34 и съм се видяла в чудо от обикаляне за обувки - ни риба, ни рак. Просто мечтая да влезе в категория дамски обувки.

# 22
  • Мнения: 243
И аз да се запиша тук...
И моят син ще е четвърти клас.
Оставила съм го детето доста на "самооправяне"  Laughing
Време стана да взема да се запиша в някоя тема  и да следя нещата, защото таз година май ще е доста сложна!
А за ваканцията какво да кажа - жалко че свършва!
Това беше едно хубаво и разнообразно лято за детето, в което.... дори успя да си прочете повечето книги от списъка - романите всичките, останаха  му една две книжки с приказки и стихотворения на Петко Славейков.

# 23
  • София по рождение
  • Мнения: 1 240

 rotfImbo rotfImbo.....значи не се ядосвай, щом може за съчинява стихове....поет ще да става

..., абе и т'ва е съмнително, че силно повлиян от "ъпсуртовския" стил две от римите бяха нещо от сорта за "момата в колата и вдигната полата" и аз 'ептен  Shocked
вероятно ще наблегнем на образователните теми на разговор за "момите с полите" като се върне...
'щот досега кат си го гледам с неговите мини габарити 133см/25кг (особено на фона на някои връстници) и все си го мисля мъничък и неразбиращ  Thinking

Лелеле, ама верно от тия ъпсурти речника ще стане един ъпсуртен. Дано поне не започнат да се изразяват така, да употребяват често тези изрази....а за размерите и моят е същия само с два кг. и с 2 см. повече, лошото е че той се ядосва - на фона на ония ми ти върлини в класа и махалата... Sick Налага се често да обяснявам, че той извъднъж ще "фръкне", както е бил баща му  Laughing Айде стига съм писала...Да са ни живи и здрави!

# 24
  • в семейството
  • Мнения: 404
Септемврийски привет и от мен!   bouquet
Не знам да се хваля ли с прочита на книгите или "не". Спрямо миналата година имаме напредък, но като ви чета вас не сме много добре - 5 книги. Всичко друго и се прави, само не и да чете. Най се ядосвах, като ми каже: скучно ми е  Shocked . Карам я да чете, ама на нея не и се четяло  Twisted Evil . Казвам и , че едно време  Mr. Green нямаше компютри и толкова телевизия, а почти никога не ми е било скучно- четях книги и то не само от списъците  Peace . А как ще я караме в четвърти клас направо не ми се мисли. Сега, понеже смятам да я записвам на английски  в Британика, а тя ми вика: А ако съм след обед на училище кога ще си уча и кога ще си пиша домашните  #Crazy . Само игра и дай с децата.

# 25
  • Мнения: 2 176
Здравейте, мами!   bouquet

Нашата бъдеща четвъртокласничка чете с удоволствие. Според баба и, била прочела книгите от списъка. Записана е на библиотека (в провинцията) и дори си взима книжки, които тя си избере, извън програмата.
Друг е въпросът какво и остава в главата след прочитането...
Но то ще се чуе наесен. Wink

Исках да ви питам дали сте купили предварително тетрадки и разни помагала по ваше усмотрение. Аз купих няколко неща, но се чудя какво още мога да взема.

Последна редакция: вт, 02 сеп 2008, 11:37 от multimodal

# 26
  • Мнения: 385
Ние купихме почти всичко, като се замисля само подвързиите остават, но тях ще изберем като дадат учебниците. Тази година му взех тетрадки от 80 листа, защото има навика да къса страници и накрая останат пет листа. Като мине родителската ако нещо сме пропуснали ще купим, че като знам какво лудница става по книжарниците след 15 -ти  ooooh!

# 27
  • София по рождение
  • Мнения: 1 240
Още не сме пазарували.  newsm78 Мисля тетрадките, да са от 40 листа, тъй- като много тежи раницата. А, купих само раница, че предишната вече не става. Ще пазарувам скоро тетрадки и подвързии и някои спомагателни материали.

# 28
  • Мнения: 2 176
Има ли тетрадки 80л. с тесни и широки редове и с малки квадрати?  И изобщо трябва ли да са такива, или може за 4-ти клас само с редове? newsm78

Аз купих тетрадки от 20л. както преди, но и да има промени, все ще ги използваме. Купих още нова раничка, блокчета за рисуване, моливи, флумастри, гуми и т.н. Сигурно има и друго, но не се сещам.

На подвързиите доста са надули цените и сигурно още ще растат. Май трябва и аз да купя, но още не съм решила откъде.

# 29
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
И аз няма да бързам за тетрадките. Но по принцип смятам да й взема от 40 или 60 листа. Ние по български пишем отдавна на широки редове. newsm78
Имаме нова раница вече и няколко моливчета и т.н. Но имам още доста неща да пазаря.
Минахме и профилактичния преглед вчера, че после става доста натоварено в кабинета.., другата седмица смятам да я заведя и при стоматоложката й за профилактика... така де настройваме се бавно славно Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт