За децата и компютрите.

  • 8 470
  • 115
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 3 367
За драстичните случаи.
Има хора с наклонности към зависимости (това е биологичен дефект,к се лекува,не лиготия и липса на контрол). Има специалисти к биха помогнали,защото ако не е пс,ще е тв игра,ако не това-комар,ако не-компулсивно преяждане,ако не-дрога недай Боже. За мен, след като изчетох додо проблемът не е в пс баш и затова 80% от мненията (вкл и моето) са не особено полезни.. късмет и търпение ,додо

# 76
  • Bristol
  • Мнения: 9 371
anette, интересна гледна точка! Между другото съм чувала за ген отговаряш за това лесно пристрастяване, както и ген, който бил причина някои хора да изневеряват редовно на партньорите си. Не знам защо, но някак не мога да го свържа с реалния живот, малко като научна фантастика го приемам  Thinking
Maria.St, освен сайта на CBeebies с игрички, моята щерка отскоро започна да се занимава и с този, http://www.starfall.com/ . Има и една игричка, която й е любима, нещо като куест, една рибка в морето, която влиза в ролята на детектив и трябва да реши разни заплетени случаи, Freddy the fish, мисля че са 4 или 5 различни игрички, а линка, който съм дала, е към игра номер 3.

# 77
  • Мнения: 3 367
спам
Merry ,боя се че не е гледна точка,а научен факт. Зависимостите са много фасетни,обусловяеми от комбинация от гени (редица) и среда. Работя в тази сфера,лекуваме рамо до рамо комарджии, хора преяждащи компулсивно, и хероин зависими. Не само че е факт от реалния живот,но си има и клиники за лечение на горните,както и за интрнет/пс зависимост.

# 78
  • София
  • Мнения: 62 595
Някои хора се склонни към пристрастяване, но не ми се иска да се казва за децата. Изглежда ми доста стряскащо и страшничко.

# 79
  • Мнения: 2 757
Някои хора се склонни към пристрастяване, но не ми се иска да се казва за децата. Изглежда ми доста стряскащо и страшничко.

Че децата не са ли хора? И ако не при навършване на каква възраст се превръщат в такива ?  Grinning

# 80
  • Мнения: 332
Моят син е на 6г. и от 1г. има собсвен компютър в детската си стая/преди това сядаше на нашия/.
В момента компютъра му е пълен само с неща за него -детски и занимателни игри,филчета,музика.
Ограничение имаше само в началото,защото го заболяваха очите.
Тази вечер например,си пусна компа за 15мин и реши,че му се спи и го изгаси. Laughing
Играта на вън никога не я заменя с компа....

# 81
  • София
  • Мнения: 407
Това е хубава тема, защото компютърът е средство, от което все повече ще ставаме зависими, както сме зависими от телефона, например. Затова, според мен, не е лошо, още от най-ранна възраст, децата да свикнат с него като с нещо от ежедневието, нещо, което е неразделна част от от обкръжаващата ни среда.
Аз лично не налагам особени ограничения конкретно за компютъра, а само най-общи, които важат за почти всичко - да не се прекалява.

# 82
  • вкъщи
  • Мнения: 704
Моите имат строго определено време когато може да играят на компа.Сами разбират че дългото стоене пред компа е вредно.

# 83
Мисля, че е малко относително. Сега обмислям купуването на ПС на детето ми, който да е персонален. Виждам как би седял с часове на моя, ако не се намеся и малко се притеснявам. Искам игрането на игри на комп. да се сведе до минимум, но се чудя дали ще съм в състояние да го контролирам постоянно, тъй като и самостоятелността му е важна.

# 84
абе то  е ясно, не можеш да опазиш компютъра... при това положение, целта е да науча децата да го ползват не само за игри, а и за разни полезни приложения, че само с гейм не става...

# 85
  • Мнения: 1 217
Мисля,че телевизията и компютрите ограбват детството на децата.Смъжът ми вечно спорим по темата,защото той от 4клас се занимава с компютри и до известна степен е научил много неща по този начин,но синът ми буквално се "зомбира" понякога,плаче за най-малкото нещо,не спи,не яде,не разговаря,абе точно като зомби.Затова колкото мога гледам да му отвличам вниманието и да не прекалява,предпочитам да чете книги,или да спортува пред това да играе на компютъра.

# 86
Мисля,че телевизията и компютрите ограбват детството на децата.

извинявай, но... какво пък им ограбват? нашето поколение израстна пред ТВ... и пак ужким бяхме зомбирани, а не виждам някакви фатални последствия. Да не пропускаме и факта, че днешните деца не четат книги, но четат много в интернет и най-вече - пишат, а това е доста важно...

# 87
  • Sf
  • Мнения: 978
нашето поколение израстна пред ТВ... и пак ужким бяхме зомбирани, а не виждам някакви фатални последствия.

Когато мнозинството е зомбирано, последното се превръща в норма. Както е и станало вече - затова не виждаш.

Иначе съм съгласна с долуцитираното ти мнение - компютрите са неизбежни. За разлика от телевизията.

абе то  е ясно, не можеш да опазиш компютъра... при това положение, целта е да науча децата да го ползват не само за игри, а и за разни полезни приложения, че само с гейм не става...

 Peace

# 88
  • Мнения: 4 841
извинявай, но... какво пък им ограбват? нашето поколение израстна пред ТВ... и пак ужким бяхме зомбирани, а не виждам някакви фатални последствия. Да не пропускаме и факта, че днешните деца не четат книги, но четат много в интернет и най-вече - пишат, а това е доста важно...

ЕТО ти кооооолкото искаш фатални последствия... А последната част на мнението ти за съжаление важи и за не малка част от майките  Sad 

# 89
  • Мнения: 1 217
Ограбват им от усмивките,от спокойствието,от съня-от всичко.Започват да се държат и говорят като възрастни,да не могат да фокусират топката,камо ли да я ритнат...мисля,че достатъчно изброих.

Общи условия

Активация на акаунт