Отново градини с неприключили ремонти

  • 22 720
  • 371
  •   1
Отговори
# 180
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 529
http://dv.parliament.bg/DVWeb/downloadPXML.jsp?idFileAtt=31793
http://dv.parliament.bg/DVWeb/downloadPXML.jsp?idFileAtt=31511
http://dv.parliament.bg/DVWeb/downloadPXML.jsp?idFileAtt=31531
http://dv.parliament.bg/DVWeb/downloadPXML.jsp?idFileAtt=30256
http://dv.parliament.bg/DVWeb/downloadPXML.jsp?idFileAtt=29964
http://dv.parliament.bg/DVWeb/downloadPXML.jsp?idFileAtt=29947
http://dv.parliament.bg/DVWeb/downloadPXML.jsp?idFileAtt=29692

тези са от юли месец. Ще прегледам по-късно и  обявленията от месец юни и май , за да търсим евентуално неспазване на срокове, но си мисля че може да се заловим за  тези безумно късно обявени ОП

 Peace Peace Peace

Франческа, да разкажеш как е минало интервюто и кога ще го излъчат.

# 181
  • Мнения: 122
Допълвам и 66 ОДЗ Панчарево. Евентуална дата 02,10,2008 г. за приемане на децата.

# 182
  • Мнения: 5 401
Не биха го направили, тъй като повечето са там по принуда, а не по желание и всеки си пази местенцето.
На мен дори не ми казаха кой в Софийска община се занимава с техните проблеми, именно заради страх от евентуални проблеми

Е, защо? В ДГ има отлив, а не наплив на работещи...  Rolling Eyes

# 183
  • Мнения: 9 814
Фандъкова не можела да отговаря за конкурсите за ремонт на ДГ.
Тези ремонти, които е финансирала Столична община ще завършат до края на месеца.
Но, за тези финансирани от районните общини, отговорят самите те.
Т.е. Общината е чиста, грешката търсете другаде.


Говорих със собственика на фирмата, която е направила ремонта на 26 ОДЗ в Младост.
Ремонтът за неговата фирма там е приключил. Той е спечелил конкурс за смяна на дограма и саниране на сградата. За останалото- ремонт на кухненски бокс, довършителни работи, подмяна на оградата и почистване на двора текат два конкурса по ЗОП. И на този човек му е странно защо е така, и защо се бави изкуствено работата.

Т.е. за всяка една дейност се обявява нов конкурс.
Вместо една фирма да спечели конкурс за цялостен ремонт на една детска градина.

Последна редакция: пт, 05 сеп 2008, 15:36 от Франческа Салиери

# 184
  • Мнения: 639
Аз до вчера не знаех, че ще бъдем засегнати от този проблем Sad От градината никой не се е обаждал, че има ремонт, та по тази причина ние пуснахме изследванията, те станаха готови вчера и се бяхме приготвили на 8.09. да сме на градина. Вчера случайно ми се обади една майка на детенце от градината (приятелче на моето) да се видим да поиграят децата. Както си говорихме и аз я питам "и вие ли от понеделник тръгвате", тя ми казва: "а, не, нали не работи градината, ти не знаеш ли?" Аз -  Shocked Звъннах в градината - ами да, от 8.09. започвали   ooooh! ремонта. Кога ще свърши... евентуално към края на месеца... може би, ама не е сигурно ooooh! ooooh! Айде, другата седмица ще го гледа сестра му, ама тя от 15-ти ще тръгне на училище и тогава какво ще правим, нямам идея...

# 185
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 529
Мама Габи, в кое ДЗ сте? Да добавя в списъка.
Във вторник 09.09. представители на СНБМ ще се срещнем с Фандъкова. Подготвяме и отворено писмо.

# 186
  • Мнения: 2 274
128 ЦДГ "Феникс" - Красна поляна.
Миналата седмица ме увериха, че от 8-ми ще приемат.
Днес ми казаха от 15-ти.

# 187
Фандъкова не можела да отговаря за конкурсите за ремонт на ДГ.

Но, за тези финансирани от районните общини, отговорят самите те.



Очаквах , че ще прехвърли топката ... Laughing Laughing Laughing
Затова сме направили запитване до кмета на Община Младост и чакаме отговор от там ! Crossing Arms
Не е нормално да нямат координация по въпроси , които са от такова значение !

Да си насочим усилията към администрацията в Общините тогава .
Как е възможно едва сега да обявяват процедури !!?
И как е възможно 5 месеца да  няма яснота каква ще е процедурата за кандидатстване в 26 -то ОДЗ , както и останалите на този принцип  ?

# 188
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 529
Фандъкова не можела да отговаря за конкурсите за ремонт на ДГ.

Но, за тези финансирани от районните общини, отговорят самите те.



Очаквах , че ще прехвърли топката ... Laughing Laughing Laughing
Затова сме направили запитване до кмета на Община Младост и чакаме отговор от там ! Crossing Arms
Не е нормално да нямат координация по въпроси , които са от такова значение !

Да си насочим усилията към администрацията в Общините тогава .
Как е възможно едва сега да обявяват процедури !!?
И как е възможно 5 месеца да  няма яснота каква ще е процедурата за кандидатстване в 26 -то ОДЗ , както и останалите на този принцип  ?


Нещо не е наред и се надявам да разберем какво, както и кои са отговорните длъжностни лица. Не е възможно всички райони да са бляли и да са си пуснали процедурите толкова късно.

# 189
  • Мнения: 46 587
Не съм чела цялата тема, но я няма в списъка: 139 "Панорама", Люлин 8.
От 15.09. ще има 1 сборна група, дано се вредим  Tired

# 190
  • Мнения: 4 465
Нещо не е наред и се надявам да разберем какво, както и кои са отговорните длъжностни лица. Не е възможно всички райони да са бляли и да са си пуснали процедурите толкова късно.

За пускането на процедурата има две условия - да са осигурени пари и да са готови тръжните документи. Но тръжни документи се готвят като има индикация за средствата. Според мен общината е осигурила по някакъв начин и по някое време повечко пари за ремонти на ДГ от обикновено и това е свръхнатоварило районните общини. Но мога само да предполагам.

Между другото не видях София град да са спечелили проект по Регионално развитие (предположих че парите за откритите процедури може да са оттам), но може и от някъде другаде да са ги осигурили.

# 191
  • Мнения: 1 565
Не биха го направили, тъй като повечето са там по принуда, а не по желание и всеки си пази местенцето.
На мен дори не ми казаха кой в Софийска община се занимава с техните проблеми, именно заради страх от евентуални проблеми

Е, защо? В ДГ има отлив, а не наплив на работещи...  Rolling Eyes

Именно, кадърните се спасиха, останалите, коитона друго място не биха издържали поради различни причини, стоят и не гъкват.Чистят, мият , идват през почивните дни, само да са доволни от тях.
В нашата има една леля, която е със здравословен проблем и друга работа не би я устройвало, в този смъсъл писах.
А директорките очевадно, че също не биха си сменили работата за друга в частна детска градина, на по- ниска длъжност.

# 192
  • Мнения: 1 565
Нашата 115 ОДЗ-Надежда 2 ни увери, че ако на 8 не са напълно готови, останало било да фугират плочките, и да се свържат ел. уредите, да се монтират контакти и т.н, ще започнат от 9.09.2008  100%.

Засега спазват обещанието си, директорката беше много организирана и помогна на всички в критичния момент.

Искам да изкажа и благодарността на дежурните градини, които поеха децата ни и бяха мнага любезни и търпеливи.Дори собствените си деца върнаха вкъщи, ако има кой да ги гледа, за да поемат тези на ремонтиращите се градини в района.

Благодарственото писмо Ще го отнеса и до общината и директорката на градината приемник, това е похвално, за разлика от избраните от нас политици и  неизбраните от нас, но   длъжни да разбираме подчинени!!!!!

# 193
  • Мнения: 9 814
Ремонтите на ДГ се правят на час по лъжичка, защото ЗОП не предвижда обявяване на конкурс за поръчки под 100 000 лева.
Така явно фирми близки до определени кръгове "печелят" поръчките, защото предлагат "най-добрата" оферта. Правят ремонти за Х лева, а останалите "усвояват" по предназначение.

# 194
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Да добавя в списъка и 42 ОДЗ в Надежда 5. Според някои ще започне да работи от 01.10 а според други 15.10.

Общи условия

Активация на акаунт