за бебетата от 0 до 6 месеца, съвети за бъдещи мами - 2

  • 41 605
  • 961
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 743
Когато бях бременна постоянно надничах в тази тема за да науча кое какво за бебетата Peace на мен ми беше полезна!Така,че ако някоя бъдеща или настояща майка се интересува от нещо ще се порови и ако не намери отговор на въпросите си ще попита Peace
Та с две думи.......на мен ми е полезна темичката!Само се чудя когато сина ми навърши 6 месеца къде да се ровя/в коя тема за съвети newsm78 понеже тази носи заглавието за бебетата от 0 до 6 месеца, съвети за бъдещи мами - 2

ето това е темичката Сисе: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=322592.0;

Хайде след няколко месеца и там да се засечем Wink

# 31
  • София
  • Мнения: 413
amarinova благодаря за посрещането.
Ето го и първия въпрос- може ли да има колики без плач? и възможно ли е сега да са леки и затова да не плаче? Моето патенце Теди, по принцип не плаче, но свива крачета към стомаха, после ги изпъва, маха с ръчички, бръчка вежди и цялото му лице почервенява, пъшка, мрънка и като че ли се напъва. Това прави и по време на кърмене, и като се буди за хранене, и известно време след хранене. Предполагам ще кажете - "да колики са", и ако е така - да почвам ли Инфакол-а или да пробвам с шише с топла вода, масажчета, спане по коремче. newsm78

# 32
  • Варна
  • Мнения: 260
Хм и моето се държи по същия начин  newsm78 и аз ще чакам за отговори

# 33
  • Мнения: 2 132
Предполагам, че се напъва да се изака Simple Smile Особено ако след напъните пълни памперса и е доволен  Laughing

# 34
  • Мнения: 1 336
Когато вземате сгъваеми кошарки слагате ли допълнителен матрак и какъв? Кошарката има някакъв матрак, но ми се струва доста тънък ..... Проблемът е, че не всички матраци стават за сгъваемите кошарки, правят ги по размерите на дървените легла.

# 35
  • Мнения: 1 168
amarinova благодаря за посрещането.
Ето го и първия въпрос- може ли да има колики без плач? и възможно ли е сега да са леки и затова да не плаче? Моето патенце Теди, по принцип не плаче, но свива крачета към стомаха, после ги изпъва, маха с ръчички, бръчка вежди и цялото му лице почервенява, пъшка, мрънка и като че ли се напъва. Това прави и по време на кърмене, и като се буди за хранене, и известно време след хранене. Предполагам ще кажете - "да колики са", и ако е така - да почвам ли Инфакол-а или да пробвам с шише с топла вода, масажчета, спане по коремче. newsm78
Предполагам, че са колики, но след като не плаче - т.е. са леки, не виждам смисъл да го тъпчеш с лекарства.

# 36
  • Мнения: 319
yani_cat мои познати с такива сгъваеми кошари си копуват допълнително матрак Peace
little_sweet_didka колики са според мен,но наистина ако не плаче и не се мъчи много не му давай!Ако се засилят давай Инфакол Peace /вече ти го казах същото,ама...../ Wink

# 37
  • София
  • Мнения: 1 535
Когато вземате сгъваеми кошарки слагате ли допълнителен матрак и какъв?
Докато пазарувах за бебо предлагаха на една друга мама такова матраче. За съжаление не се заслушах много, защото съм с дървено легълце. Беше сгъваемо матрачето, нещо такова:


Попитай в магазина - ще те упътят  Peace

# 38
  • Мнения: 1 336
Благодаря!

# 39
  • Мнения: 6 713
Ето го и първия въпрос- може ли да има колики без плач? и възможно ли е сега да са леки и затова да не плаче? Моето патенце Теди, по принцип не плаче, но свива крачета към стомаха, после ги изпъва, маха с ръчички, бръчка вежди и цялото му лице почервенява, пъшка, мрънка и като че ли се напъва. Това прави и по време на кърмене, и като се буди за хранене, и известно време след хранене. Предполагам ще кажете - "да колики са", и ако е така - да почвам ли Инфакол-а или да пробвам с шише с топла вода, масажчета, спане по коремче. newsm78

Почвай ги, защото първо се натрупват в организма и чак тогава почват да действат, нещо такова бях чела Peace Вместо шише с вода, можеш да затоплиш кърпа/пеленка с ютията и слагаш на коремчето (внимавай да не го опариш Wink)

# 40
  • Мнения: 1 763
Когато вземате сгъваеми кошарки слагате ли допълнителен матрак и какъв? Кошарката има някакъв матрак, но ми се струва доста тънък ..... Проблемът е, че не всички матраци стават за сгъваемите кошарки, правят ги по размерите на дървените легла.

В началото ползвахме матрака на кошарата. Купихме, когато слезе на долното ниво.

# 41
  • Мнения: 14 499

това в никакъв случай. детето трябва да спи или настрани или по гръб

# 42
  • Мнения: 2 132
Ето го и първия въпрос- може ли да има колики без плач? и възможно ли е сега да са леки и затова да не плаче? Моето патенце Теди, по принцип не плаче, но свива крачета към стомаха, после ги изпъва, маха с ръчички, бръчка вежди и цялото му лице почервенява, пъшка, мрънка и като че ли се напъва. Това прави и по време на кърмене, и като се буди за хранене, и известно време след хранене. Предполагам ще кажете - "да колики са", и ако е така - да почвам ли Инфакол-а или да пробвам с шише с топла вода, масажчета, спане по коремче. newsm78

Почвай ги, защото първо се натрупват в организма и чак тогава почват да действат, нещо такова бях чела Peace Вместо шише с вода, можеш да затоплиш кърпа/пеленка с ютията и слагаш на коремчето (внимавай да не го опариш Wink)
Къде го чете това? За пръв път го чувам, даже и на опаковката не пише такова нещо. Но знам , че може да привикне детето към капките и да спрат да му действат по някое време и да трябва да се увеличи дозата или да се сменят.
Така че за сега според мен с капките може да изчака. Peace

# 43
  • София
  • Мнения: 1 185
Ето го и първия въпрос- може ли да има колики без плач? и възможно ли е сега да са леки и затова да не плаче? Моето патенце Теди, по принцип не плаче, но свива крачета към стомаха, после ги изпъва, маха с ръчички, бръчка вежди и цялото му лице почервенява, пъшка, мрънка и като че ли се напъва. Това прави и по време на кърмене, и като се буди за хранене, и известно време след хранене. Предполагам ще кажете - "да колики са", и ако е така - да почвам ли Инфакол-а или да пробвам с шише с топла вода, масажчета, спане по коремче. newsm78

Почвай ги, защото първо се натрупват в организма и чак тогава почват да действат, нещо такова бях чела Peace Вместо шише с вода, можеш да затоплиш кърпа/пеленка с ютията и слагаш на коремчето (внимавай да не го опариш Wink)
Къде го чете това? За пръв път го чувам, даже и на опаковката не пише такова нещо. Но знам , че може да привикне детето към капките и да спрат да му действат по някое време и да трябва да се увеличи дозата или да се сменят.
Така че за сега според мен с капките може да изчака. Peace

Специално за Инфакол е така, действа с натрупване и после действа още известно време след преустановяване на приема!  Peace

# 44
  • Мнения: 1 763
Еспумизанът също действа с натруване. Детето ми имаше колики точно три дни, спря да свива крачета ден, след като започнах да ми давам капки на абсолютно всяко хранене.

Общи условия

Активация на акаунт