В прегръдка, дрешка или люлка, ОКТОМВРИ бебчо сладко ще си нунка

  • 12 307
  • 300
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 217
Alliss3, как е в Ямбол? Още ли е толкова горещо? В кой квартал си ти?

# 241
  • Мнения: 899
Даже свекър ми се опита да ми развие теория че оранжевата ми количка нямало да подхожда на внука му. Ще я видим тая работа Crossing Arms
Каква иска да е.........може би маскировъчна дамаска, понеже след години внук му ще ходи във Френския легион  #2gunfire
Параход, страхотно заглавие! "За" него съм с 2 ръце, нищо че вече не гласуваме  Hug
Фийл, вече си тук, хайде включвай се със заглавия, темите ще вървят все по-бързо като сме в "домашен" всички до седмица-две. Живея на Граф-а, но почти не го виждам квартала де - прибирам се в 8 и от колата във входа. Още малко, огън не остана служба!!! Температурите поне тук в Индустриална зона, където съм цял ден са неприлично жестоки като за края на август

# 242
  • Мнения: 678
Здравейте на бързичко от мен. Аз съм при мама и тате и съответно нямам нет. В къщи всичко е прясно боядисано и като се заседя по-дълго  Sick Иначе дойдох да си получа кухненските шкафове, а довечера трябва да дойдат и да ги монтират. Така или иначе се оказа, че тепърва ще трябва да слагаме и терекот и след това да поставяме шкафовете  ooooh!
Вчера си взех 45-дневния болничен и започнах обратното отброяване  Mr. Green Не знам защо, но имам чувството, че няма да дочакам октомври. Според озмерванията на доки бебо е 2 кг. и това си отговаря на датата на термин, но пък аз не се втелясвам много, много за размери, а и май съм на мнетие, че е по-добре да се роди по-слабичко бебче. Важното е после бързо да наддава.
Сев това за първите 6 часа е напълно нормално бебето да не е при теб. Все пак след раждането имаш около два часа в реанимация, после да станеш, да се пораздвижиш, да хапнеш и не ги усещаш как са минали тезци часове. Също така има и процедури, които са свързани с бебето в първите часове на раждането. ІІ Градска по принцип се води "Болница приятел на бебето"  Peace
Съжалявам, че не дойдох на срещата вчера, но без нет нямаше как да разбера за нея  Hug Поне след като взех майка ми от работа отидохме до мола на Стамболийски и открих сезона на шопинг-терапията. Във Фокс вече почти нищо не е останало - бебо се сдоби с три бодита (бяло, зелено и червено - каква ли пък беше тази комбинация  Wink) и един летен екип от къси гащи и тениска. След това се метнах в Бенетон(и там има намаление  Wink), от където се сдоби с много сладка блузка и два чифта ританки и съответно не подминах и баткото, щото не може да купя за едното, а другото да го пренебрегна  Naughty
На спорящите със съпрузите - не си мислете, че и на тях им е лесно. При нас също има поводи за караници, но някак си се стреми да ги потушаваме рано, рано. Трудно им е да разберат какво толкова ни тежи, като си седиме вкъщи, а те ходят на работа и се притесняват как ще изкарат пари за прехраната. Да не говорич, че колкото и да е желано едно дете, мъжът винаги осъзнава, че някак си ще остане на заден план. Хубавото е, че след раждането на бебето, разбират какво съкровище си имат вкъщи. Е всъщност нашия татко го разбра, когато аз се върнах на работа и се наложи той да гледа детето една седмица, но пък думите му "Боже колко хубави моменти съм пропуснал тези 9 месеца" няма да ги забравя никога. Така че гледайте напред и не се отчайвайте, и може би ако търсите по- малко символика във всяка дума ще е по-лесно  Hug
Друго за сега не се сещам, но и нямах време да чета много - много.

# 243
  • София
  • Мнения: 1 536
Нашата количка от дъщеря ми също е оранжева. Мисля си, че и за момче е подходяща.
Ето я:

Параход, много хубаво заглавие.

Мананче, тъкмо вчера си мислех, че изчезна някъде.

Вчера след срещата минах през Джъмбо-наистина вече има по-есенни неща и доста плюшени гащеризончета за бебоци. И цените са им добри. Сега съм си разпечатала моя списък за бебето и почвам да отмятам с маркера какво имам и какво ще се купува.

# 244
  • Варна
  • Мнения: 340
Manana, нашия татко също се наложи да гледа Никола, когато се върнах на работа /беше на 6 месеца/ за цели 2 месеца. Ето и как го гледаше  Mr. Green
http://kolevi.net/ramka.php?picdir=galerii/nikola/str08&ime= … 5&language=bg.
Сега прави пазарлъци, че до 9 месеца аз ще си го гледам  hahaha.

Аз не виждам какъв е проблема с цвета на количките  Rolling Eyes. На Никола и двете му колички бяха оранжеви, а количката за бебето е в тъмно синьо и розово. Ако ще и пенбяна да е хич не ми пука  Laughing.

Аз ще ви изоставя за 2 дена, че през уикенда ще ходим на палатки на море и вече за съжаление ще закриваме сезона  Wink. Ей, ходи ми се, две не виждам  Joy.

# 245
  • Мнения: 42
Леле това диване в корема ми е пощуряло, от два дни ма прави луда! Ей като в тоя клип съм като са развихри:
http://www.youtube.com/watch?v=8WCJZjdP-eQ
Сега като се разкри, че е момиче и голям купон си вдигна как ни изигра! Големи танци, големо чудо! Не мога да си намеря място от нея, как пък не се спря за малко бе! ooooh!

# 246
  • Мнения: 217
Фийл, вече си тук, хайде включвай се със заглавия, темите ще вървят все по-бързо като сме в "домашен" всички до седмица-две. Живея на Граф-а, но почти не го виждам квартала де - прибирам се в 8 и от колата във входа. Още малко, огън не остана служба!!! Температурите поне тук в Индустриална зона, където съм цял ден са неприлично жестоки като за края на август

Ще си поразмърдам мозъка и ще предложа за по-следващата тема. Иначе, това на Параход и на мен много ми харесва за наближаващата нова тема!   bouquet

А аз нали съм много "умна" и както се канех да стоя дълго в Ямбол и да те издиря, така бързо-бързо се прибрах. Иначе, баба ми живее в к-с Диана, което си е близо до вас  Mr. Green

Манана Hug

Хеленка, на Шабла ли ще ходите? На малкото море? Ние мислехме да заминаваме събота на обяд натам - на бунгало с едни приятели, но те май ще са заети, така че ми се върти в главата мисълта да отскочим за ден и половина без тях...

# 247
  • София
  • Мнения: 285
Момичета,
зачетох се в тази тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=73637.0 за Фимозата и реших да предложа тукашните майки на момченца да се изкажат?! Тъй като ние очакваме момченце и знам че трябва да се консултираме след това с хирург,
 но от мненията въпросът е много дискусионен и ми е интересно какви са вашите мнения.

# 248
  • София
  • Мнения: 285
Гери, айде да ме водиш на Милка ленд, не искаш ли първо да скокнем на лекциите в ЦУМ и след това до Милката, а, а, а?

Що само двете, в четвъртък след лекцията в ЦУМ може дружно да посетим Милка ленд?! Какво ще кажете?
Която мама не е могла да дойде вчера на срещата да има шанс за реванш, а?! Peace

За мъжете - уууффф, точно в тзи период, когато най-имаме нужда от обгрижване да не кажа глезене, какво им става не знам.
За фризъорките - уууффф, аман, нямам думи. Аз към косата си съм много чувствителна, като всяка жена де,  и ако някой ме окепази, ще съм като буреносен облак дни наред hahaha



# 249
  • Мнения: 899
А аз нали съм много "умна" и както се канех да стоя дълго в Ямбол и да те издиря, така бързо-бързо се прибрах. Иначе, баба ми живее в к-с Диана, което си е близо до вас  Mr. Green
Ееееее, хубава работа, ми ние сме били на две крачки как се вика. Жалко, че не се мотам из квартала поне да те засека някъде, със сигурност щях да те позная, аз си оглеждам тайничко всички минаващи бременни без изключение

# 250
  • София
  • Мнения: 285
Здравейте на всички! Simple Smile

Здравей и на теб,
mimicho

smile3525

Puki,
ми аз почти цялата бременност изкарах основно в жълто, лилаво и  малко оранжево!  Peace Пролетта нещо по-така се загледах по жълти блузки и реших, че този цвпт ще е преобладаващият през бременността ми.

# 251
  • Мнения: 498
shivani, с удоволствие викам да се сберем по-голяма дружинка за четвъртъка)))  Hug

# 252
  • Варна
  • Мнения: 340
Фийл_Ю, за съжаление няма да сме на малкото моренце  Cry, кмета на Шабла забрани там да се слагат палатки и вече ходим на един къмпинг между Балчик и Каварна, няма как да се засечем  Tired.

Shivani, аз на Никола от време на време му забелвам чурката, но съвсем лекичко, колкото да се измие /само дето вече ми казва "мамо, ти защо ми пипаш чурката  hahaha"/. Против съм всякакви насилствени методи на забелване, чела съм, че някои препоръчват още от ранна възраст да се започне, че да се ходи и на хирург и т.н., което на мен ми се струва травмиращо за детето /мисля че и на запад го отричат/.

# 253
  • Мнения: 498
Шивани, Ей това за момченцата ще е интересно, в крайна сметка наитина не знам какво ще правим и как ще почистваме атрибутчето на бебо.

# 254
  • Мнения: 489
Здравейте, Октомврийки! Старахотни са снимките, личат ни вече коремите от километър както се казва...
 
shivani, аз имам момченце и много се притеснявах за забелването. Искам да ти кажа, че вече твърдо съм против срещу насилственото забелване пък било то и от хирург, най- новите тенденции са леко и безболезнено да става тоя процес. Достатъчно е когато се къпете да се дърпа лекичко кожичката докъдето може, постепенно тя се отлепва и до към 1г. - 1,6 ще се получи. Друг е въпроса ако наистина има някакъв по сериозен проблем и се налага хирургична намеса.

renni79 , и аз ще си ползвам количката, която си е запазена, нищо че е тъмносинио и бежево, не мисля, че това ще е проблем за момата, лятната ми количка е светлозелена. Въобще не ми пука, кой какво щял да каже.

Параход , много ми харесва и на мен предложението ти за тема, много е актуално:)

Nedialka_81 , червения цвят също много отива на момче, особенно на русите малчовци, какъвто е и моя.

Общи условия

Активация на акаунт