Случвало ли ви се е....да не ви пуснат с количка в магазин?

  • 7 915
  • 156
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 23
Явно всички сте на едно мнение - повече да не пазарувате от въпросния магазин. Това важи и за мен, но точно в този момент незнам защо просто реших да си премъл4а, да не им обръщам внимание, да вляза да си купя това за което съм отишла и да излизам. Но аз обичам да си разглеждам дори това което не ми трябва и се позаседях. Вбесих се на "състрадателните" продавачки, които само се почесват ( вместо да наблюдават дали няма да открадна нещо, в случай че съм влязла с количката) и ми искат детото от ръцете, та да ми е по лессничко да си раазглеждам. Това беше върхът. Дори не мога да си обясня. Все още ме човърка злобата в мен и сега се чудя дали да не организирам още 4-5 майки с колички и да отидем да им задръстим фоаето, за потребителите без колички. Чудно ми е тогава какво ще кажат. А другият вариант е наистина да се обърна към комисията за защита на потребителя. Но въпросът е те какво ще направят - все си мисля че нищо. А и се "притеснявам" да не изляза прекалено заядлива. Просто много ми стана гадно. Нито съм първата, нито ще съм последната - за огромно съжаление.

# 91
  • Мнения: 321
То на такива май им се разминава защото все си мислим че и без това нищо няма да се промени...
Според мен трябва да реагираме по остро и на момента!
То продавачките едва ли ги интересува че са върнали един клиент от вратата... може би трябва да вдигнем скандал на управителя или собственника на магазина и то пред публика да им е още по кофти...  Twisted Evil

а за комисията по дискриминация не е зле да се пробва... според мен би трябвало и те да реагират... newsm78

# 92
  • Мнения: 4 456
В МЕРО НЕ ПУСКАТ,но с кенгуро може Peace

# 93
  • Пловдив
  • Мнения: 343
Да,при това в ДЕТСКИ МАГАЗИН #Crazy!!!
Повече не съм стъпила там Naughty.

# 94
  • Мнения: 4 717
в цяла Чехия не само, че можеш да влизаш навсякъде с детски колички, ами и дори ако на детето му се прияде нещо - спокойно му го даваш, а на касата обявяваш, че го е изяло и ще го заплатиш Peace

откакто съм с детска количка не съм вземала кошница за пазаруване, а всичко пъхам в коша на количката, после изваждам, никога никой не прави проблем, защото хората са безкрайно честни за да крадат с детски колички Sick

не виждам смисъл да ограничават достъпа с цел редуциране на кражбите, при положение, че големите магазини вериги имат монтирани охранителни камери освен охраната и пиукащите датчици на вратите, голяма глупост е да спреш майката с детенцето да влезе и да си напазарува!!!!!!!!!

# 95
  • Бургас
  • Мнения: 364
Честно казано, не мога да разбера защо толкова се палите. Почти във всеки магазин, в който ми се е искало да вляза с количката, не съм могла - или е забранено, или стълбите са прекалено стръмни и няма рампа. Да не говорим, че в Штъркел не мога да вляза с количката - детски магазин без рампа и вътре толкова зле сбутана стоката, че не можеш да си провреш количката, ако с хиляда зора все пак си стигнал до вратата (става въпрос за Штъркел в Бургас).
Повечето магазини нямат качествени системи за сигурност и предполагам именно затова забраняват пазаруването с детски колички. Съгласете се, че по количката има много места, в които може да се сложи нещичко, а на лицата ви не пише "аз съм ангел"   Wink  Хората не могат да знаят кой ще открадне и кой не и затова предпочитат да се презастраховат. Така ще е докато не достигнем стандартите на Запада във всяко едно отношение и докато българина се почувства достатъчно сигурен и здрав психически, че да не посяга към това, което не е негово.

# 96
  • София
  • Мнения: 44 246
Тъй, тъй, предполагам по тази логика и инвалидите да не влизат по магазините....

Кражби стават по целия свят, такова нещо като да не те пускат в хранителен или детски магазин с количка е дискреминация...толкова.

Аз не съм виновна, че нямат системи за сигурност - да си сложат, аз съм клиент, детето ми също.
Като не ме пуснат - губат клиент...точка, да се радват, че не сме някъде другаде и никой не ги и съди за това.

# 97
  • София
  • Мнения: 44 246
В МЕРО НЕ ПУСКАТ,но с кенгуро може Peace


метро е нещо съвсем различно от квартално магазинче. Там си е политика на фирмата с оглед сигурността на клиентите и е за пазаруване на едро, за фирми и прочие...
с кенгуру и слинг може на всякъде....но не за това е темата.

# 98
  • На морето!
  • Мнения: 5 770

Много ми е интересно ако е човек с увреждане и се налага да се движи с инвалидна количка дали ще го помолят да я остави вън? Звучи ми абсурдно!

# 99
  • Мнения: 1 121
Аз на твое място щях да се фръцна и да си изляза Naughty Като влезеш, само им подкрепяш чисто дискриминационната политика ooooh!

Yulichka, как да не се палим? Не съм била в Бургас и по принцип не живея в България, но често си ходя в София и ако някъде не мога да вляза с количка-независимо дали е тясно или не пускат-просто не влизам. Хайде обясни ми как да си мъкна 13-килограмовото дете бременна, заедно с дамската чанта и чантата с памперсите??? Или е логично да ги оставя навън? А хората по улиците разхождат ли се с надпис: "Ангел", "Крадец" и т.н.? Магазините, особено детските трябва да са достъпни за всички. Да не съм луда да правя оборот на хора, които явно не ги е грижа за клиентите Close Twisted Evil

# 100
  • Мнения: 2 100
Въпреки, че Варна е голям град, има много малко магазини, в които спокойно можеш да си влезеш с количката без някой да ти каже нещо.
Първо-магазините са със стълби колкото искаш. В това число искам да прибавя и доста банки (например ДСК), където нямаше рампа, а стълбите бяха около 30!!! Наложи се да изкачвам 30кг нагоре-количка+бебе  Confused и то точно в този клон, тъй като трябваше да си взема новата карта. Друг е въпроса, че НИКОЙ не ми помогна като ме видя да се мъча с количката. На излизане от банката пак така...Без коментар... Whistling
Второ-вратите на магазините са или много тесни или умишлено струпват стока и там, за да не може да се влезе с количка. Казвам умишлено, защото отправяйки се към магазин за домашни потреби днес, продавачката започна да струпва точно на вратата стока и направи невъзможно минаването ми с количката....Без коментар... Whistling
Трето-не правят пътечки достатъчно широки за колички.

Затова не влизам в магазини, в които не мога, малки са и видимо не желаят да се влиза с колички. А там където има достатъчно място ако някой ме изгони, няма да си мълча  Naughty

А колкото за инвалидите-много жалко за отношението на хората и безхаберието на държавата! В други държви такива глоби ще напраскат заради подобна дискриминация, че свят ще им се завие.

# 101
  • София
  • Мнения: 2 009
Много е лесно да се каже, че трябва да се осигури по-голяма площ на магазина, за да има място да се обикаля с количките. Ако плащаш 2500 лв наем за 30 квадрата гледаш да ги оползотвориш доколкото е възможно. Някои търговци предпочитат да имат по-малки надценки и да печелят от оборот. Клиента има право на избор и никой не го кара на сила да влиза някъде. Продавачът също може да избере дали да пусне някой в магазина си или не. Може да си купиш детска дрешка за 10 лв от кварталното магазинче, а ако искаш отиваш да блееш в Пигис и да се моташ на воля и плащаш 30 лв за същата стока.

# 102
  • София
  • Мнения: 44 246
Много е лесно да се каже, че трябва да се осигури по-голяма площ на магазина, за да има място да се обикаля с количките. Ако плащаш 2500 лв наем за 30 квадрата гледаш да ги оползотвориш доколкото е възможно. Някои търговци предпочитат да имат по-малки надценки и да печелят от оборот. Клиента има право на избор и никой не го кара на сила да влиза някъде. Продавачът също може да избере дали да пусне някой в магазина си или не. Може да си купиш детска дрешка за 10 лв от кварталното магазинче, а ако искаш отиваш да блееш в Пигис и да се моташ на воля и плащаш 30 лв за същата стока.

Това от къде на къде??? Собственика, може и да кажем да има думата...ама продавача???? Че продавачите са никои.....нищо , че се прават на богове понякога.....

Иначе за размера на магазина - надали някой има прентенции към това ест....въпроса на темата е за магазин, в който жената си е влизала и пазарувала с количка...значи място има достатъчно....и един ден да й кажат с количка до тук - грозно...много грозно....естествената реакция е   - с пазаруването от там - до тук....

Иначе за теснотията... преди да заминем на море ходих да пазарувам в аптека ремедиум, понеже е на 20-тина мин от къщи и купувах доста неща, отидох с лятната ни количка....еми вътре една теснотия си беше, на места просто не можех да мина с количката, на други едваам се промъквах.... еми докато питах за разни мазила ми писна и казах, че ще отида някъде, където може да се пазарува нормално с количка(повече от притеснението ми, че дечко свали разни неща от етажерката)....жената беше много мила, вместо да ми се сопне, почна тя да ми носи разни продукти, защото не можех да вляза където бяха те...., помогна ми и с кошницата да мина през едно стеснение, даже подари на малкия разни мостри....еми с кеф си оставих парите и с радост бих отишла отново и отново, независимо, че не ми е на 2 метра от къщи.....
Ама така се печелят клиенти...и така ще имат много по-голяб оборот, без особени надценки, отколкото да те гонят от магазина.....
Въпрос на възпитание преди всичко....

# 103
  • Мнения: 4 335
Не ми се е слу4вало,но ако ми се слу4и не бих посетила ве4е този магазин Rolling Eyes

# 104
  • Мнения: 8 242
На мен ми се е случвало в църква да не ме пуснат.. Което ми се стори много  Shocked
Бабата със свещите ми се развика, че не можело с тия мръсни колички с кални гуми (а беше летен жегав ден с ни следа от локвичка  Mr. Green).. това да не било магистралата  ooooh!
А просто влязох с количката и я оставих до вратата.. А и нали бувките ми са точно толкова мръсни, колкото колелата на количката - все пак вървя след нея.. Нямам думи..
Абе  простотия има навсякъде  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт