Случвало ли ви се е....да не ви пуснат с количка в магазин?

  • 7 907
  • 156
  •   1
Отговори
  • Мнения: 23
 ConfusedЗдравейте момичета, днес бях безкрайно шокирана - отидох да си напазарувам в един магазин някои нещица и като влязох ( с количката) ме уведомяват че не можело с колички!? Съответно попитах това от кога е, тъй като преди съм влизала с количката и си разглеждах колкото си искам (или поне докато големият мъж не се развика) . А сега......изненада. Взех си детето на ръце и си оставих количката във фоаето. Съответно купих само 2 неща защото с една ръка ми е малко невъзможно за повече, а разни състрадателни продавачки ми предлагаха да вземат детето на ръце, та аз да си избера!? Shocked Направо се вбесих Mr. Green Стана ми интересно имат ли право да недопускат майки с колички в магазините, а дори и табела не видях че е забранено. Може би вече не трябва да ходим по магазините или пък да си зарязваме децата пред тях, за да си напазаруваме.

Последна редакция: чт, 28 авг 2008, 15:02 от Reza

# 1
  • София
  • Мнения: 1 185
 #Crazy newsm78 #Crazy Тия хора откачиха, а кой казваш е магазина, че сега като се замисля, през уикенда бяхме в Самоков и влезнахме в Била и ми направ впечатление, че имаше 4-5 колички при охраната???

# 2
  • Канада
  • Мнения: 494
Не,не ми се е.Много се радвам,че тук където живея има всякакви удобства за мамите с деца.Ако това се случи тук,големи разправии ще станат.А пък честно казано,не виждам какъв е проблема ако се влезе в магазина с количката.Поне обосноваха ли се за тази забрана? newsm78

# 3
  • Мнения: 5 393
 Shocked  Може ли да запитам кой е този магазин?
Не ми се е случвало такова нещо. Не мисля, че имат право да забраняват бебешки колички да влизат. Close

# 4
  • Мнения: 23
Става въпрос за един не много голям магазин в Добрич за почистващи препарати, козметика и разни други нещица. А иначе казаха е си имали основателни причини. Като че ли на челото ми пише крадла - опасност.

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
В БГ не са ми правили проблем за количката,но тук в много магазини,аптеки не е позволено да се влиза с бебешка количка #Cussing out

# 6
  • Канада
  • Мнения: 494
Егати и логиката.Все си мисля,че човек,ако иска да открадне няма значение дали е с количка или не Rolling EyesТака,освен да ме откажат да пазарувам в този магазин,не виждам какво друго могат да направят....

# 7
  • Мнения: 4 111
Не ми се е случвало и би ми било неприятно ако се случи. Няма да пазарувам от там. В магазини, в които трудно бих влязла с количката не влизам. Не бих оставила количката отвън, а с бебето в нея - немислимо.

# 8
  • Мнения: 36 012
учудвам се, че изобщо си пазарувала там
щях да се врътна и да си излеза

# 9
  • София
  • Мнения: 39 810
До сега не ми се е случвало. Вкарвам си количката навсякъде, а тя не е малка. Ако имам покупки на стоки, които ги има в съответния магазин - слагам в бебешката чанта и на багаж.

# 10
  • Мнения: 506
На мен ми се е случвало подобно нещо в магазин в Созопол. Rolling Eyes Повече не отидох в този магазин.

# 11
  • Мнения: 9 973
правят го с цел да не се краде,ама за нас е кофти
аз не влизам в такива магазини

# 12
  • Мнения: 2 090
Не ми се е случвало.
Абсурдно е това ooooh!?!?

# 13
  • Мнения: 3 020
Единствено ми се е случвало в МЕТРО, там може само със столчето за кола или с кенгуру. Но според тях това е от съображение за сигурност.
Иначе във всички други магазини си влизам с количката. Ако ми кажат нещо, просто няма да вляза повече там, как да го мъкна това дете на ръце и да пазарувам.  newsm78

# 14
  • София
  • Мнения: 1 555
Не ми се е случвало, не бих пазарувала в такъв магазин.  Naughty Количката също не бих се оставила във фоайето, за да ходя да пазарувам с детето на ръце.

# 15
  • Мнения: 2 479
И на мен не ми се е случвало, би ми станало неприятно, но ги разбирам от друга страна....то толкова крадлив народ се навъди напоследък, че вече явно очакват до бебето да завиеш и половината асортимент на магазина... Crazy

# 16
  • София
  • Мнения: 2 227
За мен това си е чиста форма на дискриминация. Ако ми се случи на мен ще поискам да го напишат на хартия как не мога да влизам с количка в магазина... не, че ще го направят де, но ще го направя на въпрос, а ако се излъжат да ми го напишат, ще подам жалба в Комисия за защита от дискриминацията. Писна ми от своеволия под всякаква форма спрямо майките с деца Close.

# 17
  • Мнения: 242
доколкото знам само в Метро не дават с колички да влизаш,не ми се е случвало никъде другаде

# 18
  • Мнения: 2 131
Случи ми се един-единствен път, в един сравнително голям супермаркет в Добрич. Да ме извинят дето ще вляза с детето на ръце, или да го водя за ръка. Просто не влязох в магазина, те губят, супермаркети - колкото щеш. Касиерката, представете си, #Crazy дори ми предложи да оставя детето в количката на входа, тя щяла да го наглежда...
Друг е въпросът, че има магазини, в които просто не може да се влезе с количката - защото, например, е прекалено тясно или има стръмни стълби. Включително има и бебешки такива магазини.

# 19
  • Мнения: 297
Егати и логиката.Все си мисля,че човек,ако иска да открадне няма значение дали е с количка или не Rolling EyesТака,освен да ме откажат да пазарувам в този магазин,не виждам какво друго могат да направят....

# 20
  • Мнения: 4 524
Имат право да не допускат колички, но в такива случаи според мен това трябва да е указано с табела. Прави се против кражби, наистина. И си мисля също, че ако имат забрана за влизане с колички, трябва да осигуряват пазарски колички в магазина, в които да можеш да настаниш бебето си. Иначе как да го оставя до вратата само и да вляза да си пазаря спокойно. И да има един човек охрана, който да пази само оставените колички. Ама едва ли има магазин, който да има такава практика.

# 21
  • Мнения: 27 524
Не.
Но не са ме пускали с Криско в Метро, което е тъпо и скапано  #Cussing out

# 22
  • Мнения: 224
На мен ми се е случвало неколкократно, при влажно време, защото съм щяла с количката да изцапам пода с кал. Тъпа работа, от тогава не съм се мяркала по тези магазини.

# 23
  • Мнения: 653
един единствен път ми се е случвало - повече не влязох в този магазин!

преди 10-тина дни не ми разрешиха в Технополис да внеса шишето с вода на детето, предложиха ми да я оставя върху шкафчетата за багаж при останалите 4-5 шишета
обаче аз се ядосах и отидох до колата...
всъщност аз съм си виновна, защото ги попитах, проблем ли е да внеса шише с вода

естествено беше горещ ден и малко след това детето поиска вода, мислех да им го заведа да си поиска от охраната...

# 24
  • Мнения: 4 784
В Била не пускат с детски колички, в Техномаркет също. Поне в нашия град.

# 25
  • Мнения: 2 960
Не ми се е случвало ,даже зимата съм влизала с количката/изцапана все пак от влага или сняг и кал/ в детски магазинчета в центъра на Варна.Винаги са били любезни и не са обръщали внимание на евентуалната черна диря от колелата!!За Метро е вярно-там не допускат!!!

# 26
  • Мнения: 4 524
В Била не пускат с детски колички, в Техномаркет също. Поне в нашия град.
При нас пък пускат - и двата магазина.  Thinking

# 27
  • София
  • Мнения: 6 011
В Била не пускат с детски колички, в Техномаркет също. Поне в нашия град.
Тук и в двете вериги влизам с количка без проблем. Rolling Eyes

Иначе там, където не мога да влезна с количка просто не пазарувам - например тесен магазин или много стъпала. Досега обаче никога не ми се е случвало да не ме допуснат някъде с количката, това е дискриминация. Като не искат да им се краде да си защитят стоката, да назначат повече охрана, да направят видеонаблюдение, да правят проверки на количките и т.н.

# 28
  • Мнения: 9 814
В Била не пускат с детски колички, в Техномаркет също. Поне в нашия град.
Тук и в двете вериги влизам с количка без проблем. Rolling Eyes

Аз също съм влизала.
В Европа в Младост 1 два пъти не ме пуснаха с количката, защото имало много хора.

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 10 822
Не,не ми се е случвало.

# 30
  • Мнения: 1 586
учудвам се, че изобщо си пазарувала там
щях да се врътна и да си излеза



 Peace Аз също, не ми се е случвало но ако се случи няма да стъпя там повече! Crossing Arms

# 31
  • Мнения: 31 264
Случвало ми се е в една малка и грозна книжарница. Направих страхотен скандал и вече не съм им клиент, а и хора около мен също.

# 32
  • Мнения: 925
Случвало ми се е да ми направят забележка в един квартален магазин, че съм влязла с количката.
Честно, откакто бутам детска количка пред себе си, влизам чудесно в положението на хората с двигателни увреждания - държавата ни никак не е пригодена за тях, много е тъжно...

# 33
  • Варна
  • Мнения: 558
Даже съм виждала табела на вратата на магазин, че е забранено влизането с количка  Close. Това си е чиста дискриминация и си плаче за съответната Комисия.

# 34
  • Мнения: 1 477
Не ми се е случвало до сега.Между другото винаги питам пред да вляза.Никъде не са ми правили проблем.
В Била не пускат с детски колички, в Техномаркет също. Поне в нашия град.
И на двете места в Пловдив пускат  Peace
Но не са ме пускали с Криско в Метро, което е тъпо и скапано  #Cussing out
И мен ме е яд много за Метро  Crossing Arms

# 35
  • Мнения: 729
да,случвало ми се е.Внашият град има един единствен магазин в който не пускат детски колички."Вратата им се е разбила от тези колички" - затова не дават да влизаме с тях вътре.А магазинът е доста просторен.

# 36
  • Мнения: 454
И аз в Била влизам без проблем, а в Техномаркет не съм пробвала. Обикновено продавачките като видят, че гледам витрината излизат да ми кажат, че мога да вляза с количката, за да разгледам вътре. Със сигурност, ако не ми дават да вляза с количката ще се врътна и ще ида да пазарувам другаде. Аз примерно, ако искам да крада, ще ида без количка, че ако ме усетят да избягам по-лесно  Mr. Green

# 37
  • Мнения: 87
и още как...но аз направих такъв скандал и извикаха управителя, който каза,че няма назначен човек, който да надзирава всяка количка и щял да пази моята докато си напазарувам.  LaughingИ стоя с количката до вратата докато приклщча с покупките.

# 38
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Не ми се е случвало да не ми позволят да вкарам количката в магазин.Друг е въпросът, че в много магазини е невъзможно да се влезе с количка.

# 39
  • Мнения: 1 786
Не ми се е случвало...то по тази логика трябва и инвалидни колички да забранят  Shocked

# 40
  • Мнения: 4 300
Случвало ми се е. В малък, квартален магазин. Тяхно право си е, мое обаче е да не вляза ( както и направих).

# 41
  • Мнения: 2 111
Не ми се е случвало.
В Била и Кауфланд ходим с количката без проблем.
Но ако някой ми забрани да вляза с количката,няма да стъпя повече в този магазин.И ще им тегля една....

# 42
  • Мнения: 2 314
Не ми се е случвало.

За Метро казват от съображения за сигурност не пускат деца до 7 г ,само с кенгуро може.
Обичайна гледка е в колите ,в кафето,дори пред входа или изхода (дори в много студено време) да има бебета и деца с някого и да чакат.
Това ако не е дискриминация здраве му кажи!

# 43
  • София
  • Мнения: 1 535
За съжаление магазините, които са ми близо са толкова тесни, че е немислимо да вляза с количката  Tired. Принудена съм да пазарувам със слинга. Засега съм се отказала да пътувам до някоя от веригите, където е по-просторно. Когато съм с количката май само от пазарчето до нас, мога да пазарувам, всичко останало е тясно и недостъпно  #Cussing out. За по-големите покупки давам списък на мъжа ми  Peace.

Честно, откакто бутам детска количка пред себе си, влизам чудесно в положението на хората с двигателни увреждания - държавата ни никак не е пригодена за тях, много е тъжно...
За съжаление си права. Много ме е яд, че дори тротоара, по който би трябвало да се придвижа с количката е зает с коли, а на мен ми се налага да вървя с бебо по улицата  #2gunfire.

# 44
  • Мнения: 142
Не ми се е случвало и мисля,че ако ми направят забележка изобщо няма да вляза.Друг е въпроса когато магазините са толкова тясни,че се налага да помоля някой да наглежда количката докато пазарувам

# 45
  • Плевен
  • Мнения: 854
И аз не бих влязла, ако ми забранят да вкарам количката. Нали има хора след касата, охрана. Винаги можат да те помолят да претърсят количката ако се съмняват, че си откраднала примерно. Но да забраняват влизането си е чиста дискриминация... #2gunfire
Друг е въпросът, че на места, където е разрешено влизането, в един детски клуб например ходих, е невъзможно сама да си вкараш количката  newsm78 Много тъпо направено, стъпала, високо, абе тия хора не мислят с главите си май.

# 46
  • Мнения: 569
  Да, случвало ми се е- в Била- Димитровград ooooh!
  Казаха , че не мога да влезна с количката и че мога да ползвам предоставените от магазина Колички(тези с кошницата и кола с кормило)
  Опитах да им обясня , колко е непрактично-понякога влизам за 2-3 неща на бързо и е абсурдно да местя всеки път детето , той шава и почва да се изправя и измушва и аз се чудя, него ли да гледам за да не падне или да пазарувам , понякога е заспал(тогава какво newsm78) или пък представете си е момиче и не обича да кара кола Joy
  Съжалявали, но такова било правилото-обърнах се и си излезнах , но за съжаление съм пазарувала там, близо е до вкъщи и се налага

# 47
  • Мнения: 4 111
 newsm78 Като е политика на фирмата защо не е навсякъде така? В Била - Русе не е имало проблем да вляза с количката.

# 48
  • Мнения: 422
и на мен досега не ми се случвало,даже в била си влизам с нея и слагам нещата отдолу,не знам но е доста тъпо,а има и доста магазини които пък въобще не са пригодени за майки с колички #Crazy

# 49
  • София
  • Мнения: 2 007
И на мен скоро ми се очертава да бутам количка, та ти съчувствам за неприятните емоции.
Обаче в момента съм продавачка и честно казано не ми е никак приятно, когато някоя майка си зареже количката до рафт с нещо чупливо и после аз трябва да плащам. Другия вариант е детето да почне да дърпа дрехи и да маже с шоколад/сок/сдъвкано зрънчо. Най-любимо ми е като с количката закачат някоя дреха, тя падне, а майката с най-невинно изражение я прегази с количката и каже "Яяяяя, нещо паднааааа..." Twisted Evil Честно казано  по-добре да изгубя такъв клиент, отколкото да се нервирам и да търпя повече щети отколкото ползи, ако евентуално си купи нещо.

# 50
  • София
  • Мнения: 2 227
...Най-любимо ми е като с количката закачат някоя дреха, тя падне, а майката с най-невинно изражение я прегази с количката и каже "Яяяяя, нещо паднааааа..." Twisted Evil...
Тук вече е до възпитание на майката и честно казано не вярвам всички майки да го правят.

# 51
  • Мнения: 2 908
Тук в Троян в повечето магазини е пълна теснотия и да искаш да влезеш с количката,не можеш,или се сърдят и се карат,така,че аз официално се отказвам да пазарувам вече с количката с детето.Нямаме Била,Техномаркет,само СБА,в което не може с колички.Мъкна си детето на ръце навсякъде,то пипа,шава,буйна е и не иска на ръце,иска да ходи и да бара навсякъде,не пазарувам вече с нея никъде тук Stop

# 52
  • Мнения: 321
Обаче в момента съм продавачка и честно казано не ми е никак приятно, когато някоя майка си зареже количката до рафт с нещо чупливо и после аз трябва да плащам. Другия вариант е детето да почне да дърпа дрехи и да маже с шоколад/сок/сдъвкано зрънчо. Най-любимо ми е като с количката закачат някоя дреха, тя падне, а майката с най-невинно изражение я прегази с количката и каже "Яяяяя, нещо паднааааа..."

Ами то си е до майката... явно не е преценила риска че "чупливото нещо" може да падне и да нарани детето и което в случая е по-важно (поне за мен).
А колкото до пипането на дрехите, те децата и без количка да влезнат могат да ги пипат... та да забранят влизането на деца изобщо  Crossing Arms
ааааааааа а за закачането с количката на няко дрешка, ако е толкова тясно че количката не може да мине без да закачи нещо то ка ли пък някоя лелка с по солидни размери ще се промъкне ??? или просто ще освободи половината закачалки с щръкналия край на дамската си чанта окачена на рамото и, и здраво стисната под мишница ( за да не я окрадат)   ooooh!

# 53
  • Мнения: 4 294
Не ми се е случвало, но има време. Предполагам, че просто няма да пазаря в такива магазини. Пък да се надяваме, че нещата ще се променят.

# 54
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Случвало ми се е няколко пъти в различни магазини. В единия ми обясниха, че са малки коридорите между стелажите и няма как да мина с количката. В МЕТРО не разрешават съображения за сигурност, а в един магазин за дрехи ми казаха че не пускат с колички, за да не се изцапат или повредят дрехите.

# 55
  • Мнения: 4 753
Не ми се е случвало, но в 99 % от магазините в нашият град е физически невъзможно да се влезе с количка...

# 56
  • Мнения: 991
И на мен скоро ми се очертава да бутам количка, та ти съчувствам за неприятните емоции.
Обаче в момента съм продавачка и честно казано не ми е никак приятно, когато някоя майка си зареже количката до рафт с нещо чупливо и после аз трябва да плащам. Другия вариант е детето да почне да дърпа дрехи и да маже с шоколад/сок/сдъвкано зрънчо. Най-любимо ми е като с количката закачат някоя дреха, тя падне, а майката с най-невинно изражение я прегази с количката и каже "Яяяяя, нещо паднааааа..." Twisted Evil Честно казано  по-добре да изгубя такъв клиент, отколкото да се нервирам и да търпя повече щети отколкото ползи, ако евентуално си купи нещо.
Да ви кажа като чета такива неща и си мисля, че в България доста хляб има да ядем, докато стигнем добро ниво на услугите... Тука и целия магазин да им потроша, пак ще ми правят метани. Вярно, че тук оборотите са немислимо по-големи и от една смачкана рокля магазинът няма да пострада кой знае колко. Пък и това да карат продавачките да плащат повредени от клиентите стоки не подлежи на коментар! Спомням си в какъв шок изпаднах, когато строших една керамична вазичка в един голям магазин. Мислех, че ще ме овикат и ще ме е срам да стъпя там повече. Но просто дойде една жена, смете парчетата, аз се извиних хиляда пъти, питах колко струва да я платя, а тя се усмихна и каза: "Не се притеснявайте, всичко е наред." Пазарувам си най-редовно в този магазин и със сигурност са направили по-голяма печалба от мен, отколкото е цената на счупената вазичка.

# 57
  • София
  • Мнения: 2 007
Homesick, съществената разлика е, че ти си се извинила. На всеки му се случва да е непохватен. Освен това се съмнявам, че би оставила детето си за срути магазина докато ти си лафиш с приятелки и му хвърляш безразлични погледи.

# 58
  • Мнения: 991
Homesick, съществената разлика е, че ти си се извинила. На всеки му се случва да е непохватен. Освен това се съмнявам, че би оставила детето си за срути магазина докато ти си лафиш с приятелки и му хвърляш безразлични погледи.
Joy Joy Joy Естествено, че няма да го оставя. Но тук има доста неприятни клиенти, да ти кажа, а децата са доста разюздани. Предполагам, че ако бях продавачка, щях да имам една купчина неприятни случки с деца. Не съм искала да те упреквам по някакъв начин. У нас просто нещата са съвсем други и може би никога няма да се променят. Една приятелка ми разказваше следната случка - тя работи в магазин за мебели и разопаковали някаква лампа от тези дето се слагат на пода. И счупила абажура. Била скъпа лампа и тя решила да пита шефката си как точно ще й удържат сумата - дали от една заплата, евентуално да помоли да я разсрочат. Шефката й я изгледала учудено и казала, че няма нужда да плаща нищо, такива неща се случвали. Естествено ако се случват всеки ден просто биха я уволнили.

# 59
  • Мнения: 114
не ми се е случвало. винаги показвам какво имам в количката и в чантата.слагат ми етикетчета на съответния магазин и влизам спокойно.
И на мен не ми се е случвало, би ми станало неприятно, но ги разбирам от друга страна....то толкова крадлив народ се навъди напоследък, че вече явно очакват до бебето да завиеш и половината асортимент на магазина... Crazy
а това е глупаво,аз не мога да ги разбера!ако вложат малко пари-хем на нас(майките,инвалидите) ще ни е лесно,хем на тях. много приятно впечатление ми направи "Хит"(мисля,че беше) имаха всякакви колички- обикновенни,с количка,за инвалиди и такива с бебешко столче. имаше охрана и можеш да оставиш детската количка там.влизаш си с детето,взимаш с количка за съответната възраст(за бебе със столче,за по-голямо с кола).много по-удобно е отколкото да се чудиш в бебешката количка къде да накамариш багажа.вложили са хората малко повечко пари в колички,но не се и притеснявата(плащат всеки месец за охрана) от кражби.а може би са помислили и за хората?!?

# 60
  • Мнения: 4 447
Единствено не пускат в Метро. На друго място не са ме спирали. Смеят ли  Twisted Evil Whistling

# 61
  • Мнения: 492
Случва ми се най-редовно.  #Cussing out Направо ми идва понякога да ги  #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 62
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Знам , че само в метро не пускат с колички , иначе не ми се е случвало , навсякъде ходя с количката   Peace

# 63
  • София
  • Мнения: 17 592
Ами... Да, случвало ми се е, ама то ситуацията беше смешна - аз без друго нямаше да се опитам да напъхам количката вътре... Става дума за едно от онези магазинчета "за лев", в които няма място да се обърнеш, единствения начин, ако си влязъл, да излезеш, е да заобиколиш покрай стелажите в ... хм, общоприетата посока и за количка категорично пространство няма, няма начин да се натика вътре... Та смешно ми стана, че лелката дойде да ми каже, както надничах, проточила врат през вратата, че с количката не мога да вляза - ми не, не мога, освен ако не изобретя набързо някоя алтернативна физика... Но пък ми помогна, де - в крайна сметка, попитах дали изобщо го има това, което го търся (смешно, ама съм забравила какво беше... нито дали го имаше...  newsm78 само как се опитвах да надникна вътре...)


Е, и, разбира се, в Метро - ама там е "друга бира".

# 64
  • у нас
  • Мнения: 5 728
учудвам се, че изобщо си пазарувала там
щях да се врътна и да си излеза

Peace

# 65
  • Мнения: 3 069
Случвало ми се .....за съжаление.
В Метро не пускат дори и деца до 7 годишна възраст, а миналото и това лято не ни пуснаха в един доста голям магазин в Созопол.

# 66
  • Бургас
  • Мнения: 529
Не, на мен досега не ми се е случвало. В Била не пазаря - не знам как е, в Метро - си знам че не се ходи с дете, не съм опитвала. Влизам в магазини за дрехи и обувки без проблем засега. Но първо преценям дали е достатъчно широко за да не заемам аз с количката по-голямата част от магазина.

# 67
  • Мнения: 545
Абе не е много абсурдно, ако има някаква вреда или опасност от химикали или падащи предмети. Метро е истински пример - не негативен - за мен е естествено, там се мотаят с каровете и палетите между рафтовете, опасно е.  Самите рафтове са високи а опаковките - достатъчно големи за да сторят беля ако някоя ръчичка ги подръпне. То си и пишеше май защо е забранено - ясно и още преди да влезеш в сградата. Мяркал съм със слингоподобни 2-3 пъти но количка - никога.  Все пак това не е супермаркет а по-скоро магазин/склад на едро.

В Била няма проблеми - там даже има специални колички за годинките когато детето вече е извън детската количка но още не е безопасно да го пускаш да щъка само. Направени са като автомобилчета и общо взето поне 20тина минути гарантират заиграване, приличат на автомобилче отдолу а отгоре е кошницата.

За мен идеалът е ако може да има гледачки в детски кът за малко по-големите и начин да влезеш с детето - с количката или без нея, ако има къде къде да я 'паркираш'.

еди.

Последна редакция: пт, 29 авг 2008, 02:07 от T3-M4

# 68
  • в белята
  • Мнения: 536
Със сигурност повече няма й да стъпна в магазин ,в който са ми забранили да вляза с количката.Все пак конкуренцията вече е голяма и това ,което търся го има и в друг магазин.

# 69
  • Мнения: 191
И аз бих си излезнала на минутата Naughty. Такова нещо е абсурдно за мен и това е една малка частица от нещата които ме карат да се радвам че живея в чужбина. Абсолютно всички магазини са приспособени така, че не само маиките с колички да се разхождат на воля вътре, но и всички мобилни и не чак толкова мобилни инвалиди. Има асансиори, ескалатори... и така. И винаги когато съм си в БГ, и ми се налага да вляза в магазин с количката, ме е хващало страхотен яд и на продавачки и на собственици smile3516, едно че на тях им е неприятно да те гледат с количката вътре и друго, че в повечето магазини просто нямаш достъп.

# 70
  • Мнения: 4 036
Да, в един смешен плод-зеленчук, попитах от учтивост и получих груб отговор, че не мога да вляза с количка

Странно виждане за пазарната икономика и печеленето на клиенти имат някои лелки продавачки

# 71
  • Мнения: 399
 #Crazy Това си е дискриминация! За Метро знам,че не пускат от съображения за сигурност,но в други магазини съм нямала проблеми! В нашия квартал обаче има един магазин за домашни потреби (сравнително голям),на чиято врата има табела "Влизането с колички забранено!"  ooooh! Съответно пазарувам от други подобни.
Чудно ми е хората в неравностйно положение как пазаруват в такива магазини...и техните колички ли не пускат?  newsm78 Но това е една друга тема...

# 72
  • Мнения: 4 447
А знаете ли, че в ХИТ-а в Младост има детски колички за пазаруване, детски колички за
возене на детето като кола (като в Била) и голяма количка с кошниза ца бебе? Е, те
това последното никуъде не го бях виждала до оня ден. Толкова удобно.....

А за Метро съм съгласна, че не е мнгоо удачно да се моташ там с количка. Това си е
магазин на едро, като склад. Има си магазини за пазаруване с колички.

А тия дето не пускат - майната им. Явно дори и 5-10-те лева дето ще им остави майката
не са им важни. Това само в България може да се случи. Да си позволиш да изгубиш клиент.


# 73
  • Мнения: 1 898
Не.
Наскоро обаче видях надпис на витрината на магазин за дрехи:'С колички-до тук!' Не бях с количка в момента, но ми направи много неприятно впечатление и честно казано ме загубиха като евентуален клиент.

# 74
  • Мнения: 1 428
Не ми се е случвало.

# 75
  • Мнения: 1 100
Не ми се е случвало, но ако се случи, ще ме загубят като клиент до края на живота си. Joy Отделно ще се оплача в Комисията за защита на потребителите и подобни. В малки магазинчета и такива със стълби по принцип не влизам, но от голям магазин да ме изгонят заради количката ... да ме прощават, ще си дам парите другаде! Mr. Green

# 76
  • Мнения: 14 497
не ми се е случвало, аз по принцип не пазарувам (прави го мъжът ми). пък и в 99 % от магазините не мога да вляза с количката, дали щото са им кофти стълбите или пък самият магазин е много тесен

# 77
  • Мнения: 2 803
За съжаление - ДА.

# 78
  • София
  • Мнения: 93
учудвам се, че изобщо си пазарувала там
щях да се врътна и да си излеза

напълно подкрепям това мнение,аз също не бих стъпила повторно в такъв магазин.?Това е дискриминация

# 79
  • Мнения: 668
Да,наскоро ми се случи !Една продавачка реши,че магазина е тесен и не можело да се влиза с количка.Аз и обясних,че няма да си оставя детето само защото не се влиза с количка.Изгеда ме лошо,но пък и аз нищо не си купих нарочно! Mr. Green
В Кауфланд наскоро се опитаха да ми направят пак забележка,но вече не ми пука.Казах им,че като толкова им пречат децата да са помислили за някъкъв вариант и това е!Не се обяснявам вече #2gunfire

# 80
# 81
  • София
  • Мнения: 5 738
Мда.... случи ми в едина квартален магазин в Люлин  и доста се поскарах с касиерката и въпреки това влезнах с количката  #2gunfire Twisted Evil как пък няма да си оставя количката  Crazy

# 82
  • Мнения: 4 546
Даже съм виждала табела на вратата на магазин, че е забранено влизането с количка  Close. Това си е чиста дискриминация и си плаче за съответната Комисия.
аз също. първо бележка - Забранено за кучета
и точно под нея бележка - Забранено за детски колички  #2gunfire

а в магазин ми се случи веднъж да вляза , а охраната дойде при мен докато пазарувах и ми каза, другия път да съм знаела, че с детски колички не може. само да поясня, че магазинът е достатъчно широк и моята детска количка дори е малко по-малка от количките на магазина. попитах къде да си оставя детето - ами на входа , където багажа се оставял. казвам - ами за багажа сте предвидили шкафчета с ключ, някой ще ми гледа ли детето докато аз съм вътре? Естесвено, отговорът беше "НЕ". след няколко дни, по стечение на обстоятелствата, имах възможността да говоря с шефа на охраната на магазина за въпросната случка. от тогава гледам, че пускат колички, но на мен кракът ми повече не е стъпил там  Crossing Arms

в Била съм влизала с количката, даже и охраната съм питала специално дали може. отговорът беше да.

# 83
  • София
  • Мнения: 8 936
Не не ми се е случвало. Имала съм обратната случка. Оставих си количката пред едно малко магазинче с голяма витрина и влезнах с детето. продавачката сама ме накара да вкарам количката. Признавам си, че ми стана много приятно.

# 84
  • Мнения: 502
и на мен не ми се е случвало, но ако ми се случи просто няма да пазаря повече от този магазин. веднъж бяхме влезли в магазин за детски дрешки и дъщеря ми се разбуйства и дръпна нещо от закачалката. на мен ми стана неудобно и излязох от магазина, за да не направим още поразии, но продавачките бяха много любезни, не са се карали.

# 85
  • София
  • Мнения: 44 197
Не ми се е случвало.
Има магазини, в които заради стълби или теснотия не съм можела да вляза с количка, но да ме гонят - не.
Ако някой така ми каже, отговора е ясен - не сте единствения магазин....и изобщо не бих ги посетила повече, има достатъчно места от където да може да влезеш и пазаруваш спокойно с количка.

# 86
  • Мнения: 2 467
Mдам, случи ми се за един ден в два магазина на 10 метра един от друг. Магазините - гр. Пловдив, търговски комплекс Сани, на първия етаж, два от магазините за дрехи.
На единия имаше дори бележка на вратата.

На въпроса ми защо, ми се отговори, че с количките сме цапали магазина  Shocked

# 87
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Не ми се е случвало, но ако се случи директно кръгом и забравям за този магазин Naughty

# 88
  • Мнения: 780
Не ми се е случвало, но ако се случи директно кръгом и забравям за този магазин Naughty
Peace

# 89
  • Мнения: 804
Безумие е да не пускат с колички.
Само за МЕТРО съм съгласна, че НЕ БИВА ДА СЕ ВЛИЗА С КОЛИЧКИ И С МАЛКИ ДЕЦА освен ако не са в кенгуру. Работех там едно лято докато учех. Нагледах се на всякакви дебили и олигофрени. Внасят детето с кенгуру, после го оставят в количката за пазаруване и се отдалечават на два метра от него да си разгледат нещо. В следващия момент там идва мотокар (или са електрокари  newsm78) и започва да сваля стока. Шофьора не обръща внимание на количката, защото не очаква вътре да има дете, а ако е пълна само с покупки дори да я бутне нищо няма да се случи. Еми белята става за секунди, защото лошото винаги се случва най-бързо. После родителите ще съдят магазина, а застрахователя изрично е посочил, че такива обезщетения не изплаща. така, че топката остава в магазина. Виждала съм и деца на по 4-5 години да тичат между регалите, където неизбежно има и мотокари. ooooh!

# 90
  • Мнения: 23
Явно всички сте на едно мнение - повече да не пазарувате от въпросния магазин. Това важи и за мен, но точно в този момент незнам защо просто реших да си премъл4а, да не им обръщам внимание, да вляза да си купя това за което съм отишла и да излизам. Но аз обичам да си разглеждам дори това което не ми трябва и се позаседях. Вбесих се на "състрадателните" продавачки, които само се почесват ( вместо да наблюдават дали няма да открадна нещо, в случай че съм влязла с количката) и ми искат детото от ръцете, та да ми е по лессничко да си раазглеждам. Това беше върхът. Дори не мога да си обясня. Все още ме човърка злобата в мен и сега се чудя дали да не организирам още 4-5 майки с колички и да отидем да им задръстим фоаето, за потребителите без колички. Чудно ми е тогава какво ще кажат. А другият вариант е наистина да се обърна към комисията за защита на потребителя. Но въпросът е те какво ще направят - все си мисля че нищо. А и се "притеснявам" да не изляза прекалено заядлива. Просто много ми стана гадно. Нито съм първата, нито ще съм последната - за огромно съжаление.

# 91
  • Мнения: 321
То на такива май им се разминава защото все си мислим че и без това нищо няма да се промени...
Според мен трябва да реагираме по остро и на момента!
То продавачките едва ли ги интересува че са върнали един клиент от вратата... може би трябва да вдигнем скандал на управителя или собственника на магазина и то пред публика да им е още по кофти...  Twisted Evil

а за комисията по дискриминация не е зле да се пробва... според мен би трябвало и те да реагират... newsm78

# 92
  • Мнения: 4 431
В МЕРО НЕ ПУСКАТ,но с кенгуро може Peace

# 93
  • Пловдив
  • Мнения: 343
Да,при това в ДЕТСКИ МАГАЗИН #Crazy!!!
Повече не съм стъпила там Naughty.

# 94
  • Мнения: 4 717
в цяла Чехия не само, че можеш да влизаш навсякъде с детски колички, ами и дори ако на детето му се прияде нещо - спокойно му го даваш, а на касата обявяваш, че го е изяло и ще го заплатиш Peace

откакто съм с детска количка не съм вземала кошница за пазаруване, а всичко пъхам в коша на количката, после изваждам, никога никой не прави проблем, защото хората са безкрайно честни за да крадат с детски колички Sick

не виждам смисъл да ограничават достъпа с цел редуциране на кражбите, при положение, че големите магазини вериги имат монтирани охранителни камери освен охраната и пиукащите датчици на вратите, голяма глупост е да спреш майката с детенцето да влезе и да си напазарува!!!!!!!!!

# 95
  • Бургас
  • Мнения: 364
Честно казано, не мога да разбера защо толкова се палите. Почти във всеки магазин, в който ми се е искало да вляза с количката, не съм могла - или е забранено, или стълбите са прекалено стръмни и няма рампа. Да не говорим, че в Штъркел не мога да вляза с количката - детски магазин без рампа и вътре толкова зле сбутана стоката, че не можеш да си провреш количката, ако с хиляда зора все пак си стигнал до вратата (става въпрос за Штъркел в Бургас).
Повечето магазини нямат качествени системи за сигурност и предполагам именно затова забраняват пазаруването с детски колички. Съгласете се, че по количката има много места, в които може да се сложи нещичко, а на лицата ви не пише "аз съм ангел"   Wink  Хората не могат да знаят кой ще открадне и кой не и затова предпочитат да се презастраховат. Така ще е докато не достигнем стандартите на Запада във всяко едно отношение и докато българина се почувства достатъчно сигурен и здрав психически, че да не посяга към това, което не е негово.

# 96
  • София
  • Мнения: 44 197
Тъй, тъй, предполагам по тази логика и инвалидите да не влизат по магазините....

Кражби стават по целия свят, такова нещо като да не те пускат в хранителен или детски магазин с количка е дискреминация...толкова.

Аз не съм виновна, че нямат системи за сигурност - да си сложат, аз съм клиент, детето ми също.
Като не ме пуснат - губат клиент...точка, да се радват, че не сме някъде другаде и никой не ги и съди за това.

# 97
  • София
  • Мнения: 44 197
В МЕРО НЕ ПУСКАТ,но с кенгуро може Peace


метро е нещо съвсем различно от квартално магазинче. Там си е политика на фирмата с оглед сигурността на клиентите и е за пазаруване на едро, за фирми и прочие...
с кенгуру и слинг може на всякъде....но не за това е темата.

# 98
  • На морето!
  • Мнения: 5 769

Много ми е интересно ако е човек с увреждане и се налага да се движи с инвалидна количка дали ще го помолят да я остави вън? Звучи ми абсурдно!

# 99
  • Мнения: 1 121
Аз на твое място щях да се фръцна и да си изляза Naughty Като влезеш, само им подкрепяш чисто дискриминационната политика ooooh!

Yulichka, как да не се палим? Не съм била в Бургас и по принцип не живея в България, но често си ходя в София и ако някъде не мога да вляза с количка-независимо дали е тясно или не пускат-просто не влизам. Хайде обясни ми как да си мъкна 13-килограмовото дете бременна, заедно с дамската чанта и чантата с памперсите??? Или е логично да ги оставя навън? А хората по улиците разхождат ли се с надпис: "Ангел", "Крадец" и т.н.? Магазините, особено детските трябва да са достъпни за всички. Да не съм луда да правя оборот на хора, които явно не ги е грижа за клиентите Close Twisted Evil

# 100
  • Мнения: 2 100
Въпреки, че Варна е голям град, има много малко магазини, в които спокойно можеш да си влезеш с количката без някой да ти каже нещо.
Първо-магазините са със стълби колкото искаш. В това число искам да прибавя и доста банки (например ДСК), където нямаше рампа, а стълбите бяха около 30!!! Наложи се да изкачвам 30кг нагоре-количка+бебе  Confused и то точно в този клон, тъй като трябваше да си взема новата карта. Друг е въпроса, че НИКОЙ не ми помогна като ме видя да се мъча с количката. На излизане от банката пак така...Без коментар... Whistling
Второ-вратите на магазините са или много тесни или умишлено струпват стока и там, за да не може да се влезе с количка. Казвам умишлено, защото отправяйки се към магазин за домашни потреби днес, продавачката започна да струпва точно на вратата стока и направи невъзможно минаването ми с количката....Без коментар... Whistling
Трето-не правят пътечки достатъчно широки за колички.

Затова не влизам в магазини, в които не мога, малки са и видимо не желаят да се влиза с колички. А там където има достатъчно място ако някой ме изгони, няма да си мълча  Naughty

А колкото за инвалидите-много жалко за отношението на хората и безхаберието на държавата! В други държви такива глоби ще напраскат заради подобна дискриминация, че свят ще им се завие.

# 101
  • София
  • Мнения: 2 007
Много е лесно да се каже, че трябва да се осигури по-голяма площ на магазина, за да има място да се обикаля с количките. Ако плащаш 2500 лв наем за 30 квадрата гледаш да ги оползотвориш доколкото е възможно. Някои търговци предпочитат да имат по-малки надценки и да печелят от оборот. Клиента има право на избор и никой не го кара на сила да влиза някъде. Продавачът също може да избере дали да пусне някой в магазина си или не. Може да си купиш детска дрешка за 10 лв от кварталното магазинче, а ако искаш отиваш да блееш в Пигис и да се моташ на воля и плащаш 30 лв за същата стока.

# 102
  • София
  • Мнения: 44 197
Много е лесно да се каже, че трябва да се осигури по-голяма площ на магазина, за да има място да се обикаля с количките. Ако плащаш 2500 лв наем за 30 квадрата гледаш да ги оползотвориш доколкото е възможно. Някои търговци предпочитат да имат по-малки надценки и да печелят от оборот. Клиента има право на избор и никой не го кара на сила да влиза някъде. Продавачът също може да избере дали да пусне някой в магазина си или не. Може да си купиш детска дрешка за 10 лв от кварталното магазинче, а ако искаш отиваш да блееш в Пигис и да се моташ на воля и плащаш 30 лв за същата стока.

Това от къде на къде??? Собственика, може и да кажем да има думата...ама продавача???? Че продавачите са никои.....нищо , че се прават на богове понякога.....

Иначе за размера на магазина - надали някой има прентенции към това ест....въпроса на темата е за магазин, в който жената си е влизала и пазарувала с количка...значи място има достатъчно....и един ден да й кажат с количка до тук - грозно...много грозно....естествената реакция е   - с пазаруването от там - до тук....

Иначе за теснотията... преди да заминем на море ходих да пазарувам в аптека ремедиум, понеже е на 20-тина мин от къщи и купувах доста неща, отидох с лятната ни количка....еми вътре една теснотия си беше, на места просто не можех да мина с количката, на други едваам се промъквах.... еми докато питах за разни мазила ми писна и казах, че ще отида някъде, където може да се пазарува нормално с количка(повече от притеснението ми, че дечко свали разни неща от етажерката)....жената беше много мила, вместо да ми се сопне, почна тя да ми носи разни продукти, защото не можех да вляза където бяха те...., помогна ми и с кошницата да мина през едно стеснение, даже подари на малкия разни мостри....еми с кеф си оставих парите и с радост бих отишла отново и отново, независимо, че не ми е на 2 метра от къщи.....
Ама така се печелят клиенти...и така ще имат много по-голяб оборот, без особени надценки, отколкото да те гонят от магазина.....
Въпрос на възпитание преди всичко....

# 103
  • Мнения: 4 335
Не ми се е слу4вало,но ако ми се слу4и не бих посетила ве4е този магазин Rolling Eyes

# 104
  • Мнения: 8 242
На мен ми се е случвало в църква да не ме пуснат.. Което ми се стори много  Shocked
Бабата със свещите ми се развика, че не можело с тия мръсни колички с кални гуми (а беше летен жегав ден с ни следа от локвичка  Mr. Green).. това да не било магистралата  ooooh!
А просто влязох с количката и я оставих до вратата.. А и нали бувките ми са точно толкова мръсни, колкото колелата на количката - все пак вървя след нея.. Нямам думи..
Абе  простотия има навсякъде  Rolling Eyes

# 105
  • Мнения: 1 121
Angel_Dust много хубаво го е обяснила.

iveto_11, аз пък недоумявам как е възможно да наемеш или купиш помещение, в което ще продаваш стоки предназначени за деца, клиентите ти ще са главно майки с деца, близко е до акъла, че в повечето случаи ще идват с колички и въпреки това в магазинът ти да няма място за количка newsm78 Доста малоумно. Ако продаваш гайки и клещи, например, по-мога да разбера, но тесните детски магазини ми взимат акъла, честно.

# 106
  • София
  • Мнения: 2 007
Rylie, има обособено място за колички, което е до касата и е около 4 квадрата. Дори и да си в най-отдалечения ъгъл на магазина няма да е на повече от 3,5 метра.  Не е отвън на улицата.

# 107
  • София
  • Мнения: 1 235
Не ми се е случвало да не ми позволят да влеза в някоий магазин с количката.

# 108
  • Мнения: 8 242
Никога не ми се е случвало. Има магазини, в които аз не бих влязла с количката, защото е много тясно примерно. Не са ме спирали обаче никъде.

# 109
  • Попово
  • Мнения: 687
на мен не са ми правили забележки да оставям количката отвън, дори обратното да вляза с нея и да си разгледам и напазаря на спокойствие

# 110
  • Мнения: 1 195
Не ми се е случвало, не бих пазарувала в такъв магазин.  Naughty Количката също не бих се оставила във фоайето, за да ходя да пазарувам с детето на ръце.

магазини колкото искаш, като не мога да вляза с количката не си правя и труд да се разправям Crossing Arms предпочитам да пазарувам в била или Кауфланд там проблеми не са ми правили  Peace

# 111
  • София
  • Мнения: 7 097
Не ми се е случвало, но щях да си изляза от магазина.

# 112
  • Мнения: 6 713
Не ми се е случвало, но щях да си изляза от магазина.

И аз така.

# 113
  • Мнения: 1 155
В Младост 2 има един магазин КЕV срещу колелото на рейс 306  в който също не пускат с колички. Има табели " С животни до тук!" , " С колички до тук!" Shocked Shocked Shocked

# 114
  • вкъщи
  • Мнения: 704
Не никога детето винаги е било с менСколичката навсякъде.Ако има много стъбала се редуваме с някоя мама да ги вардим и да пазаруваме една по една
.

# 115
  • Мнения: 247
Случи ми се- в хранителен магазин. Rolling Eyes Не можах да разбера каква е причината. Магазинът беше доста голям, нямаше стъпала. Собственикът застана на вратата и не ми разреши въобще да вляза. Може и той да си има причини, но втори път и пари да ми дават не влизам там.

# 116
  • Мнения: 260
Не ми се е случвало, но щях да си изляза от магазина.

И аз така.

МЕТРО-е магазина в който осъзнах че направо мразят децата-там влизат само бебета в кошница или кенгуру Peace
ами ние с малко по-големите деца newsm78

# 117
  • Мнения: 4 717
Случи ми се- в хранителен магазин. Rolling Eyes Не можах да разбера каква е причината. Магазинът беше доста голям, нямаше стъпала. Собственикът застана на вратата и не ми разреши въобще да вляза. Може и той да си има причини, но втори път и пари да ми дават не влизам там.

егати простака #Crazy

е убедих се за пореден път, че българина търговия неможе да прави и това си е

# 118
  • Бургас
  • Мнения: 675
Засега не ми се е случвало, но аз и не пазарувам често, мъжо ме отменя. Що се отнася до достъпна среда, България е на светлинни години от доста държави, за съжаление.

# 119
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
До сега не ми се е случвало. За Метро си знам.

# 120
  • Мнения: 1 243
Не ми се е случвало такова нещо.

# 121
  • Мнения: 1 372
Не ми се е случвало такова нещо.

# 122
  • Мнения: 534
не ми се е случвало такова нещо

# 123
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
На мен ми се е случвало подобно нещо в магазин в Созопол. Rolling Eyes Повече не отидох в този магазин.

И на мен,точно там,беше хранителен магазин.....
естествено не влязох да пазарувам,но попитах момчето на
вратата,дали трябва да си оставя бебето отвън.... #Crazy

# 124
  • Мнения: 121
Това, което ти се е случило е много неприятно, но нали магазина е за препарати ... може би от тази гледна точка, да не би детето да пипне нещо, да разлее препарат отгоре си, да си сложи нещо отровно в устата, докато майката разглежда или се е зачела в някой етикет. Има много безотговорни и разсеяни майки  ... ти със сигурност не си от тях /иначе не би ти направило впечатление/ , но може и това да е причината ... Thinking
Дано това да е причината, да е с мисъл за безопасността на децата, а не от дискриминация или за да не се открадне нещо.

# 125
  • Бургас
  • Мнения: 364
Я да ви кажа нещо, майчета, да се посмеем малко  Simple Smile
Вчера излязох на разходка с дъщеря си и реших да се поогледам за някоя блузка, ако ми хареса, да си купя. Разбира се, в повечето магазини не може да се влезе с количка заради стръмните стълби и аз общо взето се ориентирах по изложеното на витрините. Харесах си една и реших да попитам продавачката, без да влизам в магазина. При което тя най-любезно ме покани да вляза с количката. Да не ви казвам колко бяха стръмни стълбите, качвам количката и... откъртих без да искам плочките на едното стъпало  Embarassed  Не ми направиха забележка, но толкова ми беше неудобно, че... Но направих шоу де, хората отвън се смяха дълго...
Та се замислям колко недостъпно е всичко за майките с колички и все по-често се питам как изобщо се справят инвалидите?!  Sick
Живеем в скапана във всяко отношение страна, в която главен принцип е всеки да се спасява както може и поединично! Та аз не мога да си напазарувам от "Перлата" (хранителен магазин) срещу кооперацията, в която живея. Общо взето ако не е мъжът ми, с количката са ми затоврени вратите почти навсякъде. Та си мисля, че по-големият проблем е това, че магазините, аптеките и държавните учреждения изобщо не са пригодени за клиенти в неравностойно положение и за майки с колички. ДИСКРИМИНАЦИЯ във всяко отношение е това според мен.

# 126
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Наскоро замалко да не ни пуснат със сина ни в МЕТРО. На входа ни попитаха колко е голям и аз тъкмо да кажа годинка и......, когато служителката ни предупреди, че не може да се влиза с деца, които са над една годинка. Правели "компромис" само за деца, които не са навъришили годинка. Много се ядосах, мъжа ми също, като не им остана длъжен и каза, че при всяко влизане ще лъже, че детето е на годинка, но защо трябва да е по този начин  Rolling Eyes Ако е от съображение за сигурност детето ни е в кенгуру и не виждам причина да не можем да влизаме с него.

# 127
  • Мнения: 756
не ми се е случвало никога и не мога да видя никаква логика в това да нете допускат с количка /вече сте споменали за инвалидите / , но вместо да не влизате повече в този магази , в който и без друго те не искат да влизате и да им бъдете клиент "фръцнете " им едно дело за дискриминация , защото си е точно това .Тук , къдито има табели , чее забранено за кучета , под нея дасължително стои " с изключение за кучета водачи" - това е направо идиотско .В България се опитаха и мен да ме спрат да вляза в една банка и няколко магазина с количка , но аз категорично заявих , че детето си не оставям навън и ще ги съдя ...еми влязох си.

# 128
  • Мнения: 1 131
Дано не ми се случва,но ако се случи на мъжа ми да не го пуснат с количка им е бедна фантазията какво ще им чуят ушите.Защо хората стават все по-големи кретени???

# 129
  • Мнения: 2 309
Не ми се е случвало да си зарежа детето в количката пред някой магазин!
За друго незнам...

# 130
  • Мнения: 9
На мен ми се случи на бул. Христо Ботев -  близо до Военна болница - /за тези , които са от Пловдив / .Магазинът е за преоценени маркови стоки, няма стълби, на въпреки това даже отвън има стикер - забранено за колички  #2gunfire

# 131
  • Мнения: 2 807
Не, не ми се е случвало.

# 132
  • София - Дианабад
  • Мнения: 656
Единствено в Метро не ме пуснаха ведъж и направо избеснях  #Cussing out #2gunfire
Сложили някакви играчки на малка масичка и си мислят, че много нещо правят - какъв им е проблемът, ако децата стоят в количките, или пък ако направят нормален детски кът в магазина / както в Технополис например  Peace/.
Все пак става въпрос за МЕТРО.

# 133
  • Мнения: 654
много сте крайни момичета.гледате само от вашата позиция.
каня всички който мислят че това правило за количките е дискриминация или прищявка на някой , да дойде при нас / дори ще ви платя надницата за престоя /.ако и след това сте на същото мнение , ще ви удвоя надницата.
съжалявам че не мога да ви покажа кадри от камерата.

# 134
  • Мнения: 4 717
На мен ми се случи на бул. Христо Ботев -  близо до Военна болница - /за тези , които са от Пловдив / .Магазинът е за преоценени маркови стоки, няма стълби, на въпреки това даже отвън има стикер - забранено за колички  #2gunfire

е добре де, чудно ми е кой ум ги произвежда тия стикери ooooh! ooooh!, немо0га дори да си представя как изглежда такова стикерче...

а за записите от камерите - еми не си права Звезделина Георгиева, едва ли само майки с колички има на тях, докато живеех в Русе си спомням, че най-често залавяха бабички крадли в CBA Sick Sick

# 135
  • Мнения: 654
не бях много точна.съжалявам.
въпроса не е само в кражбите.дори когато пишех не се сетих за това.
всички искаме да пазаруваме в готини магазини-подбрана стока,добре подредена и на прилична цена.поне в моя магазин се старая да не изглежда като килер.според сезона сменяме украсата.е,когато трябва през арка цветя да мине детска количка няма проблем/размери 2.4/2/.но майките не винаги са много сръчни в карането и не много бързи в рефлексите.децата са като магнит привличат всичко и го повличат.
стана дума за техномаркет и други магазини в които се продава техника-няма да ми е приятно да купя одрана пералня.

# 136
  • Мнения: 4 717
стана дума за техномаркет и други магазини в които се продава техника-няма да ми е приятно да купя одрана пералня.

да не прозвучи като заяждане, ама извинявай ти каква количка си карала ако не е тайна #Crazy, все пак майките не караме танкове, че чак пералните да одереме

сега се сетих, че на мен веднъж ми се случи да счупя пюре в един магазин, е - не ми се скара никой, не ми се наложи да го плащам, нито почиствам, човешко е да се случи и е добре, когато пазаруваме от магазини, в който уважават клиетите Peace
още повече, че цените на стоките покриват и тоя риск...

# 137
  • Мнения: 559
Не ми се е случвало до сега. Това е една от причините да не посещавам МЕТРО. Не мога да го понасям тоя магазин. Дискриминират хората по всички параграфи. Да си без дете, пък да си с карта, пък фирма...егати простотийте. Не знам какви намаления трябва да има, че да пазарувам от там  #2gunfire
А това, че може с количката да бутнеш нещо или детето да го пипне...еми то по тая логика никъде не трябва да влизат тия деца! Ресторанти, магазини....само с наморници и каишки  Rolling Eyes
Представям си новите стикери със задраскани сладолед, фотоапарат и .... БЕБЕ!

# 138
  • Мнения: 23
много сте крайни момичета.гледате само от вашата позиция.
каня всички който мислят че това правило за количките е дискриминация или прищявка на някой , да дойде при нас / дори ще ви платя надницата за престоя /.ако и след това сте на същото мнение , ще ви удвоя надницата.
съжалявам че не мога да ви покажа кадри от камерата.
Преди година и половина със съпруга ми имахме магазин за най-разнообразни промишлени стоки. Тогава още дори не ми е минавало през ум да имам дете, но нито веднъж не съм забранила на майка с количка или с малко дете да влизат. Имах откраднати стоки, но не мога да виня никого, освен себе си.  Не мисля че майките с колички са клиенти, които трябва да бъдат поставяни в толкова неловка ситуация - да им се забранява да влизат в достъпни за тях места и магазини. А сега като потърпевша - нямам думи.

# 139
  • Мнения: 3 869
Градската среда в БГ е такава, че и без количка е трудно да се придвижваш, камо ли с такава. Ние количката я ползваме засега само у дома. Навъм сме със слинг и проблеми нямаме. В повечето случай хората дори не разбират, че там има бебе  Mr. Green Докато можем да го носим, ще сме така - няма терен, който да ни се опре. После се надявам вече да е проходил и да може сам да се придвижва по повечето терени  Simple Smile

# 140
  • Мнения: 387
не ми се е случвало ..... Rolling Eyes

# 141
  • Мнения: 961
Не ми се е случвало, но съм чувала, че ставали много кражби именно от майки с колички!
Иначе и аз бих се обидила и не бих влязла повече в този магазин, да си сложат камери и системи за сигурност!
А бебешките магазини и аптеките със стръмни стълби са ми любимите!  Mr. Green  С ник'ва количка да не можеш да припариш!  hahaha

# 142
  • Мнения: 1 317
Веднъж исках да вляза в един магазин с количката. Продавачката, супер възмутена ми каза:
"Ама моля Ви се, къде сте тръгнали с количката в магазина?"
Аз - туш  Shocked Не можах да повярвам какво чувам. И питам - "А къде според Вас да я оставя?"
Тя - "Ами как къде, навън, там й е мястото. Не се тревожете, нищо няма да се случи"
Излишно е да обяснявам, че след първите секунди шок се окопитих и си казах каквото мисля. После забелязах, че продавачките от този магазин, дори не дават ДЕЦА да влизат в този магазин и да не пипат витрините, защото цапали и можели да счупят нещо.!!!
За майките с количики и деца от Русе - мазагазинът за сувенири до ТАТУ.

# 143
  • Мнения: 582
Случвало ми се е в банка  Shocked Щели да останат следи от количката - това в ДСК  #2gunfire

# 144
  • Мнения: 654
ще ме извините но сте като коне с капаци.
не мислите за две неща едновременно.
аз също имам деца, също съм карала количка.
имам и магазин.
в повечето случаи не се касае дали може да влезете или не.
проблема е че като влезете , продавачките се превръщат в детегледачки ,а изложената стока не се опазва.а до това кое какво покрива питайте  тези дето им се бърка в джоба.
ЕЛАТЕ ПРИ НАС.и после пак ще говорим.

# 145
  • Мнения: 23
ще ме извините но сте като коне с капаци.
не мислите за две неща едновременно.
аз също имам деца, също съм карала количка.
имам и магазин.
в повечето случаи не се касае дали може да влезете или не.
проблема е че като влезете , продавачките се превръщат в детегледачки ,а изложената стока не се опазва.а до това кое какво покрива питайте  тези дето им се бърка в джоба.
ЕЛАТЕ ПРИ НАС.и после пак ще говорим.
много сте крайни момичета.гледате само от вашата позиция.
каня всички който мислят че това правило за количките е дискриминация или прищявка на някой , да дойде при нас / дори ще ви платя надницата за престоя /.ако и след това сте на същото мнение , ще ви удвоя надницата.
съжалявам че не мога да ви покажа кадри от камерата.
Преди година и половина със съпруга ми имахме магазин за най-разнообразни промишлени стоки. Тогава още дори не ми е минавало през ум да имам дете, но нито веднъж не съм забранила на майка с количка или с малко дете да влизат. Имах откраднати стоки, но не мога да виня никого, освен себе си.  Не мисля че майките с колички са клиенти, които трябва да бъдат поставяни в толкова неловка ситуация - да им се забранява да влизат в достъпни за тях места и магазини. А сега като потърпевша - нямам думи.
Звезделина, писах точно по този повод! НЯМА НУЖДА ДА ИДВАМ ПРИ ВАС. АЗ МИНАХ ПО ТОЗИ ПЪТ! И сега съм потърпевша. Ако ти, като продавачка се превръщаш в бавачка, това си е само твой проблем. Аз никога не бих оставила детето ми да реве в количката, аз да си разглеждам, а продавачките да ми го гледат. Ако му се радват - ОК, но при други условия....не. Бих си излязла и ще се върна друг път. Щом ти като гледаш от двете страни, БЕЗ ДА ИМАШ КАПАЦИ НА ОЧИТЕ СИ, СПАДАШ ЛИ КЪМ ГРУПАта майки, които си зарязват децата на продавачките, помиташ с количката си всичко и оставяш ли детето си да пипа всичко, което припара,и да цапа? Прочети внимателно първият ми пост - ще разбереш! Именно заащото се поставих на мястото на собствениците и продавачите, си взех детето на ръце и си купих това от което имах нужда. От всички постове досега, се разбра, че нито една майка няма да влезе повече в този магазин и дори би си излязла. Имаше три от продавачките, които ми искаха детето, да го държат, а аз да разглеждам, ВМЕСТО ДА ГЛЕДАТ И СЛЕДЯТ,  за евентуална кражба. През останалото време стоят и се почесват (обърнах внимание на това). И още един въпрос - ти като собственик на магазин и МАЙКА, гониш ли майките с колички от магазина си? Ще се радвам ако не е така.
От мненията досега, ми дойде кураж, и ако още веднъж ми се случи подобно нещо ще се обърна към съответната инстанция. Също така ми се струва, че ТИ НЕ ГЛЕДАШ ОТ ДВЕТЕ СТРАНИ, А САМО ОТ ТАЗИ НА ТЪРГОВЕЦ. Може би времето когато си бутала количка, и си търсила милиони варианти откъде да минеш, как да напазаруваш, ще може ли да влезеш с количката някъде - е доста назад в миналото.

Последна редакция: пн, 08 сеп 2008, 12:27 от vebal

# 146
  • Мнения: 165
не ми се е случвало да не ме пускат,но онзи ден полудях от изказването на един мъж в Мола "тая пък какво се е навряла тук с тая количка"попитах го какви претенции има,а той се направи,че не ме чува ,само да ми беше отговорил #Sniper
И не съм влязла да се размотавам,а чаках съпруга ми да пробва панталони...(и се явявах в ролята на обслужваш персонал като му носех различни размер )

# 147
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Дай боже да не ми се случва , защото им е бедна фантазията какво ще се случи  #2gunfire.
Изчетох темата и не ми се струват нормални изказвания от типа- "проблема е че като влезете , продавачките се превръщат в детегледачки ,а изложената стока не се опазва.а до това кое какво покрива питайте  тези дето им се бърка в джоба"-това си е до човек и възпитание.Мой колега без деца за втори път с мен помита стъкленици с разнообразни и скъпи  ядки, а мацки си обърсват ръцете върху марковите Ви дрехи...... е и кво като не сте пуснали колички с бебета?????

# 148
  • Мнения: 961
Никога не бих си оставила детето пред магазина!!! А МА НИКОГА!!! Не бих си оставила и на продавачките да ми го гледат, не ми е приятно непознати хора да ми пипат детето!
А, и много ми е чудно, така ли постъпвате с хора в инвалидни колички?! Те също трудно влизат в магазини, има опасност да "забършат" стоките ви!
А търговец, който ми разправя, че съм кон с капаци, не е никакъв търговец! Щом не можеш да уважаваш клиентите си, не си добър в занаята!
От търговеца зависи да подреди така магазина си, че да може да влезе всеки клиент и да се чувства комфортно, а не като слон в стъкларски магазин! От търговеца зависи и продавачките да не се превръщат в детегледачки!
Освен това, има ли обособено място за колички, където да ми се гарантира, че няма да ми откраднат количката, която струва 700лв, сума вероятно надвишаваща с пъти пазара, който бих направила в магазина ви?
Ако някъде не ме допуснат с количката, не само, че няма да повторя а вляза там, но ще разказвам, колко кофти търговци са там и какво е отношението им към клиентите!
И наистина, Звезделина Георгиева, звучиш единствено от една страна. Като те чета и си мисля, че или не си си гледала децата ти, или никога не ти се е налагало да си пазаруваш с тях!

# 149
  • Мнения: 4 717
Напълно съм съгласна с мнението на момичетата, въпреки че темата загрубя след изказването на Звезделина Георгиева

В крайна сметка - Звезделина - като ти свиди витрината, стотинките за стоката и изкаляния тайвански мокет - ами направи ди ГАЛЕРИЯ, а не МАГАЗИН!

# 150
  • Мнения: 545
хей!хей! успокойте се....

# 151
  • Мнения: 654
ще ви отговоря момичета и искрено съжалявам че някои от вас се чувстват обидени и неразбрани.
в магазин в който не може да се влезе с детска количка не съм посещавала.
в магазин в който да не ме допуснат с детска количка не ми се е случвало.
напротив помагали са ми.
в моя магазин в сектора за детски дрехи и играчки детските колички имат достъп, но при сувенирите и живите цветя има надпис:с детски колички до тук.
надписа е там защото се наложи а не защото така съм решила.има цветя които могат да причинят алергия,в даден период се поливат с разтвори.фонтаните имат ефекти които са включени в ел.мрежата.след като има и инциденти ще има и забрани.

весел ден и приятно пазаруване.  bouquet

# 152
  • Мнения: 929
Това е възможно само в нашата страна.
В магазин в който ми кажат че не мога да вляза с количката или пък с детето просто се лишава от мен като клиент!
В чужбина не съм се сблъсквала с подобно нещо - по скоро ще си разместят стоката ако тя е пречката, но няма да те върнат.

# 153
  • София
  • Мнения: 44 197
ще ви отговоря момичета и искрено съжалявам че някои от вас се чувстват обидени и неразбрани.
в магазин в който не може да се влезе с детска количка не съм посещавала.
в магазин в който да не ме допуснат с детска количка не ми се е случвало.
напротив помагали са ми.
в моя магазин в сектора за детски дрехи и играчки детските колички имат достъп, но при сувенирите и живите цветя има надпис:с детски колички до тук.
надписа е там защото се наложи а не защото така съм решила.има цветя които могат да причинят алергия,в даден период се поливат с разтвори.фонтаните имат ефекти които са включени в ел.мрежата.след като има и инциденти ще има и забрани.

весел ден и приятно пазаруване.  bouquet

Това, че ти не си направила магазина си достатъчно безопасен за клиентите си е изцяло твой проблем и безхаберие.....
Алергии има и при възръстните хора, не само при бебетата, възръстен човек също може да му се случи случка при инцидент с тока и т.н. и т.н....

Посли си малко, как да стане по-безопасно мястото, вместо да слагаш забрани...това не е решението...

# 154
  • Мнения: 203
Da sluchvalo mi se e ili pak sa me gledali nakrivo  Joy Joy Joy

# 155
  • Мнения: 887
Случи ми се да не ме пуснат с количка в една църква в Бургас, когато синът ми беше на 4 месеца. Повече не мога да коментирам.  #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out

# 156
  • Мнения: 545
достатъчно разправии.

има магазини, които не позволяват колички, просто защото така им изнася. т.е. не е проблем за купувачите, или децата, а на тях не им е удобно. те са за порицание и прочие.

има и такива, за които е твърде неподходящо да има деца вътре, това е също факт. би могло, теоретично, да се обезопасят, но на практика това не е възможно - не и без да се обезсмисли цялата работа.

едната категория са магазините за крайни клиенти, и безопасни/ежедневни стоки. супермаркетите, магазините за дрехи, някои от магазините за битови стоки или техника. всички знаем за какво става въпрос, това са точно магазините с 'общ достъп', в които да не е помислено за майки е наистина проблем на магазина.

другите - са с опасни стоки, 'складов' тип магазини на едро и прочие - където не е икономически изгодно да се пригодяват за детски колички, пък и не са предназначени за крайни клиенти, и стоките не са за ежедневна битова употреба от краен клиент. при тях е меко казано против всякакъв трезв разум да се прави такова нещо - то би било самоцел а не реална необходимост. забраната за колички е по-скоро с цел защита на магазина от луди глави, каквито винаги се намират. те, лудите глави, с голямо удоволствие ще изкарат магазина виновен, въпреки че трезвият разум не предполага да се тикаш с количка там. или, както се случва, в забързаното ежедневие просто не съобразяваш или не знаеш, че е опасно. в този случай забраната е по-скоро грижа от колкото лош жест.

сега нещо което може и да не ви хареса, но ми се иска да кажа и дано го разберете правилно:

да се караш,размахвайки пръст, да обезопасяват склад за стоки на едро е също толкова нахално, колкото и да откажеш на майка да влезе в квартален супер с количката. и мисля, че просто не сте склонни да изслушате фразата докрай, или просто не сте виждали магазините за които иде реч, т.е. спорите но не знаете за какво става дума. или направо си е демагогия.

мисля, че няма какво повече да се каже. затварям темата... ако някой все пак е измислил нещо, което трябва да бъде увековечено, да ме потърси на ЛС. само без дребнави заяждания.

Последна редакция: пн, 08 сеп 2008, 18:49 от T3-M4

Общи условия

Активация на акаунт