Случвало ли ви се е....да не ви пуснат с количка в магазин?

  • 7 930
  • 156
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 654
не бях много точна.съжалявам.
въпроса не е само в кражбите.дори когато пишех не се сетих за това.
всички искаме да пазаруваме в готини магазини-подбрана стока,добре подредена и на прилична цена.поне в моя магазин се старая да не изглежда като килер.според сезона сменяме украсата.е,когато трябва през арка цветя да мине детска количка няма проблем/размери 2.4/2/.но майките не винаги са много сръчни в карането и не много бързи в рефлексите.децата са като магнит привличат всичко и го повличат.
стана дума за техномаркет и други магазини в които се продава техника-няма да ми е приятно да купя одрана пералня.

# 136
  • Мнения: 4 717
стана дума за техномаркет и други магазини в които се продава техника-няма да ми е приятно да купя одрана пералня.

да не прозвучи като заяждане, ама извинявай ти каква количка си карала ако не е тайна #Crazy, все пак майките не караме танкове, че чак пералните да одереме

сега се сетих, че на мен веднъж ми се случи да счупя пюре в един магазин, е - не ми се скара никой, не ми се наложи да го плащам, нито почиствам, човешко е да се случи и е добре, когато пазаруваме от магазини, в който уважават клиетите Peace
още повече, че цените на стоките покриват и тоя риск...

# 137
  • Мнения: 559
Не ми се е случвало до сега. Това е една от причините да не посещавам МЕТРО. Не мога да го понасям тоя магазин. Дискриминират хората по всички параграфи. Да си без дете, пък да си с карта, пък фирма...егати простотийте. Не знам какви намаления трябва да има, че да пазарувам от там  #2gunfire
А това, че може с количката да бутнеш нещо или детето да го пипне...еми то по тая логика никъде не трябва да влизат тия деца! Ресторанти, магазини....само с наморници и каишки  Rolling Eyes
Представям си новите стикери със задраскани сладолед, фотоапарат и .... БЕБЕ!

# 138
  • Мнения: 23
много сте крайни момичета.гледате само от вашата позиция.
каня всички който мислят че това правило за количките е дискриминация или прищявка на някой , да дойде при нас / дори ще ви платя надницата за престоя /.ако и след това сте на същото мнение , ще ви удвоя надницата.
съжалявам че не мога да ви покажа кадри от камерата.
Преди година и половина със съпруга ми имахме магазин за най-разнообразни промишлени стоки. Тогава още дори не ми е минавало през ум да имам дете, но нито веднъж не съм забранила на майка с количка или с малко дете да влизат. Имах откраднати стоки, но не мога да виня никого, освен себе си.  Не мисля че майките с колички са клиенти, които трябва да бъдат поставяни в толкова неловка ситуация - да им се забранява да влизат в достъпни за тях места и магазини. А сега като потърпевша - нямам думи.

# 139
  • Мнения: 3 869
Градската среда в БГ е такава, че и без количка е трудно да се придвижваш, камо ли с такава. Ние количката я ползваме засега само у дома. Навъм сме със слинг и проблеми нямаме. В повечето случай хората дори не разбират, че там има бебе  Mr. Green Докато можем да го носим, ще сме така - няма терен, който да ни се опре. После се надявам вече да е проходил и да може сам да се придвижва по повечето терени  Simple Smile

# 140
  • Мнения: 387
не ми се е случвало ..... Rolling Eyes

# 141
  • Мнения: 961
Не ми се е случвало, но съм чувала, че ставали много кражби именно от майки с колички!
Иначе и аз бих се обидила и не бих влязла повече в този магазин, да си сложат камери и системи за сигурност!
А бебешките магазини и аптеките със стръмни стълби са ми любимите!  Mr. Green  С ник'ва количка да не можеш да припариш!  hahaha

# 142
  • Мнения: 1 317
Веднъж исках да вляза в един магазин с количката. Продавачката, супер възмутена ми каза:
"Ама моля Ви се, къде сте тръгнали с количката в магазина?"
Аз - туш  Shocked Не можах да повярвам какво чувам. И питам - "А къде според Вас да я оставя?"
Тя - "Ами как къде, навън, там й е мястото. Не се тревожете, нищо няма да се случи"
Излишно е да обяснявам, че след първите секунди шок се окопитих и си казах каквото мисля. После забелязах, че продавачките от този магазин, дори не дават ДЕЦА да влизат в този магазин и да не пипат витрините, защото цапали и можели да счупят нещо.!!!
За майките с количики и деца от Русе - мазагазинът за сувенири до ТАТУ.

# 143
  • Мнения: 582
Случвало ми се е в банка  Shocked Щели да останат следи от количката - това в ДСК  #2gunfire

# 144
  • Мнения: 654
ще ме извините но сте като коне с капаци.
не мислите за две неща едновременно.
аз също имам деца, също съм карала количка.
имам и магазин.
в повечето случаи не се касае дали може да влезете или не.
проблема е че като влезете , продавачките се превръщат в детегледачки ,а изложената стока не се опазва.а до това кое какво покрива питайте  тези дето им се бърка в джоба.
ЕЛАТЕ ПРИ НАС.и после пак ще говорим.

# 145
  • Мнения: 23
ще ме извините но сте като коне с капаци.
не мислите за две неща едновременно.
аз също имам деца, също съм карала количка.
имам и магазин.
в повечето случаи не се касае дали може да влезете или не.
проблема е че като влезете , продавачките се превръщат в детегледачки ,а изложената стока не се опазва.а до това кое какво покрива питайте  тези дето им се бърка в джоба.
ЕЛАТЕ ПРИ НАС.и после пак ще говорим.
много сте крайни момичета.гледате само от вашата позиция.
каня всички който мислят че това правило за количките е дискриминация или прищявка на някой , да дойде при нас / дори ще ви платя надницата за престоя /.ако и след това сте на същото мнение , ще ви удвоя надницата.
съжалявам че не мога да ви покажа кадри от камерата.
Преди година и половина със съпруга ми имахме магазин за най-разнообразни промишлени стоки. Тогава още дори не ми е минавало през ум да имам дете, но нито веднъж не съм забранила на майка с количка или с малко дете да влизат. Имах откраднати стоки, но не мога да виня никого, освен себе си.  Не мисля че майките с колички са клиенти, които трябва да бъдат поставяни в толкова неловка ситуация - да им се забранява да влизат в достъпни за тях места и магазини. А сега като потърпевша - нямам думи.
Звезделина, писах точно по този повод! НЯМА НУЖДА ДА ИДВАМ ПРИ ВАС. АЗ МИНАХ ПО ТОЗИ ПЪТ! И сега съм потърпевша. Ако ти, като продавачка се превръщаш в бавачка, това си е само твой проблем. Аз никога не бих оставила детето ми да реве в количката, аз да си разглеждам, а продавачките да ми го гледат. Ако му се радват - ОК, но при други условия....не. Бих си излязла и ще се върна друг път. Щом ти като гледаш от двете страни, БЕЗ ДА ИМАШ КАПАЦИ НА ОЧИТЕ СИ, СПАДАШ ЛИ КЪМ ГРУПАта майки, които си зарязват децата на продавачките, помиташ с количката си всичко и оставяш ли детето си да пипа всичко, което припара,и да цапа? Прочети внимателно първият ми пост - ще разбереш! Именно заащото се поставих на мястото на собствениците и продавачите, си взех детето на ръце и си купих това от което имах нужда. От всички постове досега, се разбра, че нито една майка няма да влезе повече в този магазин и дори би си излязла. Имаше три от продавачките, които ми искаха детето, да го държат, а аз да разглеждам, ВМЕСТО ДА ГЛЕДАТ И СЛЕДЯТ,  за евентуална кражба. През останалото време стоят и се почесват (обърнах внимание на това). И още един въпрос - ти като собственик на магазин и МАЙКА, гониш ли майките с колички от магазина си? Ще се радвам ако не е така.
От мненията досега, ми дойде кураж, и ако още веднъж ми се случи подобно нещо ще се обърна към съответната инстанция. Също така ми се струва, че ТИ НЕ ГЛЕДАШ ОТ ДВЕТЕ СТРАНИ, А САМО ОТ ТАЗИ НА ТЪРГОВЕЦ. Може би времето когато си бутала количка, и си търсила милиони варианти откъде да минеш, как да напазаруваш, ще може ли да влезеш с количката някъде - е доста назад в миналото.

Последна редакция: пн, 08 сеп 2008, 12:27 от vebal

# 146
  • Мнения: 165
не ми се е случвало да не ме пускат,но онзи ден полудях от изказването на един мъж в Мола "тая пък какво се е навряла тук с тая количка"попитах го какви претенции има,а той се направи,че не ме чува ,само да ми беше отговорил #Sniper
И не съм влязла да се размотавам,а чаках съпруга ми да пробва панталони...(и се явявах в ролята на обслужваш персонал като му носех различни размер )

# 147
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Дай боже да не ми се случва , защото им е бедна фантазията какво ще се случи  #2gunfire.
Изчетох темата и не ми се струват нормални изказвания от типа- "проблема е че като влезете , продавачките се превръщат в детегледачки ,а изложената стока не се опазва.а до това кое какво покрива питайте  тези дето им се бърка в джоба"-това си е до човек и възпитание.Мой колега без деца за втори път с мен помита стъкленици с разнообразни и скъпи  ядки, а мацки си обърсват ръцете върху марковите Ви дрехи...... е и кво като не сте пуснали колички с бебета?????

# 148
  • Мнения: 961
Никога не бих си оставила детето пред магазина!!! А МА НИКОГА!!! Не бих си оставила и на продавачките да ми го гледат, не ми е приятно непознати хора да ми пипат детето!
А, и много ми е чудно, така ли постъпвате с хора в инвалидни колички?! Те също трудно влизат в магазини, има опасност да "забършат" стоките ви!
А търговец, който ми разправя, че съм кон с капаци, не е никакъв търговец! Щом не можеш да уважаваш клиентите си, не си добър в занаята!
От търговеца зависи да подреди така магазина си, че да може да влезе всеки клиент и да се чувства комфортно, а не като слон в стъкларски магазин! От търговеца зависи и продавачките да не се превръщат в детегледачки!
Освен това, има ли обособено място за колички, където да ми се гарантира, че няма да ми откраднат количката, която струва 700лв, сума вероятно надвишаваща с пъти пазара, който бих направила в магазина ви?
Ако някъде не ме допуснат с количката, не само, че няма да повторя а вляза там, но ще разказвам, колко кофти търговци са там и какво е отношението им към клиентите!
И наистина, Звезделина Георгиева, звучиш единствено от една страна. Като те чета и си мисля, че или не си си гледала децата ти, или никога не ти се е налагало да си пазаруваш с тях!

# 149
  • Мнения: 4 717
Напълно съм съгласна с мнението на момичетата, въпреки че темата загрубя след изказването на Звезделина Георгиева

В крайна сметка - Звезделина - като ти свиди витрината, стотинките за стоката и изкаляния тайвански мокет - ами направи ди ГАЛЕРИЯ, а не МАГАЗИН!

Общи условия

Активация на акаунт