НОЕМВРИйската дружина цяла в Третия триместър мина!

  • 11 753
  • 290
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 398
Ха здравейте и от мен.
 newsm20 newsm20 newsm20 АЛЕЛУЯ свършихме с ремонта.Детската стая е готова, а и кошарката е вече вкъщи.Много ми е сладка-череша с жълтичко.Снимки по-късно.
Изпратих и родата, че вече до нервна криза щяха да ме докарат.И пак сме си самички с татито и бебчо в корема. Heart Eyes
За дрешките- сестра ми ми донесе една чанта и като ги разгледах се оказа, че нямаме нужда от нищо на първо време, а като пораснем малко пак ще ни зареди.
Да не чувам да се оплаквате от липса на дрехи.Имам един панталон (който започва да ми отеснява на пупата) и две рокли, които като ги облека и ми се протриват краката.
Утре с мъжо ще кръщаваме дъщеричката на едни наши приятели.Ще съм си с тесния панталон, но поне от към прическа ще го докарам.Имам час за фризьор за 6:30 утре сутрин  #Crazy Joy CrazyЯ да ме светнете какво правят кръстниците.
Ами това е за сега.Приятен уикенд на всички и да си починете качествено.
Забравих Шопи гледах снимчици на шкембето.Много ми харесаха.Браво

Последна редакция: пт, 29 авг 2008, 19:38 от tsvetkova_elica

# 46
  • Мнения: 17
Много сте активни мамчета,не мога да ви смогна  Heart Eyes толкова неща исках да кажа  newsm78 накрая всичко забравих.
Ели радвам се че ремонта е приключил и родата се е прибрала.Предполагам вече е по спокойно в къщи.За кръстниците знам че правят подаръци smile3532
При мен положението със спането не е цветущо. ooooh! Вики беше болна първо от ангина,после от бронхит ,после грипа с разстройство и мъжа ми и той  #Crazy( и това в продължение на 15 дни ,направо ме побъркаха работата стана болен здрав носи.Едни безсънни нощи мерения на температури ужас newsm77.Сега вече се вижда светлина в тунела нещата се поуспокояват ама мен сън не ме лови  Rolling Eyes заспивам си сладко сладко и после като стане 2.30-3  Shocked и край  1countingsheep и няма значение уморена не уморена до 5-6 сутринта .направо не ми се мисли какво ще правя още 3 месеца.
Галисис радвам се че тревогата е била фалшива  Hug
За размерите спрете да се шашката ако плацентата е добре , размера не е най важен (лекарите го мерят приблизително ,никога не могат да кажат с точност ),то като му дойде времето ще излезе,малко голямо важното да е живо и здраво.
Денчо добре че се оправяш че не е работа в това положение да си болна  Hug

# 47
  • София
  • Мнения: 2 006
Хана, не се шашкай толкова за размерите на бебо! По-голямо или по-малко с 1-2 седмици не е фатално. В края на краищата е все тая дали ще се роди 48 или 52 см. Ти не се разстройвай, че това е по-вредно за бебо.  Hug

Никой да не се оплаква за килограми, нямане на дрехи и тем подобни! Днес сутринта панталона ми се разпука по шевовете. Няма лъжа, няма измама - целия огромен ластик за бременни кореми изпращя по шева. Смях се до сълзи. Вчера за малко да извадя око на милото като ми се разкопча сутиена bombs Добре, че поне ни е весело.

# 48
  • Мнения: 3 818
Ели, ние бяхме миналата седмица кръстници, та ми е още прясно в главата Simple Smile
То на кръщенето общо взето кръстниците правят всичко Laughing
Трябва да купите погача, вино и мед за църквата.
Освен това - две бели хавлиени кърпи и сапун, пак бял, естествено.
Плюс дрешки за детето, така че след като го съблекат и натопят във водата, да го облекат с чисти дрехи (нали е пречистено вече) изцяло.
На самата церемония кръстникът или кръстницата, както сте се разбрали, гушва детето, държи една свещ и застава срещу попа, който говори, говори и в един момент започва да разпитва разни работи кръстника - там само го следвате, той ще ви казва какво да повтаряте след него.  След това топят детето, режат му кичурче косичка, после обикаляте около олтара, след цялата тая работа, като свърши, трябва да дадете хляб и мед на всички, които присъстват в църквата. Под всички имам предвид наистина всички, не само хората от вашето кръщене. Идеята е погачата да я раздадете още в църквата. После отивате да се веселите някъде и така Simple Smile Друго не се сещам Simple Smile

Иначе браво за ремонта, браво и за леглото.

Хана, бебоците не могат да вървят по таблица, някои поизостават няколко дни, други пък напредват и така. Ми моят хайван непрекъснато си върви една седмица напред, лекарката ми винаги ми е казвала, че малки отклонения не са притеснителни и са нормални, не се притеснявай Simple Smile

Верги, да споделя ли, че ти завиждам диво за тия 500 гр. Аз  съм вече + 14кг., чувствам се като параход и направо не искам да си представям колко общо ще кача до края ooooh! Предният път бяха 20, сега очаквам да подобря постижението си Laughing

Галисис, браво, че всичко е наред, браво и за леглото. Аз, противно на твоите премеждия, поръчах и получих потвърждение, че е готово леглото за отрицателно време. А нарочно отидохме по-рано, казаха, че ще отнеме 2-3 седмици, а точно една седмица по-късно се обадиха, че всичко е готово. Ама още не сме стигнали до там да си вземем количката и леглото. Надявам се другата събота да успеем Simple Smile

# 49
  • Мнения: 398
Абе хора 93 килограма съм.Я да не започваме че ще ви скрия шапката.Забременях някъде 75.Не ми се мисли ако бях по-ниска на какво щях да приличам.Но всичко в името на бебчо.
Fairy, мерси миличка за инфото.Ани то е ясно, че няма да се разминем без подаръци. Joy
Купили сме златно кръстче със синджирче.Дрешките ги е купила мамата и се разбрахме да й ги платим, а и церемонията в църквата ние ще я платим.
За матрачето на кошарката-нашето е от пенолатекс.Размер 60/120 е 113 лв. в магазин "Бебчо" във Варна.
Цунки на всички.

# 50
  • Мнения: 34
Здравейте момичета!

Аз напоследък само ви чета т.к. няма с какво да се похваля.  Sad

Нелчо какви са тези болести? Бързо да ги разкараш.  Praynig

Гледам имаме още една нова мама.  Hug

Диди
, хубави снимки много им се радвах.  Hug

Ели, не разбрах кой ще е кръстник ти или мъжо?  newsm78 Принципно знам, че е хубаво ако се кръщава момиче мъжа да е кръстник съответно за момче -жената. То нали знаеш в различните крайща различни обичай.  Thinking Купува се подарък(дреха с която да се облече малката по време на кръщавката). Общо взето нищо специално. Попа си знае работата.  hahaha Ако нагласиш мъжа да е кръстник ти нищо не правиш.  Joy Кръстника държи детето(ако не е детище  Joy ) когато попа му каже накрая го облича и после хапване и пийване по случай случката.  Mr. Green





# 51
  • Мнения: 398
Юле мъжо ще е главно действащо лице.
Иначе в една църква тук във Варна ако ще се кръщава момче кръстник задължително е мъж  newsm78 и обратно.Явно навсякъде се прави по различен начин

# 52
  • Мнения: 3 818
Ели, аз съм 84 кг, а и съм нисичка за бонус Laughing Laughing 90-те ще ги чукна като едното нищо, можем да се борим за приза "Мама-хипопотам" Joy
Щом сте купили кръстче, е добре да помолите попа да ви го освети, но нейде в началото или преди церемонията му кажете. Ние се сетихме (понеже и двамата с мъжа ми сме едни религиозни, не е за приказка Laughing ) да му го дадем, след като всичко вече беше свършило и той поизмрънка малко. Но го освети, де Simple Smile

Да ви кажа по повод схващането как сутринта се поизпънах, съвсем забравила, че ще се схвана и прасецът ми направо се вкочани, такава болка зверска рядко съм изпитвала, и раждането е песен, в сравнение с нея Laughing

# 53
  • Мнения: 34
Цитат
То на кръщенето общо взето кръстниците правят всичко
Трябва да купите погача, вино и мед за църквата.
Освен това - две бели хавлиени кърпи и сапун, пак бял, естествено
Явно в различните църкви е различно.  Crazy В Пловдив ни искаха сапун, хавлии и олио.  Joy При това от кръстниците нищо ние си ги носихме тези неща т.к. кръщавахме мъжа ми.  Joy В София нищо не носихме, т.е. само подаръци бяхме подготвили, защото там мъжа ми беше кръстник. Мед никъде не раздавахме.  Crossing Arms

Цитат
мъжо ще е главно действащо лице

Ели ами значи няма от какво да се притесняваш. Мъжа ти да му мисли.  Mr. Green

За килограмите не искам да говоря.  Crossing Arms С хиляди усилия съм +2. Добре, че последния месец качих 3кг. та стигнах старите си килограми че и +2.  hahaha Всъщност ако продължа така на 10 дена +3 може и аз да се окаже че съм +30  hahaha hahaha hahaha
Една мама питаше как някой не качват кг.? Ами много просто - не се хранят. hahaha Аз съм жив пример. Колко краставици съм изяла до сега не искам и да си помисля.  #Crazy Е, как да кача килограми като само това ям?  ooooh! Сладките неща ми горчат, месо почти не ям и то горчи. Ами много ясно че няма да напълнея.  Tired

Последна редакция: пт, 29 авг 2008, 20:58 от Yuliya2008

# 54
  • Мнения: 916
Хехе, и аз съм кандидат за мама-хипопотам, с моите 93 кг, но и аз съм към по-височките, така че обикновено изненадвам лекарите като съобщя въпросното число  Mr. Green Но забременях на 83, след като отказах цигарите и за нула време мушнах 15 кг  Mr. Green Ще сваляме след кърменето, няма как. Юлето пък ще качва  hahaha Joy

Аз днес купих 2 пижамки и 1 боди, да не съм капо, дет се казва  Mr. Green Вече на касата, касиерката ме осведоми, че имало 20 процента намаление, та ме хвана яд, че се удържах да не взема повече  Mr. Green Прибрах се и направих инвентар какво съм купила и утре атакувам пак  hahaha

# 55
  • Мнения: 398
Аз предлагам да направим кампания по дарителство на килограми на мами, които си нямат.Като Юлето. smile3532 smile3534.Даже по едно време бяхме намислили система да ги пращаме в Щатите.
Ама ако знаете колко съм си хубава.И кожата една опънатка, бузките румени, закръглени форми  bombs.И милото като се съблека  Heart Eyes

# 56
  • Монтана
  • Мнения: 1 010
hana30 ето два сайта  за размерите на бебо в първия сайт има и за втория триместър
http://babymed.com/tools/ultrasound/Third_Trimester/Default.aspx
http://www.brooksidepress.org/Products/Military_OBGYN/Ultrasound … soundScanning.htm

# 57
  • Мнения: 57
Евлогиева- Hug Hug Hug
Според таблиците,сме си в норма ,което мен ме успокоява,дано всичко да е наред с бебо и за напред.Юле,и аз ям само диня,но не ми пречи да си качвам килца,ти явно си от късметлийките,дето не качват.Ама живи и здрави да сме ние и бебчовците,после ще сваляме.

# 58
  • Бургас
  • Мнения: 130
Тумбачетааа вече и аз съм  в СЕДМОТО ЦВЕТЕНЦЕ! newsm44 newsm44 newsm44
Лека нощ и приятни сънища!  love001

# 59
  • Мнения: 81
Малеееее ще пукна докато се наместим  #Crazy
само записче да ми е лесно поне да ви чета  Embarassedи лекинка Hug
playa-добре дошла в отбора   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт