На плажа - по бански, памперс или... голо дупе?

  • 4 175
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 469
Миналата година процедирах с каката (в момента 4г9м)по следния начин- в морето голичка или по бански, а на пясъка задължително с бански. Много е неприятно ако пясъка полепне по чишито и дупето. Тя лично не можеше да понася. Никога не съм я оставяла с мокър бански. След излизане от водата веднага, го сменям. Тази година отиваме и с малката (2г)
За малките бебчовци мисля, че най-удобно е с непромокаеми памперси.

# 16
  • София
  • Мнения: 366
Миналата година /на година и три месеца/ си ходехме с най-обикновено пампо, а след като го понамокрим, го свалях. Пък и то с бебе - колко време се седи на плажа? Ние поне стояхме сутрин от 9 до 11 и следобед - от 16.30 до 18.30. Докато го намокри, то почти си беше време за тръгване от плажа  Laughing

# 17
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Ние май месец бяхме на море и ходихме тримата по голи дупета- аз, татито и бебко.......мразя памперси

# 18
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 464
С бански сме, а миналото лято изкарахме с памперси.
И аз се присъединявам към тези, които са против детето им да бъде по голо дупе. Когато порасне достатъчно сама да реши дали ще ходи наплаж гола, по монокини или с бански, но сега е с бански.

# 19
  • Мнения: 6 155
Ще е с памперс-бански, щото има опасност да оцвъка нечия хавлия или муцуна  newsm48

# 20
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
По отношение на морето имам една такава теория:
1. До 3г. възраст да НЕ ходи дете на море!
2. На плажа да е ВИНАГИ с бански(или гащи), но никога  Naughty по голо дупе!

# 21
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 827
Я добави една анкета по темата!!

Аз миналата година я пусках или по пампа или по дупе. Но плажът не беше пренаселен; освен това не ме е подгонила чак толкова параноята.
Пампа слагах основно заради пясъка и заради пишкането. По дупе - в съвсем късните часове, когато не ме беше страх от слънцето.
Тази година - по бански с УВ защита (взех от чужбинско специално) и по дупе, че вече сме без пампа, тра-ля-ля-ля-ля!


Ние май месец бяхме на море и ходихме тримата по голи дупета- аз, татито и бебко.......мразя памперси
Разбирам те... остава и на тея години да ходите с татито с памперси на плажа... hahaha Joy

# 22
  • Мнения: 844
Хайде сега ми кажете, защо момиченцата не трябва да ходят на плаж по голу дупе, щото аз не мога да се сетя за една основателна причина newsm78. Моята мома е на 5 години вече и не иска да сложи бански, свикнала си е по голо дупе и това е. От както стана на 1 година ходи на плаж и никога не сме ползвали памперс или бански, ами най-много да ми се изпишка някъде, не е акала, пък и то първата година ходихме по за час-два. Аз си мисля, че е много по-гадно да ти влезе пясък в памперса от колкото да ти полепне по голото дупе, става едно търкане, не ти е работа. А за момата ми си мисля, че съвсем скоро ще я хване срам и сама ще пожелае да си сложи бански, няма за къде да бърза, после цял живот ще е с бански!

# 23
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Я добави една анкета по темата!.............

  Абе, не се сетих аз още в началото за анкета. Вече май е късничко.

  Май по голо дупе се заформя да я пускам девойката  Mr. Green

 

# 24
  • Варна
  • Мнения: 10 790
Колко, колко струват тези "морски" памперси?  newsm78
В Магазин Бебелан до Плиска - 45 стотинки бройката.

Мерси! Ще проверим във Варна по колко са.  Simple Smile

# 25
  • Мнения: 6 206
Памперс - не , държи топло, представете си вас увити в памуци и ластици на плажа. Sick
Пет, шест чифта бански за момчета ще закупя и ще се къпе, ще сменям и така...

# 26
  • Мнения: 2 792
  Винаги съм ги кипрела с бански, само до толкова да изглеждат фешън и да ми е гот Wink, реално не вярвам банските или памперса да бъдат кой знае каква защита от инфекция, защото първото нещо, което поне мойте са правили, стъпвайки на плажа е да си напълнят гащите до горе с пясък. След това се вадят и измиват тонове пясък и ефекта от превенцията е нулева.

# 27
  • София
  • Мнения: 18 679
Ще слагаме пампа - няма как, ще се изтропка на пясъка, ще се чудя какво да го правя newsm78По този повод една смешка - казвам на мъжа ми, че трябва да купим една малко басейнче за бебето за плажа и той - ааа, да си сере в него, а? Joy hahaha hahaha hahahaЛуд човек Joy
Сега от вас научавам,че има и непромокаеми памперси - ще се сдобием моменталически.
За момиченцата - веднага казвам защо не бива по дупе - защото пясъкът е мръсен на повечето плажове и има опасност да попадне във вагината и да предизвика инфекция, течение, гъбички.За малко дете това си е много гадно!При момченцата няма такава опасност и затова те могат и голички - ако не акат по 6 пъти на ден като мойто де;-)

# 28
  • Мнения: 844
Белинда, ама той пясъка си влиза и под банския, та опасността от инфекции изобщо не отпада. Моето мнение е, че банския е само за да се скрият срамните части, друга роля няма кой знай каква.

# 29
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
я сега да ви питам колко oт вас като малки деца са били с бански на плажа? Щото  като се замисля....и аз и всичките ми връстници бяхме гологъзи. Пясък може да влезе и когато е с бански..аз поне не виждам никаква пречка. А да влезе толкова навътре, че да предизвика инфекция....трудна работа.
Да не забравяме все пак, че природата ни е създала голи...може би е предвидила някои неща....

Елина винаги си е била гола. В началото много се шашкахме от пясъка....да не и влезе в дупето..в очите...в устата......и така цели два дена. Спомням си как последния ден си лежахме и я гледахме как ближе пясък от ръцете си (нарочно олигавени за да полепва по-готино) с пълно безразличие вече....явно и доставяше удоволствие. Добре че нямаше зъби, щото незнам какви звуци щяха да се чуват.

Децата оцеляват...немойте се плашете:) Оставете ги да изживеят морето в цялата му прелест:)

Това не е война, де:) Ако искате - слагайте бански...просто исках да кажа, че няма страшно и без бански:)

а...и за протокола:) когато беше на 9 месеца и я заведохме на море....се случи на няколко пъти да се изтропка на хавлийката....ами....постъпва се както би трябвало да правят хората, които си разхождат кучетата.....взиmа се една салфетка и едно найлоново пликче...и заличавате следите...после леко се изпира и готово.

take it easy!:)))

Общи условия

Активация на акаунт