Анкета-изследване на майчината умора и сън

  • 4 627
  • 61
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 28
Мдаа newsm78, много добра анкета. Резултатите ще са интересни.

# 46
  • Мнения: 510

И аз дадох своя принос за анкетата! Peace Биха ми били интересни и резултатите Grinning

# 47
  • Мнения: 2 376
попълних, да видим

# 48
  • Мнения: 233
И на мен ми беше много интересна. Имаше от време на време по някой странен въпрос.  Laughing
Чакам с нетърпение резултатите!

# 49
  • Мнения: 693
И аз се записах, чакам резултатите с нетърпение smile3508

# 50
  • Мнения: 731
И аз се записах, чакам резултатите с нетърпение smile3508

И аз така Simple Smile

# 51
  • Pb
  • Мнения: 1 183
И аз в кюпа, а сега дружно да зачакаме  Laughing

# 52
  • Мнения: 4 204
попълних

# 53
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Излязоха първите предварителни заключения от изследването - интересни са и част от тях са доста изненадващи, поне за мен Grinning
Пълното изследване ще излезе лятото и ще бъде представено на Хейл и Хартман-ската конференция (това са две изключително известни имена в света на кърмаческите изследвания - д-р Томас Хейл е авторът на справочника за медикаментите, а д-р Хартман е автор на редица изследвания, от които става ясно как функционира гърдата, какви обеми мляко се произвеждат и изследванията му промениха доста от важащите до преди 10-тина години разбирания за работата на гърдите). А част от предварителните заключения на изследването за съня можете да видите тук:
http://www.ibreastfeeding.com/currentnewsletter.pdf

# 54
  • Мнения: 3 869
Потълних анкетата, когато детето беше на месец и малко. Анализирайки нещата сега, кърменето (дори и 5 пъти нощем) не е фактор за умората при мен. По-скоро невъзможността да си почина през деня.

# 55
  • Мнения: 925
Аз не разбрах дали в крайна сметка предварителните заключения от изследването твърдят, че нощното кърмене увеличава риска от следродилна депресия, а съвместният сън увеличава риска от Синдром на внезапната детска смърт?? Не са казани категорично тези неща, но някак много йезуитски са вмъкнати... Thinking

# 56
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Не, точно обратното е - смятат, че няма данни за това, че нощното кърмене увеличавало риска от следродилна депресия - и смятат да правят заключения в тази връзка в окончателния текст на изследването (за момента не споменават какво са открили по въпроса). Контрират и това за СВДС - че действително са трагични случаите, но реално не се знае как родителите спят с децата си и е възможно препоръките (да не се спи с детето) да не са адекватни. Доста голям процент от изследваните майки спят с децата си, макар че се изненадах от това колко много от децата спят в отделна стая Thinking

# 57
  • Мнения: 3 869
Ами като се има предвид, че болшинството попълнинили анкетата са американки, на мен процентът на отделно спящите деца ми се видя релевантен. Все пак много от американските книги за отглеждане на бебета адвокатстват именно изграждането на самостоятелност от 1-вия ден...

# 58
  • Мнения: 925
hedra, благодаря за поясненията, права си. Как съм чела, и аз незнам ooooh!
Меги, все пак анкетата показва, че най-голям процент американски майки дели постелята си с бебето (дори са повече от канадските майки). Вярно, че за високия процент американски майки, спящи съвместно с бебето, са "виновни" предимно афроамериканките и хиспаникс, но фактите са си факти  Sunglasses

# 59
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 932
Всъщност няма предварителни заключения още, а просто е описана датата и някои резултати. Анализът и заключенията тепърва предстоят.

Общи условия

Активация на акаунт