Отговори
# 15
  • Мнения: 29
8eos8, и моята е с калцификати, доста зряла  Rolling Eyes . Затова искат да вадят бебето със секцио, дори и да се обърне ( все още е седалищно  newsm30 ). Освен това имало опасност по време на раждане, ако е много калцирала разбира се, плода да чувства кислороден глад. Така че ако е така най-много да ти назначат секцио и да го извадят по-рано. Не му мисли- важното е бебчо да е добре!  Hug А и 3100 са си доста прилични килограми....

# 16
  • София
  • Мнения: 1 172
Флучия, за чая от малинови листа пробвай в билковите аптеки, четох че продавали на грамаж.
До вкъщи има билкова аптека, ако искаш да питам и да ти взема /близо е до Пирогов/, а ето телефон на аптеката 9547380.

# 17
  • при моите любими
  • Мнения: 2 528
Bora благодаря ти за комплимента   bouquet  и на всички останали за хубавите думи за моята бебка. Да кажа за килограмите съм много доволна. Стартирах от 60 , преди да родя бях 74 а днес сам 64. Имам още да свалям, а и тези първоначални 60 ми бяха малко много, по принцип най-добре се чуствам на 56 някъде, затова ще гоня тях. Пожелавам на всички бързо възстановяване. Много е приятно да виждаш как си връщам старите мерки  Peace

# 18
  • Мнения: 1
Включвам се за да не ме мислите  Hug
Вече много ме боли кръста и гледам когато мога да лежа, не се задържам много пред компа!
Иначе бебо напира, едвам ходя вече, а нощем ми е много трудно със ставането до wc-то, сякаш с нож ме режат отвътре  Crazy

Надявам се това да са признаци за скорошно раждане и скоро да гушкам малкия бебчо, иначе ще ми предизвикат раждането - няма да ме чакат много много  Tired Praynig

Не успявам много да ви изчета..но желая на всички много леко раждане!  Peace Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 1 172
Bizu, стискам палци моментът да дойде съвсем скоро и в следващите ти постове да четем за едно леко и бързо раждане на сладко, здраво бебче!

# 20
  • Мнения: 822
Цоп в новата тема Simple Smile Мерси за което, а заглавието е един път!

Мирка, да ти кажа, аз къде открих нашата котка онзи ден. В на бебето леглото, върху дантелената му възглавничка! Леле като се развиках, а котката само седи и ме гледа умно  Mr. Green   Милата, хем ми е жал за нея, знам че обича да изследва новите неща в апартамента, ама... И като знам, че като се роди бебо, ще я занесем при баба ми да я погледат, докато се пренесем в нашия си апартамент... Ама бебо ми е по-важен!
8еос8, стискам палци да се развият по най-добрия начин нещата! Но, може би, щом се е калцирала вече плацентата, е по-добре бебо да се извади...
Сид, много сте сладки и двете Simple Smile Пу-пу!
Дидиди, и на мен се процедира по същия начин, откакто съм влязла в 9тия месец. Никакъв ехограф, само мерене с шивашкия метър и преслушване на сърцето с едно малко апаратче. "Ама, докторе, имам бактерии в урината..." - "Спокооо, нищо ти няма, като родиш, ще се оправиш!"  Какво да ти разправям! Писна ми вече и не виждам смисъл изобщо от тая консултация.

Аз отивам да лягам, бебо мърда много, до преди малко пак имах болки, и май-май улових някоя и друга болезнена контракция. Да видим  Mr. Green

# 21
  • Мнения: 45
Първо, честито на всички мамчета Simple Smile да са ви живи и здрави бебчовците и много да ви радват.
Аз след една доста дълга почивка далеч от компа реших да погледна какво става тук. Не знам за вас, но аз съм шаш и паника точно и затова спрях да се рова из нета и да чета книжки с полезни съвети...да не говорим колко зле ми подействаха курсовете за бременни.
dididi, аз мойто доки го карам като му плащам иначе не става. а изследванията си ги самоназначавам и си ги и тълкувам сама - станала съм истински спец.  Mr. Green
Флучия, това с топлия душ малко не го разбрах  Blush къпеш се и ако спрат контракциите няма смисъл да ходиш до болницата, така ли?
Bizu, бързо и леко раждане... ако ще те успокои това и аз не съм от най-лесноподвижните... ве4ер ми отнема по 15 мин да стана от леглото, а сутрин успявам да размърдам само пръстите на ръцете си... докато вляза в ритъм и той денят минал  Crazy

лека на всички   bouquet 

# 22
  • Мнения: 19
Вмъквам се само, за да кажа на Флучия, че на мен ми набраха пресни малинови листа, които съм и изсушила чинно, но да си призная съм си правила чай около 4 пъти Embarassed С всички билки и треволяци съм така - пия ги по седмица и после ми омръзва. Та, мисълта ми е, че явно няма да продължа да ги варя, та ако искаш мога да ти дам моите. Може и за някоя друга сериозна в това отношения мама да стигнат.

# 23
  • Мнения: 172
Момичета. Днес бях на преглед и съм много притеснена. Не съм от ревливите, ама добре ми дойдоха проронените сълзички.
Та... Тежим 3100. Което за термин се очаква 4300 минимум. Каза "калцирана" плацента. На някоя казвали ли са такова нещо, защото от това което чета излиза, че малкото се недохранва, че се среща при пушачки, а аз не съм  Cry За зряла разбирам, казаха зряла още преди две седмици. А и главата ни е голяма. Гони над 10 см и към 40 диаметър...
Снима ни и едното тестисче. Хидропс. Можело да е физиологичен, но трябва задължително да се наблюдава след раждане. Ако някоя мама има сходен опит нека каже  Cry
Здравей, случайно минавам през темата и реших да те поуспокоя - сина ми е на 5,5 год., навремето в 9 месец и на мен ми връчи гинеколожката една снимка на тестис със същата "диагноза". Някъде към 5-6 месец ходихме на хирург, който ни каза да изчакаме до 1год. на детето и ако не се резорбира да отидем пак. Ами оправи се от самосебеси. Пожелавам ти леко раждане и едно прекрасно бебе!!!  Hug

# 24
  • София
  • Мнения: 3 114
Айде вечерен отчет и от мен.  Peace Виждам, че почти всички сме вече с някакви болки. И аз имам чувството, че бебето постоянно натиска надолу, особено когато ходя по-продължително време.
novi4ka, правилно си разбрала- ако болките ти се разминат от горещия душ, значи още не са истинските контракции.  Peace

Дидишонче, аз не съм уговаряла предварително лекар. Ще раждам в Майчин Дом при когото попадна. Лекарката ми, която има дългогодишен стаж в МД, вече е пенсионерка и няма договор за водене на раждания. Тя смята, че няма от какво да се притеснявам. Ние сме много близки, имам доверие на преценката й, пък и тя все пак си познава колегите.  Peace

Сидония, бебка е чудесна, и как само сладко се гушкате! Ох, искам и аз вече да показвам снимки!  Praynig
Не съм спец по кърменето, но знам, че това с нощната пауза важи най-вече за хранените с АМ. Когато му дойде времето, бебка сама ще започне да се успива през нощта и нощното хранене ще отпадне от само себе си.

Радвам се на всички добри новини от консултациите.  Hug
8eos8, това за тестиса въобще не го мисли сега.  Naughty Тези неща минават от само себе си в повечето случаи. Ако изобщо се наложи намеса, то ще е след първата годинка на детето, и не е нищо сложно. За плацентата не знам какво да ти кажа- докторът не повдигна ли въпрос за предизвикване на раждане?  Thinking

# 25
  • Мнения: 288
Момичета сън не ме лови Sad,вече незнам какво да правя-четох книга,гледах филм сега съм пред компа но сънят не идва............ ooooh!

# 26
  • Мнения: 8
Явно всички вече имате някакви болки, само аз май няма признаци да родя скоро или ще е най-безболезненото раждане  newsm78. Вече се чуствам толкова тежка, че не издържам #Cussing out

# 27
  • София
  • Мнения: 3 114
Луси ми се губи цял ден днес..... newsm78

# 28
  • Мнения: 42
Честито на мама Бремелинка и Радослав, мама Вилистар и Йоана, мама Ане и Борис!
Да са ви живи, здрави, много щастливи и игриви децата!  

Утре ще ходя да си правя тест за упойките и да ви питам трябва ли направление  newsm78 Аз мислех, че е само платено, но ако има възможност, защо пък да не си взема и от кого ДжиПито или лекарката от ЖК? Видях се с доктора вчера и ми каза да си направя и кардиограма и да ме гледат за проблеми с дишането. На някой от вас със секцио искали ли са това?  И още един въпрос, какви глобули ви изписаха преди раждането и колко време преди това се слагат, че с док за много работи говорихме и накрая май забрави за това newsm78 а при предния преглед ми спомена че ще ми изпише?
Много въпроси станаха, но малко ми е притеснено, моля ви отговорете ми. Вижте ме по кое време готвя  ooooh! че малката не е на ясла,а утре пак цял ден по доктори и няма да ми остане време, че и нея трябва да я мъкна с мен  Tired А зверски ми се спи.
Хайде лека

# 29
  • София/Търново
  • Мнения: 813
Благодаря за отговорите!  bouquet
Докторката нищо не каза за предизвикване. А мъжа обвини мен за малкото /майка ми е с хидроцефалия/  Cry Сън не ме лови-получавам някакъв нервен срив. Цял месец не можем да се нанесем. И т.н. Имам чувството, че ми се стоварва света на главата. Рев... То от дъното пътя е само нагоре, но все се надявах тази "депресия" да ме отмине. Нямам сили за нищо, а има толкова много за правене.  Cry Да не ви занимавам-знам, че повечето сте като мен.

Общи условия

Активация на акаунт