Да е честит месец Рамазан на всички мюсюлмани в България.

  • 4 783
  • 73
  •   1
Отговори
# 45
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Да им честит празника!

Имам много приятели мюсюлмани. Едните ми кум и кума също изповядват тази религия.

# 46
  • Сърцето ми, завинаги в Истанбул
  • Мнения: 806
Месец Рамазан започва утре! Вчера беше празника на победата! Днес е деня за приготовления!
Не съм мюсюлманка, но ми е хубаво, че се е намерил някой да го честити!  Hug


В България започва днес.

Честито и от мен!

Няма как да започва по различно време, за целия мюсюлмански народ започва на 1 септември!  Peace

Блонди, темата наистина е за поздрави, а за дразненията може да отвориш нова тема именно, за да не се намеси ТАТТИ в тази!  Peace  Новините на турски са пуснати от българите, не от турците, че да им се сърдиш! Насочи гнева към управниците на БНТ, а не към един нищо не знаещ за тези новини народ! В Турция не се интересуват много много от това дали има новини на турски или не по БНТ! Турците в Германия нямат 5 милиона!  Peace

Allah kabul etsin!

# 47
  • Мнения: 11 747
Честит празник на всички мюсюлмани!

# 48
  • Мнения: 27 524
Блонди[/colorНовините на турски са пуснати от българите, не от турците, че да им се сърдиш! Насочи гнева към управниците на БНТ, а не към един нищо не знаещ за тези новини народ!

А ти къде видя, че се сърдя на турците, а не нашите управници?  Simple Smile Не тълкувай нещата, както ти изнася и чети внимателно първо  Wink

# 49
  • Мнения: 67
Честит празник на всички мюсюлмани!
Като всички и те имат своите празници и култура . Не виждам какво има да се присмиваме, оплюваме и тн. ... Може да проявим поне малко уважение към чуждата култура! Hug

# 50
  • Мнения: 806
Жалко жалкоооо, и това по Българско радио.   newsm78 #Crazy

# 51
  • Мнения: 335
Защо да честитим само на мюсюлманите в България?
Честитя на всички мюсюлмани по света.

Особено на нарочените за "терористи", които обаче не са.
На бомбардираните, гонени и избивани в собствените им страни хора от малоумните диктатори на "новия световен ред".
Влачени от тях без съд и присъда в лагери като Гуантанамо и унищожавани там.

Политизирането на вярата е нужно единствено на мераклиите за шерифи на света.
Обособяването и капсулирането на етноси по държави - пак на тях.
Само така хората могат да бъдат противопоставяни вътре в собствените им страни, както и противопоставяни по страни.
Как иначе ще бъдат "умиротворявани", когато на "шерифите" им дотрябва това.

С две думи - честито на българските граждани, изповядващи нетрадиционната за България вяра.
Те са имали късмета да се родят в държава с непозната по никои други земи толерантност към чуждата вяра и всичко чуждо въобще.

Много здраве и на българските управници.
С пожелание - да разпуснат етническите политически партии.
Да спазват българските закони, включително за българския език.
Да опитат без васалския си рефлекс. Да оставят хората да си живеят в търпимост, както българите са го правили десетилетия наред, преди "цивилизациония избор" на управляващите ги.


# 52
  • Мнения: 4 892
Много точни думи, Холограма!
Поздравявам Ви!

  bouquet

# 53
  • Мнения: 2 755
Борка браво ,4е си се сетил .
Но да попитам на колко от вас им е приятно да слушат как пеят ходжите в софийските джамии?

Вероятно на толкова, на колкото жители на Истанбул и Ерусалим им е неприятен звъна на черковни камбани.
В София има една джамия.
Едва ли е толкова, все пак не са били под българско или друго християнско робство с векове. С това стихотворение поздравявам всички българи, независимо от религията им.


                                  Даваш ли, даваш, Балканджи Йово?
- Даваш ли, даваш, Балканджи Йово,
хубава Яна на турска вяра?
- Море, войводо, глава си давам,
Яна не давам на турска вяра! -

Отсякоха му и двете ръце,
та пак го питат и го разпитват:
- Даваш ли, даваш, Балканджи Йово,
хубава Яна на турска вяра?
- Море, войводо, глава си давам,
Яна не давам на турска вяра! -

Отсякоха му и двете нозе,
та пак го питат, разпитват:
- Даваш ли, даваш, Балканджи Йово,
хубава Яна на турска вяра?
- Море, войводо, глава си давам,
Яна не давам на турска вяра! -

Избодоха му и двете очи,
и го не питат, нито разпитват,
току си взеха хубава Яна,
та я качиха на бърза коня
да я откарат долу в полето,
долу полето, татарско село.

Яна Йовану тихом говори:
- Остани сбогом, брате Йоване!
- Хайде със здраве, хубава Яно!
Очи си нямам аз да те видя,
ръце си нямам да те прегърна,
нозе си нямам да те изпратя!

Последна редакция: пн, 01 сеп 2008, 13:42 от acer

# 54
  • Мнения: 5 710
На мен ми е приятно да чувам и джамии и църкви. Даже много ми е приятно.
Както си вървиш, изведнъж някой ти напомня, че не си само ти и сега. Харесва ми как се кръстят или удрят чело в земята, забравяйки битието си пред вратите за момент, вярвайки, че има нещо повече.  Дори леко завиждам. В София ми харесва страшно много - не, гордея се, че има джамия, църква и синагога на има няма 500 кв.м. Казват, че няма друго такова място в света. Отказвам да мразя.

# 55
  • Мнения: 4 520
Да им е честит празника! Комшийката на баба ми сигурно и днес я е почерпила с мекички, миналата година бяха много вкусни.  Grinning

# 56
  • София
  • Мнения: 1 783
Едва ли е толкова, все пак не са били под българско или друго християнско робство с векове. С това стихотворение поздравявам всички българи, независимо от религията им.                      
А колко евреи  и мюсюлмани са изклани от християни по време на кръстоносни походи и по-скорошни събития? Справка  - в историческите книжки.
Не виждам смисъл от противопоставяне. Всички сме хора, живеем на тая земя и колкото повече общо, а не различно намираме помежду си, толкова по-добре. Миналото е минало, като се поучим от грешките му, ще живеем с хората по-човешки.

# 57
  • Мнения: 27 524
Миналото е минало, като се поучим от грешките му, ще живеем с хората по-човешки.

Това е така. Но за съжаление хората обикновено не сме склонни на подобни георизми.  Confused

# 58
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
На мен ми е приятно да чувам и джамии и църкви. Даже много ми е приятно.
Както си вървиш, изведнъж някой ти напомня, че не си само ти и сега. Харесва ми как се кръстят или удрят чело в земята, забравяйки битието си пред вратите за момент, вярвайки, че има нещо повече.  Дори леко завиждам. В София ми харесва страшно много - не, гордея се, че има джамия, църква и синагога на има няма 500 кв.м. Казват, че няма друго такова място в света. Отказвам да мразя.
  bouquet Благодаря ти. Жалко е, че такива хора сме малцинство. Пример - настоящата тема, която повтарям е за поздрави, а не за избиване на комплекси.
Рамадан Мубарак

# 59
  • София
  • Мнения: 1 231
Честит "Рамадан" на всички почитащи го  Peace

Общи условия

Активация на акаунт