88ма немска тема на горските феи и техните джуджета

  • 18 064
  • 299
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 11 315
Simple Smile с Лили разгледахме всички снимки и мнооооооооого ни харесаха  Simple Smile   сега сигурно се сещате къде иска Лили да ходим - в парка на Плаймобил  Joy
Ами няма какво да го мислите! Организирате си среща и правите форумско посещение. Нямаш представа какъв е кеф.

Пете, напълно те разбирам! Добре, че моя мъж е надарен в ръцете, та не ми се налага за такива глупости да викам майстори. Много скъпо вземат. Недай си Боже да ти дотрябва шлюселдийнст! ooooh!

# 46
  • Мнения: 7 605
Добро да е  Hug

Как  са тумбаците? Мамун, на линия ли си?

Сърфи, 4естита нова работа, вярно, кажи каква е  Flutter

При мен денят zапо4на добре, в4ера ми направиха голяма кръвна картина, та днес отидох zа реzултатите и вси4ко е тип топ  Grinning  Много се радвам. Оба4е това, zаради което го направих (Щитовъдната жлеzа) оЩе не е доШло, Ще се обадя след обяд, да видим.

Да питам, някоя от вас да се е ваксинирала против варицела?  newsm78  Много й се 4удя, не съм карала варицела и не съм ваксинирана....  Thinking

След в4ераШния дъждовен ден днес пекна едно слънце, 4удни4ко. Тамън да иzмия проzорците  Mr. Green

# 47
  • Мнения: 1 610
Пепе, Мая е на градина.Алилуя!
Сърф, честита работа. Лека и безаварийна! Wink
Таня33, спират ме предимно чужденци. Най-често мюсюлманки, които имат нужда я от помощ в някой магазин, а от превод. Даже си мислех да направя един офис на някое интеграционно дружество в града.  Peace


По казуса за здравната осигуровка>
Имах гости от България миналата година.Приятелката ми и бебето бяха с международни карти, като ги бяха информирали, че са валидни само 3 месеца. Самата карта е написана на кирилица и германците гледат като теле в железница. Естествено, не е манитна и трябва да те подпитват кое е номера на касата, кое е номер на пациент, а кога си роден, а какво е това ЕГН/ ей тук падат/
  Попитах моя личен лекар и педиатъра. Бяха единодушни какво ще се поеме от здравната каса -  ако се наложи операция по спешност/ под спешност да се разбира -  дори ако си имал проблем, но не си сил запознат със проблема,и не може да търпи отлагане от 2 месеца/  пак ще го отстранят, без да доплащаш.  Като например Апендицектомия. Нищо, че тук е 2300 евро, пак няма да се плати нищо допълнително.  Peace Според тях. Не ни се наложи, слава богу.
Наложи ни сеобаче да отидем на педиатър -  детето имаше някакви пъпки, мислехме , че е шарка,те се оказаха комари. Накараха ни да попълним един евроформуляр / мисля, че беше Е101/. Попитаха на коя каса да го пратят. Казахме Аок. И това е. никой не ме е търсил да доплащам например лекарствата, които бяха отпуснати както за всяко дете безплатно. Освен това пъпки от комари не са спешност , нали?
Друга бира>
След като родих ми се наложи да си вадя няколко документа от АОК. Като разбраха, че съм здравно осигурена в Бг, щяха да припаднат. Искаха да ми отнемат фамилната застраховка/ понеже съм фамилно съзастрахована към мъжа ми/ и да изпращам за всеки преглед евроформуляри до българската каса. Когато споделих, че българите няма да изплатят сумите, ме увериха, че си има международни споразумения и това не бива да са мои терзания. И че нямало да доплащам. Трябваше обаче да има занеса други е/та и на мен не ми се занимава . Та така, Съзастрахована съм си фамилно.
Една приятелка - българка, неосигурена в БГ, е приват, не работи, плаща месечно 120 евро, Не е само за спешност. Наскоро й отстраняваха бенка.


Мише, да се обадят във София в Нои и да искат да ги свържат с дирекция Европейска интеграция и международни договори.Там ще им разяснят казуса.Много са компетентни и услужливи с информация.

Диво Цвете, имаш ли трудов договор с български работодател?Ако да, и ти там звънни.

Снимки ще гледам после, че дивакът ми откачи  един клавиш и сега се опитвам да го наместя. ooooh!

Последна редакция: вт, 02 сеп 2008, 11:22 от rien

# 48
  • Мнения: 434
Тежка нощ, деца!

Чувствам се махмурлийски - малко сън и тежки мисли, а и бебето подскачаше непрекъснато. Ще подремна днес следобед.

Сърфи, не е честно да мяташ бомбата с новите работи и любовници и после да пускаш невинни снимки от Плеймобилпарк. Дай по същество.

От Вечка чакам все още онези снимки на ДВД, не съм ги забравила. Иначе кръщенските са много романтични, както винаги.

Мише, как стои въпросът с майчинството при акад. работници, има ли ги задължителните седмици или ти решаваш до кога респ. от кога пак да преподаваш?

Пепе, аз съм външен сътрудник и мен академичното законодателство не ме лови. Назначила съм се обаче на намалено работно време към общата ни семейна фирма и оттам получавам майчинството си като всеки нормален наемен работник. Честно казано, не съм се интересувала какво щеше да бъде ако бях на пълно работно време в университета, повечето там са без деца, аз, така да се каже, отсрамвам колектива.  Mr. Green
Ще работя докогато мога, осигурила съм си заместник за след това, а писмената работа ще си я върша от вкъщи.

Риен, благодаря. Надявам се майчето да прочете и твоя постинг. НОИ ли имаш предвид или НЗОК?

Последна редакция: вт, 02 сеп 2008, 11:30 от Mi6ka

# 49
  • Мнения: 1 242
Телепатия е нашето, няма друго обяснение. Влизам да се разпиша и Татянски вече за мен се сетила.  Grinning

Мислех си към 03ч., че ей на, почна се, обаче нъцки. Казах ви аз, че ще пренося. Утре съм на доктор.
Ще ви държа на течение. Mr. Green

Татяна, според моето лаишко мнение, на твое място бих се ваксинирала. Шарка на "дърти" години се кара по-тежко и понякога има и неприятни последствия (поне при мъжете). Ваксината и Роберт Кох институт я препоръчва. Peace

Диво цвете, дано и на вашата уличка скоро да изгрее слънце!

Сърфата много потайна. Предполагам, че е започнала като Tagesmutter, защото нейното чаве не ú стига. Laughing
Наздраве с един айран за новото поприще!

Академичните работници ги лови съвсем нормално законодателството. Могат да се откажат чрез молбЪ от 6-те седмици майчинство преди раждането и да родят на къра (цитат-Мишка). Осемте недели обаче след обебешорването трябва волю-неволю да си стоят у дома. Wink

Риен, взех го и дивакa за зет. ХА ха ха, техничар човекът. Това, което другите не могат, той с лека ръка се справя. Mr. Green
Само дано бебето да е дамско, че иначе разваляме единия сваталък.

Последна редакция: вт, 02 сеп 2008, 13:03 от Мамунката

# 50
  • Мнения: 945
Добро утро!

petka80, поради таzи причина с мъжа ми си сглобяваме сами всички мебели и си включваме уредите сами. Много мраzя да се раzправям с майстпри, а още повечЕ да ги чакам по 200 часа да ми се натуткат да дойдат. Честита ти кухня  Wink

Татяна, направи си ваксината. Миналия месец един колега боледува и каzа, че 3 дена поддържал около 39,5 градуса тремперарура. Това не си е работа... а сега да го видиш оz пъпките на какво прилича... поне още 2 месеца ще си ги мъкне... Аz по тоzи повод съм много ядосана на майка ми, понеже тя не zнае дали съм карала варицелата или не... все едно съседите са ме отгледали и доста треперих като раzбрах, че колегата е болен.

И на мен ми писна да съм бременна, искам да раждам вече. Ама малката е на друго мнение... нито слиzа надолу, нито се кротва преz теzи последни дни. Таz сутрин пак ме събуди към 6:30 и до 8 не се спря с ръчкането.

Айде лек ден от мен   bouquet

# 51
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Сърфи, честита работа!   bouquet Успех и готини колеги!!

Иска ми се да обсъдим един въпрос - онзи ден говорих с една приятелка, и от дума на дума стигнахме до темата целодневни детски градини, целодневни училища и работа. Нейното мнение, е че ако жената работи и детето ходи на целодневна градина или целодневно училище- то ще е супер нещастно, изоставено и цитирам: "едно потенциално престъпниче"  Confused Confused Друга приятелка, която работи 3 дни в седмицата - детето й е на целодневна градина тези 3 дни и другите 2 си го взима на обяд - означава ли, че нейният син е престъпниче и нещастно и т.н. И означава ли това, че аз трябва да остана во век и веков в къщи, за да не смята децата ми за изоставени и престъпничета и т.н......много съм объркана като слушам такива разсъждения и убеждения, и те са супер ама коренно различни от моите.
Какво мислите вие по тези въпроси??

Веч, за пореден път ми пълниш окото с красота  Hug Обожавам да разглеждам снимки, правени от теб   bouquet

# 52
  • Мнения: 3 423
Десита, мисля, че приятелката ти е
прозападно Туси, ако позволиш Simple Smile
Я, питай мацките от хеписоца какво
мислят по въпроса за детските градини.

# 53
  • Мнения: 7 605
Деси, какво се върzваШ на такива глупости?  ooooh! Да се 4удиШ лелките какво правят с децата след обяд, 4е стават престъпници  Laughing  И да не би вси4ки престъпници да се посеЩавали целодневна ДГ?  Crazy

Гери, Мамун, мерси, и аz така мисля. Но селската лекарка не zнаеШе дали ваксината е годна и zа въzрастни  ooooh!

# 54
  • Мнения: 48

Мише, да се обадят във София в Нои и да искат да ги свържат с дирекция Европейска интеграция и международни договори.Там ще им разяснят казуса.Много са компетентни и услужливи с информация.

Диво Цвете, имаш ли трудов договор с български работодател?Ако да, и ти там звънни.


Rien, в БГ си имам моя си фирма, ама нямам идея това как ми помага. Питах си счетоводителката и тя ми изпари условията на НЗОК за издаване на ламинираната ЕЗОК.

Между другото...много си мисля дали да не си си прекратя договора си за управление и контрол, който съм подписала с моята си фирма. Така или иначе мога да ползвам парите за майчинстовото, ако бебето е с бг гражданство, а при нашата ситуация това е добре да се избегне....та...в този ред на мисли си викам за какво ми е да си плащам осигуровки, които после няма да мога да ползвам....абе...не знам....доста май е заплетено около мен  Thinking   търся Шерлок Холмс да порачисти ситуацията   Wink

  bouquet  слънчево настроение на всички   bouquet

.......и започнах вече да взлизам във всеки възможен момент във Форума - то толкова бебета се чакат, че не мога да стоя търпеливо и все понаглеждам    Sunglasses

# 55
  • Мнения: 945
dezita, това са пълни глупости  #Cussing out
Не е важно колко време децата са в градината или в училището, важно е какво учат там, а и колко внимание им отделят родителите след като се приберат от работа. Колко майки има, които по цял ден си стоят в къщи и уж си гледат децата, а дефакто не им обръщат никакво внимание.
Прати я по дяволите таzи много zнайка, не бива да обобщава така.

# 56
  • Мнения: 166

petka80, поради таzи причина с мъжа ми си сглобяваме сами всички мебели и си включваме уредите сами. Много мраzя да се раzправям с майстпри, а още повечЕ да ги чакам по 200 часа да ми се натуткат да дойдат. Честита ти кухня  Wink


Ами то и ние така винаги правим и с майстори не се занимаваме, ама нали при печките било по-силен тока и не може уж нормален човек да си ги свърже и най-вече, за да не кажат после нещо за гаранцията ги викнахме. Но мисля, че беше за последно.

Десита и на мен ми разправяха подобни неща като казвах, че искам докато стане бебето на 1 год. да съм си вкъщи и после да почна работа. И всички ми се нахвърлиха с коментари от типа "Ами защо ще го раждаш това дете, като само по детски градини, ще го пращаш. Те не се чувстват обичани, отчуждават се от родителите си" и все неща от този род.
И аз съм в голямо чудене сега  newsm78. Не знам как ще съм като майка и как ще се справям с бебето, но пък не ми се иска да не се отделям за много дълго време от работата. Тя си ми харесва. Нищо, че в момента реално нямам работно място, но си мисля, че живот и здраве ще си намеря.
Аз също съм била от малка по ясли и детски градини и не мисля, че майка ми и баща ми по-малко ме обичат или са се грижили за мен.
Вие колко време след раждането се върнахте на работа?

# 57
  • Мнения: 11 315
Десита, прати каката да пасе! Ба си и глупостите!
Умрем за такива дървенофилософски разсъждения.

Мише, чакам още! Като ги получа непременно ще се изфукам. (умре ми циганката  hahaha)

Сърфи, голем съм заплес  ooooh! Честита нова работа! Peace

# 58
  • Мнения: 3 880
Десита, тая ти приятелка къде е расла? (само за статистиката питам Wink)
Много обичам такива крайни мнения Rolling Eyes Бас ловя, че 98% от пишещите в тази тема, сме ходили неотлъчно на целодневна детска градина и кво? Баси престъпничките, дето сме се навъдили тук Laughing Аз може и да съм малко престъпница де (престъпвам тук там по нещо, но гледам да е с мярка и да не си личи Wink) обаче нямам спомен да съм била чак много нещастна навремето Wink.
Ако градината е добра и родителите имат доверие на възпитателките, че се грижат добре за детето им, не виждам никакъв проблем. Всяко семейство се организира само за себе си и решава кое е най-добро за него и изобщо няма нужда да се вслушва в дървените философи Wink

# 59
  • Мнения: 434
Не сте ли чували прословутата семейна формула от 70-те години на трите К "Küche, Kinder, Kirche"? Защо се ядосвате? А защо се ядосвате на тетките в България, които ви се карат, че при 30 градуса навън детето е без вълнени чорапи и шапка? За едни и същи бетонни глави става въпрос. Решите ли да спорите, доброволно влизате в ситуация без победители.

Чаветата в ДГ, вие бягайте да спасявате капитализЪма и се усмихвайте на всички, които ви наричат Rabenmutter - усмивката има невероятен ефект.

Общи условия

Активация на акаунт