Февруарски мами любящи гадаят за сини или розови гащи - тема IX

  • 14 937
  • 282
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 233
момичетааа, ще връзвам панделки и ще обличам рокличкииии! "момата ни маха с ръчичка!" - това бяха думите на д-р Мазнейкова!
ще ида да си сложа един розов щъркел в първия постинг!
а сега по-подробно за прегледа - имахме час за 11 ч МБАЛ Св.София при д-р Мазнейкова - записа ме моят лекар няколко дни по-рано без никакъв проблем. чакахме около 5 мин след уредения час, макар че беше закъсняла за предните прегледи, даже пуснах една възрастна жена да мине преди мен, защото идваше по спешност с кръвотечение.
та...влизам като ми дойде ред, ама лекарката ме скастри малко - изчакайте, не съм свършила с документите на последната пациентка, ще ви викна. аз си свих перките, но след малко влязох и след уточнението за какво идвам и каква ми е историята, легнах да ме прегледа.
бебочето беше минато от глава до пети, всяка кост, всеки орган видяхме. отделно се пуска сърцето да се огледат клапи, предсърдия, камери. пуснаха ми Доплер, за да прегледат кръвоснабдяването на бебето, плацентата и моя кръвотток. всичките размери ми ги записаха, ама няма да ви затруднявам тука сега с такива подробности, важното е, че пише, че "няма странични аномалии, които да са несъвместими с живота"!!!!!!!!
236г, ок.18-19 см от главата до дупето, предно разположена плацента, на добра височина, добро количество и състояние на околоплодните води. и като ми включиха 4Дто да го гледам - голямо движение настана, то не беше изпъване на главицата, махане с едната ръчица, риткане с крачета. терминът ми пак беше сменен за 02.02.2009 и затова пак ще го сменя в графата.
д-р Мазнейкова докато ме преглеждаше беше усмихната и много внимателна, обясняваше всичко търпеливо и спокойно, но щом приключи - изчезна като дух и остави сестрата (или може да е била друга лекарка, но по-ниско в йерархията) да ми допише нещата и да платя. даже благодаря не успях да й кажа както трябва. все пак я разбирам, защото освен, че е шеф на АГ отделението, е и заместник-шеф на болницата. абе, доста работа иначе казано...
аз съм щастлива, таткото също подскачаше като дете от радост, майка ми опищя ухото по телефона от кеф, че ще е внучка (били по-издръжливи, хихи)!
а снощи сънувах бебе с много черна коса, червени гащички и тениска и виках: "момиче е, момиче е!!!"...........
равносметката е - 80лв за фетална морфология и 4Д, което е добре, защото очаквах да са вдигнали цените...

за киселините да си кажа - имам ги, но се научих да ги боря с газирана вода - малко, няколко глътки, но успокоява невероятно! пробвах и някакви соли на хапчета, ама не помагаха.

# 211
  • Мнения: 17
бульовче   да ти са честити панделките и розовите гащи , почнаха и момите да се разкриват наи-после срамежливките  Hug

# 212
  • Мнения: 233
бульовче   да ти са честити панделките и розовите гащи , почнаха и момите да се разкриват наи-после срамежливките  Hug
благодаря, Писи, и да ти кажа - лекарката каза, че момиче ако се види е сигурно, ама за момчетата до последно не се знаело...
не да те разочаровам, ама гледам, че и ти така си се подготвила...

# 213
  • Мнения: 649
Бульовче честито и на теб за

Това, което казваш за мазнейкова е добре. А най=важното е, че с бебка всичко е ок  Hug
Даде ли ти снимчици на бубата, а клипче има ли възможност да записва?
Колко горе долу продължи прегледа?

А ти къде ходиш на Ж.К.

# 214
  • Мнения: 233
Бульовче честито и на теб за

Това, което казваш за мазнейкова е добре. А най=важното е, че с бебка всичко е ок  Hug
Даде ли ти снимчици на бубата, а клипче има ли възможност да записва?
Колко горе долу продължи прегледа?

А ти къде ходиш на Ж.К.
дадоха ми ехографски снимки - 2 и едно като епикриза с всички записани данни за размерите и други подробности, които май само гинеколозите могат да разчетат.
мисля, че има възможност за клипче на 4Д, ама трябва да си поискаш и се таксува отделно доколкото знам - на мен ми беше достатъчно да я видя на монитора. филмче не съм искала.
аз си мислех, че ще ме държат около час, но за моя изненада въпреки подробния преглед, всичко е станало за около 15мин. даже мъжлето вика - ама само това ли беше? защо излизаш толкова бързо?

за ЖК бях писала по-назад в темичките - при д-р Огнян Радев в ДКЦ Дианабад. и от него и акушерката му съм много доволна - големи симпатяги и последния път въпреки опашката от бременни пред кабинета, ми обясняваха спокойно и подробно сумати неща, за които питах. може да е малко бавно, но пък всяка бременна си получава нужното време и внимание.

Последна редакция: чт, 04 сеп 2008, 19:58 от бульовче

# 215
  • Мнения: 1 797
Честито на всички мами, които са разбрали цвета на гащите newsm47, хубаво е, че се появяват вече и новини за момиченца.
Другата седмица и аз се надявам да разбера, ако не на ФМ в София вече сигурно ще разбера.
Аз вече от толкова четене как вие си усещате бебоците толкова съм се впечатлила, че снощи сънувах, че виждам корема ми как помръдва, но още няма за жалост no
 Желая ви приятен ден  bouquet

# 216
  • Мнения: 649
Добро утро мили мами,

нека днешния ден бъде успешен и ползотворен за всички нас  Hug

Каня ви на по едно фрешче, за да бъдат бебоците здрави



Лек и успешен ден

# 217
  • Мнения: 21
moloko81,при мен помага от самото начало ежедневен прием на Диаспорал/магнезий 300мг 1ч преди ядене вечер и сутрин съм като по часовник. Само трябва да се взима редовно, а и е необходим за бебето и без това. Лекарите ми го изписаха, ако е в повече е като ВитС-просто го изпишкваш и не е опасно нито за теб,нито за бебо. Но всеки си преценява за себе си. При мен действа и съме добре засега Grinning

# 218
  • Мнения: 3
добро утро,как сте тази сутрин
честити гащички на бульовче и krassina.
бульовче и мен ме определиха по последни данни за 02.02 и за 27.01 май беше,ама бебка  си знае кога ще иска да излезе.Може декември да иска да сме си с нея 1 зодия  Grinning
Аз вече си стоя в нас и учкам на 01.10 почва семестъра,сега на 15 за околко 10 дена ще ходим с майка на почивка в тетевен.
Лек и успешен ден  love001

# 219
  • Мнения: 89
Бульовче,честито  stork-girl !

А по проблема на moloko81...при мен се получава нещо много интересно...Сега съм много по-редовна от преди и забелязвам(вече със сигурност),че сутрин като застана пред компютъра полегнала на дивана,на лява страна и подпряна на лакът от позата точно след 5-7 мин и....тичам към WC-то...Не изглежда логично,но е факт. Laughing

Момичета,знае ли някой къде преглежда доц.Томова?Аз имам някакъв GSM номер,ама на нея ли да звъня директно?Още се чудя дали да ходя при нея на фетална ехокардиография,но нали ме понасметоха и сега се замислям по-сериозно.

# 220
  • Мнения: 2 270
Бульовче - честити ти розови гащи!  bouquet
За д-р Враглева само добри неща мога да кажа, ходила съм при нея още преди да забременея, а първата ФМ нарочно си избрах да съм при нея - много мила, оглежда бебето много старателно и обяснява всичко!

# 221
  • Мнения: 57


Момичета,знае ли някой къде преглежда доц.Томова?Аз имам някакъв GSM номер,ама на нея ли да звъня директно?Още се чудя дали да ходя при нея на фетална ехокардиография,но нали ме понасметоха и сега се замислям по-сериозно.

http://www.ivf.bg/?p=11  В този център прави прегледите.Мога да споделя личното си мнение за нея, след като ми мине прегледа на 11.09. За нея съм чувала и чела само хубави неща.Часовете си ги записва лично тя, това е тел. й: 0887606830

Последна редакция: пт, 05 сеп 2008, 11:15 от mamuri

# 222
  • Мнения: 356
Добро утро и от мен!!!!
Честито на всички,които вече знаят пола на бебчовците!
Лек и успешен ден ви желая!!!!!

# 223
  • Мнения: 649
Момичета аз търся информация за д-р Лозанов (Шейново) и д-р Панова (Тина Киркова)

Ако някои има информация или наблюдения ще съм много доволна ако сподели.

# 224
  • София
  • Мнения: 66
Добро утро и от мен Simple Smile

Браво за отчетите и за  stork-boy и stork-girl

Ние с таткото наш'то вчера го тормозихме... то продължаваше да не шава никак /така и не можах да покажа на никого извънземния си корем Tired/ и ние взехме нещо да се бъзикаме дали ще си бърка в носа /като мен/ или ще се почесва по пишлето /като татко си/ и аз много, ама наистина много се смях.. и накрая като се обърнах по гръб и онова така се разбунтува, че чак таткото го усети ... и беше безкрайно щастлив..
Днес пак мърда бебо по стандартния начин.. т.е. само като съм се прегънала в седнало положение

Пък да ви разкажа какво ми се случи в маршрутката - днес закъснявах и се наложи да се кача на нея, вместо на трамвая... и тя разбира се - пълна... стоя си аз и се пъча - внимание 0...
Добре че се оказа една друга бременлийка на предните седалки, та накара момчето до нея да ми отстъпи.. Той каза че не ме е видял , а тя - няма нищо, ние се разпознаваме Simple Smile
Тъкмо се настаних и след 15секунди спира маршрутката и е качва една ама още по-бременна... и по-ниска от мен Simple Smile т.е. на нея щеше да й е безкрайно трудно да се държи...
След като дори на нея никой не отстъпи, станах аз и така си пътувахме.. 2 напреднали бременлийки седнали и аз полудебела-полубременна права до тях... А на задните седалки едни младежи.. дето и на години бяха по-малки от мен, си седят, зяпат ме и се хилят... Ама както и да е... не ми пречеше да постоя малко... Само едва се сдържах да не започна да обяснявам на бебето: маме, не се прави така! ама щяха да ми се смеят хората Simple Smile

ааа и gerganaj1, добро развитие имаш на пупата за 5 седмици Wink
а на dideroncho  bombs бият всички Grinning не знам как съм ги пропуснала из снимките Simple Smile
а аз си мислех че моите са големи Grinning

Днес пак забравих да се намажа с олиото  ooooh!...
но пък нямах киселини... бульовче, това с газираната вода ще го пробвам другия път...
А ти кога ходиш при радев? Аз съм другия път на 26-ти септ.

Общи условия

Активация на акаунт