Какво облекло е подходящо за първия учебен ден

  • 18 912
  • 84
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 803
kodbg, и ти си прав, ние също. Моята дъщеря толкова настояваше да има нова рокля, специална, за празника, естествено, че ще и купя. Такова е детето ми, така ги чувства нещата. За нея този ден е специален и иска официална рокля. Да им е честит празника - първия учебен ден на децата ни! И дано дълго време с радост да прекрачват прага на училището и за тях това да е хубав празник.

# 31
  • Мнения: 3 622
Дънки, мокасини и риза  Peace
Това съм му купила тази година за първия учебен ден с обикаля по магазините двамата. Но аз не съм и не бих го облякла в някакъв грозен черен панталон, бяла риза и черно елече  Confused

# 32
  • Мнения: 34
Моя син ще буде първокласник.Не смятам да го обличам в костюм.И другите маики с които говорих са на това мнение.На децата трябва да им е удобно и да се чувстват добре.

# 33
  • Мнения: 3 886
kodbg  и ти си си прав (ва)за себе си  но малко се съмнявам че децата ни дори и в близките години могат да се паднат в едни класове  bouquetосвен ако нее просто случайност Wink

# 34
  • Мнения: 1 776
Орхидея, пишеш несвързано... Няма да са в един клас, а в съседни както е написано в по-горния ми пост. Не ми е ясно защо се съмняваш... обясни. И естествено, че е случайност, какво друго може да е???

ПС - По темата за облеклата - ако някой още не е обзавел детето, учудващо, но има прилични дрехи на прилични цени в момента в Бенетон - хубави якета около 100-ина лв и доста приятни пуловери и жилетки по 50-80лв.
Има и анцузи по 44лв, но са много грозни и неособено качествени.

# 35
  • Мнения: 24 467
Когато говорим за естетика при децата е ясно на всички, че тя се възпитава и зависи от домашното разбиране за такава, предимно. Виждането пък на хората по този въпрос е изключително разнообразно.
По повод официалното облекло- за децата и за възрастните според мен то е различно и е нормално да е така. Тъжно ми е когато видя дете, облечено като голям човек и чувстващо се некомфортно. Ако натикваме възрастен в строг костюм с риза и вратовръзка, то това далеч не е задължително да бъде официалното облекло за децата. Гледам в темите за униформите в училищата- всички фотоси, дадени там съм разгледала, тъй като аз съм привърженик на униформите. Нито една униформа няма там, която да ми е привлякла вниманието и която да наподобява облеклото на възрастните. Няма черно/тъмно синьо за панталона/полата и задължителната бяла риза. Има приятни тонове, подходящи за деца и подходящи свободни кройки. Това са деца.
Детето ще се чувства в пъти по- удобно, ако е облечено всеки ден, дори и на първия учебен ден, в нещо, с което е свикнало- т.е. по- свободна дреха в любими приятни цветове, което няма нищо общо с джапанките, размъкнатите тениски и потници и късите гащи. Няма нищо общо обаче и със старите /от наше време/ виждания за строг костюм и бяла риза /за малко дете- бяла риза- смисълът е никакъв, неудобството- голямо/.

# 36
  • Мнения: 1 731
Каквото си реши,това да си облича.Този период ,тийнейджърството,не е лесен.И за нея ,и за мен.Така че гледам много ,много да не давам мнение по въпроса за облеклото.Искам да се чувства комфортно,така че тя да си избира. Peace

# 37
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Първият учебен ден е важен-ДА.
Но само толкова,не мисля,че е толковаважен ,че да я обличам официално.
Това го има само в Бг,в другите държави децата просто тръгват на училище без излишен шум.
Ще съм склонна за официалности и празненства след като завърши успешно тази институция,тогава ще има повод да е горда със себе си.
Това е моето мнение. Peace

# 38
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 738
Аз подкрепям мнението на Фантичка. Не смятам да купувам нищо специално за 15 септември.

# 39
Здравейте и аз съм майка на първокласник чудя се как да го облека дали с дънки и риза или панталон и блузка.Не ми се ще да е много официално.......Дайте съвет....

# 40
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Според мен облеклото за първия учебен ден трябва да бъде удобно за детето. Не мога да си представя как би се чувствало моето дете ако на първия му учебен ден /миналата година/, го бях облякла с черен панталон и бяла риза.

# 41
Като човек,който все още ходи на училище а и има още доста,ще кажа само че от официално облекло няма смисъл.Да,децата ви ще са хубаво облечени на снимките...обаче след 4 години този ден вече ще са го забравили....няма да им пука как са изглеждали на първия учебен ден по простата причина,че няма абсолютно никакво значение.Аз например бях принудена да облека една рокля,с която приличах на кукла,и до ден днешен ме е срам от снимките....на всичкото това отгоре никога повече не я облякох Simple Smile Освен това всеки човек-независимо на колко години е трябва да изгради свой стил и да може да прецени дали да комбинира розово и оранжево или не....Не може просто да наложите стила си върху детето си и да му кажете "ще облечеш това и точка"...а когато един ден вас ви няма,кой ще му избере дрехите?!?......

# 42
  • Варна
  • Мнения: 6 873
За моята дъщеря първия учебен ден е важен. За останалите как е не ме интересува.
Ще облече това което избере на момента от нещата които аз предварително съм подготвила/освен ако не трябва да бъде с униформа задължително.

# 43
  • Мнения: 299
 

 Тъжно ми е когато видя дете, облечено като голям човек и чувстващо се некомфортно.
   Подкрепям това мнение. Стои ми много неестествено строг костюм на малко дете. Големият ми син първи клас беше с дънки и спортна риза ( сам си я хареса ).

# 44
  • Мнения: 1 092
Синовете ми ще бъдат облечени с елегантни тъмни костюми и по - небрежни светли ризи.С черни мокасини или обувки.Без вратовръзки или папионки!

За мен този ден е много важен, и е хубаво да са по различни.
Имат цялата останала година да си ходят с дънки и анцузи. Wink

Общи условия

Активация на акаунт