Какво облекло е подходящо за първия учебен ден

  • 18 916
  • 84
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 367
Toва мина при нас,облече се с рокля която носи и през лятото,съвсем прилична и семпла, не е настоявала и не съм купувала специално за случая.Подобна:
http://content.childrensplace.com/www/b/TCP/images/styles/000677_s.jpg
За на беше по-важно да се опитаме да създадем традиция около 1 ден,ляхме вода,брахме здравец,пасти ядохме,получи книга за подарък  и пр.

# 46
  • София
  • Мнения: 224
Вече писах в един подобен форум, че за нас /нашето семейство/ Първият учебен ден беше празник и затова всички бяхме облечени празнично. Синът ни беше облечен в черен панталон, бяля риза /за която навъртях доста километраж, докато я намеря/, елек, папионка и подходящи обувки. Вече е третокласник, но ни остана традиция за 15 септември да му купуваме "специални" дрехи.

# 47
  • Мнения: 159
Смятам, че децата ни са достатъчно стресирани от новото начало в живота им, и  ако придам малко празничност на денят ще и е по-лесно да преодолее поне първоначалния шок(все пак нови деца, учители, задължения...), и ще и остане хубав спомен. Разбира се, че не само тя, а и ние с баща и бяхме облечени официално. Казвам официално не натруфено! Сятам, че имам достатъчно вкус и усет за красивото  Rolling Eyes Тази година ще е във втрори клас и пак ще е облечена в нещо НЕ всекидневно.

# 48
  • София
  • Мнения: 62 595
Най-добре питай детето какво иска и се съобрази с неговото желание. Моите навремето много държаха да са с официални дрехи, специално купени за случая и беше голямо обикаляне по магазините, докато си харесат. Живееха с мисълта, че това е много тържествен ден за тях, усещаха го като празник и искаха да изглеждат добре. Така още от първия ден имаха приповдигнато добро настроение и увереност, че е хубаво да се ходи на училище.

Сега вече не държат на официалностите и ходят ежедневно облечени.

В другите държави, ако искат и голи да ходят! Ние си имаме традиция още от време оно - първият учебен ден е тържествен и е празник за цялото семейство. Децата го разбират още преди да тръгнат на училище и чакат с нетърпение да станат първи клас.

Последна редакция: сб, 05 сеп 2009, 09:53 от Andariel

# 49
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Днес с моята щерка говорихме по случая. Категорична е, че ще иде в училището облечена така. Казах и, че другите деца ще са цветни и пъстри. Не я интересувало. Wink Ще купим най-цветния букет за госпожата.  bouquet

# 50
  • София
  • Мнения: 62 595
И какво, добре си е детето! Изглежда стилно и най-важното е, че се харесва.

# 51
  • Варна
  • Мнения: 6 873
На мен на лястовиче ми прилича. Laughing
И да, децата трябва да се харесват с дрешките си, това влияе на самочувствието и настроението им/като на всеки човек.

# 52
  • Мнения: 2 803
Много добре си е детето. Дъщеря ми е решила да си обелече нещо по специално и обезателно ново. Та затова купувахме дрешки, но които ще си носи и по нататък.

# 53
  • Мнения: 214
Flash*  , чудесно облекло!
   Като че ли облеклото не е толкова трудно, но обувките ...

# 54
  • Мнения: 5 877
Flash, много е сладка! Анка също си избра бяла ризка, само че с червена карирана поличка и без вратовръзка, а разкопчана горе. Има и една тъмносиня много сладка, ще видим в последния момент.

# 55
  • Мнения: 3 886
ФЛАШ страхотна е изглежда  по голяма Hug Hug  bouquet на мен много ми хареса .Малко като от американските униформи е Mr. GreenПодкрепям мнението че поне за 1 клас детето за 1 ви път  трябва да е облечено в нещо не всекидневно.После вече както то си иска Peace

# 56
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
О, това е май най-голямата ми дилема.
Имаме униформа с тениска - нея я отхвърлям, защото за мен мъжа ходи с риза, а с тениска играе. Най-макрая тази година носи ризи с удоволствие и откри колко по-удобно е от тениска за местния климат Simple Smile
Имаме и официална униформа - черно и бяло, което не ни е стил и още не съм осигурила. Обаче приятелчетата /в други училища/ще са така и детето хем иска да е хубаво, хем не му пука за стила, хем се изкушава от вратовръзка... Аз смятам, че е наказание за пълнолетни ентусиасти. Дано да не ги искат с униформи! Simple Smile Че да си избере дрехи от гардероба.

# 57
  • Мнения: 734
Купихме нови дънки, старите и без друго са три-четири пръста над кокалчето, а също и нов суичър, ако е топло - ще отиде с карирана риза с къс ръкав. Аз също мисля, че е традиция на първия учебен ден децата да ходят "пременени" и няма нищо лошо да е се приема като празник, включително и по отношение на облеклото и настроението.
Практично е новите дрехи да позволяват да се носят и след това през годината.
Успешна нова учебна година на всички деца и майки!

# 58
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Моето дете ще бъде с официално облекло. Всеки сам си преценява как ще бъде облечено детето му все пак.

# 59
  • София
  • Мнения: 1 654
Засега сме избрали пола и туника /1 с къс и 1 с дълъг ръкав, в зависимост от времето/. Ако е хладно ще сложим и клин до коляното, а обувките са черни тип пантофка. В първи клас бяхме eто така
http://good-times.webshots.com/photo/2176741030100065216TaJCQx
 Hug Мили спомени!
На добър час на всички дечица!

Общи условия

Активация на акаунт