Относно напъните по време на раждане

  • 16 583
  • 88
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 375
Не гледай да напъваш бързо,т.е.напъните идват естествено,трябва само да слушаш акушерката кога точно да напъваш и кога да задържиш,не пресилвай ,за да не се разкъсаш ,дишай правилно и слушай акушерката.Аз и до сега не знам точно колко време продължи при мен истинското раждане-стори ми се бързо,но дотогава ......цели 19 часа  Wink

# 16
  • Мнения: 85
Мерси за отговорите Hug.Казвали са ми че е много важно да изпълняваш какво ти казва акушерката

# 17
  • София
  • Мнения: 44 229
Да, това е най-важното Simple Smile))
най-трудно на мен ми беше не да напъвам, а когато по средата на един напън ми каза - спри! Е, то ако така се спираше Simple Smile)))

Последна редакция: вт, 02 сеп 2008, 13:08 от Angel_Dust

# 18
  • Мнения: 2 171
Да, това е най-важното Simple Smile))
най-трудно на мен ми беше не да напъвам, а когато по следата на един напън ми каза - спри! Е, то ако така се спираше Simple Smile)))

И на мен това ми беше най-трудно. А продължителността на напъните - при първото раждане - около час, при второто към 20 минути. Не знам дали големината на бебето има някакво значение, но първото ми дете беше около 4 кг, второто 3.200 кг.

# 19
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 761
Аз напъвах около 25мин и бебка се роди.Виж контаркциите са друго нещо Cry но всичко се забравя щом бебо излезе. И правилно са написали другите-слушай акушерката.Леко раждане!

# 20
  • Мнения: 4 527
15-тина минути при мен и при двете деца, но ми се стори по-кратко времето. Просто погледнах часовника, когато ме вкарваха в родилна зала и така засякох. Контракциите са по-голямата гад, но и те се издържат.  Wink Леко раждане и от мен!   bouquet

# 21
  • Мнения: 1 674
3-4 напъна и излезе. Трудното беше преди това. Confused
и при мен така

# 22
  • Мнения: 3 638
И двете девойки ги родих за 15 мин. общо. Първата само с няколко напъна. Както са ти казали момичетата слушай акушерките  Naughty Друго нещо, което мисля, че при мен помогна е че изчаках доста преди да започна с напъването, т.е. имах вече сама позиви за напъни, така родих съвсем бързо.

Леко раждане!  Hug

# 23
# 24
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Много малко. 4 или 5 пъти.
Леко раждане  Peace

# 25
  • Мнения: 145
Аз родих с 4-5 напъна. Страшно бързо ми се стори. Акушерката ми беше слънце. Златна жена. Страшно ми помагаше, но майка и сестра ми ме бяха подковали - да я слушам и да изпълнявам. Не мога да кажа колко минути са минали. Виж 12-те часа контракции и чакането на пустото разкритие много добре си ги спомням.

Все едно аз съм го писала!  Crazy

# 26
  • София
  • Мнения: 2 734
При мен напъните започнаха още преди да имам пълно разкритие.Някъде 1 час преди да се започне изгонването вече имах напъни.Определено като напъвах ми беше по-добре по време на контракциите.Когато ме качиха на магарето с пълно разкритие,родих точно с 2 напъна.

# 27
  • Мнения: 1 931
Важното е да се напъва правилно. Напъваш все едно ти се ходи на тоалетна, а не да се напряга  лицето. Ако се напъва правилно и точно тогава когато каже акошерката за 3-4 напъна и бебето ще излезе. Мен ми беше трудно  докато се стигне до там.

# 28
  • Мнения: 224
Около 15 мин, но наистина е важно да слушаш /и най-вече да чуваш/ какво ти казват да правиш

# 29
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Около 15-20 мин. и бебка излезе. Много е индивидуално.
Peace

Въобще не помня на колко минути бяха  Crazy (как някои са ги сметнали незнам)
Важно е да слушаш/изпълняваш  инструкциите на акушерката  Peace лично на мен напътствията на екипа мн.ми помогнаха   Hug

Общи условия

Активация на акаунт