Отговори
# 15
  • Мнения: 319
Дипломираните некадърници са едно на ръка, а какво да кажем за тези, които са кадърни и толкова са се главозамаяли, че чак са ослепели. Аз попаднах все при "светила". Хора, които до такава степен са убедени, че са най-добрите, че дори не могат да си представят, че и те могат да допуснат грешки... Защо ние трябва да плащаме за тщхните грешки?

# 16
  • Мнения: 90
Че те всички се мислят за кадърни!
 Shocked
Аз до сега все съм уцелвала лекари със самочувствие до небесата-те могат всичко! Никой не може да им се опре!
И когато стане фал-все ще измислят някоя лъжа...

На брат ми такива измислени епикризи дадоха-изкараха го инвалидче! Без бедрена кост, натрошени прешлени..и какво ли не! Майка обаче имаше връзки с моргата и отиди да се обеди-видя си детето при направена аутопсия-не мога и да знам какво е изпитала...не искам и да научавам...само знам че лекарите са лъжци!!!! И измамници!!! На никого нямам вяра!!!!
Най-добрата ми приятелка си замина защото най-добрите специалисти в Бургас не видяха на ехограф че има 2 литра течност в корема и яйчника й е колкото юмрук от тумора! казаха че няма нищо, след два месеца беше бече късно! Оперираха я...и цялата беше с разсейки!
Мръсници гадни...
Гадове са! отива лекарката в стаята при нас двете и й казва- 'какво си се размрънкала не гледаш ли че си умряла вече' И това е човечност????
НЕЕЕ!!!!!!!!!!!!!!!!

Това не са хора!
Толкова са свикнали с пациентите че ги третират по-зле от животни!

# 17
  • Мнения: 1 169
Мили майчета, скъпи момичета,

Все не намирах сили и достатъчно думи, за да ви напиша. Просто чета и плача.

Тъжна Мама моята дъщеря е родена във Втора Градска Болница, но преди 12 години. Нали там се е разиграла трагедията ти? Не помня добри неща. Помня отлично отвратителното държание на лекари, сестри и санитарки. Помня, че даваха един сериал "Касандра". Не дай Боже някое момиче да започне да ражда когато го даваха този сериал  ooooh! бяха бясни. Крещяха като луди. Много сълзи видях. Съжалявам страшно много, не намирам подходящи думи да изразя съчувствието си.
Аз загубих братчето си преди 2 години. Болката изгаря сърцето ми и сега. Отиде си, загубих най- добрия си приятел. Остави една прекрасна жена и две красиви дечица.
Беше много болен. Умираше от рак. От химио терапията хемоглобина му падаше много. Ходеше самичък на вливания. Беше много силен духом, но накрая му беше трудно. Ден преди да си отиде снаха ми го беше завела да му прелеят още малко кръв. Чакайки в коридора една докторка ги вижда и се обръща към нея с думите :"К'во го влачиш не виждаш ли че свършва"...
Обезумявам, озлобявам, ставам лоша и съм готова не знам какво да направя. Като чета за безхаберието на което дечицата ви дължат живота си, като чета мъката в редовете, които изписвате. Искам да попитам и бих го направила очи в очи "Вие уважаеми имате ли деца"? "Вие уважаеми как спите"? "Вие уважаеми разбирате ли, че рано или късно ще имате нужда от лекар и може да попаднете в същата ситуация".
Няма застраховани от трагедия. Няма такива. Не съм вярвала и помисляла и за секунда, че мога да загубя братчето си. Нима вие бяхте. Мъката на мама и татко- не се изказва с думи- тя е на лицата им. Мъката да видиш едно малко момченце на балкона самичко да плаче, загледано в звездите. Избрал си е една звездичка "Тати". Разказва и всичко всяка вечер. Плаче, че тати не е бил там да види как добре е играл на мача.
Извинете ме, ако досадих...исках да споделя

Дълбок Поклон пред вас и вашата безкрайна мъка.
Дълбок Поклон пред Паметта на Вашите Красиви Ангели.
Прегръщам ви силно и от сърце.

# 18
  • София
  • Мнения: 12 554
Здравейте мили майки!

Мислих дълго преди да ви пиша. Аз, макар че не съм преживяла вашата трагедия да загубя дете, всеки ден се сблъсквам с нещастията, причинени от подобни лекари. И всеки път, когато това се случи и аз също се питам защо и има ли справедливост. Ами не, няма. И няма да има. Защото проблемът идва оттам, че вече в това общество няма ценности, няма морал, няма любов към работата. Има ходещи касички. Така лекарите гледат на пациентите си. Не знам, ако заплатите им бяха по-високи или контролът много по-строг дали щеше да е така. Но това, което виждам е, че и те - както голяма част от обществото са оскотели, забравили са какво е Хипократова клетва и имам чувството, че учат медицина само, за да имат възможността да взимат много пари под формата на "благодарност". Естествено не всички са такива. Но скоро моята гинеколожка, в чието родилно отделение има специализанти ми каза, че най-добрата от тях - момиче завършило със златен медал не може да различи матка от яйчник на видеозон. Ей затова сме на този хал.
За съжаление нещата са генерално сбъркани и не знам панацея.
Съжалявам много, че вие - сред които е и много близка моя приятелка - плащате с кървави сълзи за грешките на тези некадърници. Не ви пожелавам сила, желая ви надежда.
 Hug Hug Hug

# 19
  • Мнения: 3 621
Незнам какво значи справедливост в такива случаи ... защото каквото и да направя никой и нищо няма да ми върне детенцето обратно.
След една седмица ще стане една година откакто аз изгубих детенцето си и въпреки че няколко лекари ми казаха точно какви грешки е допуснала лекарката при която си следих бременноста, когато ги попитах какво мога да направя ... отговора им беше НИЩО
Чувствам се виновна, че не предприех нищо, много виновна, че дори не опитах да предприема нещо
Би ми било малко по леко ако имаше възможност тази лекарка да се лиши от права да практикува, защото така ще се предпазят и други момичета ... ама тук в България няма такава опция, а трябва. Именно затова се надявам на силата на интернет да информира, на няколко места съм описала моя случай, надявам се много хора да са го прочели, ако по този начин спася дори и само едно бебе ... ще получа поне малко спокойствие

# 20
  • Мнения: 425
bouquet
ПРИВЕТ МИЛИ ПО4ЕРНЕНИ МАЙ4ЕТА НА АНГЕЛ4ЕТА,

ИЗВИНЯВАЙТЕ 4Е ВИ ДОСАЖДАМ, НО МИ ИЗЛЕЗЕ ЕКПЕРТИЗАТА ОТ ПРОКУРАТУРАТА =
ЧЕСТИТО МЗ, БЛС,

ЗА РАЗЛИКА ОТ ФОРМАЛНИТЕ ИМ ПРОВЕРКИ НА РЦЗ-СОФИЯ-МЗ,  АЗ ДЕЙСТВАМ, САМА :

аг мц СВЕТИ ДИМИТЪР и аг д-р4ета ИВАН ВАСИЛЕВ ДИМИТРОВ, ДИМИТЪР ГЕОРГИЕВ ГЕОРГИЕВ и пом.им персонал работещ незаконно =без правоспособност…!!!!

ДОКАЗАХ и ИСТИНАТА ЛЪСНА: ЧЕ СА МИ ПОДПРАВИЛИ ПОДПИСИТЕ МИ И МЕД.МИ ДОСИЕ, ЗА ДА СЕ ОПИТАТ ДА СЕ ОНЕВИНЯТ ПРЕД КОНТРОЛНИТЕ ОРГАНИ ,
А МЗ и БЛС ОТБИВАТ НОМЕРА...ДА СИ ДАДЪТ ОСТАВКИТЕ И ДА  НЕ ХАР4АТ ПАРИТЕ НИ  !!!

АЗ ПРОДЪЛЖАВАМ И ЩЕ ИМ СМЕНЯ ПРЕСТИЛКИТЕ ПОНЕ НА 4ЕРНИ РАЙЕТА !!!!

ЩЕ СИ ПЛАТЯТ,ЗАЩОТО ОТНЕМАТ ОТ ВРЕМЕТО МИ ВМЕСТО ДА СЕ ОТДАМ ИЗЦЯЛО НА ДРУГОТО МИ ДЕТЕНЦЕ, ОЩЕТЯВАТ ГО И НЕГО ОТ УСМИВКИТЕ МИ...., И ТО УСЕЩА НИЩО 4Е Е МАЛКО 4Е СТРАДАМ...

  bouquet

# 21
  • Мнения: 319
Аз винаги съм си мислила за по една жълта кола с надпис "такси" или "охрана на паркинг. Не е достатъчно да мързелуват в затвора.
GIULIA  честито!

# 22
  • Мнения: 425
Аз винаги съм си мислила за по една жълта кола с надпис "такси" или "охрана на паркинг. Не е достатъчно да мързелуват в затвора.
GIULIA  честито!


 Hug ПРИВЕТ ТЪЖНИ МАМИ,

БОРЕТЕ СЕ ИСТИНАТА ДА ИЗЛЕЗЕ НАЯВЕ И ВИНОВНИЦИТЕ ДА СИ ПЛАТЯТ МЪКАТА НИ ПО ОТНЕТИЯТ НЕПРАВОМЕРНО ЖИВОТ НА АНГЕЛ4ЕТЕТА НИ  #Cussing out

МАЙ ЗАТОВА СМЕ ТО4НО ТУК, ДА ОПРАВИМ ЗА КЪМ ПО-ДОБРО ТОЗИ АЛ4ЕН СВЯТ... Naughty

# 23
  • Мнения: 425
Аз винаги съм си мислила за по една жълта кола с надпис "такси" или "охрана на паркинг. Не е достатъчно да мързелуват в затвора.
GIULIA  честито!


 ДА ГИ ПРАТИМ ДОЛУ В МИНИТЕ И БЯЛ ДЕН ДА НЕ ВИДЯТ от копане, там им е мястото Twisted Evil, АЗ ЗА ТОВА ГИ ГОНЯ, ЗА ПРОБАЦИЯ=ПРИНУДИТЕЛЕН ТРУД В ПОЛЗА НА РБ... !!! Naughty

# 24
  • Мнения: 160
Търся,и ще продължавам да търся справедливост за немърливостта и безчовечността на хората,които ми отнеха най-скъпото...Но освен мъката по изгубеното си дете,явно ще трябва до края на живота си да преглъщам и мъката и болката,че не мога да накажа хората,причинили смъртта на детенцето ми...
Проклинам съдбата си,че съм се родила в тази скапана държава,в която живота ни и живота на беззащитните ни деца не струва нищо,че имах нещастието да дам живот на второто си дете именно тук,където отношението към мен и малката ми Сиянна бе по-лошо и от отношението към кучетата в чужбина...Съжалявам,че не съм бездомно куче в чужбина-тогава поне щях да имам шанса да родя,да кърмя и да се радвам и на малкото си кученце newsm45
Какви грехове са имали дедите ни Боже,че ни наказа да се родим в тази пародия,наречена "България".Защо ни наказа да родим тук децата си и извергите,наричани лекари да отнемат живота им...
В нашата държава няма справедливост,тази думичка трябва да бъде елеминирана от българският език...Тук има само беззаконие и нечовечност,които за съжаление отнемат дечицата ни без време и ние не можем дори да спрем това...
Но аз ще продължа да "се ровя",независимо ,че знам,че начинанието ми е като тунел без изход...В името на моята малка Сиянна,ще продължа да търся справедливост,ще търся истината докъто съм жива...

# 25
  • Мнения: 425
Търся,и ще продължавам да търся справедливост за немърливостта и безчовечността на хората,които ми отнеха най-скъпото...Но освен мъката по изгубеното си дете,явно ще трябва до края на живота си да преглъщам и мъката и болката,че не мога да накажа хората,причинили смъртта на детенцето ми...
Проклинам съдбата си,че съм се родила в тази скапана държава,в която живота ни и живота на беззащитните ни деца не струва нищо,че имах нещастието да дам живот на второто си дете именно тук,където отношението към мен и малката ми Сиянна бе по-лошо и от отношението към кучетата в чужбина...Съжалявам,че не съм бездомно куче в чужбина-тогава поне щях да имам шанса да родя,да кърмя и да се радвам и на малкото си кученце newsm45
Какви грехове са имали дедите ни Боже,че ни наказа да се родим в тази пародия,наречена "България".Защо ни наказа да родим тук децата си и извергите,наричани лекари да отнемат живота им...
В нашата държава няма справедливост,тази думичка трябва да бъде елеминирана от българският език...Тук има само беззаконие и нечовечност,които за съжаление отнемат дечицата ни без време и ние не можем дори да спрем това...
Но аз ще продължа да "се ровя",независимо ,че знам,че начинанието ми е като тунел без изход...В името на моята малка Сиянна,ще продължа да търся справедливост,ще търся истината докъто съм жива...
,

НАПЪЛНО ТЕ ПОДКРЕПЯМ, АКО ИСКА6 СЪВЕТИ АЗ СЪМ РЕДОМ ДО ТЕБ И ВСЯКА СРОДНА ДУША Hug

# 26
  • Мнения: 425
Търся,и ще продължавам да търся справедливост за немърливостта и безчовечността на хората,които ми отнеха най-скъпото...Но освен мъката по изгубеното си дете,явно ще трябва до края на живота си да преглъщам и мъката и болката,че не мога да накажа хората,причинили смъртта на детенцето ми...
Проклинам съдбата си,че съм се родила в тази скапана държава,в която живота ни и живота на беззащитните ни деца не струва нищо,че имах нещастието да дам живот на второто си дете именно тук,където отношението към мен и малката ми Сиянна бе по-лошо и от отношението към кучетата в чужбина...Съжалявам,че не съм бездомно куче в чужбина-тогава поне щях да имам шанса да родя,да кърмя и да се радвам и на малкото си кученце newsm45
Какви грехове са имали дедите ни Боже,че ни наказа да се родим в тази пародия,наречена "България".Защо ни наказа да родим тук децата си и извергите,наричани лекари да отнемат живота им...
В нашата държава няма справедливост,тази думичка трябва да бъде елеминирана от българският език...Тук има само беззаконие и нечовечност,които за съжаление отнемат дечицата ни без време и ние не можем дори да спрем това...
Но аз ще продължа да "се ровя",независимо ,че знам,че начинанието ми е като тунел без изход...В името на моята малка Сиянна,ще продължа да търся справедливост,ще търся истината докъто съм жива...
,

ГОСПОД Е КАТО ХОРАТА, КАТО ВЛЕЗЕ В ЕДНА ГРАДИНА ОТКЪСВА ЗА СЕБЕ СИ САМО НАЙ-ДОБРОТО... newsm78,

НЕ СЪМ ВЯРВАЩА, НО ТОВА Е КАТО ЗА НАС КАЗАНО, МОЖЕБИ  СЪЗДАТЕЛЯТ НИ Е ВИДЯЛ 4Е СМЕ ТО4НО НИЕ ТЕЗИ-СИЛНИТЕ,ЩОМ СМЕ ОЩЕ ТУК И ВЪРВИМ СРЕЩУ ТЕ4ЕНИЕТО, ДА ПОДОБРИМ ТОЗИ СКАПАН ОТ ХОРАТА РАЙ ... ooooh!

# 27
  • Мнения: 319
Това за мините ми се струва доста добра идея!

# 28
  • Мнения: 425
 Hug

има една много полезна книга=юриди4ески пищов за пострадалите от "лекари":

АВТОР: СВЕТОСЛАВ СЛАВОВ

КАЗВА СЕ : ЛЕКАРСКИТЕ ГРЕ6КИ И ЛЕКАРСКИТЕ ДЕЛИКТИ,

ИЗДАВА Я ИЗДАТЕЛСТВО: СИБИ

ЦЕНА: 2,20 лв.

НАВСЯКЪДЕ Я ТЪРСИХ, ДъЛГОО И БЕЗРЕЗУЛТАТНО, НО НАКТАЯТ Я НАМЕРИХ НА ЩАНДА ИМ ПРЕД ВХОДА НА СГС И СОФИЙСКАТА РАЙОННА ПРОКУРАТУРА ДО РИМСКАТА СТЕНА !!!

МНОГО Е ПОЛЕЗНА, УСПЕХ НА ВСЯКА ДА НАМЕРИ КЛЮЧА КЪМ ИСТИНАТА !!!

ЗНАК ДА ПРОДЪЛЖИМ БОРБАТА !!
 

# 29
  • Мнения: 319
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=393683.0
 Позволявам си да закача линка, защото смятам, че си заслужава.

Общи условия

Активация на акаунт