Сирене Маскарпоне

  • 12 257
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 355
Понеже с истинско маскарпоне нямаше да се вместя в бюджета  Mr. Green си направих сама по рецепта от форума: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=317291.20. Доста е добро.

# 16
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Здравейте!

Доста съм изчела по въпроса, та надявам се мога да помогна!

Маскарпонето е един вид извара от сметана - много маслено сирене със силен сметанов вкус. Бях чела че може да си направите Маскарпоне, като пресечете сметана с лимон. Друг е въпроса, че в различните географски ширини самото краве мляко има различен вкус и свойства, така както и продуктите които са направени от него. Т.е - оригинално Тирамису ще е само с италианско Маскарпоне.
Рикотата е извара, но разбита - т.е масленото съдържание е доста по-ниско.

Подобни на Маскарпонето са всички видове сметанови сирена (направени са на същият принцип, но не с италианско мляко)- Крема, Филаделфия и т.н Може да замениш Маскарпонето с Филаделфия, но добави и малко разбита сметана заради по-сметановият вкус. С Рикота няма да е толкова фин вкуса на тирамисуто, но пък ще е по-диетично. И да добре е да се направи тирамису с Маскарпоне (опитайте поне веднъж, за да видите разликата), но нищо не пречи да си направите десерта и по ваш вкус и възможности, така че спокойно замествайте - по-добре не истинско Тирамису, отколкото въобще да не опитате божественият му вкус!

И последно - моля ви нека не изпадаме в крайности, че  няма заместители за това или онова и затова не мога да го направя. Все едно тук като няма българско сирене нямам правото да си направя баница с извара или с едно жалко подобие на българското сирене. МОга и си правя и пак си я наричам "БАНИЦА" и пак е много вкусна, но разбира се с нашенско си сирене е най-обичана. Когато го няма обаче ползвам заместители и така с всичко което не мога да намеря или не е по джоба ми - замествам и се наслаждавам....  Peace

# 17
  • Мнения: 2 266
natalyna,благодаря за включването.Виждала съм твоите торти.Много ми харесват и много ценя мненията ти.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт