Влияят ли ви подобни ценови трикове?

  • 3 183
  • 56
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 800
По-гаден е е трикът с грамажа. Слагат някакви стотинки за 100 грама или дори съм срещала и за 200 гр или 300 гр и аз трябва да си смятам килото.

 Peace  ах, колко пъти съм се прецаквала!

# 16
  • Мнения: 1 572
Ето защо в България куца и реклама, и маркетинг...
При толкова корав народ.
точно
на мен ми влияят , това е търговски трик който се използва в целия свят а не е защото магазините нямат къде да си пробутат едната стотинка ресто / не че я връщат,ама поне като правят цени на по завършващи на 9 лева да се снабдят с достатъчно по 1 лев Mr. Green/

# 17
  • Мнения: 2 448
По-гаден е е трикът с грамажа. Слагат някакви стотинки за 100 грама или дори съм срещала и за 200 гр или 300 гр и аз трябва да си смятам килото.

По гадния вариант е например 900 мл олио , бутилката е същата на вид като литър и като видиш абсолютната цена, че е по евтино си мислиш, че си на далавера.  Mr. Green

А това с ....,99 е дразнещо, като видя такава цена и се сещам за телешоп, от което по противно нещо за мен няма.

# 18
  • Мнения: 6 993
Мани олиото, Пасинет, мен ме дразни 90 грамовият шоколад  Joy

# 19
  • Мнения: 2 448
Мани олиото, Пасинет, мен ме дразни 90 грамовият шоколад  Joy

Ами понеже съм работила в такъв склад, за това се сетих първо, но шоколада е наистина по кофти.  Joy

# 20
  • вкъщи
  • Мнения: 704
Не ми влияят но явно някои много харесват девятките.Наистина понякога е много дразнещо но като са решили така.Това е нова мода скоро ще почнат и заплатите да исписват така. Laughing

# 21
  • Мнения: 2 448
Така като се замисля цена 69,69 би ми повлияла .  Mr. Green

# 22
  • София
  • Мнения: 18 679
Нито ми влияе, нито ме дразни. Аз съм абсолютно перде - като пазарувам, цена не гледам. Трябва ли ми - взимам го. Иначе какво - ако е с 20 стотинки по-скъпо, ще престана да ползвам олио ли, или захар? Разликите в цените не са чак толкова фрапиращи, че да си заслужава да се пънеш да помниш, да обикаляш, да сравняваш. Накрая ще си спестил 2 лева и загубил един час. Няма смисъл.
Тъпото е, че с този трик търговците подвеждат не психологически, а чисто физически възрастните хора с проблемно зрение. Най-бедните у нас - пенсионерите. Татко най-редовно не вижда мъъъничките "99ст.", а само цифрата отпред, която е толкова голяма, че и с осем диоптъра ще я видиш. А за тези хора има значение. Ей това е вече гадно Confused

# 23
  • Мнения: 830
не, винаги си закръглям към по-голямото Mr. Green женското око насищане няма..

# 24
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
По-гаден е е трикът с грамажа. Слагат някакви стотинки за 100 грама или дори съм срещала и за 200 гр или 300 гр и аз трябва да си смятам килото.

По гадния вариант е например 900 мл олио , бутилката е същата на вид като литър и като видиш абсолютната цена, че е по евтино си мислиш, че си на далавера.  Mr. Green


Един продавач на риба в Созопол много ме издразни.  Всички други си сложили цени за 100 гр, а той тарикатее и сложил за 300гр. Аз му викам искам сафрид, но 200 гр. А той най-мазно ме пита - "Ти ли ще ми го смяташ?" Викам си ей тоз път не си попаднал на "шаран", да дели на три и после по две. Сметнах му го и се отказах от покупката, защото започна да се обяснява нещо, че не било така, както той си го е определил.

# 25
  • Мнения: 25 641
Ето едно филмче по темата. Ако не го разберете, няма лошо, бягайте обратно в КМ.  Mr. Green

# 26
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Сийо, няма лог в Замунда. Пак ли да ходя в КМ?

# 27
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Да
Когато е 569, обикновено в главата ми остава 500 и нещо си
ако 570 го запомням
Хващала съм се много пъти в това

Щях да отговоря твърдо НЕ, защото съм ги учила тези неща преди 5-6 години, а тогава отдавна бяха открити къде ли не по света.

Но така погледнато- да, влияя се. Ето, например помня точно колко струваше един влак- 12.50 Е, но не помня точно колко беше навръщане- 7 и нещо ми е в главата и помня, че имаше 9....но 7,29 или 7,49...  Rolling Eyes Не помня  Simple Smile

# 28
  • Мнения: 4 300
Не се влияя. Ако държа на нещо си го купувам, без значение единия лев ( х.99 или х+1). Ако се колебая между няколко неща и цената ще наклони везните хубаво гледам - тогава няма начин .99 да бъде сбъркано или да ме подведе- сравнявам точно цените.

# 29
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
Да
Когато е 569, обикновено в главата ми остава 500 и нещо си
ако 570 го запомням
Хващала съм се много пъти в това
И аз така. Хем ми е ясен трикът. Трябва да направя съзнателно усилие да не се хвана.

Общи условия

Активация на акаунт