Размер на бебето

  • 5 849
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 4 588
Доколкото си спомням и моето бебе беше 2 кг и малко в края на осмия месец. В крайна сметка се роди 3 650 няколко дни след термина.
Не се притеснявай. Hug

# 16
  • Канада
  • Мнения: 494
Размерите на бебето в 34 седмица могат да бъдат толкова различни при всяка бременна,както различни по големина се раждат бебетата.Има някакви статистики за големината на бебетата в тази седмица,но тези статистики са по скоро ориентировъчни.По тези статистики бебетата в 40 седмица се раждат около 3300-3500,пък моя син се роди 4300.
Ето ти една  табличка  http://www.babycenter.com/average-fetal-length-weight-chart?Ad=c … AdInfo%405049736b В нея са дадени размерите на бебето по седмици.Не мисля,че имаш място за притеснение.Докторите понякога са ужасни и само ни стресират!
Желая ти леко бременеене до края и здраво бебче! Hug

Последна редакция: ср, 03 сеп 2008, 00:54 от dany_ip

# 17
  • Мнения: 569
  И аз направих твоята грешка и се стресирах излишно , но и докторите са адски несъобразителни- виждат те- млада, неопитна , първа бременност...съобразителността е част от професионализма и има "начини" и "начини" как да се поднесе дадена информация, но... Успокой се и се наслаждавай на последните седмици!И на мен до последно ми казваха , че ще е малко бебче , а се роди 3.450 кг.

# 18
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Не се притеснявай ехографските измервания не са точни-в 35-та г.с ми казаха,че малката е 3.100,а след 3г.с се роди и беше 3.100

# 19
  • Мнения: 9 973
ще си навакса,но не е малко Wink

# 20
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
на мен пък ми казваха, че ще родя 5 килограмово бебе... Пепи се роди 3.700. Ехографите дават отклонения. Ако бебето се развива нормално, не се вторачвай в цифрите, които ти казват.

# 21
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 868
Не мисля, че има нещо притеснително. Все пак по-важно е как се развива бебчето,а не размерът. Аз родих в 38-ма седмица бебе 2600. Твоето има достатъно време да порастне.
А ти не мисли за лоши неща и всичко ще е наред.  Hug

# 22
  • Мнения: X
Ооо, хич не вярвай на тези измервания. В по-късните седмици отчитането на килограмите става все по-неточно.
За сравнение ще ти кажа, че голямата ми я изкарваха все по-голяма, тя се роди в 39г.с. точно 3кг., а предния ден на ехографа ми казаха да очаквам към 3600  Shocked

Малката пък винаги я изкарваха по-малка, тя се роди 3550.

# 23
  • Мнения: 62
Здравейте отново, Мами!
Благодаря много за всички отговори! Успокоихте ме!  HugМисля си само хубави работи и нямам тарпение ве4е да си гу6на малкото моми4енце! Дано вси4ко е наред при мен и при вси4ки вас, ще пи6а пак когато бебето се роди а дотогава вси4ко добро и на вас. Стискам ви палци!  bouquet

# 24
  • Мнения: 1 080
Успех ти желая и леко раждане!!!
Не се притеснява не ти е малко бебчето - не мисли сега за глупости.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 2 327
Не бива да се тревожиш! Сега най-много ще расте бебето, до сега се е оформяло, а сега защочва да "трупа маса" Simple Smile Бях на ехограф в края на 35 г.с. и ми казаха, че бебето е към 2,700 кг. Родих в 38 г.с - 3,200 кг. За по-малко от 3 седмици - половин килограм, а ти имаш още шест седмици, значи вероятно и над 1 кг ще качи! Съвсем добре си е бебчето! А ако ти и/или таткото не сте едри е нормално да се очаква, че бебето няма да е 4 кг! Simple Smile Сега се успокой и се радвай на последните дни от бременността!  bouquet

# 26
  • от Луната
  • Мнения: 1 752
Не се притеснявай, на мен през цялата бременност ми казваха, че бебето ще е дребно, малко, около 2.500 и т.н., а та се роди 3.300кг и 50 см

# 27
  • Мнения: 2 005
При мен много често се случваше бебо да поизостане , понеже го притискаше голяма миома , но ми изписваха някакви медикаменти и като ги пиех всичко си идваше на мястото , но като ги спрях - отново изоставаше и така си наваксваше кг newsm78 Дори до последно ми викаха дано да е станал поне 2.500кг , а той се роди 3350 , 52 см Hug Така , че не се безпокой , а се обърни към гинеколога си , за да ти изпише нещо от което нещата ще се нормализират  Peace Успех, миличка   bouquet

# 28
  • Мнения: 514
Не се притеснявай и най важното е Ти да си спокойна и бебето да ездраво и изпълнено с положителни емоций!

Те понягога си говорят .............

# 29
  • Мнения: 142
Бебето ми се роди 3.500кг,а когато в 7-я месец бях на 3D ми казаха,че ще е много едро бебе минимум 3.700 Crazy след това 2 седмици преди да родя друга лекарка ми каза,че бебето е около 3 кг затова не се тревожи имаш още време през което не се знае колко ще наддаде бебенцето,успокой се и леко раждане   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт