В последния триместър вече сме, а НОЕМВРИ месец с бебе ще се фукаме!

  • 12 715
  • 284
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3
Мила няма страшно  Hug За количката има още време, като че ли стаята е по-важна, нали все паак след изписването трябва някъде да спи бебо  Mr. Green Ние много неща вече сме взели и този месец вече няма накъде, всичко трябва да ни е готово, че началото на октомври влизам в деветия и не се знае знае ли се  Mr. Green
 
 Да ! Шамс и стаята  още повече ме притеснява ,че съм сама и не мога да мъкна каквото и да било .... на този етап , хората около мен много са заети и много много май не им се вярва , че скоро беба ще ни изненада  Embarassed Embarassed аз също октомври влизам в деветия и датата на термина ми е съвсем в началото на ноември така , че напълно е възможно рано рано да поведем отбора  Embarassed

# 16
  • Попово
  • Мнения: 687
 софетата пийте по една бира и заради нас cheers  Hug и не забравяйте фототата  smile3509 ай наздраве и аз отивам да се почерпим със съседката Wink ма с бяло винце  Mr. Green

# 17
  • София
  • Мнения: 167
Запис в новата тема.
ladybebi    Hug за новата темичка и не се кухари за фотосесията. И на нас вчера ни се размина, защото главата на бебе беше забита в плацентата. Докторката се мъчи мъчи да изкара няккаъв свестен образ, ама - ядец. След 2 месец ще е истинската фотосесия явно.  Wink

А ти mila не се тревожи за количката. С тия наши зимни бебета количките май ще са последното необходимо.

Вие как смятате? Ще се излиза ли въобще зимата?  newsm78 Както напоследък в София зимите са мъгливи ... май хич няма да е до разходки. А и да не простудим бебоците? Я някоя мама с опит да каже какво се прави със зимно бебе???
И всички като приготвяте стои за бебчо - това означава ли че смятате бебето да спи в отделна стая?

# 18
  • Мнения: 3 818
Илка, аз много държа на излизането. Особено пък в студено време - това калява детето и нямам никакво намерение да си седя вкъщи, освен ако не вали или духа силен вятър. Simple Smile

Мила, не се притеснявай, в началото на бебето нищо не му трябва - ни стая, ни количка, че и без легло може да мине.  Laughing Ще спи при вас. Но аз съм сигурна, че до идването на бебето, ще се приготвите, само спокойствие Simple Smile

Илка, със сигурност леглото в началото ще бъде в нашата спалня, нямам никакво намерение да ходя до съседната стая през няколко часа, за да го храня, преобличам и проверявам Simple Smile

# 19
  • Мнения: 34
Здравейте, бременелки и татко Барба!

Барба ти добре ни четеш, но защо не пишеш как е мама Ани, ами само ни залъгваш с бира рано, рано?  newsm78

Тонеса,   happy bd bdbaloni да ти е жив и здрав момъка и повече никакви болници!  Naughty

Пепена, докато четох и се зачудих къде се губиш днес? (Ти винаги си първа сутрин и си ми ориентир докъде съм стигнала с четенето.  Wink) А то какво било? Да се чудиш на кои купон да отидеш.  dance Да са ти живи и здрави рожденичките и много да помагат като дойде беба.  baby_neutral

Вита, за тоалетната как няма да ходя сто пъти като за 2 часа снощи изпих 1л. вода?  #Crazy Мъжа ме подиграва, че казанчето в тоалетната не смогвало да се напълни.  hahaha

Мишле, новата ти прическа ми е от любимите. Скоро и аз мисля да те последвам.  Blush

Ако това с режима е вярно, то моето не спира да рита и ден и нощ. ooooh! Кога ли спи?  #Crazy Ако ще е така и като се роди?  #Cussing out Аз от сега спя на почивки от по 1-2 часа(нали все нещо ме боли), така че бързо ще му свикна. Crazy

Мамите с опит ако може да кажат нещо по темата кенгуру. Кога най-рано е подходящо да се ползва?  newsm78



Последна редакция: ср, 03 сеп 2008, 17:48 от Yuliya2008

# 20
  • Мнения: 3 818
Юле, ние каката я заведохме на ортопед, когато  беше на 3 месеца и той тогава ни каза - слагайте го смело в кенгуру детето, много е полезно и приятно за него. Та, горе-долу оттогава започнахме.

# 21
  • Мнения: 191
Еи Тонеске, радвам се че вече сте си в къщи Hug, а сега по същество:
 Честит Рожден Ден на Гогата! Да е здрав и весел, много жизнен и щастлив, да е наи-добрия бати на света, много да слушка и да помага на мама. Желая му прекрасно детство и весел празник!

А за мама това
Мила, чудесно те разбирам и аз, но не се тревожи толкова, лека полека ще се справиш със всичко, зор не си даваи, че току виж сте пропуснали важните неща Whistling. Бебчето да е живо и здраво пък материялното постепенно ще си гo натамъниш Peace.
 Ох незнам при вас как е, обаче при нас есента вече е факт Confused. Сложихме си пак дбелите фанели, якетата и чорапите. Радваите се още на топлото слънце, че после като се сетя колко е дъъъълга зимата уффф.... ooooh!

# 22
  • София
  • Мнения: 72
Илка, и аз като Феъри  Hug много държа на разходките. Щерката не е излизала само при мъгла. И на вятър, и на дъжд, и на сняг сме се разхождали. Само ако знаеш колко пъти ни е валял пороен дъжд и съм се прибирала вир вода Mr. Green, а тя под дъждобранчето съвсем сухичка. Ако не беше пустото цедене под час, заради което бързах да се прибирам, щяхме и по-дълги разходки да правим. Нито веднъж не е настивала от разходка, въпреки че се опитваха да ме плашат как ще я разболея. Мъжът ми включително се беше изцепил веднъж, че бебето до 5-тия месец не трябвало да излиза hahaha Joy. Не знам откъде я извади тази мисъл. И досега го бъзикам Mr. Green.

По принцип разходките са много важни за спокойния сън на бебето и за закаляването на организма, така че и сега живот и здраве смятам от 20 ден да започвам разходките.

# 23
  • Мнения: 827
Леле , каква съм шматка ooooh! Честит рожден ден на Гогата, с пожелание за много здраве и любов Hug

# 24
  • София
  • Мнения: 215
Здравейте момичета, аз чак сега се разписвам, но ви чета цял ден Party.
И понеже разбрах, че имаме рожденник  
newsm59 на Гого! Пожелавам му да страхотно детство, изпълнено само с щастливи моменти!
Аз да ви се оплача, пак не спах, цял ден съм с главоболие и нищо не мога да свърша. Дано утре съм по-добре, че сутринта ще ми точат кръвчица в ТК Rolling Eyes
Лека вечер на всички smile3525

# 25
  • Мнения: 31
Честит рожден ден на Гогата, да е жив и здрав, много послушен и много да помага за гледането на бебето. И повече никакви болници  nbirthday
Пепена и твоите рожденнички да са живи и здрави и всичко най хубаво.
Шамс честито ти осмо квадратче.

Много сте изписали от вчера следобед не мога да ви изчета.
И аз като повечето от вас има дни в който ходя по сто пъти до "00" и в почвечето случаи за по две капки, но като притиска и имам чувство, че ще се пръсна.
Тонеса за Магнерота аз го пия от самото начало, но не ми е ставало лошо, дори веднъж се наложи да го изпия на гладно и пак нищо ми нямаше.

Лека вечер и софийските мами да покажете после колко са ви големи коремите  smile3509

# 26
  • София
  • Мнения: 2 671
ЧЕСТИТО НА ВСИЧКИ МАЛКИ И ГОЛЕМИ РОЖДЕННИЦИ ДНЕС   bouquet

За срещата сега чак разбрах, ама и без това съм в поредната вълна нон-стоп ганене и повдигане - нямаше да съм добра компания  Confused
Макар че днес толкова ми изкъсаха нервите разни всякакви ... че щеше да ми олекне да си побъбрим, ама... другия път

За кенгуруто - има такива, които целите са с твърда кора и стават от по-рано, важно е да е обхваната главичката на бебето, за да не се килва. Аз обаче, както съм казвала вече, предпочитам слинга, много по-сигурен и удобен е за бебето  Peace

# 27
  • Мнения: 77
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН на ГОГАТА!Пожелавам му да расте жив и здрав, да има безгрижно детство, изпълнено с весели игри и много смях, да помага на мама за бебето и много да слушка!И болежките да останат зад гърба му.Тонеска, чувала съм че мечо грозде и отвара от царевична коса помагат при бъбречни проблеми-Весело изкарване и чакаме снимки от купона!
написах един дълъг пост и изчезна, мамка му Wink
Мишле, много си фешън, браво за смелостта!
Петенцето, честит нов дом, много здраве, хармония и любов!
Пепена, браво че пребори вируса! Ти немаш грешка!И честити ти роднини рожденици!Живи и здрави!
Елица, честито за ремонта!Хайде давай снимки!
Илка, само такива резултати да имаш винаги!
Феъри, супер си за разходките, ще даваш съвети и акъл, че нашата баба и татко искат чак напролет да излезнем, да си гледаме парниково цвете.То стига че аз съм много кекава, поне детенце да калим!
аКО  съм пропуснала някого, да прощава.Два часа ви чета, но вече ще съм на линия.
Сега да докладвам.В петък доки каза, че бебето расте добре, с главата надолу е, потвърди че е мъж Simple SmileСпоред размера на главичката беше за 33та седмица, ама ние сме си великани, така че нормално.Лошо съм кашляла, да се лекувам.На въпроса за бялото течение, без микробиология-гино дактарин, нямало смисъл от изследване-Юни месец имах кандида гъби, почти всяка бременна жена ги имала и ми изписа същото.
Иначе кашлям още, притеснено ми е, увеличиха ми антибиотика на 3грама дневно и днес ходих пак, искаха да го пия още три дни и да станат 10.РАзвила съм нещо като бронхит, утре съм на пулмолог да видим какво ще каже.Аз нали януари и февруари карах яка пневмония, та на мама й се е изправила косата
.А сега хубавите новини.Тя си дойде от Англия, донесе куп подаръци за бебето и мен от брат ми и снаха ми.Имаме си бебефон, помпа за кърма авент, шишенца авент, термочанта, хавлия, бодита, комплектче, зимна жилетка с ръкавички и шапчица, бебешка козметика, капки против колики инфакол-били ефикасни според англичаните.ЗА мен биоолио за стриите, което обожавам, така се радвах.Благодарих на брат ми и след два дни се обади да ме попита дали имаме количка, аз нищо не съм купувала до момента, казах му че не и той каза  че щом ще става вуйчо, ще купи на бебо.ВЕче си имаме и количка, със столче за кола и порт бебе, не знам марка, нито модел, знам еч е хубава, била като тяхната, а мама каза че се кара леко, стабилна е, дори и температурата показвала-тц,тц,тц.Екстри горещи.Снаха ми не е доволна от помпата на авент, ползва обикновена тип спринцовка.ТА имам си най-добрия брат и най-добрия вуйчо живот и здраве.Много съм щастлива и изненадана!
Пазете се мамички!

# 28
  • София
  • Мнения: 2 006
Привет!
Аз четох, четох и накрая нищо не запомних  Embarassed Това е защото съм много, ама много кисела. Не стига, че зверски ме боли кръста и направо не мога да си стъпя на крака, а имам и хемороиди. Като за капак ще се наложи да сменим квартирата. Вярно, че сегашната е малко гадна, но новата е в Младост.  newsm45  Наревах се едно хубаво, защото в моята класация на кварталите по-гадно е само в Модерно предградие, защото няма канализация и във Факултета (там поради мургавите събратя). Ако има някоя от вас от Младост, ще се радвам да ме поразсее с нещо положително за района.
Е, понадух ви главите, за което се извинявам. Дано да е само временен период, че и аз не се понасям като мрънкам. Hug

# 29
  • Мнения: 77
Иве, не така!Я се успокой малко! Младост е супер квартал, има всичко за което можеш да си помислиш-магазини от всякакво естество, удобен транспорт за цяла София, аз много го харесвам като място за живеене.А и като прекарат метрото до там, не знам до къде е стигнало вече.Ние преди живеехме в Дружба, е това беше до април миналата година.Има и един готин магазин за детски дрешки на Гап, една приятелка и евтини памперси мъкнеше от младост до овча купел.Не можеш го сравниш с модерно предградие за нищо на света.Горе главата и ще видиш колко ще ти хареса.Ще пееш и ще свиркаш!

Общи условия

Активация на акаунт