В последния триместър вече сме, а НОЕМВРИ месец с бебе ще се фукаме!

  • 12 751
  • 284
  •   1
Отговори
# 255
  • Бургас
  • Мнения: 130
Добър ден на всички и от мен!
Мишле - само спокойно ще се наредят нещата! Така е като ти влезе майстор в къщи - стой та гледай, ама без тях не може smile3516! Ти си почивай и не се притеснявай за нищо! Остави твойто милуту да се оправя, а ти си гледай беболина и само поставяй УЛТИМАТУМИ за сроковете! smile3513
iveto_11 - ако ти е мил живота не се захващай с родата и полу-родата! Игнорирай ги spam2 ignore2, защото друга такава напаст няма Rage! Тъкмо си решила, че си се отървала успешно от всички и цъфва нова звезда на небосклона! Пускай ги да пътуват святъра и си живей живота! Heart Eyes

Последна редакция: нд, 07 сеп 2008, 13:27 от DeeDee76

# 256
  • Мнения: 916
Привет на всички,

Мишле, Гале, спокойно и без нерви  Hug Много мразя ремонти, то да не ти влезе майстор в къщата, после няма излизане докато не прибере 3 пъти повече от предвидения бюджет  #2gunfire Гале, тукашните куриерски услуги са същата работа, последния път намерих по случайност важен документ, направен на топка и хвърлен на земята и това при положение, че си бях взела отпуск да го чакам тъпанаря-доставчик.

За спането по гръб - от сума време не можех да спя по гръб, че все се задушавах. Сега спя с две големи възглавници и от няколко дена, не знам как, се събуждам по гръб  newsm78 Дали е много вредно?

Някой знае ли какво става с пух голям? >От сума време не съм я засичала...

# 257
  • Бургас
  • Мнения: 130
Няма нищо вредно в спането по гръб, стига бебока да се чуства добре и да не притиска нещо, което ти създава дискомфорт! Просто на повечето мами не им е удобно, аз например си спя по гръб и за сега нямам проблем! По-ми е проблем със спането по корем, но някой беше писал за надуваем пояс, та се родих и вече си спя спокойно, но не питайте милуту, че колкото пъти се врътна от по корем на страни и той получава подарък - надуваемо поясче върху главата Mr. Green Mr. Green Mr. Green!

# 258
  • София
  • Мнения: 3 789
Няма нищо вредно в спането по гръб, стига бебока да се чуства добре и да не притиска нещо, което ти създава дискомфорт!
ДийДий, тук не съм много съгласна с теб, от гледна точка на това, което съм чела и което ми е казала лекарката. Но не го приемай лично, само споделям своите знания по въпроса  Hug
При спането/лежането по гръб цялата тежест пада върху матката, която пък от своя страна притиска някаква куха вена, която пък ограничава и забавя достъпа на кислород и кръв до бебока. Оттам може да се получат неприятни контракции.
Най-добре е да се лежи на лявата страна, защото тогава обмена на кръв и кислород между майката и бебето е най-силен. Но и надясно пак става.
Но в крайна сметка всеки сам преценява за себе си Peace
На мен лично ми е удобно настрани, въпреки че преди да забременея съм спала само по корем, но сега това е "мисия невъзможна". Често ако съм легнала по към корема си - явно на беболина не й е много комфортно, защото веднага "известява" с мощни ритничета. Flutter Но обърна ли се хубаво настрани - побутне оттук оттам и се кротне, т.е постигаме взаимен консенсус Peace
И понеже вече коремите ни наедряват, няма как да не притискаме и корема, аз за себе си съм намерила решение за странично спане -от близо 3 месеца спя с една мека възглавничка под бедрото, което е отгоре. Така тежестта от крака пада върху възглавничката, а не върху корема.
Дано ме разбрахте  Flutter Hug

Иначе милото днес ме заведе до Мечо Пух, но тези глупаци не работеха  #Cussing out Почивали в неделя! ooooh! Много им здраве, повече пък няма да ходя Crossing Arms На връщане се отбихме в Пиги'с Хауз, който пък ми е безсрамно близо и си харесах доста неща. Едва се удържах да не си купя един слинг  Flutter Ама има време- ноември ще харча парички, живи и здрави. Само този ремонт да приключи.  Praynig Щото сутринта след малко рев му казах на милото, че може и не в Сф да си родя бебето и ще му намеря друг татко, а той горкия мига с очички, само ме гушка и вика "Недей, бе, мишле, всичко ще се оправи". А и ако съм си търсела друг татко, само като ме видели кандидатите и щели да кажат -"Аааа, не....тя няма бебе в корема, явно обича да си хапва Thinking"      Joy Mr. Green

# 259
  • Мнения: 34
Здравейте момичета!

Гледам сте ми написали доста на тема спане, за което благодаря.  Hug Тази нощ мина без да спя по гръб, но колко пъти се будих просто не е истина  #Crazy , а и кошмари засанувах,  #2gunfire но няма начин ще се свиква. Ще опитам на мишле идеята с възглавница.  Thinking
Аз по гръб си дишам чудесно и нищо не ми тежи, даже като легна на дивана в хола с крака вдигнати на облегалката и корем не ме боли толкова много, но лекаря каза да не спя вече по гръб.  Tired  Лекарят ми обясни това което и мишле е описала, че при лежане по гръб се затруднява кръвообращението към бебето и всъщност затова и бебето започва много да рита. Може да доведе до смърт на плода или увреждания.  Sad  Предполагам, ако се прекалява, то е ясно че от веднъж нищо му няма на бебето.  Thinking
Тонеса, основно по гръб съм спала до сега, т.к. имам болки в корема като лежа на ляво или дясно, то и по гръб ги има но са по-леки и успявам да заспя.   Tired

Шамс, вчера пропуснах да кажа, че ти съчувствам за баща ти, но за съжаление нищо не можеш да направиш.  Sad Дано се пребори с болестта по-скоро.  Peace

Мишле, Гали, какви са тези проблеми в неделя? Ден за почивка е я не им се връзвайте.  Whistling Да се чуди човек да бременее или да се ядосва.  Wink

Последна редакция: нд, 07 сеп 2008, 16:51 от Yuliya2008

# 260
  • София
  • Мнения: 2 671
Мишле, и мен единственото, което ме ядосва са роднини и полу-роднини. И аз искам да  newsm66 Дай да се уговорим кога ще се разправим с тях,  че да ни пишат заедно по вестниците. Мислиш ли, че има нет в затвора?  newsm78
Гледайте да го докарате близо до раждането - с добър адвокат ще ви оправдаят поради времнна невменяемост, дължаща се на бремнните хормони   Joy

# 261
  • Мнения: 31
Здравейте момичета, от няколко дена не мога да се добера до форума и днес най-сетне ми остана време.
Момичета по спокойно с нервите не се ядосвайте, че ще са ви ревливи бебетата, мен така ме плашат като се нервя и ядосвам.
Лейди, ще се моля всичко с теб да е наред до края. Мога да ти препоръчам да влезеш в сайта на доц. Конова и там можеш да зададеш въпроси които те интересуват. Много са внимателни и обръщат внимание на всички, казвам ти го от опит на мен също ми правиха такива изследвания след втория спонтанен. Ако искаш ще ти пратя сайта само кажи, но не се отчайвай всичко ще е наред.
На мамите с добрите резултати от прегледите  Hug Hug
За спането по гръб аз не мога и да си помисля, само да съм легнала така 10 мин. и малкото човече започва да ме рита толкова силно, че ако искам да спя трябва да се изместя на ляво или надясно.

# 262
  • Бургас
  • Мнения: 130
Споко МишленцеLaughing Много рядко приемам нещата лично newsm62! Всеки има право на собствено мнение, което да изрази свободно newsm10! Ти само не се впрягай за ремонта и недей да тормозиш много милуту, че сигурно и той е притеснен като теб!  love001

# 263
  • София
  • Мнения: 5
 Здравейте всички бях мялко на почивка. Стискам палци на Лейди както и но всички останали. Лека вечер.

# 264
  • Мнения: 8 991
Ооох, виждам, че далеч не съм само аз с проблемите със спането.  Wink Напоследък се налага да спя на по-височка възглавница, защото не мога да дишам.  Sick А от няколко дни нощно време ужасно ме заболяват ставите на бедрата. Гърбът също редовно ме наболява като полежа по-дълго в една поза.
Аз не смея да спя по-корем. А по гръб никак не ми е комфортно. Пък и след като прочетох из книжките, че се притискали някакви вени.... Спомняма си, че баба ми / Бог да я прости/ навремето като бях бременна с каката ми казваше, че не бива да спя по гръб, особено с опънати крака.

# 265
  • Мнения: 297
Здравейте мацки едва изчетох,много сте се напушили нещо,много ви нервят. HugНо ви е сте силни жени и ще се справите със създалите се  ситуациите.
Аз да ви кажа че забелязвам че корема ми е паднал вече и усетих ббебка оная вечер се беше обърнала  надолу,а тя по принцип си я усещам да си лежка на страни,та ще чакам да видя кво ще каже доктора към средата на месеца.На вас паднал ли ви е корема?Това е от мен,целувки и лека нощ.
Успешна работна седмица   bouquet

# 266
  • Мнения: 3
Здравейте и от мен .Най-сетнесе добрах до компа.
За спането гледам си говорите-на мен също ми е супер по гръб ,но се старая да избягвам да спа така.
Лейди стискам палци всичко да е наред.

# 267
  • Мнения: 827
Теди , ако можеш дай ми сайта.Аз сега потърсих ама не намерих нищо с "чичо Гугъл" Mr. Green
П.С. май го намерих http://www.immunelab.info

# 268
  • Бургас
  • Мнения: 130
Добро утро от мен мамиии! Hug Лек и спокоен ден желая! Кафенцето е от мен днес како първа и най-ранобудна smile3532 Ето го кафенцето kaffeetrmker_2  food010 и закуската  food002!
Момичета стискайте палци на мойту милуту днес, а аз после ще ви пиша за какво, че съм станала малко суеверна! Heart Eyes

# 269
  • Мнения: 107
добро утро на Ноемврийския отбор!   food010
на работещите мами - лека и успешна седмица
само моето бебоче ли е толкова спокойно и не ме рита постоянно  newsm78
не е притеснително, нали

Общи условия

Активация на акаунт