Ползвали ли сте NUXE?

  • 95 835
  • 286
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 733
Преди време имаше цяла тема за парабените. Ето какво открих по този повод:

Парабени (Methylparaben, Ethylparaben, p-Propylparaben, Isobutylparaben, n-Butylparaben, Benzylparaben и др.) са нефтени продукти, които масово се използват като консерванти в козметиката и в някои добавки за храни. Те са евтини, нямат вкус и мирис и не позволяват развалянето на продуктите. Парабенитеса стабилни неразтворими молекули, които продължават да действат и след като проникнат в тялото, като по този начин нарушават нормалната ензимна активност. Те имат способността да имитират хормона естроген, което може да доведе до хормоналини нарушения. Все повече специалисти твърдят, че се натрупват в организма и водят до рак. Също така има опасения, че оттичането им в канализацията може да доведе до нарушаване на биологичното равновесие в много водни басейни. Срещат се в почти всеки продукт предназначен за красота и чистота (шампоани, овлажнители, пяна и гелове за бръснене, почистващи гелове и маски, кремова, паста за зъби и др.).

виж повече тук и тук

чела ли си също и това, от сайта на Лекар.бг, още една статия

Какво е skin deep и от къде се е появило: започва с доклад на Управлението за контрол върху хранителните п … менти в САЩ (FDA),       следва създаването на     Кампания за безопасна козметика

В този сайт Нюкс има едни от най-положителните резултати

Последна редакция: чт, 02 окт 2008, 12:08 от Stefoni

# 91
Преди време имаше цяла тема за парабените. Ето какво открих по този повод:

Парабени (Methylparaben, Ethylparaben, p-Propylparaben, Isobutylparaben, n-Butylparaben, Benzylparaben и др.) са нефтени продукти, които масово се използват като консерванти в козметиката и в някои добавки за храни. Те са евтини, нямат вкус и мирис и не позволяват развалянето на продуктите. Парабенитеса стабилни неразтворими молекули, които продължават да действат и след като проникнат в тялото, като по този начин нарушават нормалната ензимна активност. Те имат способността да имитират хормона естроген, което може да доведе до хормоналини нарушения. Все повече специалисти твърдят, че се натрупват в организма и водят до рак. Също така има опасения, че оттичането им в канализацията може да доведе до нарушаване на биологичното равновесие в много водни басейни. Срещат се в почти всеки продукт предназначен за красота и чистота (шампоани, овлажнители, пяна и гелове за бръснене, почистващи гелове и маски, кремова, паста за зъби и др.).

виж повече тук и тук

чела ли си също и това, от сайта на Лекар.бг, още една статия

Какво е skin deep и от къде се е появило: започва с доклад на Управлението за контрол върху хранителните п … менти в САЩ (FDA),       следва създаването на     Кампания за безопасна козметика

В този сайт Нюкс има едни от най-положителните резултати

Стефоно чудна си мила  Hugмного ти благодаря за полезната информация

# 92
  • Мнения: 4 806
Oldmainriver (можеше и да е по-просто Simple Smile ) - аз от две седмици ползвам крема. Не ми е много мазна кожата, но порите по принцип са разширени и си имам доста от несъвършенствата.
Изчаках да мине време, за да споделя впчетления от този крем. Те са изцяло положителни Simple Smile Обаче не ползвам само него, но и други продукти на Nuxe, като постепенно мисля да ги разширя.
Едното е - от 10-тина дни ползвам ексфолианта с 3 рози. Много добре почиства, смея да твърдя, че нослето откъм черни точици се изчисти.
2-ро: при нанасяне на крема за през нощта слагам и малко от маслото със златни частици.
3-то: през деня пробвам различни тестерчета (получени в подарък от аптеката, щото взех другите неща) и определено най-добра е комбинацията на хидратиращия крем за нормална кожа в комбинация с тониращия крем (светлият).
4-то: сутрин и вечер използвам и кремчето за очи. Определено вече ми се разкараха доста тъмните кръгове и намаля сутришното подуване (като се има предвид, че предпоследните две нощи почти не бях спала - по очите изобщо не личи).

# 93
  • Мнения: 830
Та за Варна кога да ги чакам да ме тестват? Следя темата с интерес  Peace

# 94
  • Мнения: 658
Стефи, благодаря!

Oldmanriver, всички продукти на NUXE са
- без минерални масла
- некомедогенни продукти
- без синтетични оцветители
- без съставки от животински произход
- с тестове за ефикасност на крайните продукти, осъществявани в клинични условия и под дерматологичен контрол
- с тестове in vitro на активните съставки, патенти на NUXE, от независима лаборатория сертифицирана от Министерството на изследванията във Франция.
Информация от официалния сайт на: http://www.nuxe.com/au_coeur_de_nuxe/la_charte_nuxe.php
Марката NUXE е ПЪРВА В ЕВРОПА ПО РЪСТ ПРОДАЖБИ. След нея са Avene, La Roche Posay, Vichy (чиито продажби стремглаво вървят надолу) и Roc. Нямам коментари за Exfoliac, а още по-малко пък за Plante System, които изобщо не присъстват в данните от пазара.

BIO= на органична козметика. Органичната козметика се произвежда от суровини, отгледани ОТ ЧОВЕКА в есествена среда, без използване на пестциди, торове, стриктно контролирани условия и т.н. За да бъде определена като органична, съставките й трябва да бъдат сертифицирани от призната европейска институция като ECO CERT, например. И "органична козметика" не означава, че тя просто не съдържа консерванти, както гласи една TV реклама в момента Laughing

NUXE не е BIO, не е органична козметика. NUXE е природна козметика: една голяма част от екстрактите в нея се добиват от САМОРАСЛИ РАСТЕНИЯ, диви, така както ги е отгледала майката Природа и единствения човешки контрол е процеса на добиване на суровината. Растенията се берат така, че да не се нарушава естествената им среда, така че да не се унищожава масива, така че да ги има пак. При другата част от суровините се поощрява органичното и екологично отглеждане. Тънкия момент тук е, че не всички суровини, използвани в NUXE могат да се отглеждат по органичен метод, просто защото не могат да се култивират, не могат да бъдат отглеждаи от човека.
Точно затова през януари т.г. NUXE пуснаха НОВА МАРКА, която е 100% органична. Тя се казва Био Боте на Нюкс (BIO-BEAUTÉ by NUXE http://www.bio-beaute.fr/). Но това е отделна марка, не серия и за сега няма да се внася в Бг.

# 95
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 355
Асса, за крема Creme Etincelante ли говориш?

# 96
  • Мнения: 31 377
Много хубава и полезна тема. Kabiv радвам се че компетентно лице дава препоръки и разяснения. Благодаря че се включи.  bouquet

# 97
Стефи, благодаря!

Oldmanriver, всички продукти на NUXE са
- без минерални масла
- некомедогенни продукти
- без синтетични оцветители
- без съставки от животински произход
- с тестове за ефикасност на крайните продукти, осъществявани в клинични условия и под дерматологичен контрол
- с тестове in vitro на активните съставки, патенти на NUXE, от независима лаборатория сертифицирана от Министерството на изследванията във Франция.
Информация от официалния сайт на: http://www.nuxe.com/au_coeur_de_nuxe/la_charte_nuxe.php
Марката NUXE е ПЪРВА В ЕВРОПА ПО РЪСТ ПРОДАЖБИ. След нея са Avene, La Roche Posay, Vichy (чиито продажби стремглаво вървят надолу) и Roc. Нямам коментари за Exfoliac, а още по-малко пък за Plante System, които изобщо не присъстват в данните от пазара.

BIO= на органична козметика. Органичната козметика се произвежда от суровини, отгледани ОТ ЧОВЕКА в есествена среда, без използване на пестциди, торове, стриктно контролирани условия и т.н. За да бъде определена като органична, съставките й трябва да бъдат сертифицирани от призната европейска институция като ECO CERT, например. И "органична козметика" не означава, че тя просто не съдържа консерванти, както гласи една TV реклама в момента Laughing

NUXE не е BIO, не е органична козметика. NUXE е природна козметика: една голяма част от екстрактите в нея се добиват от САМОРАСЛИ РАСТЕНИЯ, диви, така както ги е отгледала майката Природа и единствения човешки контрол е процеса на добиване на суровината. Растенията се берат така, че да не се нарушава естествената им среда, така че да не се унищожава масива, така че да ги има пак. При другата част от суровините се поощрява органичното и екологично отглеждане. Тънкия момент тук е, че не всички суровини, използвани в NUXE могат да се отглеждат по органичен метод, просто защото не могат да се култивират, не могат да бъдат отглеждаи от човека.
Точно затова през януари т.г. NUXE пуснаха НОВА МАРКА, която е 100% органична. Тя се казва Био Боте на Нюкс (BIO-BEAUTÉ by NUXE http://www.bio-beaute.fr/). Но това е отделна марка, не серия и за сега няма да се внася в Бг.

Много ти благодаря за изчерпателния отговор.Най-накрая разбрах какво е био козметика ,и от какво се прави нюкс.Съмненията ми се породиха от разговора ми с вчерашната консултантка...за което,съжалявам ако съм ви обидила.
Както казах,ползвам някой кремчета на марката и съм доволна.аз нехаресвам прекалено силни или мазни кремове.тези на нюкс ми понасят добре за студените дни и ги ползвам когато имам нужда от крем.самата мисъл ,че използвам чисти продукти за кожата си ,ме успокоява.найстина ароматите на кремовете са адски изтънчени и приятни.разбирам ,че нюкс не е козметика за лекуване на акне и други такива проблеми както повечето реклами на Авен.Биодерм и другите козметични марки твърдят.За мен нюкс е нежна и мека грижа за кожата,която дори приспадам към ароматерапията.специално аз съм доволна,но нека се има впредвид ,че не съм върла фенка на това да имам 10 крема и 25 лосиона.използвам ов==хидратиращ дневен крем и много рядко слагам нощният за заглаждане на несъваршенствата.много искам да провам максата с 3 рози и ще си я взема.от околоочния също съм доволна.моята кожа няма почти никакви проблеми...разбирасе имам някоя разширена пора,излизат ми по няколко пъпчици, но съвсем в реда на нормалното.Няма жена с кожа без разширена пора или 1 петанце.аз съм доволна от тези продукти ,който ползвам и при нужда ,винаги мога да разчитам на тях.
Според мен това не е козметика,която лекува разни кожни проблеми като розацея например,а е козметика за удоволствие и разкош.неможе да се отрече ,че ароматите доставят несравнимо удоволстие...  bouquet

# 98
Лаборатория NUXE :
Носител на награди за свойте иновативни продукти!

Лаборатория Nuxe разработва и поддържа динамична политика в областа на иновациите и индустриалната собственост за да може да гарантиа ефективни продукти.
През 2007год. лаборатория Nuxe получи почетна награда Трофей за иновации на INPI(Френски национален институт за индустриална собственост)в категорията за малки и средни предприятия от всички сектори.
НАШИТЕ АНГАЖИМЕНТИ ЗА ОПТИМАЛНА ЕФИКАСНОСТ И БЕЗОПАСНОСТ
-Преоритет на естествени активни съставки
-Без минерални масла
-Некомедогенни продукти
-Без изкуствени оцветители
-Без съставки от животински произход
-Клинични тестове за ефикасност на готовите продукти проведени под наблюдение на дерматолози
-In Vitro тестове за патентованите от NUXE активни съставки,провеждани от независима лаборатория,сертифицирана от френското Министерство на научните изследвания
-Текстури съчетавани ефикасност и удоволствие
-Нова ексклузивна и патентована система за консервиране без парабен или фенокситанол


Ето това открих за Нюкс.Същото го пише и в каталога с продуктите.
Искам да сетна консултатката,която дава съвети,че в продуктите на Нюкс ПРЕОРИТЕТ СА ЕСТЕСТВЕНИТЕ СЪСТАВКИ,КОЕТО ЗНАЧИ ,ЧЕ ВСЕ ПАК НЕ Е 100 "ПРИРОДНА" КАКТО КАЗА ТЯ!
Това е важно да се отблежи,защото предполагам повечето дами са се забл;удили ,че е изцяло 100 процента чиста козметика,което не е така.Все пак има химични съставки ,който биха мгли да  навредят на някоя чуствителна кожа.ЗА разлика от повечето козметични марки ,Нюкс е за предпочитане  заради преобладаващите ествествени,активни съствки.

# 99
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 355
 smile3501 Супер, Oldmanriver!

# 100
Така!Напрвих си труда да препиша съставките от Creme Fraiche  на Nuxe

INGREDIENTS:AQUEA(WATER),CLYCRINE,BUTYLENE GLYCOL,CYCLOMETHICONEOCTYLDODECANOL,DIMETHICONE,BORON NITRIDE,HIDROGENATED,VEGETABLE OIL,HIDROHYETHYL UREA,SIMMONDSIA CHINESIS(JOJOBA)SEED OIL,PPG-20 METHYL,GLUCOSE SESQUIERATE,XYLITYLGLUCOSEDES,CETEARYL ALCOHOL,TETHYL GLUCOSE SESQUISTEARATE,ANHYDROXYLITOL,CORYLUS AVELLANA)HAZEL) SEED OIL,TRITICUM VULGARE(WHEAT)SEED EXTRACT,OPUNTIA VULGARIS (CACTUS)EXTRACT,JASMINUM OFFICINALE(JASMINE)EXTRACT,ALOE BARBADENSIS LEAF EXTRACT,CAMELLIA SINESIS LEAF EXTRACT,SACCHARUM OFFICINARUM(SUGAR CANE) EXTRACT,PUNICA GRANATUM EXTRACT,ACACIA SENEGAL GUM,CYATHEA MEDULLARIS LEAF EXTRACT,BAMBUSA VULGARIS EXTRACT,AVENA STRYGOSA SEED EXTRACT,CAMELLIA KISSI SEED OIL,COCOS NUCIFERA(COCONUT) OIL,GLYCINE SOJA(SOYBEAN)OIL,CLYCINE SOJA (SOYEBAN) SEED EXTRACT,HELIANTHUS AANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL,LUPINUS ALBUS SEED EXTRACT,PISUM SATIVUM(PEA)EXTRACT,PRUNUS AMYGDALUS DULCIS (SWEET ALMOND) FRUIT EXTRACT,PRUNUS AMYGDALUS DULCIS (SWEED ALMOND) OIL,ROBINIA PSEUDACACIA FLOWER EXTRACT,ALGIN,HIDROXYETHYL ACRYLATE - SODIUM ACRYLYLD TAURATE,COPOLYMER,TOCOPHEROL,XYLITOL,DIMETHICONE,CROSSPOLYMER,PROPYLENE CLYCOL,SQUALANE,PHENOXYETHANOL,POLYACRYLATE-13,ACTEYLATED GLYCOL,STERATES,TRISTEARIN,METHYLPROPANEDIOL,POLYISSOBUTANE,CI 77891(TITANIUM DIOXIDE) ALLANTION,POLYSOROBRATE 60,LECITHIN ,CHILORPHENESIN,TETRASODUIM EDTA,TROMETHAMINE,CLYCOLIC ACID,DISODIUM EDTA,ETHYLHEXYLGLYCERIN,SODIUM METHYLPARABEN,PROPYLPA,ISOBUTYLPARABEN,EHYLOPARABEN,METHYLOPARABEN,ASCORBIC ACID,SODIM BENZOATE,PARFUM(FRANGRANCE),GERANIOL,LIMONENE,LINACOOL.

Както сами виждате -има съдържание на парабени и алкохол макар и в малки количества.Прфюм също има...другите съставки са ми малко известни
Друг е съпроса какво е съдържанието на процента на суставките.Подредени са много добре,нопроцнета който съдържат съставките и дори тези парабени-няма как да разберем.остава да се надяваме да са много малко.в реда ,в който са предстване на етикета -би трябвало да са много малък процент.

Който иска чиста ,напълно натурална козметика ,без съдържание на никакъвпроцент вредни съставки -НЕ СЕ ПРОДАВАТ ПО МАГАЗИНИТЕ И КОЗМЕТИКИТЕ Simple Smile
отивате в гората ,в планината,в джунглите,берете саможивляци и редки растения,на балкона отглеждайте магданоз,лимон,мушкато,трендафил,домати,люти чушки,пипер,магданоз.отделно в дтуга саксиика си отглеждайте  различни семена,примерно мак.купете си растителни масалца от баден от пшеничен зародиш.после счуквайте в дървено съханче,прибавенте малко семки от грозде мавруд за разкож.счуквайте,меляйте,варете отвари,вилки,.копър,хибискус,мушкатото от дневната и него.накарайте мъжа да си да свърши и той малко работа.поискайте му на заем малко  семенце (ако имате възможност да слжите сперма от прилеп или хипопотам ЩЕ Е НАЙ ДОБРЕ)...най накрая смсете всикото това,преварете на 180 градуса.поставете в хладилник за 24ч.Много е важно по време на приготвянето на тов чудотворно и лечебно кремче да вкрарвате само позитивни мисли(така експерите от Лореал постигат този успех на продуктите си).Надявам се рецеотата да ви е харесала,и да се чуствате комфортно в кожата си.
После ,спокойно разкзвайте на приятелите си "КРАСОТАТА Е МОЯТА ПРИРОДА"
П.С. после ще ви разкажа една много яка рецепта за едно,направо целебно всички дефекти по кожата кремче. то е с морски ворорасли,хайвер,секрет от костенурка,саке и магарешки бодил.много е хубавко и лесно за приготвяне.знам и една чудотворна маска за лице.ако някой иса рецепта да ми пише на ЛС. отивам да простирам  hang

Последна редакция: чт, 02 окт 2008, 17:06 от oldmanriver

# 101
  • София
  • Мнения: 1 509
Кабив, подходащ ли е  околоочният крем Продижу за бръчки или той е по-скоро за борба с подпухването при очите?За каква възраст е предназначен?

# 102
Кабив, подходащ ли е  околоочният крем Продижу за бръчки или той е по-скоро за борба с подпухването при очите?За каква възраст е предназначен?
подходящ е.крема е противостареещ и против подпухване за всеки тип кожа

# 103
  • София
  • Мнения: 1 509
Благодаря ти, oldmanriver, но аз нямам никакво подпухване, а леки бръчки.Може и да не са толкова леки,на 31 години съм.

# 104
Години са ти идеални Simple Smile)) според мен това е страхота възраст и заедно с нея трябва да преминеш към крмечетата за видими мимически бръчки.възрастта ти е идеална за това кремче ,което си избрала.след 40 год. вече е необходимо да се използват тежки кремчета за дълбоки бръчки   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт