АВГУСТ мина и замина, чакаме бебе едничко и се местим в РОДЕНИ всички

  • 19 351
  • 297
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 702
Здравейте от нас с Петър,ние сме добре бебчо си хапва спинка и оставя време и на майка си да си почине на мама душичката!
Да кажа и аз за нощното хранене,явно има връзка с кг,защото и двете ми деца се родиха над 4кг и Ивайла и Петър сега не са яли през ноща,в болницата съветваха всичкки без значение колко големи са родени бебетат да неги хранят през ноща,друг е въпросът ако детето си го иска,но ако си спи без да се събужда аз не бих го будила Peace

# 256
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 691
Асето нещо се губи. Дано да са добре.

Само искам да ви кажа че Дяволски чаровна е родила на 20 август момиченце - 3250, 51см. Прочетох го случайно в друг форум.
И много се зачудих защо някой хора просто като пишат на други места не драснат и при нас някой ред само за да кажат как са се развили нещата при тях.
Все пак са си направили труда да се запишат. Още повече че тези които правят темите влагат толкова много труд за да запишат всички с имената им, градовете, термините им и т.н. а пък явно за някои други това няма значение. Предлагам ако искате в новата тема в родени 2008 тези които не са дали информация за раждането и бебета просто да останат тук в "очакващи бебета"

# 257
  • Мнения: 202
[
Момичета, я кажете таза колко време след раждането се прибира. Забелязвам че панталоните преди раждането ми стават, а само ми е трудно закопчаването. Почти съм сигурна че таза ми е по-широк от преди, а не са килограми които да са ми в повече.
Ани, доколкото знам, дават, че е нормално до година таза да върне старите си размери, но аз специално след първото раждане влязох доста по-рано в моя си размер; и аз също като теб осезаемо виждам, че ханшът ми е по-широк в момента(осезаемо за мен де)-тъй като всичките ми дънки са впити по мен и следват контурите на тялото, като се спретна с тях просто си личи, че в момента си имам доста по- "женствени" извивки Laughing; те обаче не ме притесняват толкова, повече продължава да ме дразни корема-твърде бавно ми се струва, че се прибира и тъй като иначе доста съм отслабнала, той още повече се набива на очи; остава ми утехата, че сега със захладняването, по-плътните дрехи ще го поприкрият Joy
Сега чакам Мари да се събуди, ще я накърмя и отиваме в МОЛ-а да гледаме с каката "УОЛ.И", а тати през това време ще се разхожда с бебка в Мола; стискайте палци дребната да се държи търпеливо и прилично до края на филма hahaha

# 258
  • София
  • Мнения: 1 139
Добър ден и от мен!Рядко пиша,но ви чета редовно Rolling Eyes

Бизу,радвам се че вече сте си вкъщи и се гледкате с малкия Адриан Simple Smile

Ани,и аз като теб ако не ям и не пия течности,малкия Бобо ще си остане гладен Rolling EyesЗатова и не си следя много килограмите,да ми е живо и здраво детенцето и да го кърмя докато мога пък после ще му мисля за влизане във форма.Иначе не се тъпча,но си хапвам редовно-не изпускам хранене.Пия по 3л вода на ден най-вероятно и също така лактогонен чай.Засега кърмата ми стига,Бобо се наяжда,дори след всяко хранене изцеждам.Имам и резерви в камерата Laughing

Коликите обаче много ни мъчат.Давам еспумизан,но незнам дали има някакъв ефект Thinking.Той пак си плачка,пак се превива и сам се успокоява.

Това е от мен засега.Лек ден ви желая момичета Hug

# 259
  • Пловдив
  • Мнения: 197
момичета чували ли сте за подобно нещо???какви са тези трънчета и някой виждал ли е такива? http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=323743.0
Здравейте и от мен!
stella_a това с трънчетата не знам дали има нещо общо с коликите или с успокояване на ревящо бебе, но снощи опитах - след баня разтрих гърба на Дани със зехтин и наистина излезнаха 5-6 такива косъмчета  Shocked (или трънчета както ги наричат) и съм абсолютно сигурна, че излезнаха и нямат нищо общо с мъхчето по гърба. Странно, защото аз не вярвах на това.
Вече втора вечер Дани пропуска да се събуди в 3,00 ч. при което съм много доволна, защото си поспивам и аз  Blush. Вчера станахме на 1 месец и вече сме 4 180 гр.
Кажете в това време ще извеждате ли бебчовците на вън? Гледам няколко дена го дават да е мрачно и дъждовно.
Това с кг. и ханша ми е голям проблем. Имам да свалям още 10 кг., а ханша ми е доста по-широк от преди. Надявам се скоро да се събере  Tired

Последна редакция: нд, 14 сеп 2008, 13:41 от andonovag

# 260
  • Мнения: 55
ani_d , аз пък си информирах най-съвестно, че имам син, въпреки че не съм от най-активните във форума. Но пък ме няма в списъка отпред. Явно са ме изключили от общността предварително  Grinning

andonovag, и аз го пробвах това с трънчетата, но нищо не стана.

# 261
  • Мнения: 207
Това с кг. и ханша ми е голям проблем. Имам да свалям още 10 кг., а ханша ми е доста по-широк от преди. Надявам се скоро да се събере  Tired


Миличка andonovag, ти си щастливка  Hug  А за мамите, които са си върнали килограмите да не говорим  ooooh! На мен ми остават още 20 кг да сваля, до тук съм свалила само 11 кг  Crazy

Асе, да запишем на първа страничка мама drugoselec. Виждам, че за втори път пише, но я няма в списъка  Hug

# 262
  • Мнения: 11
Здравейте всички мамчета   bouquet
И ние вече направихме месец  Heart Eyes  пробвах това с трънчетата , но нищо не стана . Да ви се оплача , че не мога да се наспя Ева  става през 2 -3 часа #Crazy
 Бизу радвам се че вече сте  си вкъщи Hug
Желая ви приятен ден  bouquet

# 263
  • Мнения: 276
Оффф че гадно време направо не сме свърта вкъщи.Реших малко да поочистя ама то дава ли ти или ще е гладен или напикан или нещо друго.Абе я да ви питам вашите деца повръщат ли след ядене и по колко пъти долу горе?

# 264
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 691
ani_d , аз пък си информирах най-съвестно, че имам син, въпреки че не съм от най-активните във форума. Но пък ме няма в списъка отпред. Явно са ме изключили от общността предварително  Grinning

Може би защото по-рядко си се включвала - трябваше досега да кажеш!!!  Hug Hug Peace
Аз имам предвид тези които по принцип влизат и пишат в бгмама, но просто явно забравят къде какво са писали.
Мисля че при следващото подготвяне на темата и ти е бъдеш на първата страничка Hug Hug Wink Mr. Green

Ани, доколкото знам, дават, че е нормално до година таза да върне старите си размери, но аз специално след първото раждане влязох доста по-рано в моя си размер; и аз също като теб осезаемо виждам, че ханшът ми е по-широк в момента(осезаемо за мен де)

Бланш и аз така бях след първото раждане, в края на първия месец бях ок. И може би затова сега ми се струва че всичко става прекалено бавно.
А за корема не знам дали има значение дали си родила нормално или секцио, но си мисля че май при секциото потрудно се прибира, защото все пак се реже коремния мускул.

Момичета, как се отразява на бебчета ви промяната във времето. Тук в Бургас вчера беше 34 градуса, а днес е 14-15 градуса. 20градуса разлика ми се виждат много и се притеснявам за климатизацията на малкия. Даже днес го изведох малко на терасата, не посмях да го изведа на разходка, защото е и прекалено влажно. Все пак няма още месец и се притеснявам.

Последна редакция: нд, 14 сеп 2008, 14:55 от ani_d

# 265
  • София
  • Мнения: 1 139
Мамита,нормално ли е когато бебо има колики да не иска да суче,както трябва.Имам предвид,че суче 7-10мин(понякога и по-малко)и неще повече.Започва да се ядосва като му предлагам гърда,захапва я ,дърпа,после я пуска и почва да реве.
И още едно въпросче-след такова"ядене" се чудя дали да се изцеждам,защото по принцип се изцеждам след всяко кърмене.Случва се тъкмо да се изцедя и той да реши да суче,а хич не ми се дава от шише.

# 266
  • Мнения: 31
е Пинки  все едно за моя дивак пишеш и при нас е така и аз се чудех какво му става но иначе надава изписаха ни  2900 сега е близо 5кг за един месец.И аз се изцеждам и като иска давам другата аз кармя само от едната гарда.
Донесоха ми капките Инфакол страхотни са бебо се поуспокои и се варна желанието ми за живот мислих да се обеся Crazy
целуяки за всички

# 267
  • Мнения: 26
Ето ме Simple Smile Добре сме, но не сме се спирали вкъщи, имахме гости, подготвях Стефи за училище и работих (че и офиса мен чака Sad ). И всичкото това в промеждутъците, когато малката лъвица спи или кака и и баща и я забавляват . Еййй малко е още и пак хитрее ooooh!

Другоселец не е умишлено, моля за извинение. Грешката е коригирана. Ама пускайте едно ЛС да оправям нещата (когато съм пуснала аз темата де ), че в общи линии чета по диагонал и като нищо може да изпусна някого без да искам и после има сърдити. Wink

Теди Вики ми повръщаше след всяко ядене и и смених млякото, минахме на Аптамил АР и всичко се оправи. Всъщност не мога да се сетя дали ти кърмеше, ама както и да е.

За трънчетата и аз пробвах и нищо не стана  Laughing Май всички сме се заразили от тия тръни  Laughing

За килограми няма да говоря, че ми се гади. Като плондир съм  ooooh! Нямам кантар да се меря, ама сигурно имам едни 20 килца за сваляне  Blush Освен една рокля нищо друго не ми става, а вече е студено и ще ми измръзне гъзягата, ама съм казала, че докато не вляза в дрехите от началто на бременноста ми поне, дрехи няма да си купувам.

Отивам да чистя и по-късно пак ще ви нагледам Wink

# 268
  • София
  • Мнения: 754
Ани, мерси за диетката Wink  Hug Аз до сега не смеех кафенце да пийвам, а съм си баш кафеджия. Ще се поотпусна по малко и аз, пък дано не се отразява на беболинка.
Иначе времето се отразява много добре на Мая - спинка си много сладко Wink

Бланш, как беше филма Simple Smile

Андонова, ако вали, няма да излизаме определено. Обаче ако е спокойно времето, не духа, макар и с облаци, бих излязла на разходка. Обличаш бебче по-сериозно и спокойно можете да се разходите Wink

Теди, при нас се случва Мая да връща след папане, но не всеки път и не е много. Виж, каката ми повръщаше по-сериозно и тогава трябваше да й взимам АМ против рефлукс, за съжаление с Лори не успяхме да се кърмим. Все пак е нормално да връщат по мъничко, така че не се притеснявай Simple Smile

Пинки, ако искаш да си правиш запаси с кърма, тогава се изцеждай и можеш да процедираш като Бобито Simple Smile Но ако ли не - спокойно можеш да не се изцеждаш. Аз (пак ще правя сравнение) първия път с Лори изцеждах, събирах запаси, но тя не искаше да суче и не продължихме много време с кърменето. После имаше проблем и с връщането, та минахме на AM AR (антирефлукс) и в крайна сметка запасите с кърма заминаха по дяволите. Сега не се изцеждам, оставям си Мая да си суче, когато й се ще и тя да регулира количеството производство Simple Smile Обаче всеки си преценява за себе си какво ще е най-добре Wink

# 269
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 691
Ето ме Simple Smile Добре сме, но не сме се спирали вкъщи, имахме гости, подготвях Стефи за училище

Ето я Асето, бе. Разбирам те напълно мила, аз вчера бях така с каката - само се прибирам нахранвам гладника и пак по задачи, добре че майка ми е тук, че иначе незнам как ще се оправя. А колко пъти ме върнаха в това НОИ просто не е истина. Тия хора направо са ужасни. И още нито един лев не съм взела от болничните. Все има нещо за поправяне и за доизкусуряване. Ама карай, сега вече се надявам че ще си взема парите.
Иначе каката я стегнахме за училище, ама като гледам температурите в Бургас, може и да не успее да отиде с тоалета който купихме Wink

Ани, мерси за диетката Wink  Hug Аз до сега не смеех кафенце да пийвам, а съм си баш кафеджия. Ще се поотпусна по малко и аз, пък дано не се отразява на беболинка.


Си Кей, аз четох някъде че ако майката по принцип си е кафеджийка и си е позволявала по време на бременността кафенце, то сега няма да се отрази отрицателно на бебето. Аз си пийвах по едно -две кафета , че и в повечето случаи с кофеин и да ти кажа за сега нямаме проблеми.

Ееее, Бобито, къде се губиш бе скъпа. Твоя бандит май никакво време не ти остава. Я кажи колко сте качили точно и за колко време че с тия 5 кила направо ме разби. Ако са ви изписали 2900гр - значи сте качили повече от два кг, ама това не е ли много. Но пък щом сте само на кърма значи на детето му е добре. Да сте живи и здрави

Общи условия

Активация на акаунт