всичко което трябва да знам за Мадрид

  • 21 859
  • 73
  •   1
Отговори
  • pomorie
  • Мнения: 848
здравейте в началото на декември отиваме за 4-5 дни в Мадрид.та искам да знам всичко което ще ми е от полза.ще пътуваме с easyjet всъщност чрез тях резервирах и хотела пристигаме в 23:30 с какво да се предвижим до центъра където е и хотела на calle sevilla близо до gran via.има ли метро или автобус толкова късно и ако хванем такси колко долу горе вземат.иначе съм живяла няколко години в испания но в палма де майорка и само веднъж съм стъпвала в мадрид но само на летището.и какви забележителности има които не трябва да пропускаме освен сантяго бернабеу заради което и отиваме...... Joy

Последна редакция: пт, 05 сеп 2008, 13:57 от la_chicita_linda

# 1
  • София
  • Мнения: 3 880
здравейте в началото на декември отиваме за 4-5 дни в Мадрид.та искам да знам всичко което ще ми е от полза.ще пътуваме с easyjet всъщност чрез тях резервирах и хотела пристигаме в 23:30 с какво да се предвижим до центъра където е и хотела на calle sevilla близо до gran via.има ли метро или автобус толкова късно и ако хванем такси колко долу горе вземат.иначе съм живяла няколко години в испания но в палма де майорка и само веднъж съм стъпвала в мадрид но само на летището.и какви забележителности има които не трябва да пропускаме освен сантяго бернабеу заради което и отиваме...... Joy

привет! кой мач ще гледате?
през май бяхме за 1 седмица на екскурзия там, хареса ни.
таксито от летището до хотела в центъра ни излезе около 15-20 евро.

ако сте с детенце задължително го заведете в Парко Де Атракционе, това е техният Дисниленд, страхотно е! Wink
зоологическата градина е отсреща на Парко, много е хубава, също я препоръчвам да се види!
сега се сещам, че отивате на прага на зимата, та не знам доколко е подходящо да ходите на тези места newsm78

Прадо, ако обичате музеи, е хубаво да се види. също и Ботаническата градина (наблизо до Прадо е).

ето, тук снимки от нашата екскурзия в Мадрид - http://picasaweb.google.bg/la.aurora/06052008Madrid#

парковете са страхотни за разходка, от магазините препоръчвам El Corte Ingles, защото ми направи впечатление, че по улиците бутиците са предимно техни марки, които на мен лично не ми допаднаха като модели и артикули...
за хапване е малко куцо, че обикновено ресторантите или закусвалните за бързо хранене от типа МакДоналдс /но те почти липсват там/ или Бургер Кинг работят от 12.30.

# 2
  • pomorie
  • Мнения: 848
мерси за бързия и изчерпателен отговор.за магазините зная те и на майорка са същите но забележителностите със сигурност ще са нещо ново както за малкия така и за нас.а иначе там зимата е добра до колкото зная.мерси още веднъж  bouquetа мача е Реал Мадрид-Севиля                                                                                                                            PS  гледах снимките малкия е много готин- много хубаво семейство сте много щастие ви желая.май и ти си Ла Редутка имаме някой от дрешките на малкия то Ла Редута си е като епидемия

Последна редакция: пт, 05 сеп 2008, 18:42 от la_chicita_linda

# 3
  • София
  • Мнения: 9 984
Какво трябва да знаеш? Че е страхотен град Simple Smile

Освен с такси може да се придвижите с метрото http://www.metromadrid.es/index.asp, линията е 8. На сайта има карта и разписание. Но ако сте с детенце по-добре такси предвид късния час и предполагам багаж.

Ако сте запалени по изкуството, че даже и да сте само любители музеите Прадо и Тисен-Борнемиза са страхотни, особено Тисен. "Рейна София" е за модерно изкуство. Близо до музеите е гара Аточа, сградата и е много приятна вътре има нещо като ботаническа градина, и езерце с костенурки http://s71.photobucket.com/albums/i148/SPAIN_2003/Day%202%20MADR … rent=IMG_0142.jpg

Освен това Кралският дворец и Катедралата, ботаническата градина, парка Ретиро е страхотен за разходки, Пласа Майор, Пуерта дел Сол за снимка със символа на мадрид и нулевия километър Simple Smile, Пласа Сибелес и моят любим фонтан на Нептун.

Ако имате повече време и желание отидете до Толедо и Ел Ескориал, много е красиво и величествено. Времето в началото на декември миналата година беше много хубаво - слънчево и топло през деня стигаше и до 18-20 градуса. Ако ходите до Ел Ескориал обаче сигурно ще е по-студено, там е студенко и през лятото.

За хапаване се оглеждайте за меню дел диа, попроменили са се нещата, но пак си е добре, първо, втори, десерт и вино за около 10 евро на човек мисля беше. Ааааа, точно срещу гарата има една закусвалня (лошото е, че са няколко, а не й помня името, но е най-пълната) има страхотни неща за хапване и върховен топъл шоколад и чуроси.

Не се сещам за друго сега, ще допълвам...

Последна редакция: сб, 06 сеп 2008, 00:17 от Lana

# 4
  • София
  • Мнения: 3 880
мерси за бързия и изчерпателен отговор.за магазините зная те и на майорка са същите но забележителностите със сигурност ще са нещо ново както за малкия така и за нас.а иначе там зимата е добра до колкото зная.мерси още веднъж  bouquetа мача е Реал Мадрид-Севиля                                                                                                                            PS  гледах снимките малкия е много готин- много хубаво семейство сте много щастие ви желая.май и ти си Ла Редутка имаме някой от дрешките на малкия то Ла Редута си е като епидемия

не, не съм Ла Редутка, нямам представа дори какви дрехи са това? newsm78
мерси за комплиментите Wink

а за мача...какво да кажа, освен...завиждам ви много Mr. Green

# 5
  • Мнения: 1 243
И ние ще прекараме седмица в Мадрид, но от 27 октомври-до 3 ноември!Ще следя темата!
Дано зоологическата градина да работи-искам да я посетя и видя многооо животни, а не като нашата -във Варна с една одърпана мечка и няколко кокошки Laughing
Идеите за ботаническата градина и музея също ми допадат Peace
la_chicita_linda виждам, че сте резервирали чрез Easy jet. Моля те сподели дали знаеш какви изискавания имат за багажа.Четох в сайта им и най старнното е ,че пише-ръчен багаж до 20 кг newsm78(може да не съм си го превела правилно)ако е вярно за ръчния багаж-многооо кофти Sad

# 6
  • София
  • Мнения: 9 984
До 20 кг е чекирания багаж http://easyjet.custhelp.com/cgi-bin/easyjet.cfg/php/enduser/std_ … =&p_topview=1

Ръчният http://easyjet.custhelp.com/cgi-bin/easyjet.cfg/php/enduser/std_ … =&p_topview=1, но пише само размери, а и изрично е показано че не може малко куфарче, макар че те са точно с тези размери.

# 7
  • pomorie
  • Мнения: 848
 други компании разрешават до 10кг ръчен багаж.ами да ти кажа аз съм доволна за сега само от цената де понеже не съм летяла с тях но тук с Bulgaria iar ми излизаха 1400лв само билетите а чрез български тур оператор 800-1000евро на човек за четири нощувки и билети.а с easyjet цялата почивка билети +хотел ни излезе 445евро Hugсупер дано всичко е наред та да продължаваме да ползваме техните услуги.а пак за багажа разбрах че повече държат на размера на ръчния багаж пъхали го през някакъв отвор и ако мине е ок(те нали си имат някакви размери да не те излъжа но 55см на 43 абе незнам точно някъде ги четох)изтеглих и пътеводител на мадрид ако искаш ще ти го изпратя но е на испански  bouquet

# 8
  • Мнения: 1 243
Lana много ти благодаря за отговора!  bouquetСега съм спокойна!
la_chicita_linda ние ще сме при снаха ми и девер ми- та те ще ни разхождат-надявам се!Ако аз мога да помогна с нещо питай Peace

# 9
  • Мнения: 1 243
Пътуването ни до МАдрид наближава и препрочетох мненията. Заминаваме (живот и здраве) на 27 октомври. Можете ли да ме светнете малко повече за този "нулев километър" Praynig
Коя дискотека си заслувава да се посети? Чух, че имало някаква на 3 или 4 етажа с различни стилове музика на всеки един от етажите.

# 10
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
вече са ти казали повечето места, които можеш да посетиш в мадрид.
ако аз отивам сега задължително бих пила едно кафе на пласа майор
разходила из ретиро, кралската градина
видяла катедралата 'алмудена'
пуерта дел сол
прадо мисля че за посетители е безплатен в неделя, но не съм сигурна.
Аranjuez, там ако имате възможност да отидете ще се насладите на градините на принца. по това време на годината, есента е най-красиво там.

ако ви се харчат повече пари освен зоологическата бих ти препоръчала и тематичния парк Warner Bros
fauniaта, биологичен парк
планетариума

за покупки...ех, пари да имаш да харчиш в мадрид!
препоръчвам единствения търговски център отворен всеки ден http://www.madridxanadu.com/static/node1901.jsp;jsessionid=a8UQ0ddVNXO_yBF7F0каквото ти душа сака, има и изкуствена писта за ски.

ако не, буташ се във всеки по-голям търговски център, всичко си има. ти си знаеш, де.

за храна, аз не бих отишла в испания и яла в макдоналдс. влизам в някой бар (където има най-много навалица и боклуци по земята) и се наслаждавам на испанска кухня. най-добре меню за деня както е казала Лана.

наслаждавай се!


а, в  неделя магазините почиват. но всяка първа неделя на месеца са отворени, да знаеш.


# 11
  • Мнения: X
Пътуването ни до МАдрид наближава и препрочетох мненията. Заминаваме (живот и здраве) на 27 октомври. Можете ли да ме светнете малко повече за този "нулев километър" Praynig
Коя дискотека си заслувава да се посети? Чух, че имало някаква на 3 или 4 етажа с различни стилове музика на всеки един от етажите.

Ходила съм в нея, супер е! Огромна, с различна музика на всеки етаж, страшни светлинни ефекти, професионални танцьори на разни издигнати сцени. Заслужава си определено!
Само дето не знам къде е точно, защото ме заведоха. Но който и да питате в Мадрид, ще ви упъти.

Освен това, бих препоръчала Хард рок кафе за хапване и коктейли.

# 12
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 506
Пътуването ни до МАдрид наближава и препрочетох мненията. Заминаваме (живот и здраве) на 27 октомври. Можете ли да ме светнете малко повече за този "нулев километър" Praynig
Коя дискотека си заслувава да се посети? Чух, че имало някаква на 3 или 4 етажа с различни стилове музика на всеки един от етажите.

Ходила съм в нея, супер е! Огромна, с различна музика на всеки етаж, страшни светлинни ефекти, професионални танцьори на разни издигнати сцени. Заслужава си определено!
Само дето не знам къде е точно, защото ме заведоха. Но който и да питате в Мадрид, ще ви упъти.

Освен това, бих препоръчала Хард рок кафе за хапване и коктейли.

Бре, май съм дътичка!

Нощният живот в тази столица е...Аз не го харесвам!

Явно се налага да разкажа за Мадрид. Разчитам да ми остне време.

# 13
  • София
  • Мнения: 9 984
Нулевият километър се намира на Пуерта дел Сол, срещу паметника на Mечката, пред Кметството мисля беше, изглежда така http://s71.photobucket.com/albums/i148/SPAIN_2003/Day%203%20MADR … rent=IMG_0043.jpg

# 14
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 506
 Мадрид никак не ме впечатли. Все пак е столица. Не бих завела дъщеря си там.

Това, к все пак снимах е Plaza Mayor.

Отвратена съм от това, к тр да възприема като "местни създадености" -  дори в Риц. Хигиена - нулево ниво, ако изобщо в Мадрид има такъв критерии!

Museo del Prado - нищо общо с Ермитаж или Лувър, що ли съм се надявала де! Три по-интересни картини, к търсих до безсъзнание - персоналът не говори англ, фронс, доич и Бога ми накрая се оправях с руссскии ......идиоти, а са в ЕС от осемдесеттте години.

# 15
  • София
  • Мнения: 3 880
Мадрид никак не ме впечатли. Все пак е столица. Не бих завела дъщеря си там.

Това, к все пак снимах е Plaza Mayor.

Отвратена съм от това, к тр да възприема като "местни създадености" -  дори в Риц. Хигиена - нулево ниво, ако изобщо в Мадрид има такъв критерии!

Museo del Prado - нищо общо с Ермитаж или Лувър, що ли съм се надявала де! Три по-интересни картини, к търсих до безсъзнание - персоналът не говори англ, фронс, доич и Бога ми накрая се оправях с руссскии ......идиоти, а са в ЕС от осемдесеттте години.


 Laughing в голяма степен мненията ни се припокриват. от всички градчета, които съм посетила в Испания, а те не са никак малко Мадрид ми хареса най-малко, а е столица, а е топ Европейска уж столица, а е толкова прехвален...бяхме 1 седмица там, така че обиколихме повече от достатъчно.
някой горе спомена, че да хапваш, където има най-много боклуци по земята е супер вкусно...аз може и да съм фръцла, но това не мога да го направя. опитахме да хапваме в различни заведения, но заради детето хапвахме и Бургер Кинг и МакДоналдс (където изобщо го има, щото това е града в цяла Европа в най-голяма степен почти лишен от вериги за бързо хранене) и мога да твърдя, че макар и да се води "скапана храна" ми беше най-вкусната от всичко. но аз принципно не съм фен на испанската кухня.
в Прадо...пълна скука и тъпота, аз се отегчих супер бързо...един музей на Салвадор Дали във Фигерас е в пъти по-внушителен и впечатляващ от този. за сравнение с Лувъра изобщо и дума да не става.
зоологическата им градина не струва, сравнена с една такава ако щеш в Тенерифе, което е просто курорт, а тази е уж столична.
абе, много може да се каже по темата...дано всеки намери нещо хубаво в този град. аз винаги, където и да отида се опитвам да извлека позитивното, в Мадрид отидохме с големи очаквания, защото сме обиколили в голяма степен Испания и я харесваме. но пък там хич го няма типичния испански дух. а и абсолютната им тъпота относно английския език ме отчая...аз и бъкел испански не знам, добре, че бях с мъжа ми...

# 16
  • Мнения: X
А що пък трябва да знаят английски? Англичаните да не би да знаят испански? Общо взето, двата езика са еднакви по величина, да не говорим пък испанците колко много си тачат техните си неща - всичко, що е испанско е велико - коридата, фламенкото, езика ако щете...Французите са същите - и те не обичат да шпрехат на други езици, и за тях френският е най-великият език на света.  Stop Колкото до испанците, пак да се върна на темата - те са задължени да учат в училище чужд език, но повечето избират френски, вместо английски. Ама до каква степен го усвояват, е отделен въпрос, с тяхното лежерно образование...

# 17
  • София
  • Мнения: 9 984
Не мога да се съглася с мнението ви за говоренето на английски, специално в Мадрид. Това е едно от двете места (другото е Барселона), където се говори английски. Виж на юг е друга работа, но и там се случва. За Франция също не съм съгласна. Всички, които попитахме говореха английски, вклюително възрастен господин на разходка във Версай. Само трябва да си любезен и да попиташ Simple Smile

# 18
  • София
  • Мнения: 3 880
обиколила съм по-голямата част на Франция, вкл. какви ли не загубени села и местности и може и префърцунени да са французите, шовинисти и бла-бла, обаче всеки ме е разбирал на английски и ми е отговарял. а в Мадрид (само там, никъде другаде в Испания, вкл. и на юг)срещнах такова нежелание да се говори на английски. може да не съм имала късмет, де да знам Grinning говоря за магазини, заведения, кафенета, Парко де Атракционе, зоопарка, въобще разни атракциони. иначе по офисите не съм ходила, сигурно там го говорят Simple Smile мен лично това много ме подразни. мисля, че претенциите на мадридчани са прекалени, абе нещо цигания ми се видя, аз лично там не бих живяла и ден, нашата мизерия ми харесва далеч повече Simple Smile а толкова обичах Испания...навсякъде, където съм била - Севиля, Гранада, Малага, островите, онази й част на границата с Франция и нагоре чак до Барселона е великолепна...красива, като в приказка е...и тая година пустия му Мадрид така да ме разочарова...още ми е чудно. и далеч не е заради езика, много важно, нали си имах испаноговорящ с мен...съвкупност от впечатления е, кофти впечатления.

# 19
  • pomorie
  • Мнения: 848
Мадрид никак не ме впечатли. Все пак е столица. Не бих завела дъщеря си там.

Това, к все пак снимах е Plaza Mayor.

Отвратена съм от това, к тр да възприема като "местни създадености" -  дори в Риц. Хигиена - нулево ниво, ако изобщо в Мадрид има такъв критерии!

Museo del Prado - нищо общо с Ермитаж или Лувър, що ли съм се надявала де! Три по-интересни картини, к търсих до безсъзнание - персоналът не говори англ, фронс, доич и Бога ми накрая се оправях с руссскии ......идиоти, а са в ЕС от осемдесеттте години.
аз смятам че всичко зависи от това как е настроен човек.аз бях в Палма де Майорка и Менорка три години също бях на мнение че испанците не са от най-умните и най-сръчните хора не можех вече да ги гледам красотите не ме впечатляваха.сега когато от няколко години съм в БГ всичко свързано с Испания ме вълнува останали са ми само добри спомени и мисля че в Мадрид ще ми хареса колкото и невежи да са хората(а всъщност са много топли и услужливи) и колкото и невпечатляващи да са им забележителностите защото отивам с желание и с убеждението че ще е страхотно.а и всичко е така както ти си го направиш.всъщност няма значение колко звезден е хотела(не отиваме зада стоим в хотела)или каква им е кухнята(аз лично обожавам Испанската кухня а за тези които не я обичат навсякъде по света правят пържолки Sick)а дори и да не знаеш испански толкова са услужливи хората че няма да те оставят на мира докато не ти обяснят(с ръко-кракомахане и други способи)това за което си попитал и не само музеите са нещата които трябва да се видят за да се потопиш изцяло в тяхната атмосфера идете на феерията но най-слно е на някоя фиеста това е истинско преживяване посетете някоя корида или идете на мач...просто има и други неща освен музеите които наистина ще се запечатат в съзнанието ви.и още веднъж казвам че за мен болшинството от испанците са страхотни хора...

# 20
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
персоналът не говори англ, фронс, доич и Бога ми накрая се оправях с руссскии ......идиоти, а са в ЕС от осемдесеттте години.
а дали все пак не беше забравила, че се намираш в испания и там се предполага, че се говори испански?
авторката на темата не пита дали ти би завела дъщеря си там, а търси идеи за места, които да посети.


la_chicita_linda, сигурна съм, че ще си изкараш хубаво.
Мадрид е един от най-красивите градове в европа, а хората са отворени и любезни.

# 21
  • София
  • Мнения: 3 880
темата наистина се отклони, аз и затова в началото като препоръчвах места, не съм се впускала в подробности харесало ли ми е или не като цяло в Мадрид.

може би кошницата, с която съм тръгнала натам е била много голяма, точно като за топ Европейска столица. аз очаквах град, внушителен като Лондон и Париж...не може да е само до нагласа все пак, макар и това да има значение в общия случай.

както и да е, затова сме шарени хора в шарен свят Wink

# 22
  • pomorie
  • Мнения: 848


както и да е, затова сме шарени хора в шарен свят Wink
съгласна  Peace

# 23
  • София
  • Мнения: 9 984
както и да е, затова сме шарени хора в шарен свят Wink
съгласна  Peace

Абсолютно Simple Smile
Аз примерно не харесах особено Барселона, Мадридчми е по на сърце, за разлика от повечето хора. В Барселона бяха любезни, но студени, беше мръсно, беше пълно с просещи и въобще не ми хареса толкова. Може да е имало отражение и че обикаляхме 15-20 дена и вече бяхме уморени, но факт...

А за езика всеки явно има различни впечатления. Моите най-лоши са от Гранада, там с презрение ми казаха, че не говорят английски и трябваше да се оправям на испански...ама пък инае имам хубави спомени оттам Simple Smile

Та както и да е, весело изкарване и поздрави на Мадрид!

# 24
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
В много ресторанти из центъра има т.нар. меню-дегустация, където най-интересните неща от менюто се сервират в минимални количества на 1 човек, примерно 5-6 вида яденета, 1-2 десерта и разни такива. Така ще имаш възможността да опиташ от най-типичните испански ястия, без да се чудиш кое точно и дали е хубаво.  Laughing Струва около 35 евро на човек. Ето едно такова меню

Не знам кой беше писал по-горе "парко де атракционе" ooooh!, но го срещнах на 2 пъти, и ми вади очите Laughing. Правилното е "парке де атраксионес".

Вместо да хапвате в МакДоналдс, можете да отидете в някоя друга местна верига - примерно Випс (VIPS) или Родийя (Rodilla). Цените са нормални, и се предлагат неща, които се консумират навсякъде по света (като например пържени филийки Laughing).

И между другото, най-хубавите магазини са в гейския квартал, на 5 мин. пеша от центъра (Мадроньо или мечката, както му казват на символа на Мадрид) Mr. Green.

# 25
  • София
  • Мнения: 3 880
В много ресторанти из центъра има т.нар. меню-дегустация, където най-интересните неща от менюто се сервират в минимални количества на 1 човек, примерно 5-6 вида яденета, 1-2 десерта и разни такива. Така ще имаш възможността да опиташ от най-типичните испански ястия, без да се чудиш кое точно и дали е хубаво.  Laughing Струва около 35 евро на човек. Ето едно такова меню

Не знам кой беше писал по-горе "парко де атракционе" ooooh!, но го срещнах на 2 пъти, и ми вади очите Laughing. Правилното е "парке де атраксионес".

Вместо да хапвате в МакДоналдс, можете да отидете в някоя друга местна верига - примерно Випс (VIPS) или Родийя (Rodilla). Цените са нормални, и се предлагат неща, които се консумират навсякъде по света (като например пържени филийки Laughing).

И между другото, най-хубавите магазини са в гейския квартал, на 5 мин. пеша от центъра (Мадроньо или мечката, както му казват на символа на Мадрид) Mr. Green.

добре де, испанския ми е трагичен, парке де атракционес, поправям се Grinning

я, обясни на 3 годишно дете, че Випс и Мипс са по-добри от МакДоналдс...не става. не знам защо всички ме разбрахте, че съм търсила най-евтиното за ядене Simple Smile

# 26
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
AuroraLaughing въобще не съм имала предвид, че си търсила най-евтино ядене. А това, че когато човек е на непознато място, и умира от глад в момента, бърза да се пъхне в първото що годе познато място. Което е или Макдоналдс, КФС или Бъргър кинг.

А аз давам идея къде още може да се влезе в такъв случай. Нали това е и целта на темата.  Peace

# 27
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 506
ОК, по темата - паркът Ретиро, според мен си заслужава разходка.

все пак, когато наемаш кола напр. не е нормално персоналът да не говори др език освен испански. от въпросните ръкомахания е съвсем реално да се объркаш къде и кога си се договорил да върнеш колата

# 28
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 506
добре де, испанският ми е трагичен, парке де атракционес, поправям се Grinning
... не знам защо всички ме разбрахте, че съм търсила най-евтиното за ядене Simple Smile



Мисля, че аз те разбирам. Опашката от бик е особено мазна, но вкусна - не се предлага в "бърза закуска". Хамонът им ми мирише лошо и не съм му фен /за разлика от италианското прошуто/. Всеки сам намира себе си и знае как да си доставя удоволствие. "Пътуването е част от образованието" - от баба ми, която още е жива и с добро здраве за 85-те си години.

Забележителности - пропуснах да кажа, че не съм с лошо впечатление от Манастирът на босоногите сестри и Кралския театър /за разлика от двореца/.

Нощен живот - прекалено прехвален. Поне аз не се забавлявах достатъчно. Музиката е испанска и световно неизвестна, почват с две-три хит парчета и завършват пак с подобни. Кафе, чай или нещо подобно не се предлага в нощните заведения. За хигиена там съвсем не ми се коментира. Мисля, не си спестих "добрите" им заведения от този тип. Иначе наистина живеят нощно. Вечеря в 19ч. е кощунство, още бабките пият кафе във фоайето, при това спокойно.

Не ходят на време на работа, закъсняват за полетите /това големите компании го отчитат като толеранс/.

Мога да ви кажа кое не ми харесва повече от Мадрид, като столица - Брюксел. сигурно ще се срещнем и в тема за тази столица

Последна редакция: пт, 24 окт 2008, 22:27 от мама САННЯ

# 29
  • София
  • Мнения: 3 880
мама Саня, заради малкият ние не можахме да усетим нощния живот в Мадрид, но така като чета нищо не сме загубили Grinning
и в дискотеките явно шовинизма е взел връх, нещо, което гледам от повечето посетители в темата се отчита обаче като плюс...явно са избрали да не са толкова туристически изявена столица и във всичко да залагат на испанското (музика, храна, мода)...както и за магазините, по централните им шопинг улици предимно бутици с испанска мода, която установих никак не ми допада - вижда ми се прекалено консервативна и грозновата.

никога няма да разбера защо отварят заведенията си (повечето кафенета, ресторанти, закусвални) чак в 12.30?

сетих се също нещо, което ми направи супер противно впечатление - купищата тълпи от пушачи, натирени да не пушат никъде другаде освен по улиците...наконтени мадами, захапали жадно фаса, чичовци и луди баби, всичко пуши, бутат те по улиците, захапали цигарите си, само внимаваш да не те изгори някой в тълпите...в следствие на което улиците са пълни  с фасове и явно "мадридската Чистота" не смогва да изчисти купищата боклуци от цигарени останки...та за Топ столица бая мръсничко ми се видя.
в Лондон се налага да ходя често по работа и въпреки, че там забраната за пушачите е още по-тежка никога не съм виждала подобна простотия.

много съжалявам, че темата изби така в "за и най-вече ПРОТИВ Мадрид"
п.п. в Брюксел не съм била Laughing

# 30
  • София
  • Мнения: 9 984
Е, ако Мадрид е мръсен, то Барселона е кочина, особено старата част - доста мръсно и о****кано място Sad

Ама то това му е хубавото на света, за всеки има място Simple Smile

# 31
  • Мнения: X
София нали е най-чистата столица в Европа...Никой тук не пуши по улиците, боклуче никъде няма, подредено, пометено... ooooh!
Живяла съм няколко години близо до Мадрид. Що не ми се връзват спомените с апокалиптичните картини, дето нарисувахте, не знам?!

# 32
  • София
  • Мнения: 3 880
София нали е най-чистата столица в Европа...Никой тук не пуши по улиците, боклуче никъде няма, подредено, пометено... ooooh!
Живяла съм няколко години близо до Мадрид. Що не ми се връзват спомените с апокалиптичните картини, дето нарисувахте, не знам?!


да, но никой не е нарекъл София "Топ столица", нали?

п.п. ето, аз този "анти-шовинизъм" пък не разбирам. кефите се колко в Мадрид са шовинисти, в същото време вие правите точно обратното, говорейки за България...без никой да намеси София ми го изтърсваш така сякаш мен ще обидиш, а себе си "испанката" не. newsm78

защо се върна тогава в "мизерията"?

# 33
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
и в дискотеките явно шовинизма е взел връх, нещо, което гледам от повечето посетители в темата се отчита обаче като плюс...явно са избрали да не са толкова туристически изявена столица и във всичко да залагат на испанското (музика, храна, мода)...както и за магазините, по централните им шопинг улици предимно бутици с испанска мода, която установих никак не ми допада - вижда ми се прекалено консервативна и грозновата.

никога няма да разбера защо отварят заведенията си (повечето кафенета, ресторанти, закусвални) чак в 12.30?

сетих се също нещо, което ми направи супер противно впечатление - купищата тълпи от пушачи, натирени да не пушат никъде другаде освен по улиците...наконтени мадами, захапали жадно фаса, чичовци и луди баби, всичко пуши, бутат те по улиците, захапали цигарите си, само внимаваш да не те изгори някой в тълпите...в следствие на което улиците са пълни  с фасове и явно "мадридската Чистота" не смогва да изчисти купищата боклуци от цигарени останки...та за Топ столица бая мръсничко ми се видя.

Ще коментирам по твоя пост, че е най-подробен Laughing.

newsm78 Защо да има "натирени" да пушат по улиците, като в Мадрид по баровете не е забранено да се пуши? И не отварят в 12 наобяд, напротив - едно от първите неща, които прави испанеца, преди да отиде на работа сутрин, е да влезе в бара и да изпие поне едно кафе... понякога и едно малко  Laughing. Но пък и всяко заведение самО определя работното си време.

Хайде, да не е сравнение със София, но нека го сравня с отрицателните черти на няколко други столици, по мои лични впечатления:
Париж - около Лувъра мирише много гадно на опикано, а им е национален символ Sick, Лондон - ужасно е за ориентиране на новодошъл турист, Берн - стари миризливи сгради, Милано - мръсен и занемарен, Прага - неподдържана, Будапеща - занемарена....Списъка може да е много дълъг, всеки град си има отрицателни черти, но това не пречи да са топ-столици. Ако се разхождаш в Мадрид по време на разпродажби или празници, е нормално да има тълпа по улиците.

Изключително много уважавам испанците, че по всякакъв начин се опитват да запазят идентичността си, особено пред агресивната инвазия на английския език и американска култура. Същото правят и французите впрочем, швейцарците също. Естествено е да залагат на испанска музика, испанска мода... Всяка страна залага на своето си, стига да го има, не виждам защо те учудва това. Аз честно казано, като тръгна по магазините виждам точно обратното пък Thinking - само чужди дизайнери, явно не ходим по едни и същи места.

Ти всъщност, кога си била в Мадрид?  Thinking Любопитно ми е просто.

Мама Сання, била съм в Брюксел, намирам го за един нормален, обикновен, скучен град  Laughing

# 34
  • Мнения: 1 243
Ей да не се изпокарате и тук Stop
Имам едно питане-нали съм си Пенчо питанката LaughingМоя позната ме хвърли в джаза след като ми каза, че при Easy jet дори и чекирания багаж не трябва да е в куфар на колелца newsm78 Възможно ли е това? За ръчния багаж вече прегледах и видях, че наистина имат специални изискавания и едно от тях е точно да не е на колелца, но и за големия куфар ако е така аз увисвам Rolling Eyes Видях само, че не трябва да надвишава 20кг,което си е стандартно де....Някой знае ли нещо по въпроса?

# 35
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Аз да се обадя пак, като черна станция  Laughing

Няма такова нещо. Пътувам редовно с тях, последно онзи ден Laughing. И ръчния ми багаж, и чекирания, са ми на колелца. То това остава, да мъкна 20 кг куфар на гръб, да не съм Рамбо Crazy.
В интерес на истината, пътувам с куфар, ограничението е наистина 20 кг, като всеки куфар се заплаща - ако искаш повече кг, трябва да го отбележиш, когато купуваш билета, и се плаща допълнителна сума; ръчния багаж е без ограничение в теглото, но искат да е в рамките на нормалното, т.е. сам да можеш да го вдигнеш и сложиш горе на мястото му - има ограничения в размера на куфара, но то си има стандарт за куфар за ръчен багаж; и още една чанта/раница за компютъра, която никога не ми таксуват за ръчен багаж.

Лек път!  Hug

п.с. Сега обърнах внимание, че си видяла, че не искат ръчния да е на колелца, къде го видя това? Shocked Аз не съм видяла на някой да обърнат внимание за колелцата на куфара му.. а и съм изчела целия сайт подробно, че имах търкания на 2 пъти с компанията  Laughing

# 36
  • Мнения: X
и в дискотеките явно шовинизма е взел връх, нещо, което гледам от повечето посетители в темата се отчита обаче като плюс...явно са избрали да не са толкова туристически изявена столица и във всичко да залагат на испанското (музика, храна, мода)...както и за магазините, по централните им шопинг улици предимно бутици с испанска мода, която установих никак не ми допада - вижда ми се прекалено консервативна и грозновата.

никога няма да разбера защо отварят заведенията си (повечето кафенета, ресторанти, закусвални) чак в 12.30?

сетих се също нещо, което ми направи супер противно впечатление - купищата тълпи от пушачи, натирени да не пушат никъде другаде освен по улиците...наконтени мадами, захапали жадно фаса, чичовци и луди баби, всичко пуши, бутат те по улиците, захапали цигарите си, само внимаваш да не те изгори някой в тълпите...в следствие на което улиците са пълни  с фасове и явно "мадридската Чистота" не смогва да изчисти купищата боклуци от цигарени останки...та за Топ столица бая мръсничко ми се видя.

Ще коментирам по твоя пост, че е най-подробен Laughing.

newsm78 Защо да има "натирени" да пушат по улиците, като в Мадрид по баровете не е забранено да се пуши? И не отварят в 12 наобяд, напротив - едно от първите неща, които прави испанеца, преди да отиде на работа сутрин, е да влезе в бара и да изпие поне едно кафе... понякога и едно малко  Laughing. Но пък и всяко заведение самО определя работното си време.

Хайде, да не е сравнение със София, но нека го сравня с отрицателните черти на няколко други столици, по мои лични впечатления:
Париж - около Лувъра мирише много гадно на опикано, а им е национален символ Sick, Лондон - ужасно е за ориентиране на новодошъл турист, Берн - стари миризливи сгради, Милано - мръсен и занемарен, Прага - неподдържана, Будапеща - занемарена....Списъка може да е много дълъг, всеки град си има отрицателни черти, но това не пречи да са топ-столици. Ако се разхождаш в Мадрид по време на разпродажби или празници, е нормално да има тълпа по улиците.

Изключително много уважавам испанците, че по всякакъв начин се опитват да запазят идентичността си, особено пред агресивната инвазия на английския език и американска култура. Същото правят и французите впрочем, швейцарците също. Естествено е да залагат на испанска музика, испанска мода... Всяка страна залага на своето си, стига да го има, не виждам защо те учудва това. Аз честно казано, като тръгна по магазините виждам точно обратното пък Thinking - само чужди дизайнери, явно не ходим по едни и същи места.

Ти всъщност, кога си била в Мадрид?  Thinking Любопитно ми е просто.

Мама Сання, била съм в Брюксел, намирам го за един нормален, обикновен, скучен град  Laughing


Париж е един от най-мръсните градове в Европа, в които съм била. То му се и носи славата на такъв.

# 37
  • Мнения: X
София нали е най-чистата столица в Европа...Никой тук не пуши по улиците, боклуче никъде няма, подредено, пометено... ooooh!
Живяла съм няколко години близо до Мадрид. Що не ми се връзват спомените с апокалиптичните картини, дето нарисувахте, не знам?!


да, но никой не е нарекъл София "Топ столица", нали?

п.п. ето, аз този "анти-шовинизъм" пък не разбирам. кефите се колко в Мадрид са шовинисти, в същото време вие правите точно обратното, говорейки за България...без никой да намеси София ми го изтърсваш така сякаш мен ще обидиш, а себе си "испанката" не. newsm78

защо се върна тогава в "мизерията"?


Не бе, изобщо не искам да обидя някого, просто се учудвам на националната ни особеност да оплюваме и порицаваме нации, които са доста по-напред с материала от нас. Особено много се чудя на хора дето минали-заминали за 5 ди през някое място и вече готови с пространни характеристики за него...

# 38
  • София
  • Мнения: 3 880

Не бе, изобщо не искам да обидя някого, просто се учудвам на националната ни особеност да оплюваме и порицаваме нации, които са доста по-напред с материала от нас. Особено много се чудя на хора дето минали-заминали за 5 ди през някое място и вече готови с пространни характеристики за него...

5 дни са ми достатъчни в един град, за да добия впечатления...имам един живот и цял свят за разглеждане.

Вес, не съм забелязала въпроса ти. бяхме тази година в Мадрид, на екскурзия, за 1 седмица, през месец май.

обожавам Лондон и Париж, не мога да си представя по никакъв начин да ги сравня с Мадрид. мисля, че това с ориентацията в Лондон си е твое мнение, аз не съм чула да има някой проблеми с това. Париж не ми се стори и наполовина мръсен в сравнение с Мадрид. за Прага и Будапеща мога да кажа също само хубави неща...
единственото място, което харесвам по-малко от Мадрид е Истанбул. но това е друга тема.

струва ми се излишно да обяснявам кои улици съм обиколила и кои магазини съм видяла, повече от очевидно е, че нямаме никакви допирни точки, за да водим този разговор повече.

извинявам се наистина на авторката  bouquet, че опорочих темата й и обещавам да не пиша повече в нея.

# 39
  • Мнения: 1 243
 Вес ето тук-http://easyjet.custhelp.com/cgi-bin/easyjet.cfg/php/enduser/std_ … =&p_topview=1 а може би имат предвид да не куфар. newsm78 Уидях, че са задраскали куфара и за товатака си помислих. Нали има и малки куфарчета , които могат да минат за ръчен багаж. Аз точно с такъв пътувам винаги и никога не са ми правили проблем, но с тази компания ще ми е за пръв път ими е малко притеснено. а и с билета ще имам проблем-сгрешена ми е фамилията и си представям какви сканадали ще има. #Cussing outама това да е проблема-преди половин час забелязах, че малкия е вдигнал температура и май аз ще си остана тук ако не успея да му я смъкна до понеделник сутрин.

# 40
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
tsve_te, aз винаги пътувам така, както е на снимката  Laughing - малкото куфарче, до него по-голямото на колелца, и големия на колелца, и около мен всички така пътуват. Но понякога изпробват ръчния багаж на едни такива... newsm78 като стойки, и ако ти влезе вътре куфара, го взимаш, ако не - те карат да го чекираш като свръхбагаж. Така, че е хубаво като си с 2 ръчни багажа, да са ти в нормите, и не се заяждат.  Peace А ако имаш акаунт в изиджет, можеш да си поправиш фамилията и данните на паспорта до седмица преди полета, ако не се лъжа.
Дано малчо да се оправи!  Praynig

Аурора, и други приятели са ми казвали за проблеми с ориентирането. Проблемът, който аз имах, беше да си намеря хотела  Laughing, който беше съвсем близо до Виктория стейшън. Точно по средата на улицата номерата спираха примерно на 100, и започваше друга улица  Shocked, която да кажем има 50 номера. След това си продължаваше старата улица, от номер 101  Crazy Laughing. И това е на много места в Лондон, както се оказа, а улиците дори не завиваха, бяха си съвсем прави. Ако го знаех предварително, нямаше да изгубя 2 часа, лутайки се по улиците, и чудейки се къде изчезва тази проклета улица.
И не мисля, че сме опорочили темата, все пак е хубаво да има различни гледни точки, всеки по различен начин гледа на света, и е по-интересно да чуеш всичко, отколкото да има 20 лаконични мнения от типа "хареса ми", "хубав град е" или "не ми хареса".  Peace

# 41
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 506
Мадрид е доста некомфортен град, според мен.
Харесвам, все пак и някои др неща - мои близки жени се омъжиха за католици /т.е. не една/ - ритуалът ме впечатли особено.

Специално в Мадрид не се чувствам турист. Пребивавала съм по разл поводи. Градът и хората му не ми харесват.
Напр. обаче одобрявам инвестициите в инфраструктура през последните 15г. не е по темата, но ми се стори, че нет-комуникацията е малко крайна и неразбана

# 42
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 506
А що пък трябва да знаят английски? Англичаните да не би да знаят испански? Общо взето, двата езика са еднакви по величина, да не говорим пък испанците колко много си тачат техните си неща - всичко, що е испанско е велико - коридата, фламенкото, езика ако щете...Французите са същите - и те не обичат да шпрехат на други езици, и за тях френският е най-великият език на света.  Stop Колкото до испанците, пак да се върна на темата - те са задължени да учат в училище чужд език, но повечето избират френски, вместо английски. Ама до каква степен го усвояват, е отделен въпрос, с тяхното лежерно образование...



Жасмин, не само че е належащо НЕОБХОДИМО. Не е важно какво знаем ние гостите, сестра ми е с перфектен испански . персоналът   bouquet newsm78 и дотам. Е обслужвящ персонал. Ако не е в състояние да те обслужи се възмущаваш. Не си върши работота. Някой ...  практиката ми, все пак от 11 човека, само един е сервитьор. След месеци проверих дали наистина са отстранени от работа.

# 43
  • Мнения: X
А що пък трябва да знаят английски? Англичаните да не би да знаят испански? Общо взето, двата езика са еднакви по величина, да не говорим пък испанците колко много си тачат техните си неща - всичко, що е испанско е велико - коридата, фламенкото, езика ако щете...Французите са същите - и те не обичат да шпрехат на други езици, и за тях френският е най-великият език на света.  Stop Колкото до испанците, пак да се върна на темата - те са задължени да учат в училище чужд език, но повечето избират френски, вместо английски. Ама до каква степен го усвояват, е отделен въпрос, с тяхното лежерно образование...

Жасмин, не само че е належащо НЕОБХОДИМО. Не е важно какво знаем ние гостите, сестра ми е с перфектен испански . персоналът   bouquet newsm78 и дотам. Е обслужвящ персонал. Ако не е в състояние да те обслужи се възмущаваш. Не си върши работота. Някой ...  практиката ми, все пак от 11 човека, само един е сервитьор. След месеци проверих дали наистина са отстранени от работа.

Мама Саня, нищо не ти разбрах. Нищо, че си го написала на български.  Peace

# 44
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Жасмин, присъединявам се към неразбралите.

Мама Сання, сестра ти говори перфектен испански, но въпреки това никой не ви е обслужил, възмутили сте се, ..това за практиката съвсем не го разбрах... и накрая си се обадила, за да ти потвърдят, че са ги уволнили сервитьорите ли?  newsm78 newsm78 newsm78

# 45
  • Мнения: 1 243
Eto me i men'sorry za latinicata, no tuk nqma kirilica Wink
E, w Madrid sam.Sled izvestni premezdiq i skandal s Eazy jet,koito nqmat nikakav predstavtel v bg, a tel im e sekretar #Cussing out, pristignahme.Ne sam ocharovana.Izpitwam onova sttranno chuwstwo -haosssss'koeto izpitvam,kogato sam v Sofiq :cry:Turciq mi haresa w pati poweche ot tuk.Nqma da powtorq opredeleno.Shte razkazvam po-podrobno kato se varna-zivot i zdrave

# 46
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 506
 
Мама Саня, нищо не ти разбрах. Нищо, че си го написала на български.  Peace

11 клиенти и САМО един сервитьор.
Вероятно часът за вечеря не беше подходащ - 19.39ч.

# 47
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
 Laughing Наистина не е бил, не се шегувам.
Испанците обядват в 14-15 часа и вечерят в 21-22 часа вечерта.  Peace

# 48
  • pomorie
  • Мнения: 848
реших да попитам пак за по-сигурно до колкото разбрах са достатъчни само личните карти за пътуването а на детето направихме паспорт.нали така да не се окаже в последния момент че и на нас ни трябват паспорти............... #Crazy

# 49
  • София
  • Мнения: 9 984
Не ви трябват, само за детето.

# 50
  • Мнения: 1 243
Здравейте от родна земя!  bouquet
la_chicita_linda не ви трябват паспорти. Ние си ги носихме за всеки случай , че заради моята лична карта и тук в Бг имам проблеми (на снимката съм с черна коса).Но никой не ни искаше паспортите!
Да разкажа за моето пътуване до Мадрид-Първите два дни исках  да си хвана автобус, влак, каквото и да е само да се прибера по-бързо в Бг CryВремето беше ужасно-дъжд и студ каквити испанците сугурна з апръв път усещат.В наша чест временцето се беше вкиснало!Обстановката се утежняваше от присъствието на свеки, но това са външни фактори, които нямат нищо обще с Мадрид Mr. GreenНа третия и четвъртия ден решихме да направим тур из центъра и по- известните забележителнисти. Голямо благодарско на всички вас в тази темичка. Бях снабдена с листче къде трябва да отида и какво си заслужава да бъде снимано .Мъжът ми и девер ми се попикаха от смях-а аз гордо отмятах видяните забележителности Joy Гарата Puerta de Atocha е нещото, което ме впечатли най-силно.Много странно newsm78 нали?Стигнахме до Прадо, но....аз бях единствената, която искаше да влезем вътре и се примирих, че този път ще го видя само от вън.От вътре си оставих за следващия път PeaceСрещу прадо видяхме най-страхотните и кокетни магазинчета за сувенири.Обещавам ако искате да пусна малко снимки.Пихме кафенце , хапнахме,хвърлихме бърз погледн на Ботаническата градина, но времето весе още беше против нас.Такъв вятър ни брулеше, че си се чувствах като във родна Варна, излязла на пристанището LaughingВидяхме наклонените кули, кралсия дворец, паметника на Сервантес с емблематичните му литературни герои, Базиликата Atocha, разходихме се из Plaza Mayor, щрак набързо с мечката-символа на Мадрид и беж към Галапагар да се стоплим. На следващия ден карахме ски на закритата писта, понапазарихме..и така.Общо взето сме доволни от престоя си в Мадрид-Красив, изключително подреден град,с много зеленина и цветя,в който си личи, че държават мисли за поданиците си. Улиците са страхотни, а тези ротонди ми бяха любимите. Но...Испания не можа да ме грабне, такла като Турция напр.не ми остана в сърцето и няма да усещам, че съм загубила ако не се върна отново там.Е, това е от мен.Чакаме следващите разкази!

# 51
  • pomorie
  • Мнения: 848
tsve_te тайничко ти завиждам за пътуването аз вече нямам търпение да дойде 06.12 но все се моля поне тук времето да е с нас че да не си висим на летището заради мъгла или сняг......  bouquet

# 52
  • София
  • Мнения: 9 984

Добре дошла!
Не е било чак толкова зле, като чета разказа ти Simple Smile.
Може да опиташ друг път в по-хубаво време (то не че има как да знаеш кога какво ще е) ще ти хареса повече...а гарата Аточа на мен ми е любимо място, това е "първата забележителност" на Испания, която видях и до ден днешен ми е мило като я видя. А какъв топъл шоколад съм пила в едно от кафетата срещу нея...ммм, завидях ти. На мен поне винаги ми е приятно да се връщам в Мадрид.

# 53
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 506
Прочетох отново мамите с отзиви в тази тема.. newsm78 не е лош град, апропо, но не е възможно да се чувстваш добре там, ако сама за себе си държиш на:

-хигиена;
-добро обслужване и то и трето няма...
всяка мама ще се чувства добре в Мадрид, ако...не държи...да е мама

отделна тема за децата и образованието предлагам

# 54
  • Мнения: 1 243
Ето и снимки-http://www.snimka.bg/my_albums.php Потребител tsvetelincho Паролата е 800306
Само да добавя, че пословичното спокойствие на испанците мен, лично ме изнерви. Навсякъде е толкова спокойно,че чак нервите ти се опъват. Пешеходците пресичат без да се оглеждат, сервитъорите се движат едва-едва, в магазините, продавачите докато те обслужат и ти си се отказал да пазариш Simple Smile Почти всички административни сгради, магазини и т.н почиват от 14 до 17 часа..Е, такова безвремие ми дойде в повечко  Joy

# 55
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
Прочетох отново мамите с отзиви в тази тема.. newsm78 не е лош град, апропо, но не е възможно да се чувстваш добре там, ако сама за себе си държиш на:

-хигиена;
-добро обслужване и то и трето няма...
всяка мама ще се чувства добре в Мадрид, ако...не държи...да е мама
какво би могло да означава това?
мама САННЯ, трудно ми е да те разбера, честно.

# 56
  • София
  • Мнения: 9 984
И на мен ми е трудно  Thinking

# 57
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 506
О,Хара, Лана,
мама Сання държи на хигиената и качественото обслужване.
Не е необходимо да се разбираме. По-важно за темата е отношението ни към столицата на Испания.

# 58
  • София
  • Мнения: 9 984
Ясно, значи който се чувства добре в Мадрид, не държи да е майка, не държи на хигиентата и качественото обслужване  Laughing, разбрах.

# 59
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
мама Сання държи на хигиената и качественото обслужване.
та, къде каза, че живееш?

# 60
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 506
мама Сання държи на хигиената и качественото обслужване.
та, къде каза, че живееш?

Тук май е удачен отговор "В Долно СпанЧево, по цял ден съм над тенджУрата и се раня правилно и Овреме".
Ясно, значи който се чувства добре в Мадрид, не държи да е майка, не държи на хигиентата и качественото обслужване  Laughing, разбрах.

Стига, Дами, просто Мадрид не е моят град.
Имам мнение, вашето явно се различава от моето. Светът е шарен и поради тази причина - интересен.
Ако някой не харесва Виена напр.....не бих си позволила подобни жегУвки.
За различните градове в БГ вероятно също не сме на едно мнение, но какво от това....
Дайте да вървим просто напред.

Ей, мн съм "лозунгарска" днес!

# 61
  • София
  • Мнения: 9 984
Стига, Дами, просто Мадрид не е моят град.

Това стана отдавна ясно, мисля че единствено коментарите в последствие бяха излишни. Иначе всичко е ОК  Peace Simple Smile

# 62
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 506
Окс и от мама САННЯ!  bouquet Hug Peace

# 63
  • Мнения: 473
 Здравейте. Мен пък ме интересува дали има достатъчно тоалетни по тези забележителности и из центъра? И въобще къде ползвахте ? Аз имам проблем от раждането и трябва да ползвам по-често, а заминаваме в началото на Декември когато е по-студено? Мерси много.

# 64
  • pomorie
  • Мнения: 848
ние летим на 6 декември а вие.може да се засечем....

# 65
  • София
  • Мнения: 9 984
По забележителностите има тоалетни. По улиците май има от тези кабините с монети...ама може и да бъркам.

# 66
  • Мнения: 473
patuvame na 01.12

# 67
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 506
Ох, май не е съвсем удачно аз да отговоря, но по мое мнение на малко места тоалетните са общественодостъпни и със сигурност са повече от "непочистени".
В Прадо има, има и в двореца, всичко др е ...."на варианта" ези, тура. Все пак след 16.30-17.30ч. може да се случи и различно...

# 68
  • Мнения: 1 243
Аз ползвах  тоалетните в заведенията. Мразя уличните тоалетни! Точно в страни от Прадо,като пресечеш, до магазина за сувенири има сладко кафененеце. влязохме само да ползваме WC-то, но ...и пихме кафенце, похапнахме и пица  Laughing Sъщото се случи и на Plaza MAyor. Предпочитам вместо да търся тоалетна, да синамеря кафенце с wc  Peace

# 69
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 506
В 7.30 ч. твърдя, разглеждайки Мадрид, няма отворени "каквито и да е" заведения.

# 70
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 738
Да ви кажа, прочетох някой интересни за мен факти за Мадрид, но доста сте развалили темата. Евентуално ще ходя януари там.

# 71
  • Мнения: 1
Еиии хора заминажаме в Мадрид с голяма компания и бих искала да разбера как може да се стигне до атракциония парк на Warner Bros и ако имате някаква друга информация за този парка е добре дошла. Благодаря предварително

# 72
  • Мнения: 411
В момента има промоция 2Х1 (втория ден безплатен).

можете да хванете влак (RENFE)  от ATOCHA за ARANJUEZ  и трябва да слезете на PARQUE DE OCIO

а  само в събота има директен от CHAMARTIN за PARQUE DE OCIO,в който ви придружават Пиолин и Бъгс Бъни

Последна редакция: нд, 14 юни 2009, 15:56 от BIZCOCHO

# 73
  • Sofia
  • Мнения: 4 708
Живот и здраве след две седмици заминавам за Мадрид и искам да благодаря за няколкото поста изчерпателна "туристическа" информация  Peace

Общи условия

Активация на акаунт