всичко което трябва да знам за Мадрид

  • 21 846
  • 73
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 880
Мадрид никак не ме впечатли. Все пак е столица. Не бих завела дъщеря си там.

Това, к все пак снимах е Plaza Mayor.

Отвратена съм от това, к тр да възприема като "местни създадености" -  дори в Риц. Хигиена - нулево ниво, ако изобщо в Мадрид има такъв критерии!

Museo del Prado - нищо общо с Ермитаж или Лувър, що ли съм се надявала де! Три по-интересни картини, к търсих до безсъзнание - персоналът не говори англ, фронс, доич и Бога ми накрая се оправях с руссскии ......идиоти, а са в ЕС от осемдесеттте години.


 Laughing в голяма степен мненията ни се припокриват. от всички градчета, които съм посетила в Испания, а те не са никак малко Мадрид ми хареса най-малко, а е столица, а е топ Европейска уж столица, а е толкова прехвален...бяхме 1 седмица там, така че обиколихме повече от достатъчно.
някой горе спомена, че да хапваш, където има най-много боклуци по земята е супер вкусно...аз може и да съм фръцла, но това не мога да го направя. опитахме да хапваме в различни заведения, но заради детето хапвахме и Бургер Кинг и МакДоналдс (където изобщо го има, щото това е града в цяла Европа в най-голяма степен почти лишен от вериги за бързо хранене) и мога да твърдя, че макар и да се води "скапана храна" ми беше най-вкусната от всичко. но аз принципно не съм фен на испанската кухня.
в Прадо...пълна скука и тъпота, аз се отегчих супер бързо...един музей на Салвадор Дали във Фигерас е в пъти по-внушителен и впечатляващ от този. за сравнение с Лувъра изобщо и дума да не става.
зоологическата им градина не струва, сравнена с една такава ако щеш в Тенерифе, което е просто курорт, а тази е уж столична.
абе, много може да се каже по темата...дано всеки намери нещо хубаво в този град. аз винаги, където и да отида се опитвам да извлека позитивното, в Мадрид отидохме с големи очаквания, защото сме обиколили в голяма степен Испания и я харесваме. но пък там хич го няма типичния испански дух. а и абсолютната им тъпота относно английския език ме отчая...аз и бъкел испански не знам, добре, че бях с мъжа ми...

# 16
  • Мнения: X
А що пък трябва да знаят английски? Англичаните да не би да знаят испански? Общо взето, двата езика са еднакви по величина, да не говорим пък испанците колко много си тачат техните си неща - всичко, що е испанско е велико - коридата, фламенкото, езика ако щете...Французите са същите - и те не обичат да шпрехат на други езици, и за тях френският е най-великият език на света.  Stop Колкото до испанците, пак да се върна на темата - те са задължени да учат в училище чужд език, но повечето избират френски, вместо английски. Ама до каква степен го усвояват, е отделен въпрос, с тяхното лежерно образование...

# 17
  • София
  • Мнения: 9 977
Не мога да се съглася с мнението ви за говоренето на английски, специално в Мадрид. Това е едно от двете места (другото е Барселона), където се говори английски. Виж на юг е друга работа, но и там се случва. За Франция също не съм съгласна. Всички, които попитахме говореха английски, вклюително възрастен господин на разходка във Версай. Само трябва да си любезен и да попиташ Simple Smile

# 18
  • София
  • Мнения: 3 880
обиколила съм по-голямата част на Франция, вкл. какви ли не загубени села и местности и може и префърцунени да са французите, шовинисти и бла-бла, обаче всеки ме е разбирал на английски и ми е отговарял. а в Мадрид (само там, никъде другаде в Испания, вкл. и на юг)срещнах такова нежелание да се говори на английски. може да не съм имала късмет, де да знам Grinning говоря за магазини, заведения, кафенета, Парко де Атракционе, зоопарка, въобще разни атракциони. иначе по офисите не съм ходила, сигурно там го говорят Simple Smile мен лично това много ме подразни. мисля, че претенциите на мадридчани са прекалени, абе нещо цигания ми се видя, аз лично там не бих живяла и ден, нашата мизерия ми харесва далеч повече Simple Smile а толкова обичах Испания...навсякъде, където съм била - Севиля, Гранада, Малага, островите, онази й част на границата с Франция и нагоре чак до Барселона е великолепна...красива, като в приказка е...и тая година пустия му Мадрид така да ме разочарова...още ми е чудно. и далеч не е заради езика, много важно, нали си имах испаноговорящ с мен...съвкупност от впечатления е, кофти впечатления.

# 19
  • pomorie
  • Мнения: 848
Мадрид никак не ме впечатли. Все пак е столица. Не бих завела дъщеря си там.

Това, к все пак снимах е Plaza Mayor.

Отвратена съм от това, к тр да възприема като "местни създадености" -  дори в Риц. Хигиена - нулево ниво, ако изобщо в Мадрид има такъв критерии!

Museo del Prado - нищо общо с Ермитаж или Лувър, що ли съм се надявала де! Три по-интересни картини, к търсих до безсъзнание - персоналът не говори англ, фронс, доич и Бога ми накрая се оправях с руссскии ......идиоти, а са в ЕС от осемдесеттте години.
аз смятам че всичко зависи от това как е настроен човек.аз бях в Палма де Майорка и Менорка три години също бях на мнение че испанците не са от най-умните и най-сръчните хора не можех вече да ги гледам красотите не ме впечатляваха.сега когато от няколко години съм в БГ всичко свързано с Испания ме вълнува останали са ми само добри спомени и мисля че в Мадрид ще ми хареса колкото и невежи да са хората(а всъщност са много топли и услужливи) и колкото и невпечатляващи да са им забележителностите защото отивам с желание и с убеждението че ще е страхотно.а и всичко е така както ти си го направиш.всъщност няма значение колко звезден е хотела(не отиваме зада стоим в хотела)или каква им е кухнята(аз лично обожавам Испанската кухня а за тези които не я обичат навсякъде по света правят пържолки Sick)а дори и да не знаеш испански толкова са услужливи хората че няма да те оставят на мира докато не ти обяснят(с ръко-кракомахане и други способи)това за което си попитал и не само музеите са нещата които трябва да се видят за да се потопиш изцяло в тяхната атмосфера идете на феерията но най-слно е на някоя фиеста това е истинско преживяване посетете някоя корида или идете на мач...просто има и други неща освен музеите които наистина ще се запечатат в съзнанието ви.и още веднъж казвам че за мен болшинството от испанците са страхотни хора...

# 20
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
персоналът не говори англ, фронс, доич и Бога ми накрая се оправях с руссскии ......идиоти, а са в ЕС от осемдесеттте години.
а дали все пак не беше забравила, че се намираш в испания и там се предполага, че се говори испански?
авторката на темата не пита дали ти би завела дъщеря си там, а търси идеи за места, които да посети.


la_chicita_linda, сигурна съм, че ще си изкараш хубаво.
Мадрид е един от най-красивите градове в европа, а хората са отворени и любезни.

# 21
  • София
  • Мнения: 3 880
темата наистина се отклони, аз и затова в началото като препоръчвах места, не съм се впускала в подробности харесало ли ми е или не като цяло в Мадрид.

може би кошницата, с която съм тръгнала натам е била много голяма, точно като за топ Европейска столица. аз очаквах град, внушителен като Лондон и Париж...не може да е само до нагласа все пак, макар и това да има значение в общия случай.

както и да е, затова сме шарени хора в шарен свят Wink

# 22
  • pomorie
  • Мнения: 848


както и да е, затова сме шарени хора в шарен свят Wink
съгласна  Peace

# 23
  • София
  • Мнения: 9 977
както и да е, затова сме шарени хора в шарен свят Wink
съгласна  Peace

Абсолютно Simple Smile
Аз примерно не харесах особено Барселона, Мадридчми е по на сърце, за разлика от повечето хора. В Барселона бяха любезни, но студени, беше мръсно, беше пълно с просещи и въобще не ми хареса толкова. Може да е имало отражение и че обикаляхме 15-20 дена и вече бяхме уморени, но факт...

А за езика всеки явно има различни впечатления. Моите най-лоши са от Гранада, там с презрение ми казаха, че не говорят английски и трябваше да се оправям на испански...ама пък инае имам хубави спомени оттам Simple Smile

Та както и да е, весело изкарване и поздрави на Мадрид!

# 24
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
В много ресторанти из центъра има т.нар. меню-дегустация, където най-интересните неща от менюто се сервират в минимални количества на 1 човек, примерно 5-6 вида яденета, 1-2 десерта и разни такива. Така ще имаш възможността да опиташ от най-типичните испански ястия, без да се чудиш кое точно и дали е хубаво.  Laughing Струва около 35 евро на човек. Ето едно такова меню

Не знам кой беше писал по-горе "парко де атракционе" ooooh!, но го срещнах на 2 пъти, и ми вади очите Laughing. Правилното е "парке де атраксионес".

Вместо да хапвате в МакДоналдс, можете да отидете в някоя друга местна верига - примерно Випс (VIPS) или Родийя (Rodilla). Цените са нормални, и се предлагат неща, които се консумират навсякъде по света (като например пържени филийки Laughing).

И между другото, най-хубавите магазини са в гейския квартал, на 5 мин. пеша от центъра (Мадроньо или мечката, както му казват на символа на Мадрид) Mr. Green.

# 25
  • София
  • Мнения: 3 880
В много ресторанти из центъра има т.нар. меню-дегустация, където най-интересните неща от менюто се сервират в минимални количества на 1 човек, примерно 5-6 вида яденета, 1-2 десерта и разни такива. Така ще имаш възможността да опиташ от най-типичните испански ястия, без да се чудиш кое точно и дали е хубаво.  Laughing Струва около 35 евро на човек. Ето едно такова меню

Не знам кой беше писал по-горе "парко де атракционе" ooooh!, но го срещнах на 2 пъти, и ми вади очите Laughing. Правилното е "парке де атраксионес".

Вместо да хапвате в МакДоналдс, можете да отидете в някоя друга местна верига - примерно Випс (VIPS) или Родийя (Rodilla). Цените са нормални, и се предлагат неща, които се консумират навсякъде по света (като например пържени филийки Laughing).

И между другото, най-хубавите магазини са в гейския квартал, на 5 мин. пеша от центъра (Мадроньо или мечката, както му казват на символа на Мадрид) Mr. Green.

добре де, испанския ми е трагичен, парке де атракционес, поправям се Grinning

я, обясни на 3 годишно дете, че Випс и Мипс са по-добри от МакДоналдс...не става. не знам защо всички ме разбрахте, че съм търсила най-евтиното за ядене Simple Smile

# 26
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
AuroraLaughing въобще не съм имала предвид, че си търсила най-евтино ядене. А това, че когато човек е на непознато място, и умира от глад в момента, бърза да се пъхне в първото що годе познато място. Което е или Макдоналдс, КФС или Бъргър кинг.

А аз давам идея къде още може да се влезе в такъв случай. Нали това е и целта на темата.  Peace

# 27
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 499
ОК, по темата - паркът Ретиро, според мен си заслужава разходка.

все пак, когато наемаш кола напр. не е нормално персоналът да не говори др език освен испански. от въпросните ръкомахания е съвсем реално да се объркаш къде и кога си се договорил да върнеш колата

# 28
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 499
добре де, испанският ми е трагичен, парке де атракционес, поправям се Grinning
... не знам защо всички ме разбрахте, че съм търсила най-евтиното за ядене Simple Smile



Мисля, че аз те разбирам. Опашката от бик е особено мазна, но вкусна - не се предлага в "бърза закуска". Хамонът им ми мирише лошо и не съм му фен /за разлика от италианското прошуто/. Всеки сам намира себе си и знае как да си доставя удоволствие. "Пътуването е част от образованието" - от баба ми, която още е жива и с добро здраве за 85-те си години.

Забележителности - пропуснах да кажа, че не съм с лошо впечатление от Манастирът на босоногите сестри и Кралския театър /за разлика от двореца/.

Нощен живот - прекалено прехвален. Поне аз не се забавлявах достатъчно. Музиката е испанска и световно неизвестна, почват с две-три хит парчета и завършват пак с подобни. Кафе, чай или нещо подобно не се предлага в нощните заведения. За хигиена там съвсем не ми се коментира. Мисля, не си спестих "добрите" им заведения от този тип. Иначе наистина живеят нощно. Вечеря в 19ч. е кощунство, още бабките пият кафе във фоайето, при това спокойно.

Не ходят на време на работа, закъсняват за полетите /това големите компании го отчитат като толеранс/.

Мога да ви кажа кое не ми харесва повече от Мадрид, като столица - Брюксел. сигурно ще се срещнем и в тема за тази столица

Последна редакция: пт, 24 окт 2008, 22:27 от мама САННЯ

# 29
  • София
  • Мнения: 3 880
мама Саня, заради малкият ние не можахме да усетим нощния живот в Мадрид, но така като чета нищо не сме загубили Grinning
и в дискотеките явно шовинизма е взел връх, нещо, което гледам от повечето посетители в темата се отчита обаче като плюс...явно са избрали да не са толкова туристически изявена столица и във всичко да залагат на испанското (музика, храна, мода)...както и за магазините, по централните им шопинг улици предимно бутици с испанска мода, която установих никак не ми допада - вижда ми се прекалено консервативна и грозновата.

никога няма да разбера защо отварят заведенията си (повечето кафенета, ресторанти, закусвални) чак в 12.30?

сетих се също нещо, което ми направи супер противно впечатление - купищата тълпи от пушачи, натирени да не пушат никъде другаде освен по улиците...наконтени мадами, захапали жадно фаса, чичовци и луди баби, всичко пуши, бутат те по улиците, захапали цигарите си, само внимаваш да не те изгори някой в тълпите...в следствие на което улиците са пълни  с фасове и явно "мадридската Чистота" не смогва да изчисти купищата боклуци от цигарени останки...та за Топ столица бая мръсничко ми се видя.
в Лондон се налага да ходя често по работа и въпреки, че там забраната за пушачите е още по-тежка никога не съм виждала подобна простотия.

много съжалявам, че темата изби така в "за и най-вече ПРОТИВ Мадрид"
п.п. в Брюксел не съм била Laughing

Общи условия

Активация на акаунт