всичко което трябва да знам за Мадрид

  • 21 869
  • 73
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 243
Eto me i men'sorry za latinicata, no tuk nqma kirilica Wink
E, w Madrid sam.Sled izvestni premezdiq i skandal s Eazy jet,koito nqmat nikakav predstavtel v bg, a tel im e sekretar #Cussing out, pristignahme.Ne sam ocharovana.Izpitwam onova sttranno chuwstwo -haosssss'koeto izpitvam,kogato sam v Sofiq :cry:Turciq mi haresa w pati poweche ot tuk.Nqma da powtorq opredeleno.Shte razkazvam po-podrobno kato se varna-zivot i zdrave

# 46
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 528
 
Мама Саня, нищо не ти разбрах. Нищо, че си го написала на български.  Peace

11 клиенти и САМО един сервитьор.
Вероятно часът за вечеря не беше подходащ - 19.39ч.

# 47
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
 Laughing Наистина не е бил, не се шегувам.
Испанците обядват в 14-15 часа и вечерят в 21-22 часа вечерта.  Peace

# 48
  • pomorie
  • Мнения: 848
реших да попитам пак за по-сигурно до колкото разбрах са достатъчни само личните карти за пътуването а на детето направихме паспорт.нали така да не се окаже в последния момент че и на нас ни трябват паспорти............... #Crazy

# 49
  • София
  • Мнения: 10 031
Не ви трябват, само за детето.

# 50
  • Мнения: 1 243
Здравейте от родна земя!  bouquet
la_chicita_linda не ви трябват паспорти. Ние си ги носихме за всеки случай , че заради моята лична карта и тук в Бг имам проблеми (на снимката съм с черна коса).Но никой не ни искаше паспортите!
Да разкажа за моето пътуване до Мадрид-Първите два дни исках  да си хвана автобус, влак, каквото и да е само да се прибера по-бързо в Бг CryВремето беше ужасно-дъжд и студ каквити испанците сугурна з апръв път усещат.В наша чест временцето се беше вкиснало!Обстановката се утежняваше от присъствието на свеки, но това са външни фактори, които нямат нищо обще с Мадрид Mr. GreenНа третия и четвъртия ден решихме да направим тур из центъра и по- известните забележителнисти. Голямо благодарско на всички вас в тази темичка. Бях снабдена с листче къде трябва да отида и какво си заслужава да бъде снимано .Мъжът ми и девер ми се попикаха от смях-а аз гордо отмятах видяните забележителности Joy Гарата Puerta de Atocha е нещото, което ме впечатли най-силно.Много странно newsm78 нали?Стигнахме до Прадо, но....аз бях единствената, която искаше да влезем вътре и се примирих, че този път ще го видя само от вън.От вътре си оставих за следващия път PeaceСрещу прадо видяхме най-страхотните и кокетни магазинчета за сувенири.Обещавам ако искате да пусна малко снимки.Пихме кафенце , хапнахме,хвърлихме бърз погледн на Ботаническата градина, но времето весе още беше против нас.Такъв вятър ни брулеше, че си се чувствах като във родна Варна, излязла на пристанището LaughingВидяхме наклонените кули, кралсия дворец, паметника на Сервантес с емблематичните му литературни герои, Базиликата Atocha, разходихме се из Plaza Mayor, щрак набързо с мечката-символа на Мадрид и беж към Галапагар да се стоплим. На следващия ден карахме ски на закритата писта, понапазарихме..и така.Общо взето сме доволни от престоя си в Мадрид-Красив, изключително подреден град,с много зеленина и цветя,в който си личи, че държават мисли за поданиците си. Улиците са страхотни, а тези ротонди ми бяха любимите. Но...Испания не можа да ме грабне, такла като Турция напр.не ми остана в сърцето и няма да усещам, че съм загубила ако не се върна отново там.Е, това е от мен.Чакаме следващите разкази!

# 51
  • pomorie
  • Мнения: 848
tsve_te тайничко ти завиждам за пътуването аз вече нямам търпение да дойде 06.12 но все се моля поне тук времето да е с нас че да не си висим на летището заради мъгла или сняг......  bouquet

# 52
  • София
  • Мнения: 10 031

Добре дошла!
Не е било чак толкова зле, като чета разказа ти Simple Smile.
Може да опиташ друг път в по-хубаво време (то не че има как да знаеш кога какво ще е) ще ти хареса повече...а гарата Аточа на мен ми е любимо място, това е "първата забележителност" на Испания, която видях и до ден днешен ми е мило като я видя. А какъв топъл шоколад съм пила в едно от кафетата срещу нея...ммм, завидях ти. На мен поне винаги ми е приятно да се връщам в Мадрид.

# 53
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 528
Прочетох отново мамите с отзиви в тази тема.. newsm78 не е лош град, апропо, но не е възможно да се чувстваш добре там, ако сама за себе си държиш на:

-хигиена;
-добро обслужване и то и трето няма...
всяка мама ще се чувства добре в Мадрид, ако...не държи...да е мама

отделна тема за децата и образованието предлагам

# 54
  • Мнения: 1 243
Ето и снимки-http://www.snimka.bg/my_albums.php Потребител tsvetelincho Паролата е 800306
Само да добавя, че пословичното спокойствие на испанците мен, лично ме изнерви. Навсякъде е толкова спокойно,че чак нервите ти се опъват. Пешеходците пресичат без да се оглеждат, сервитъорите се движат едва-едва, в магазините, продавачите докато те обслужат и ти си се отказал да пазариш Simple Smile Почти всички административни сгради, магазини и т.н почиват от 14 до 17 часа..Е, такова безвремие ми дойде в повечко  Joy

# 55
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
Прочетох отново мамите с отзиви в тази тема.. newsm78 не е лош град, апропо, но не е възможно да се чувстваш добре там, ако сама за себе си държиш на:

-хигиена;
-добро обслужване и то и трето няма...
всяка мама ще се чувства добре в Мадрид, ако...не държи...да е мама
какво би могло да означава това?
мама САННЯ, трудно ми е да те разбера, честно.

# 56
  • София
  • Мнения: 10 031
И на мен ми е трудно  Thinking

# 57
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 528
О,Хара, Лана,
мама Сання държи на хигиената и качественото обслужване.
Не е необходимо да се разбираме. По-важно за темата е отношението ни към столицата на Испания.

# 58
  • София
  • Мнения: 10 031
Ясно, значи който се чувства добре в Мадрид, не държи да е майка, не държи на хигиентата и качественото обслужване  Laughing, разбрах.

# 59
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
мама Сання държи на хигиената и качественото обслужване.
та, къде каза, че живееш?

Общи условия

Активация на акаунт