Спешни нужди за старта на Защитеното жилище

  • 32 013
  • 283
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 430
Rady, това е чудесно!!! Значи, ще си общуваме съвсем по съседски  Laughing Вчера бях там  (водихме част от децата да видят къщата) и дори си общувахме с една баба и един дядо точно над сградата. На 19 вечерта ще имаме среща с "местната общност", за да представим (за пореден път) проекта и неговия смисъл и да успокоим жителите на Гурмазово, че децата не са нито престъпници, нито наркомани  Shocked Може да се видим и с теб и със семейството ти, ако дойдете  Hug
Благодаря ти за предложението, ако се наложи, ще ти пиша за складиране, но искрено се надявам до седмица-две да можем да си ползваме собствените складове.

# 16
  • Мнения: 430
Момичета, това е списъкът на обещаните засега неща. Ще го актуализирам своевременно. Благодаря на всички за съпричастността   bouquet

1. Гладачна дъска, домакинска посуда (не зная каква точно) и книги от мама Гери (прости ми, не запомних ник-а ти по телефона)
2.  Две маси за трапезарията и 15 стола за хранене (фирма)
3.  Покривки за маси от RS5.
4.  Домакински текстил и няколко комплекта чаршафи, които мама jujavka ще ушие.
5.  Една шевна машина от MardiGras
6. Готварски книги и градински инструменти от Чут Чут
7. Книги от мама Валерия.
8. Ютия, гладачна дъска и употребяван хладилник от Тереза.
9. Пералня, печка, фризер (фирма)
10. Почистващи и перилни препарати (фирма)
11. Чинии и чаши от Дива ирландса пешеходка
12. Една мама от Люлин пое шиенето на 10 комплекта чаршафи.
13. Прахосмукачка и сушилка (Хапчице, кой ги обеща?)

Последна редакция: чт, 11 сеп 2008, 07:12 от Кика

# 17
  • Мнения: 3 634
Ей сега се сетих за един тостер за сандвичи (тип мида), който имам. Подарък ни е, но аз не го харесвам. Става за кюфтета и т.н.
Но не е напълно безопасен, ако се използва от хора с умствени заболявания. Доста бързо нагрява високи градуси.  Peace

# 18
  • Мнения: 3 634
Ей сега се сетих за един тостер за сандвичи (тип мида), който имам. Подарък ни е, но аз не го харесвам. Става за кюфтета и т.н.
Но не е напълно безопасен, ако се използва от хора с умствени заболявания. Доста бързо нагрява високи градуси.  Peace

# 19
  • Sofia - TelAviv
  • Мнения: 1 062
Ей сега се сетих за един тостер за сандвичи (тип мида), който имам. Подарък ни е, но аз не го харесвам. Става за кюфтета и т.н.
Но не е напълно безопасен, ако се използва от хора с умствени заболявания. Доста бързо нагрява високи градуси.  Peace
В Защитеното жилище, не се предвижда да има лица с умствени затруднения, така че  Peace

# 20
  • Мнения: 430
Михалко, писах ти на лични  Hug

(Виждам, че ти също си подхванала ГОЛЯМА кауза   bouquet )

# 21
  • sofia
  • Мнения: 7 477
допълвам кафеварка, прибори за хранене,4инии и др.дребни неща......
както и   bouquetза колегата по корт,който не 4ете тука Twisted Evil-гардероб,2 легла и още столове Hug
Гери,сори,забравих дати кажа по телефона Embarassed

# 22
  • Мнения: 430
Днес получих пратка с книги от Валерия Hug
Пускам списък със заглавията, за да се знае какво вече е налично и да не ес получават дублирания:

Фридрих Шилер “Вилхелм Тел”
А.С. Пушкин “Евгений Онегин”
Й.В. Гьоте “Фауст”
Омир “Илиада” (2 бр. от различни издателства)
Софокъл “Антигона”
Шекспир “Хамлет”
“Тристан и Изолда”
Оноре дьо Балзак “Евгения Гранде”
Балзак “Братовчедката Бет”
Данте Алигиери “Ад”
“Повести за любовта”
Й. Мрквичка и др. “Школа за годеници и младоженци”
Зигфрид Шнабл “Разговор за любовта”
Паисий Хилендарски “Славянобългарска история”
Петко Славейков “Хумор и сатира”
П. Р. Славейков “Избрани творби” (Библиотека за ученика)
Любен Каравелов “Маминото детенце”
П. Яворов “Поезия. Проза)
Д. Дебелянов “Стихотворения”
П. Пенев “Стихотворения”
Валери Петров “Поеми” (2 бр. от различни издателства)
Е. Багряна “Поезия”
Йордан Радичков “Всички и никой”
Р. Ралин “Саморасляци”
Е. Станев “Крадецът на праскови”
Георги Марковски “Хитър Петър”
Д. Попдимитров “Утрото на футбола”
М. Макдермот “Апостолът на свободата”
Оскар Уайлд “Гранатовият дом”
Й. Спири “Хайди”
“Какво готви жената днес”
Н. Илиева “Шоколадови десерти”
“Избрани рецепти Предястия”
“Празнични торти”

Валерия, благодаря!

# 23
  • Sofia - TelAviv
  • Мнения: 1 062
Довечера  в новините на БТВ ще дават репортаж за Защитеното жилище!!! 

# 24
  • Sofia - TelAviv
  • Мнения: 1 062
         В неделя след 10 часа, за няколко часа се организира допочистване на сградата на Защитеното жилище. Ако има желаещи да се свържат с Кика( Гери- тел. е на стр.1) Миналата седмица групата, която е чистела е свършила страхотна работа   bouquet 
         Ако някой има багаж, който иска да занесе на място ще може да го направи също в неделя, но моля всеки желаещ да се уговори с Кика, за да няма разминаване.  Peace

# 25
  • Мнения: 4
Поздравления за услията и успехите Ви!
Само за вещи, книги и посуда ли е акцията? Няма ли да има и сметка за парички?
Аз мисля, че с др едва ли ще мога да помогна...

# 26
  • Sofia - TelAviv
  • Мнения: 1 062
Поздравления за услията и успехите Ви!
Само за вещи, книги и посуда ли е акцията? Няма ли да има и сметка за парички?
Аз мисля, че с др едва ли ще мога да помогна...

Здравей, благодаря ти за съпричастността. Ето това е сайта на Защитеното жилище http://www.podslon.org/. Тук има всички координати за дарители.   bouquet

# 27
  • Мнения: 3 634
Още не съм пратила тостера, но съм събрала стъклени чаши и нов комплект чаши за кафе. Чудех се само за определено Защитено жилище ли събирате или за повече? Имам и 2 или 3 лампи, аплик - неразопаковани. Монтират се на стената и нямат ключ. Ама как го обясних...  Rolling Eyes

# 28
  • Мнения: 4
Здравей, благодаря ти за съпричастността. Ето това е сайта на Защитеното жилище http://www.podslon.org/. Тук има всички координати за дарители.


Привет!
Аз и вчера гледах в сайта, но не съм в БГ и не ми трябва договор, няма нужда да се отчитам ...
Друга алтернатива няма ли?
Сметката, която е в долния край на договора достъпна ли е от чужбина?

# 29
  • Sofia - TelAviv
  • Мнения: 1 062
[Привет!
Аз и вчера гледах в сайта, но не съм в БГ и не ми трябва договор, няма нужда да се отчитам ...
Друга алтернатива няма ли?
Сметката, която е в долния край на договора достъпна ли е от чужбина?

Мисля, че няма проблем да се превеждат парички от чужбина по сметката. А за договора за дарение е въпрос на избор от твоя страна, той е документ, който може да се прилага за намаляване на данъците, въпреки доста ниската му стойност в наща "прекрасна" държава.
А документ да дарението ние сме длъжни да ти издадем по закон, но ти  не си длъжна да го използваш ако това си имала предвид  newsm78 

 Peace

Общи условия

Активация на акаунт