сърцебиене по време на бременност-Какво да пия?

  • 19 834
  • 47
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 285
И аз имах сърцебиене в самото начало на бременността! Ходих по специалисти,кардиограми ми правиха...оказа се,че е нормално за състоянието ми! После отшумя!

# 16
  • Мнения: 11 004
Не съм имала сърцебиене, но ако трябва да пия нещо, бих се доверила на лекар, а не на съветите тук. Задължително се консултирай със специалист и дано всичко е наред!

# 17
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Имала съм такова доста често. Незнам каква е била причината, предполагам от ниското кръвно и горещините. Имах случай като освен сърцебиенето буквално се облях в студени капки пот  Shocked - веднага си измерих кръвното и беше паднало много ниско. Не съм се консултирала с лекар, но и това изчезна след разждането  Peace . Консултирай се все пак. Няма да ти е излишно  Peace

# 18
  • Мнения: 1 131
И аз имам сърцебиене,придружено със задух.Взимам си валидол под езика за облекчение.

# 19
  • София
  • Мнения: 39 766
С Дияна имах сърцетуп. Но така и нищо не излезе на ЕКГ-то. Консултирай се с лекар.
Аз също съм взимала Валидол, но лекарства се предписват от лекар.

# 20
  • Мнения: 518
Аз имах сърцебиене в началото на бременността и много бързо се уморявах и се задъхвах. Даже изпитвах и болка в областта на сърцето. Още преди да разбера, че съм бременна ходих на кардиолог и той каза, че сърцето е добре, но ми изписа някакви хапчета (не помня какви бяха точно), но на листовката пишеше, че не трябва да се пият от бременни. Все пак аз пих два дни от тях и понеже подозирахме с мъжо, че съм бременна реших да ги спра - правих тест и излезе  EFP Постепенно сърцебиенето отмина. Все пак решението ти да идеш на док е най-доброто, което можеш да направиш. Ние тук можем само да ти кажем как е било при нас, но в никакъв случай не взимай хапчета на твоя глава!!! Леко раждане и красиво и здраво бебче!  bouquet

# 21
  • Мнения: 4 434
Аз имах сърцебиене,но нищо не съм взимала

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 4 702
Здравей!
Имах същия проблем, горе - долу в същия период на бременността. Наблюдаващият ме гинеколог ме изпрати на ехокардиография (мисля , че така се казваше) в Св. Анна. Нямах проблем, обясниха ми , че сеърцето изтласква повече кръвв момента и това е причина за сърцебиенето. Важно е обаче да се провери , защото при евентуален пролапс или друг сърдечен проблем не се препоръчва нормално раждане.
Пожелавам ти всичко да е наред и леко раждане!

# 23
  • Мнения: 2 100
От натоварването е. И аз имах, както и високо кръвно. Консултирай се с лекар, не се притеснявай за нищо и карай по леко Wink

# 24
  • Мнения: 3 069
През последните 2 месеца от бременноста имах същите оплаквания.Гинеколога ми ме насочи към кардиолог и 2-те кардиограми бяха доста зле - с камерни екстрасистоли.Пиех си Магнерота + Неуропан + Валидол при нужда.
Обезателно се консултирай с кардиолог!

# 25
  • Мнения: 2 111
Имах сърцебиене още от 7 месец,особено нощем чувствах една тежест и не можех да дишам.Колко нощи съм спала седнала.Но нямаше начин,вземах Гинипрал,който влияе доста зле на сърцето и влошаваше нещата,но по-важно беше да изкарам до термин затова си търпях и не пиех нищо.Ехокардиографията ми беше добра.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Не може да питаш във форума какво да пиеш. Това може да каже лекаря ти. А и да потърсиш възможните причини за такова сърцебиене. Например ниския хемоглобин може да е причина и трябва да пиеш желязо , а не нещо за сърцебиенето.Щитовидната жлеза също. Често по време на бременност ТСХ се покачва, така че питай и за него. Среща с кардиолог също.
Естествено може да е и чисто физиологично, от натиска на органите, и ако е така би трябвало при смяна на позата да ти олеква.
На мене ми е разрешено от лекаря да пия мента глог валериан като имам сърцебиене, но това след преглед на всичко по-горе описано.

# 27
  • София
  • Мнения: 17 592
1. В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ не пий медикамент, който "някоя друга мама" е вземала!!!

Имах сърцебиене в началото. Ходих на ЕКГ - за всеки случай, а най- вече си почивах. (Колкото и да е странно, първия месец се задъхвах и изморявах повече, от колкото в последния...)

# 28
  • Мнения: 106
Много благодаря за отговорите,аз си помислих че само аз имам сърцебиене и не знаех че и други мами като са бременни са имали същия проблем.Много благодаря за отговорите защото се успокоих малко.Утре ще ида и на лекар да си направя кардиограма,и искам отново да ви Благодаря за отговорите-и е много хубаво, че има такива сайтове и добри хора като вас да помагат!

# 29
  • Мнения: 67
И аз получавах тахива пристъпи на сърцебиене. Започнах да ги получавам след средата на 8-я месец. Моята докторка ме прати на кардиолог,първо ходих във ВМА там ме прегледаха и казаха,че съм ок,но не ми дадоха никакви писмени инструкции относно раждането. Доктор Ковачева (моята докторка) ми обясни,че ако има мсе пак сърдечен проблем трябва задължително да родя в Майчин дом,там раждал ижените с такива проблеми. Моного се изплаших, но тя ме насочи да потърся каридолог от 3-та градска. Забравих как му беше името, но ходи в св. София да гледа сърцата на неродените бебчета - неонатолог. Ако я знаеш болницата на пръвия етаж на женсакта консултация има едн кабинет с цветен ефограф и една много нахакана сестра с червена дълга коса. Та там идва няколко път иседмично този доктор и с малко чакане и с помощ от сестрата,която явно само на вид е корава,защото много ми помогна и ме вреди при кардиолога. Платих си като за фетална морфология, но той ми гледа сорцето на ехографа. Написа анамнеза, че е от бременността и сърцето ми е здраво и мога да родя нормално. Изписа ми лекарство от групата на Бета блокерите, пиех по половин хапче на ден и пристъпите на сърцебиене спряха. В последствие родих секцио, но това беше по решение на мен и докторката, нямаше общо с тахикардиите. Детенцето ми се  роди живо и здраво една седмица преди термина. Скоро ще станен а две години, а аз не съм имала проблеми със сърцето след това. Стана малко дълго,но исках да ти кажа да не се тревожиш потърси специалисти от 3-та градска болница,там били най-добрите кардиолози. Те ще знаят кое е най-добро за теб и бебето, стискам палци всичко да  е наред.

Общи условия

Активация на акаунт