Пердета - 3

  • 94 125
  • 293
  •   1
Отговори
# 270
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Рокси92 - тъй като нямаш нито една еднаква стена ,че дори и тавана ти е с някакви орнаменти си мисля ,че пердето ти може да съдържа мотиви от някоя от стените- или кръговете от тапета, или тухличките и райето от стената с ТВ-ТО или от  формите от тавана..не мога да разбера обаче точните цветове на сетните. На едната снимка излиза жълто ,на другата бежаво..7
M_Nik - това е съвсем неутрално и щом тийна си го харесва значи нямаш проблеми  Wink

# 271
  • Мнения: 142
Много се чудех дали да покажа и моите пердета, че са супер обикновени и аз ги избрах ей така, влезнах в един магазин и докато не подбрах някаква комбинация не си тръгнах. Не са това което си представях, но познавайки се знам, че щях да харесам някой безумно скъпи, а сега нямам възможност за такива разходи.  Sad Но мисля след 5-6мес. най-много година да си купя други.

Тези са в хола.  http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=8485304
Изискванията бяха да е възможно най-тънкото и прозрачно, но пък с някакъв лек орнамент, защото другия блок е близо и доста добре се вижда.
Късата страна е балконска врата и мисля, че добре се получи с това разделение, като зад това дебелото перде в ъгъла не е стена а е прозорец.

Това е детската. http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=8485311 - все още не обзаведена.

И това е в спалнята. http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=8485316
Тук ми трябваше някакво подобно перде, защото съседния блок пак е близо, а двамата с мъжо обичаме да си ходим голи из спалнята Blush

# 272
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Dulce Pontes - много са ти хубави пердетата, особено в детската стая ми харесаха ..честито   bouquet

# 273
  • Мнения: 4 202
Dulce Pontes - много са ти хубави пердетата, особено в детската стая ми харесаха ..честито   bouquet

Да и аз харесах много пердетата в детската, лампата също  Peace

# 274
  • Мнения: 5 940
Пердетата са ти много хубави,честито.Но от собствен горчив опит знам,че ще ти е много тъмно в стаите.Купих нещо подобно на тези в спалнята ви за хола си и като видях,че не мога да чета без да се мъча,свалих ги,разрязах ги през средата на две парчета и сега стоят декоративно драпирани от двете страни,а прозорецът е гол Grinning.Това докато ги прежаля и купя нови.Добре,че не бях взела още плътни. Вярно,че блокът срещу нас е на около 20 метра и това е хол.После правих опит  от тераса да гледам в стая само с тънко бяло воалено перде-е не се вижда нищо,камо ли от 3-4-метра.Вижда се ако се светне лампа,но тогава пък пускаш плътното перде.
Не бих си позволила да пиша това,предвед че вече си ги взела и им се радваш,но пишеш,че плануваш скоро други,та затова. Пък и за някой,който още се колебае-да го има предвид.

# 275
  • Мнения: 147
Dulce Pontes честито за новите пердета   bouquet и на мен тези в детската най ми харесват Simple Smile

# 276
  • Мнения: 6
И аз да се включа  в темата за пердетата  с въпрос -  Подходящо перде за този грозен прозорец. http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=8469241 ( ако иска парола - 0000)

 Имам някаква идея,  но ще бъда благодарна както на  Ксения  ако се включи  с нейното професионално  мнение и виждане   bouquet, така и на  всички останали.
Холът е малък - 3,60 х 3,60, източно  изложение, почти на кота 0, с изглед към съседите.
Цветовете са т. синьо на  диваните и мн. св. беж  на стените, като една от тях е бяла.

Те добре ти предлагат да са в жълто пердетата, обаче на мен този цвят на стените не ми прилича на жълто, а по-скоро е бежаво. Или може би греша. Виждала съм такива тапети, но не са в жълто. И си мисля че ако са бежави, то жълто перде ще стои ужасно. По-скоро бих направила завеси в цвят близък до дивана /сори, но на моя РС нещо не се виждат точно цветовете а и снимките са доста тъмни/. Или може би нещо като коминация на бежево и тъмно синьо, примерно райе. И тогава вече съответно ще се избере цветя на тънкото перде, макар че ако е бяло - винаги ще ходи на тъмни завеси. Обаче - това си е мое мнение... Аз съм пристрастна към райета и към тъмни завеси.

Да, не са жълти, а св. бежави тапетите, само точките по дивана са жълти, но те на фона на бежавата стена  не дразнят като жълти, а по- скоро "избледняват", а жълтата възглавничка ще я махна . Може би ще потърся някакво райе  в синьо и бежаво ,  дано да намеря, защото като гледах  в няколко магазина, повечета като че ли бяха в по- актуалните цветове.

# 277
  • Мнения: 4 380
И аз да се включа  в темата за пердетата  с въпрос -  Подходящо перде за този грозен прозорец. http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=8469241 ( ако иска парола - 0000)

 Имам някаква идея,  но ще бъда благодарна както на  Ксения  ако се включи  с нейното професионално  мнение и виждане   bouquet, така и на  всички останали.
Холът е малък - 3,60 х 3,60, източно  изложение, почти на кота 0, с изглед към съседите.
Цветовете са т. синьо на  диваните и мн. св. беж  на стените, като една от тях е бяла.

Рокси, според мен най добре е да пуснеш две платна плътно тъмно синьо перде с цвят като дамаската на тръбен корниз и това е. Какво му е грозното на прозореца? Прозорец като прозорец.

Една идея за минаване по-евтино с пердетата. Двете части от единична широчина са сглобени с лента от друг цвят. По-евтино е заради единичната широчина и по-голям е изборът разбира се.



# 278
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Недостатъкът на сглобката е, че ако пердето се опъне през деня, шевовете се виждат като тъмни ленти. Аз преди мнооого години така си уших на веревни ленти зелено и лилаво, беше много ефектно като се набере, но ако през деня затъмнявахме, си личеше че е самоделка. Grinning
Ако лентата е под нивото на прозореца няма да личи нищо.(но няма да стане от единична ширина)

# 279
  • Мнения: 4 380
Недостатъкът на сглобката е, че ако пердето се опъне през деня, шевовете се виждат като тъмни ленти. Аз преди мнооого години така си уших на веревни ленти зелено и лилаво, беше много ефектно като се набере, но ако през деня затъмнявахме, си личеше че е самоделка. Grinning
Ако лентата е под нивото на прозореца няма да личи нищо.(но няма да стане от единична ширина)

Ако пердето е плътно и не прозира, няма да личат шевове. Какво значи "самоделка"? Това перде точно по същия начин е направено. Дори леко да прозира в местата на сглобката, не би изглеждало зле. Просто по-тъмна линия ще подчертава другия цвят.

# 280
  • Мнения: 2 379
Ксения, много са интересни столовете от снимката. Какви са, на кого са... знаеШ ли неЩо?
Иска ми се да ги разгледам по_отблизо. Thinking

# 281
  • Мнения: 4 380
Ксения, много са интересни столовете от снимката. Какви са, на кого са... знаеШ ли неЩо?
Иска ми се да ги разгледам по_отблизо. Thinking

Нямам представа. Прилича на нещо старо антикварно или нещо занаятчийско. newsm78

Проектът е на Трейси Бътлър. На страницата и има още един ракурс.

http://www.bhomeinteriors.net/portfolio/index.php?9

# 282
# 283
  • Мнения: 6
Благодаря на всички  ви за отзивчивостта  и за идеите, които ми дадохте   bouquet
Разгледах и сайта, който Ксения е  пуснала и ми направи впечатление, че почти навсякъде са плътни пердета,  спуснати отстрани на прозорците , без да има  по- тънки. Харесва ми, още повече, че и изгледите са  приятни, природа, зеленина.........  а при нас  - боклуците на съседа, струпани до оградата  Mr. Green.
В събота ще изляза по магазините отново, дано да  открия "моето перде". Ако успея да го ушия в неделя, ще покажа .

# 284
  • София
  • Мнения: 4 052
Момичета, нали съм на вълна пердета и естествено си дръпнах нови серии на "Грозната Бети". Ей тия пюрди вижте:
http://bp0.blogger.com/_kG1raFELO20/R0ilty_byhI/AAAAAAAAA_g/iJ32 … h/Ugly_Betty2.jpg

Някой може ли да ми каже как се казва тази материя? Таква мека и тежка и да се дипли. А вижте и колко са дълги, като шлейф, което май не е много практично. Май трябва да си дръпна и старите серии- интериорът е страхотен!
Всъщност, сега се върнах да разгледам,в последния линк на Ксения педетата също са много дълги.

Общи условия

Активация на акаунт