Пердета - 3

  • 94 280
  • 293
  •   1
Отговори
# 75
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Съжалявам, че ви занимавам с подобен абсурден въпрос.  Simple Smile Peace

Но доста "по- абсурдни" са твърденията на доста хора около мен, че на този прозорец се слага само и единствено късо перде, за да не спира топлината от радиатора,  пък и бюрото ще скрива пердето...
Всъщност, xenia, отговорът ти разсея съмненията ми кое е по- нелепо- моято питане или  мненията на някои мои близки. Благодаря ти!  bouquet

Последна редакция: чт, 25 сеп 2008, 10:29 от anuschka

# 76
  • Мнения: 6 026
Анушка,
Точно такъв проблем имах в детската стая.Въобще не е глупава тезата,че пердето спира топлината.То си е точно така-но не че спира,а не е толкова ефективно отоплението.Топлия въздух се задържа между пердето и прозореца-нещо като термос става.Особено пък ако пердето е плътно.И затова в къщи и бюрото е доста изтеглено-защото ако го доближиш до радиатора-все едно че фронтално го затваряш с дъска.От къде ще излъчва-ами отгоре само.Затова чугунените радиатори са толкова оребрени-важно е не само каква е температурата на отоплителното тяло ,а и от каква площ се излъчва тази температура. Специалистите по топлотехника точно така изчисляват необходимото отоплително тяло-и по квадратура излъчваща площ.Та да се върна към пердето-ами първоначално бях сложила дълго.То цялото почти скрито от бюрото.Децата като го дърпат насам натам-закачва се я в бюрото,я в настолната лампа и се надърпа тук -там.Смених го с късо и съм доволна.Вратата я мислих,мислих-и накрая и там сложих късо.

# 77
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
W, благодаря за включването!!!  Много ценен опит споделяш !!! bouquet

След дълго мислене смятам да пробвам варианта с тънки къси перденца в средата и за да не ме дразни вратопрозореца, да сложа  по-плътни дълги завеси в двата края. Още повече, че стаята е на девойка.
Бюрото за радост няма странична дъска откъм редиатора, поне там няма да има този затварящ ефект.
Опитвам се да съчетая предпочитанията ми към дълги пердета по принцип  Wink с рационалното в случая, заради радиатора и бюрото. Но не искам да се съглася и с тезата, че мога да сложа само и единствено късо перде.
Затова и реших да попитам кой как би постъпил.

Последна редакция: чт, 25 сеп 2008, 10:30 от anuschka

# 78
  • Мнения: 6 026

Нещо такова ще бъде удачно.
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=35984&pid=655857

# 79
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Да, разкошно е! Simple Smile
Това също ми привлече погледа:

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=35984&pid=655722

# 80
  • Varna
  • Мнения: 439

в това съм влюбена от месеци, обаче нещо не ми се върза сметката с него.  Сега съм се спряла на вариант бял воал и черно или сиво перде. Обаче се оказа много трудно намирането на черни завеси, или пък метъра им е над 50 лв.
Вчера си харесах една тъмно сива тафта за завеси, обаче още се чудя как ще стои, защото имам черна стена. Или май по-скоро светло сиво - металик ще стои добре, че и иноксови лампи си харесах... Още не съм ги купила, но поне с тях да се върже.

# 81
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Момичета, дайте ми моля ви съвет за този прозорец. Южно изложение, много пече /и е последен етаж/, едното крило само се отваря.
Искам да сложа щори -хоризонтални може би, но ми харесва и тънко и дебело перде.  Crazy Кой вариант няма да е прекалено натруфен и претрупан?
http://deata.multiply.com/photos/album/8/Public

# 82
  • Varna
  • Мнения: 439
едва ли аз трябва да давам съвети, че и аз чакам отговор, но мога да кажа само че тук никой няма да одобри идеята ти за хоризонтални щори, както и аз не ги харесвам... Тънко и плътно перде или пък римска щора, или роло щора и перде. Много варианти има, но не и такива щори, още повече за спалня. Макар че аз колкото и да съм против тях може да се наложи и от тях да сложа на един вратопрозорец... но там просто нямам избор.  Макар че все още имам надежда да измисля нещо друго.

# 83
  • Мнения: 6 026
Деата,
Пердето си го сложи каквото ти душа иска.На този голям и хубав прозорец ще отива някакво разкошно перде,дори влачещо се по земята.Дори да имаш плътно перде,нима през деня ще го пуснеш и затъмниш стаята?А от слънцето се спаси с тенти /сенници/ на терасата.Може да я ползваш да си пиеш кафето там на сянка а и стаята няма да се огрява пряко.

# 84
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Май забравих да подчертая, че стаята е всъщност всекидневна. Телевизор има там и където и да се сложи ще е огрят от слънцето .
Вертикалните щори нещо съм ги изключила, като в  офис ми е  Grinning
А плътните богато надиплени пердета / и моите наистина са влачещи се по земята W  Wink принципно харесвам да си седят отстрани за красота, а не да се спускат по целия прозорец.
Плътното перде ми е точно като това бялото на заглавната страница на темата с металните халки, но е лайм

# 85
  • Varna
  • Мнения: 439
Извинявай - аз незнам защо съм решила че е за спалня - объркала съм се.
Маже би римски щори на мен най би ми харесало.
А тези бели пердета - кажете от каква материя са - какъв трябва да е плата, за да са такива плътни и да не се вижда от тях. Решила съм ако не намеря тъмни завеси да сложа такива, но не ми хрумва каква материя да са.

# 86
  • Мнения: 1 102
Деата и моя прозорец е южен и също пече много. Моята идея е да сложа текстилни руло щори, отгоре римска щора от бяло прозрачно и отстрани декоративни плътни завеси.

# 87
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
хана - аз живея в Норвегия сега и тук има какви ли не чудеса , доста различаващи се от нашия пазар..моите пердета са от плътен плат, но има и едни такива като гумирани Rolling Eyes
мървет -не те разбрах, извинявай,два вида щори и плътно перде ,така ли..нещо не мога да си го представя, имаш ли го на картинка някъде  Crazy
А иначе моята идея беше за хоризонтални щори/сега имало дори някакви плисе/, тънко почти невидимо перде и това плътното отстрани..но все ми се струва, че май ще е претрупано и някак  тая комбинация от алуминий нещо не ми се връзва.  Tired

# 88
  • Мнения: 1 102
Деата,
[urlhttp://www.snimka.bg/album.php?album_id=277671&pid=7856819][/url]
виждаш ли отдолу че има текстилна руло щора, а отгоре римска щора, аз допълнително искам отстрани стационарни плътни щори.

# 89
  • Мнения: 6 026
Никой не ми обърна вниманието на предложението за тента.От повече от 10 години имам тента на южна тераса.Ами -друго стана откакто я сложих.Първо не се напича пода на терасата и съответно не излъчва.Второ-не се огрява и нагрява стената и прозореца.Трето-обособяваш си използваемо пространство на терасата,защото ако напича-никой няма да седне там на жега и припек.И нали става дума да се спасиш от пек,а не да затъмниш стаята с разни комбинации от щори.

Общи условия

Активация на акаунт