Папагали

  • 129 701
  • 846
  •   1
Отговори
# 810
  • Мнения: X
За всичко си права, освен за пясъка. Не се дава нито на малки, нито на големи.

# 811
  • Мнения: 9 991
За всичко си права, освен за пясъка. Не се дава нито на малки, нито на големи.
На малките се дава, както и на канарчетата. Кокошките ядат, иначе мелничката не може да смила храната. В природата не ядат чиста измита храна.

# 812
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Трябва да се организираме до ЦВК скоро.
А да питам -  беше направил нещо като кула от курешки. Това някакъв показател ли е? Първо помислих, че му има нещо на стомаха. Ама той си яде нормално.
Ако може възможно най-скоро го заведете.
Д-р Младенов е възможно най-добрия, аз му пращам проби от Варна.
0887289148

И аз знам, че папагалите не им трябва пясък.
Плодове и зеленчуци са необходими за абсолютно всички обаче.

# 813
  • София
  • Мнения: 38 515
Давам редовно краставица, ябълка, морков. Въобще до към Нова Година си беше добре. Излизаше, летеше, крякаше.

# 814
  • Where I am Happy
  • Мнения: 79
Здравейте!
Преди малко намерих пред вратата една малка птичка.Не знам какво е точно,нямам на идея,но я оприличава на папагал. Прибрах го и го сложих в кутия. Живея в чужбина и го пуснах във фейс група ако някой си го разпознае.
Ще разлепя и снимка из района следобед.
Може ли да ми дадете съвет какво да го правя, докато намеря собствениците на папагалчето ?

# 815
  • Мнения: X
Това е неразделка, вид папагал е. Храна, вода и в една малка клетка, защото може бързо да намерите стопаните, но може и да се проточи.

# 816
  • Where I am Happy
  • Мнения: 79
Благодаря!
Все още никой не ми е писал в групата във фейса.Дано намеря бързо стопаните,като разлепя снимки в района.
Даже се чудя как е отцелял този папагал,намерих го сгушен пред външната врата на къщата,а малко по нататък,две котки го дебнеха.

# 817
  • Мнения: X
Може би от скоро е навън или е намерил някъде храна. Би се справил, ако не е много студено и намери ято други птици, с които да се храни.

# 818
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Сладурче неразделка. Някой го е изтървал. Дано бързичко му намерите стопаните и ви поздравявам, че сте го спасили.

# 819
  • Мнения: 9 991
В коя държава си? Обикновено навсякъде има организации за защита на животните. Може с тях да се свържеш за съдействие. Ако го държиш на тъмно няма да се храни, а в кашона можеш и да го задушиш. Поне дупки на кашона за въздух, а утре купи храна. Може доста да е по летял. Не е казано че е от втората пряка.

# 820
  • Варна
  • Мнения: 616
Много благодаря за изчерпателната информация Simple Smile Все още съм вв чуденка дали да си го причиня това удоволствие, но предполагам че съм достатъчно луда Grinning Намерих координати за ръчно хранени папагали - изобщо няма да рискувам със закупен от Зоомагазин. Ясно е, че взимам още 1 дете, ма то в къщи май вече бройката така или иначе е извън контрол.

# 821
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Много благодаря за изчерпателната информация Simple Smile Все още съм вв чуденка дали да си го причиня това удоволствие, но предполагам че съм достатъчно луда Grinning Намерих координати за ръчно хранени папагали - изобщо няма да рискувам със закупен от Зоомагазин. Ясно е, че взимам още 1 дете, ма то в къщи май вече бройката така или иначе е извън контрол.


Ето ти няколко групи из фейса. Питай и разпитвай на воля. Абе като преглътнеш това, че са разрушители, всъщност са много любвеобвилни и сладки домашни любимци. А изобщо света на птиците е доста интересен, до скоро не бях подозирала.

https://www.facebook.com/groups/177866896813017/

https://www.facebook.com/groups/172362746260181/

https://www.facebook.com/groups/1837324919899641/230070441022835 … p_comment_mention

# 822
  • Мнения: X
Единствената ми драма на мен е, че когато пътувам по почивки трябва да търся някой да ги гледа, а е сложно, защото те са меко казано подозрителни към чужди хора. Понякога родителите ми могат да ги гледат, но не винаги имат възможност.
Другото се преглъща.

# 823
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Единствената ми драма на мен е, че когато пътувам по почивки трябва да търся някой да ги гледа, а е сложно, защото те са меко казано подозрителни към чужди хора. Понякога родителите ми могат да ги гледат, но не винаги имат възможност.
Другото се преглъща.

Предният ми папагал го взимах навсякъде с нас, докато изневиделица не се разболя и не умря две седмици след почивка. Остана ми един страх, че вероятно сме го простудили някъде.
Тези не ги взимам, майка ми ходи да ги храни.

mishelin  пропуснахме нещо важно обаче. Бебета напролет, сега някое поне 6 месечно, със съмнение защо се отърват от него.

Ето този господин прави александърчетата душички. Лигльовци на ента степен. Не го познавам лично, но по групите се знаем и се забелязват добрите пилета.

https://www.facebook.com/miroslav.slavov.9?fref=search&__tn_ … r9Cs8rqBCdY5jb18x

Последна редакция: пт, 06 мар 2020, 11:10 от Глухарче

# 824
  • Варна
  • Мнения: 616
По принцип рядко отсъстваме от вкъщи - евентуално веднъж годишно. Баща ми така или иначе идва да храни котката и да си играе с нея поне по половин час на ден, защото иначе се депресира Simple Smile Той обича животни и дори и да мрънка в началото, съм сигурна че ще отделя специално внимание и на хвъркатото.

Общи условия

Активация на акаунт