Папагали

  • 129 706
  • 846
  •   1
Отговори
# 825
  • Мнения: 9 991
Аь знам едно момченце, което гледа ръчно хранени папагали, храни ги само с високо качество храна и много внимава на кой ги продава. Не се занимава с Александри. Ако те интересува ще ти дам координати. Явно Александрите са толкова популярни, защото са големи но на ниска цена, но заради характера са евтини.

# 826
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Единствената ми драма на мен е, че когато пътувам по почивки трябва да търся някой да ги гледа, а е сложно, защото те са меко казано подозрителни към чужди хора. Понякога родителите ми могат да ги гледат, но не винаги имат възможност.
Другото се преглъща.
това е и нашия проблем. Даже за 1.5 дена не можем да го оставим този сам. Той спира да яде и да пие ако е сам. Някои папагали може да не понесат смяната кой ги гледа  и да умрат. Ще е драматично и за вас и за детето ако това се случи. Те се привързват и раздялата я приемат много трудно (когато са 2 в къщата е по лесно). В зависимост какво искате и как го научите, може да се окаже, че е много по трудно да се гледа от едно дете. Те си крещят, приказват и пеят когато искат. Нашия ако го сложим на тъмно това не го спира изобщо да крещи. Не заспива само щото сме го сложили на тъмно (повечето заспива и се укротява). Може да ви побърка от крещене и нищо не може кой знае какво да направите. Имаме познат със зоомагазин който се принуди да занесе в неговия домашния си Александър в магазина защото папагала реши, че нощем ще имитира звънеца на вратата и нямаше заспиване! А той си беше вече на 5 години като реши да прави тези драми. Други познати имаме чиито Александър пък решава, че ще лае като куче, но на много висок глас докато не го извадят от клетката! Папагалите могат да се окажат изключително своенравни, а вие нямате опит как да го тренирате за да не ви дразнят вас и да не ви съсипят къщата. Те съсипват и гризат какво ли не!

Последна редакция: пт, 06 мар 2020, 11:45 от Baby*

# 827
  • Мнения: 83
Здравейте за първи път пиша в тази тема имам 3 вълнисти папагала .Два мъжки - Арчи  и Роко и едно женско -  Ая  .Големи са сладури .😉😊
Арчи и Ая са на около 1 година а Роко е на около 7-8 месеца

# 828
  • Мнения: X
По три дни издържат моите сами, клетките заредени с няколко поилки и хранилки. Но по-дълго ме е шубе да ги оставям без надзор, поне водата някой трябва да им смени...

# 829
  • Мнения: 9 991
Ние котката сме я оставяли на прехрана я съседи я приятели. Давала съм я в приятелка, но заради папагала винаги се е жертвал някой да не пътува.

# 830
  • Мнения: 2 421
fallon_fallon, и нашата корела сме я оставяли за по 3 дни. Повече  и ние не смеем.

# 831
  • Мнения: 83
Освен 3 вълнисти папагали които имам искам и розово какаду  .Някой да има или да знае от къде мога да закупя социализирано какаду  .Мога да отделя до 2000 лв

# 832
  • Мнения: 5 059
Ние котката сме я оставяли на прехрана я съседи я приятели. Давала съм я в приятелка, но заради папагала винаги се е жертвал някой да не пътува.
Котка съм оставяла и 10 дена, добре зареден със суха храна, цял лиген вода и няколко лигена тоалетна.Но папагал няма как.
Без храна ще изкара, но ако разлее по някакъв начин водата или я замърси, няма как.Да не говорим, че те са по-социални и биха страдали много.Не са темерути като котката да спят по цял ден 😀

# 833
  • Мнения: X
Единият ми папагал е научен да пие от поилка за гризачи, но другия не ще за жалост.

# 834
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Освен 3 вълнисти папагали които имам искам и розово какаду  .Някой да има или да знае от къде мога да закупя социализирано какаду  .Мога да отделя до 2000 лв

Розовото мисля, че е по-скъпо. Последно гледах жълтокачулато за 2200лв. Ако искаш мога да питам, но са доста редки розовите, тук таме се виждат.

# 835
  • Мнения: 83
Освен 3 вълнисти папагали които имам искам и розово какаду  .Някой да има или да знае от къде мога да закупя социализирано какаду  .Мога да отделя до 2000 лв

Розовото мисля, че е по-скъпо. Последно гледах жълтокачулато за 2200лв. Ако искаш мога да питам, но са доста редки розовите, тук таме се виждат.
Ще ти бъда  много благодарна ако попиташ Hug.Цената за мен не е проблем колкото трябва
 съм готова да отделя

# 836
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Разпитах. В България никой не ги въди, ако намериш ще е някое внесено отвън за търговия без гаранция за характер, ръчнохранено или т.н. Ако все пак си решила пробвай с жълтокачулато. Двама от групата въдят, като едната мацка само дето не спи с тях. Прави ги душички.

# 837
# 838
  • Мнения: 2 421
Пиле с ориз става ли? Simple Smile
Това е след 5 - мин тишина, нали?

# 839
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Е сега глупости, виж го колко е невинен. Абсурд да е негово дело.

Имам няколко клавиатури купени на лаптопа, виждала съм снимката в оригинал. Joy

Общи условия

Активация на акаунт