Антифосфолипиден синдром!!!

  • 6 752
  • 51
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 559
Здравей, аз също съм с антифосфолипиден синдром. Преди да родя малката имах два спонтанни аборта, бяха в 8 и 11 седмица. След това ми откриха / доц Конова/ този синдром като причина за абортите. Започнах да вземам аспирин протект още преди да забременея третия път /успешната ми бременност/. След това като забременях правихме в първите 3 месеца три вливания с имуновенин / мисля че така се казваше / и продължих да вземам аспиринът до месец преди края на бременността. Сега пак съм бременна в 6-я месец, за сега всичко върви нормално, но до края има още доста време за съжаление Sad. Искрено се надявам, че и при теб и при мен всичко ще завърши с гушкане на живо и здраве бебче. Във втория месец направихме едно вливане с имуновенин / този път резултатите ми са по-добри от преди 3г/ и вземам аспирин протект от самото начало и продължавам. При теб предния път абсолютно никакви симптоми ли нямаше, че нещо не е наред?

# 16
  • Мнения: 827
Do4ka нямаше симптоми.Какви симотоми има , за да мога да се следя? Иначе това са ми резултатите от изследването преди няколко дни.

Антикардиолипинови антитела:
IgG 3,8 при референтни до 22 GPL
IgM 0,7 при референтни до 11 MPL

Анти бета 2 GP I:
IgG 1,0 при референтни до 20 U/ml
IgM 28,5 при референтни до 10 U/ml

# 17
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Лейди, мисля че не е късно да се започне прилагане на Фраксипарин в твоя случай. Естествено Конова ще те насочи към кого да се обърнеш за определяне на дозите и точните лекарства. От нея знам че Фраксипаринът е за предпочитане пред Аспирин протекта, но неудобство е че трябва да се боцкаш постоянно.
За твое успокоение ще ти кажа, че аз също имам проблем с един от факторите и ми бе предписан.Преди не съм знаела че имам такъв генетичен фактор и въпреки това имам жива и здрава дъщеря на 13 години.
Щом си стигнала до тука е добре. Проблема е открит и има лек.Сега като вземеш мерки, не би трябвало да се повтаря това, което си преживяла и от което най-много те е страх.

# 18
  • Мнения: 827
Дано този път ми се размине Praynig

# 19
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Лейди, имам два лични Джиесема на Конова. Ако трябва да й звъниш, най-добре да ти дам тях,но ще ти ги напиша на ЛС ако ти трябват.

# 20
  • Мнения: 559
Do4ka нямаше симптоми.Какви симотоми има , за да мога да се следя? Иначе това са ми резултатите от изследването преди няколко дни.


  При мен при спонтанните аборти плодът не се развиваше добре, изоставаше в седмиците и имах кафеникаво течение постоянно. Но абортите бяха в с началото. При бременността с дъщеричката ми, също имах кафеникаво течение около 3 месеца след това спря, но плодът се развиваше нормално и си отговаряше.

# 21
  • под кривата круша
  • Мнения: 294
Ladybebi, едва ли е късно, след като досега всичко е било наред. Лекаря най-добре може да ти каже. И аз имам подобно притеснение.Имам един мисед преди по-малко от година в 8 г.с., а сега съм бременна в 13-та седмица и от началото съм на Прегнил /последно тази седмица/ и Аспирин Протект /мисля превантивно/. Но нямам никакви имунологични и генетични изследвания и се страхувам, че ако ми кажат да го спра може да последва проблем.

# 22
  • Мнения: 827
Есме Вихронрав ако се съмняваш че имаш нещо такова (макар че аз въобще не предполагах) пусни си едно изследване.

# 23
  • под кривата круша
  • Мнения: 294
Есме Вихронрав ако се съмняваш че имаш нещо такова (макар че аз въобще не предполагах) пусни си едно изследване.
Единственото, което ме кара да се съмнявам е, че ми е предписан Аспирин, но не знам има ли и други причини да го дават. Имаш ли представа какво при прегледа ти го е насочило към такива изследвания? Аз съм на ФМ след 2 седмици. По принцип не искам да си самоназначавем изследвания  надявам се лекарят ми ако прецени, че нещо не е наред да направи най-доброто.

# 24
  • София
  • Мнения: 6 363
в София можеш да се обърнеш към Катя Тодорова от Майчин дом - има и частен кабинет, но не знам координатите, или към Виолета Димитрова - 10 етаж на Майчин дом или МЦ Фемина следобяд.
и двете се занимават с това. не е нужно чак Конова от Плевен да се намесва, още повече, тя е далече и претоварена. щом досега кръвоснабдяването на плода е било нормално и плацентата е била наред - значи не е късно. щом си с АФС, може би е добре да се включи и фраксипарин, но  това зависи от степента на АФС, трябва да си прецени лекар.
трябва РЕДОВНО да се прави Доплерово изследване на кръвотока на плацентата!

# 25
  • Мнения: 827
Есме Вихронрав Не при прегледа ми го насочи а предисторията. Мъртво родено в 9 месец. И случайно се оказа прав Sad
jam Благодаря, ще я имам и нея предвид.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Лейди, още ли не си звъннала на лекар?

# 27
  • под кривата круша
  • Мнения: 294
ladybebi, извинявай за въпроса, бях го прочела, но просто реших, че при самия ти преглед нещо го е насочило към това изследване. Съжалявам за първата ти бременност и стискам палци всичко да е наред до края  Peace

# 28
  • Мнения: 827
Пуканка , днес имам час при един доктор- който не е имунолог , но и той беше се насочил на там като проблем.Ще се видя с него и ще ми направи пак преглед (по- обстоен на плацентата) и сигурно започвам да пия Аспирин. От там вече ще търся имунолог (имам вече няколко предвид) и ще видим какво ще се прави.Надявам се че само аспирина ще спаси положението тъй като само един показател ми е завишен, но не съм лекар и нямам представа дали е така.
Някой има ли информация как касае това заболяване по - нататък живота ми? И това като мисъл ме до съсипва Cry Надявам се да се изразява само по време на бременност и прочетох и че при операции, но толкова е оскъдна тази информация че полудявам.

# 29
  • Мнения: 617
Аз имам 2 живи и здрави деца, без да подозирам, че изобщо съществува такъв проблем.Впрочем не знам придобива ли се или е вродено.Беше ми открито миналата година съвсем случайно.Докато съм била бременна никой не се е сетил да ми прави такова изследване.
Почвай си аспирина миличка и не мисли лоши неща.аз съм от Плевен и Конова ще ти я препоръчам с 2 ръце.Все пак се радвай, че проблема е открит, че имам една позната, която също загуби бебето си в 9я месец и тича милата по какви ли не изследвания, но на нея не могат да и открият проблема.

Общи условия

Активация на акаунт