Споделено:Как се сбъдна мечтата ни да имаме дете! =ВАЖНО=

  • 576 522
  • 602
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 19 689
Кейче, за миг се замислих дали това не е нашата Дези, ама никът ме обърка. И аз твърдя, че случката е истина!

# 406
  • София
  • Мнения: 8 649
Аз пиша с този ник от много отдавна тук, шушони такива  Hug  Laughing   
Сега ви локализирах и вас  Nerd

# 407
  • Мнения: 440
Здравейте, искам да споделя моята история за всички бъдещи майки. След като с мъжа ми опитвахме около 3- 4мес. без резултат, а аз вече съм на 35г. решихме да не чакаме прекалено дълго и да направим изследвания за стерилитет. Обърнахме се към известна софийска частна клиника, където ми проследиха с две ходения овулацията, направиха ми изследване на хормоните и след като там всичко беше о. к, направих цветна снимка, на която се оказа, че едната ми тръба е запушена. Намериха ми и някакъв полип, за който лекарката настояваше да се оперира / 800лв., без изследванията около операцията/и ме убеждаваше, че той пречи на забременяването и дори и да забременея щял да доведе до аборт. До този момент вече бяхме похарчили около 400- 500лв. за прегледи изследвания. След направената спермограма  на мъжът ми диагнозата беше страшна- олигоастенотератозооспермия. След преглед при андролог заключението беше и че има варикоцеле- 3 степен. Положението беше отчайващо и всички тези лекари настояваха да подадем документи за ин- витро. Вече беше се изтъркулила 1г. в стрес и много напрежение. Реших да зарежем всичко и да заминем на почивка, в чужбина за 1 седмица. И когато се върнахме се случи чудото- видях две чертички на теста и онемях. Без да си правим операции, без никакво лечение на стерилитет, ако изобщо сме били за тази група. Полипа изчезна от само себе си или поне АГ - то ми не го вижда на ехографа вече. Затова Ви призовавам, не се предавайте, опитвайте, почивайте и пак , все в един хубав ден ще стане Вашето чудо. Също така не се предоверявайте на лекарите и те грешат, искайте и второ и трето мнение. И на трето място, не е задължително да се обърнете към частна клиника, там също няма гаранции, че ще Ви помогнат. След като забременях разбрах, че има кабинети за проблемно забременяване и в държ. болници, като Шейново, ако трябваше да мина по този път отново бих отишла в такава болница. Успех на всички, които искат да имат свои бебчета, желязно здраве и много вяра и обич!

# 408
  • Мнения: 593
моята мечта ми се усмихва след ин витро в болница щерев  Simple Smile

gazellа53 честито, лека бременност. много се радвам за такива случаи. ще си позволя да обърна внимание на някои неща обаче: мъжките диагнози олиго-... могат да бъдат бързо променящи се, една запушена тръба е висок риск за извънматочна бременност. явно си извадила късмет

няма безгрешни лекари. аз тръгнах от държавна болница, затова бих препоръчала само частните, тъй като разполагат с по-добра апаратура и по-мотивирани лекари. колкото до финансовата част - отдавна здравната каса не поема почти нищо, така че и държавна да е болницата пак са нужни лични средства.

 Hug  bouquet дано четем повече успешни истории без лекарски намеси

# 409
  • Мнения: 440
Благодаря, поздравления и за теб и щастлива бременност Simple Smile) За риска за извънматочна бременност при запушена тръба си права, действително има такъв. Но за другото не съм съгласна. Образуването на сперма при мъжа става за три месеца. В нашия случай лекарят- андролог искаше да направи операция на мъжа ми от варикоцеле на стойност 5000лв., без никакво друго лечение преди това. Изследването и диагнозата на мъжа ми бяха направени/ поставена в рамките на една седмица. Аз забременях след 1 мес. Не мисля, че се е образувала нова сперма за толкова кратко време. Наистина не знам как е в държавните болници, но по мое мнение андролога има интерес от операция, а центърът по стерилитет- от насочване за ин- витро. Най- много се разочаровах от центърът по стерилитет, тъй като не ни дадоха никаква надежда, направо ни казаха, че категорично няма да стане по естествен начин. Затова момичета, просто не вярвайте на всичко, което Ви кажат лекарите.

# 410
  • София
  • Мнения: 8 649
Нови сперматозоиди май се образуваха за около 2-3 дни  newsm78 Нали затова има изискване преди спермограма за минимум 3 дни въздържание, желателно е 5. Но може и да не помня правилно.
Наистина е много 5000лв за такава операция.Доколкото знам и с направление може да се направи, а на частно би трябвало да е 600-700лв   newsm78

# 411
  • Мнения: 440
Относно образуването на сперматозоидите: http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&view=ar … 740&Itemid=97
"Сперматозоидите се образуват за 74 дни и за още 26 узряват и преминават през епидидима и семепровода."
Та, при първа спермограма, втората се прави след най- малко три месеца, при проведено лечение, разбира се.

# 412
  • София
  • Мнения: 8 649
 Rolling EyesСтранно, не го знаех.Винаги съм мислела, а и съм чела, даже май в часовете по биология с ани казвали, че след като еякулира са нужни около 2-3 дни, за да узреят нови сперматозоиди.Но може би има разлика между образуване и узряване  Laughing

# 413
  • Мнения: 1 234
Скрит текст:
Момичета не че се меся, но има други теми за обсъждане на репродуктивните проблеми и Мъжкият фактор......все пак темата е за споделяне, а не коментаторска! Ще ви помоля да не спамите повече и да се преместите в подходящите теми! Благодаря ви за разбирането  Peace

# 414
  • Мнения: 55
gazella53 и нашия случай с мъжа ми беше подобен,само дето доста повече време правихме опити...около 2години поне.Същите диагнози,същото заключение,но правихме СГ и в София и във Варна и в РУСЕ,всяка следваща беше с една идеа по добра,имаше и лечение с Андрозитол,пауърмен,витамин Д май беше и Трибестан.При посещението ни при кацаров(сф) 600-700лв беше цената за операцията от варикоцеле 3-та степен,незнам защо на вас е казал такава бомбастичка цена... newsm78,аз обаче също имах и раничка на шийката на матката,незнам дали има връзка.Но както бях писала в "мъжки фактор" смятам че вярата ни и молитвите ми изиграха голяма роля в това да имаме сега едно моченце на име(не случайно) БОЖИДАР  Praynig  Молех се и съм вярвала че Господ и на нас ще даде едно човеченце,което толкова чакахме и съм знаела че в най добрия за нас момент  това ще се случи... Naughty  И исках да кажа де...че подкрепям мнението - както им и филм- Яж,моли се и вярвай !!! Понякога нещата просто се случват,когато им дойде времето,не губете надежда и вяра и резултатът вярвам няма да закъснее,дай Боже всеки му.Благодаря на Господ и не по малко на вярата си за моя Божидар  Praynig  Защото всички трябва да имаме вяра. Пожелавам ви и Вашета мечта да стане реалност,Бог да ви Благослови  Praynig

# 415
  • Мнения: 440
Полид- радвам се за Вас, да Ви е живо и здраво детенце! Simple Smile Вярвам, че молитвите помагат много и до ден днешен благодаря всеки ден, че ми се сбъдна тази мечта.
Извинявам се за цифрата, която посочи андролога за операция, беше 500лв., като ни обясни, че здравната каса заплаща към 400лв., но те не достигали. Благодаря за поправката.

# 416
  • Мнения: 39
и да допълня често уриниране(когато не пия бода)и сънливост

# 417
  • Мнения: 111
Здравей. Искам да споделя моята история ... Всичко започна преди пет години, когато с приятелят ми решихме да си имаме дете. След три години без резултат приятелка ми препоръча д-р Тимева в клиника Щерев. И така се започнаха едни мъки... С неизяснен стерилитет, стимулации, изследвания и много душевна болка и сълзи, заспивах и се будех с въпроса защо?  С какво заслужих това?  Приятелки забременяваха, но аз неможех да се зарадвам искренноза тях. След четри неуспешни инсеминации, едно инвитро с прекъсната извън маточна бременност и с второ успешно сега съм майка. Синът ни е на два месеца и е просто уникален!  Щастието ни е голямо и всичко, което преживяхме си заслужаваше. Винаги ще бъдем благодарни на д-р Тимеваза товса, че сбъдна най -голямата ни мечта! Пожелавам на всички от сърце щастието да бъдат майки!

# 418
  • Мнения: 1 817
И аз да се запиша в тази тема.  Laughing
След две години опити с предишният ми приятел, той ме изостави. Дори думи, като "ялова" съм чувала от него, както и "а, тя ако скоро не хване, няма да го бъде". Сега зная, Господ ме е пазил от този човек. Имам поликистоза от години, а той си направи само една спермограма, след много молби от моя страна. Както и да е. Бях готова за трудно забременяване с съпругът ми, тогава само приятел. Толкова бях стресирана от това, че мислех, че и той няма да ме чака. Оказа се, че напълно съм грешала. Човекът ме обича и щеше да чака, а ако не би, да осиновим детенце. Но чудото стана и...стана от първият път. Как, без никаква терапия/преди имах два курса с клостилбегит/, все още се чудя! Важното е, че сега детенце спи до мен, вече четири щастливи месеца си го гледаме.  Flutter
Пожелавам успех на всички!  Hug

# 419
  • Мнения: 206
Прекрасната   bouquet  bouquet  bouquet
Такива маже винаги е имало и винаги ще има, явно наистина Господ те е пазил хубавото е че сега си с правилният човек и ти се е случило най хубавото да имаш дете

Моята приятелка има същата история като твоята само че той никога не поиска да разбере дали проблемът би могъл да е в него обвиняваше приятелката ми че е "ялова"  след всеки отрицателен тест той я пребиваше докато един ден не я изхвърли по пижама на улица след 6 години брак и 4 години опити и разочарования, тя се обърна тръгна си и дори не потърси вещите си. След 6 месеца тя забременя от брат ми сега са щастливи и имат прекрасно момченце на 7 месеца.
(П.С. бебето при тях маи се е получило без да си искат но не си признават, важното е че са щастливи)


Дано всеки намери правилният път Praynig

Общи условия

Активация на акаунт