3-та магрибска - съдържателна, многословна и

  • 39 184
  • 286
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 110
Случката е следната – първата седмица на февруари, студено е, но по улицата има хора. Вече се смрачава. Вървим из София от Халите към Съдебната палата. Разминаваме се с много хора, и напълно случайно, се разминаваме с млади жени с видими увреждания. Не вървяха заедно – просто за кратко време видяхме 4-5 добре облечени дами – не просяци, да отиват някъде. Моят мъж веднага каза „Ето виж, в България има много увреждания, понеже българите, и мъжете, и жените, пият и затова. Който пие, има лош генетичен материал. Ето, виж сама!” Хмммм, дори и да е ТАКА, това обобщение засегна и мен. Обаче аз съм имала и имам познати с увреждания в Мароко. В Белгия самият той попада и работи с такива хора. Малко неговото обобщение ми прозвуча като „В арабския свят жените спят със всички мъже от рода!” Наложи се да обясня на милият младеж, че увреждане може да се получи от злополука, проблеми при раждането, наследственост, заболяване, кръвна несъвместимост, неуспешна операция, редица неща, които и самият той знае. Още нещо – като бях в Мароко, дойде да ме види семейството на съседка, която имаше страшни проблеми с походката. Беше горда, че са й намерили съпруг дори. Много сладка жена, но със значително увреждане. Като замина казвам „Ами ето, тя, кой от техните е пиел?” То и не се знае от какво е увреждането, но ми казват „А тя с упражнения, витамини /магическата фраза/, билки и волята на Аллах ще се оправи!”
Понякога ей такова обобщения „при нас така, при вас – иначе” – ме засягат, затова да си хвана апарата аз и напред със снимките и обясненията!                       

# 286
  • Мнения: 110
Четвърта тема, насам народе!!!

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=339640.new#new

Общи условия

Активация на акаунт