Каква козметика за бебо да си подготвим след раждането?

  • 9 653
  • 81
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 1 201
Аз също избрах в последствие козметика на "Бюбхен" за бебето и засега съм доволна.За подсичане обаче ми помагат само правени мехлеми в аптеките,нищо друго-скъпо,евтино не помага при моята бебка.

# 16
  • Мнения: 764
Аз използвам само козметиката на Мустела. Пробвах няколко пъти да я сменя, но така и не намерих по-добра.

# 17
  • Мнения: 23
Още от първия ден (вкъщи) го мажех  с масажно олио на Мустела и го къпех с шампоан 2в1 пак на Мустела и обикновено бебебшко сапунче. Дупето мажех с Бочко. Нямахме никакви проблеми и съм много доволна.

# 18
  • Мнения: 384
Аз съм изключително доволна от душ-гела на  "Клоран" (продава се по аптеките) - 500 мл.  Първите месеци мазах бебо със зехтин, но като се постопли времето минахме на тоалетно мляко - пак на "Клоран". И до момента ползваме тази комбинация. Кремче за подсичане - "Бочко", "Бейбитан", купих "Мустела", но сме го ползвали само 2 или 3 пъти. За спирта за пъпчето вече са ти казали, също и пудричка "Топоцин" - пак за пъпчето.

# 19
  • България
  • Мнения: 457
Бюбхен Peace.Много съм доволна от тях

# 20
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


   Ползвам Бюбхен и Мустела.

# 21
  • Мнения: 1 098
Аз ползвах продукти на Мустела. За къпане има гел за коса и тяло. След това мажех с тоалетно мляко цялото тяло и крем против подсичане.

# 22
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Бюбхен  Peace доволна съм

# 23
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Много съм доволна от гела на Бюбхен''от глава до пети''-ползвам го от самото начало и съм много доволна.Ползвам и тоалетните им млека-и те са хубави. Крема против подсичане на дъщеря ми не и помагаше-все и се зачервяваше дупето-започнах да ползвам пудра и нещата се оправиха Peace

# 24
# 25
  • Мнения: 3 869
СЗО в обширно изследване на практиките по света по отношение грижата за пъпната връв, препоръчва да не се обработва с нищо, а само да се почиства мястото с преварена вода и да се подсушава. Изследванията им показват, че алкохолът, спиртът и талкът забявят падането.
Химията не е най-подходящото средство за бебешката кожа - за справка, етикетът на всеки козметичен продукт - човек, може да откачи от количеството съединения, описани там.
Докато не падна пъпчето (6-ти ден) и не заздравя напълно (8-ми ден), само обтривахме бебето с вода с помощта на кърпички от памучно трико. След това го миехме с вода над мивката; от 4-тата седмица го къпем само с вода в коритце. За мазане използваме преварен на водна баня студено пресован зехтин. Чувала съм, че и бадемово масло върши чудесна работа и е подходящо за новородени.
Средсва с/у подсичане не са ни били необходими, тъй като не ползваме памперси. 

# 26
  • Мнения: 2 111
Много съм доволна от продуктите на Мустела-в началото използвах шампоан-пяна за новородени за коса и тяло и защитен крем за дупето.Понеже е зимно бебе след баня мажех тялото с преварен зехтин,а сега през лятото с хидратиращ лосин на Мустела.

# 27
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Колкото по-малко козметика се ползва, толкова по-добре. Едно сапунче на растителна основа за дупето и олио за мазане са достатъчни за начало. Ако се наложи, и кремче против подсичане с цинкова паста.
При нас това, че от самото начало не ползвам нищо, се оказа много ключов фактор за борба с атопичния дерматит.
Веледа, които са закачени в тема горе, са добър избор на базата на изцяло натурални съставки - леко по-скъпи от някои от популярните серии и по-евтини от други.

# 28
  • Мнения: 165
С две ръце съм за Мустела... newsm74

# 29
  • Мнения: 1 674
Клоран Peace

Общи условия

Активация на акаунт