Каква козметика за бебо да си подготвим след раждането?

  • 9 660
  • 81
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 784
Аз залагам изцяло на готовата бебешка козметика. След раждането ползвах за бебето предимно на Авент. Имах нужда от крем против подсичане, олио, тоалетно мляко и шампоан за коса и тяло.
За пъпчето от болницата ми написаха какво да използвам, а именно памук, Бивацин и Йодасептадон.

# 31
  • София
  • Мнения: 431
Педиатърката ни беше казала първите 15 дни да къпем бебето само с вода, да го мажем с преварен зехтин и чак след това можем да започнем използването на бебешка козметика. А за пъпчето - само спирт след баня.

# 32
# 33
  • Мнения: 674
Полвам продуктите на Мустела и съм много доволна.Бях си взела гел за къпане - той е и за коса и за тяло,лосион за след баня (hidra bebe)и крем против подсичане.В началото обаче мажехме малката с преварен зехтин и след като навърши 3 месеца,започнахме и лосиончето.

# 34
  • Мнения: 2 803
Бюбхен Peace.Много съм доволна от тях
Peace

# 35
  • Мнения: 492
Ползвала съм на Бюбхен - олио, мляко за тяло, душ гела и крема при смяна на пелените. Доволна съм от всичко. Peace

# 36
  • София
  • Мнения: 2 381
Мустела, Себамед. Клоран не му действаше добре на моя бебчо. От шампоана главата му беше червена. Цинковото кремче, пък трудно се размазваше, но го изписаха с червено дупе и от 1 намазване с Клоран дупето му беше ок.
Лекарите казват, че е добре в 1-те 3 месеца да се ползва медицинска козметика.

Последна редакция: ср, 10 сеп 2008, 14:34 от Kia

# 37
  • Мнения: 741
Използвам Мустела и съм доволна

# 38
  • Мнения: 59
Бюбхен, много съм доволна от него. Ползвам душ-гела от глава до пети , олиото, млякото и крема за дупе. Сега си купих и от плодовите шампоани на Бюбхен- също са страхотни. newsm10

# 39
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 868
И аз ползвам Мустела- гел за тяло и коса при къпането, крем против подсичане и хидратиращо мляко. Много съм доволна от всичките им продукти.
Бебка имаше крусти по веждите и челото, мазах ги със крем против крусти пак на Мустела. Изчезнаха след първото мазане!

# 40
  • Мнения: 1 477
Бях взела  крем против подсичане, олио, шампоан и сапун на Бюбхен.Леко раждане   bouquet

# 41
  • София
  • Мнения: 44 120
Вземи си тестери - няма продукт, който да е универсален, всички марки действат различно при различен тип кожа, това , че някой ще ти препоръча дадена марка козметика е базирано на личен опит, но той е за определеното дете, което не значи, че при твоето нещата ще са същите...
Ей на - моето се обриваше от прехваления бюбхен, но не от всичките им продукти, мустела също не беше подходяща за него, нито пък нивеа...
така че по-добре вземи тестерчета от няколко вида козметики и после решавай....

Иначе ти трябват предимно - крем за дупе, мляко/лосион или хидратиращ крем за след баня и нещо като душ гел за коса и тяло...
Спирт 90% за пъпа, евентуално си приготви и стеримар, евентуално за почистване на нослето Wink

# 42
  • Мнения: 645
снаха ми ползва цялата серия на Пенатен за племениците ми и много е доволна

# 43
  • Мнения: 2 807

galadrielka, поне 40 дни след раждането е препоръчително да се използва преварен (за около 30-40 минути) на водна баня зехтин .
Не ти препотъчвам употребата на други мазила/кремове/лосиони и т.н., въпреки че не е забранено  Wink
Достатъчно е след къпане да намажеш бебето със зехтина.
При смяната на памперсите  - също.

Когато сменяш пелените - най-добре само отмивай/почиствай само с вода, ако ли не - влажни кърпички - най-доволна съм от Soft & Care на Нивеа.
Памперси - не ти препоръчвам да са на Pampers - от около 3 години не са това, което бяха преди около 5.
Познавам мнооого бебета (вкл. и моите, когато бяха такива), които се обриваха от тях - не дори веднага, а няколко месеца след употребяването им.
С две ръце съм за Molfix  Wink

При зачервено дупе - ползвала съм няколко кремчета (на Нивеа, Пенатен, Бюбхен), но най-доволна съм от "нашето" си кремче Здраве (в малка синя кутия, както и преди години)

За къпането - шампоан (сапун не съм използвала) на Бюбхен, Мустела, Юсерин, Авент и т.н. Когато Дани се роди, последните три марки още не бяха на БГ пазар => използвам изцяло козметиката на Бюбхен, защото съм доволна (не обичам да експериментирам върху децата си  Wink)



Това е от моя скромен опит!  Blush
Ако още нещо те интересува, питай  Grinning

Лека и усмихната бременност!   Hug

# 44
  • Мнения: 177
СЕБА МЕД, много съм доволна от избора си.

Общи условия

Активация на акаунт