Каква козметика за бебо да си подготвим след раждането?

  • 9 657
  • 81
  •   1
Отговори
# 60
  • Бургас
  • Мнения: 675
Себамед, Мустела, Саносан. И от трите марки сме доволни. Peace

# 61
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Бюбхен и Нивеа най ми допаднаха

# 62
  • Мнения: 2 334
Аз ползвах до 6-я месец на дъщеря ми Себамед и Мустела-много съм доволна от тях.Сега ползвам Бюбхен и пак съм доволна Peace

# 63
  • Мнения: 1 691
Аз не ползвах почти нищо - колкото с по-малко неща се третира кожата на бебето, толкова е по-здрава. Къпане само с вода или с бебешко сапунче (веднъж на 2-3 дни, а дупето - всеки път, когато е наакано). Мазане с преварен зехтин, при това не цялото тяло, а само зоната на памперса, подмишничките, гушката и др. гънки - ако има нужда, и то само в първите 1-2 месеца. Крем против подсичане - само при нужда, т.е. зачервено (Бочко, Пенатен, Бейби тан).

# 64
  • Мнения: 2 334
Аз не ползвах почти нищо - колкото с по-малко неща се третира кожата на бебето, толкова е по-здрава. Къпане само с вода или с бебешко сапунче (веднъж на 2-3 дни, а дупето - всеки път, когато е наакано).

 Shocked Мисля че не е нормално къпането на 2-3 дни  Shocked

# 65
  • Мнения: 1 232
Какво означава преварен зехтин? Как, колко време? Ако може някой да опише.

# 66
  • София
  • Мнения: 1 890
    Някакви отзиви за серията Бочко за бебета ?  Rolling Eyes Не само крема, за него знам. Четох, че били взели златен медал на Пловдивския панаир...

# 67
  • Мнения: 512
Мустела и Бюбхен са моите фаворити!  Peace

# 68
  • Мнения: 4 292
Ще кажа аз какво съм купила до момента.
Гел за коса и тяло на Бюбхен.
Бебешко мляко, пак на Бюбхен.
Имам олио на Нивеа, мисля да го ползвам и за бебето.
Защитен крем против вятър и студ на Нивеа
Крем против подсичане Бочко - изпитан, много съм доволна от него.
Спирт за пъпчето.
Мокри кърпи

# 69
  • СОФИЯ
  • Мнения: 431
Себамед  и Бюбхен Peace За Мустела също съм чувала добри отзиви,но нямам голям опит Embarassed

# 70
  • Мнения: 8 999
Разполагах само с шампоан за коса и тяло /2 в 1/, тоалетно мляко /и двете на Бюбхен/ и крем против подсичане /пенатен на Нивея/.
Нищо друго не ми се е налагало да ползвам.
Към края на втората година започнах да мия тялото с бебешки сапун, а косата с шампоан "Без сълзи" на Джонсън.

# 71
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 751
Зависи от средствата,които си склонна да отделиш.Не толкова скъпи и добри са продуктите на Event и Бочко,а от по скъпите Бюбхен.

# 72
  • Мнения: 140
За дупето- мокри кърпички и Бочко.
За къпане- гел за коса и тяло на Бюбхен, Клоран.
За мазане на тяло аз използвах на Биодерма - Атодерм -големи флакони от по 500 мл. После минах на Еудермол- те са на много прилична цена -към 3.00 лв. и са много ефикасни, особено за суха кожа- имат различен фактор. Продават се в аптеките.
За крусти- на Мустела кремчето за крусти е много ефикасно.
И на мен в родилното ми казаха да мажа с преварен зехтин, но много ми миришеше и не попиваше добре и минах на тоалетни млека.

# 73
  • Мнения: 286
 baby_neutral За къпане ползвам шампоан Бюбхен и сапун Хума бебо, страхотен е. За мазане след баня съм ползвала на Хип и Бюбхен, а против подсичане крем на Пенатен и Универтан /предписан от педиатъра/, мокрите кърпички и спирта за пъпчето са задължителни според мен. За мазане на ръчичките и лицето при лошо време  и вятър мисля да взема пак специалния крем за целта на Бюбхен.

# 74
  • Мнения: 472
За мен най-добрият вариант е да изчакаш да родиш. Ако педиатъра ви е добър, след като види бебчето ще ти препоръча каква козметика ще е най-подходяща за неговата кожа. Пожелавам ти леко и безпроблемно раждане и здраво и усмихнато бебче  Wink

Общи условия

Активация на акаунт