Бременност и солариум

  • 14 970
  • 52
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 335
Соларуима попринцип е вреден,не бих рискувала никога бременна Naughty

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
не в никакъв случай  Naughty не рискувай той си е вреден и без бременност, пък с бременност още повече не рискувай- поне заради бебчето

# 17
  • София
  • Мнения: 5 758
Хайде и аз да кажа, че не бих ходила.  Laughing Дори и на плажа не си позволявах много-много да се пека това лято, ходя си беличка.  Simple Smile Всъщност за бебето не знам дали е толкова вредно, но ти рускуваш освен обрив, да получиш и петна.  Rolling Eyes Така че ти си прецени.

# 18
  • Мнения: 698
По-добре недей. Пигментните петна по време на бременност са много неприятно нещо. За сватбата - можеш да наемеш добър гримьор. А ако желанието ти е цялостно да си по-тъмна, има спрейове за изкуствен тен. Погледни състава им. Попитай лекар, но най-вероятно няма никакъв проблем да ги ползваш еднократно. Само внимавай да не прекалиш.  Laughing Най-добре е, ако можеш сама да си направиш морковена отвара, с която да се намажеш - полезно е за тялото и се потъмнява. Но не знам как става. Има опасност да станеш малко по-оранжева, отколкото черна. Все пак, ако се изкушиш и отидеш на солариум, покрий лицето с кърпа.

# 19
  • Мнения: 30
И аз знам, че за бременни е противопоказно

# 20
  • Мнения: 2 807
biju, честито бебче!   bouquet

Аз не бих ходила на солариум...
Сега няма нищо по-важно от бебето под сърцето ти  Heart Eyes

# 21
  • София
  • Мнения: 431
Щом имаш обриви, предполагам, че ходиш на дерматолог и той може да ти каже най-добре дали е вреден солариумът или не. Обривите през бременността могат да се влошат от какво ли не и в крайна сметка може да се наложи да пиеш и да се мажеш с лекарства, което е доста притеснително за една бъдеща майка. Затова, според мен не си заслужава да поемаш такива рискове като солариум или мазане с автобронзанти точно в този момент.
Аз лично не бих ходила на солариум и небременна.

# 22
  • Мнения: 2 015
Започнах да ходя на солариум преди да забременея, но като разбрах, спрях Peace.

# 23
  • Мнения: 1 121
Тука имам чувството, че половината изобщо не четат въпроса. Момичето ще се жени и пита за 1-2 пъти, а не за по принцип Rolling Eyes

За сватбата си заслужава, аз бих отишла. 1-2 пъти е ОК. Само внимавай ако си с ниско кръвно, може да ти прилошее, понеже като се печеш ти става още по-топличко. Просто ако ти стане дискомфортно излез, и си носи вода за всеки случай.

# 24
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
По принцип ходя целогодишно по веднъж седмично на една 15минутка солариум. Наистина спомага за един здрав и приятен външен вид. Но бременна, честно казано, не бих отишла.
След като забременях, един ден си бях изпружила крачетата на слънце, след 3-4 минути станаха на огромни морави петна Shocked Слава Богу скриха се до няколко часа, но незнам какво мога да очаквам в това състояние от солариума.

# 25
  • Мнения: 4 784
Аз и без да съм бременна не съм привърженичка на солариума, камо би пък бременна. Още повече и с видими кожни проблеми. Пък било то и заради сватбата.

# 26
  • Мнения: 4 621
Вреден е т.е. не се препоръчва на бременни  Naughty


п.п.имаше някъде подобна тема
Taka e Peace

# 27
  • Мнения: 656
Аз не бих ходила,дори да става въпрос за 1-2 пъти.

# 28
  • Мнения: 8
Благодаря на всички,които са ми писали Simple Smile

# 29
  • Стара Загора
  • Мнения: 135
Аз съм на мнение, че бебето ми ще е по важно от солариума. И аз ходих, но 4-5 дни след като съм забременяла спрях да ходя. Има време кога пак да се ходи.

Общи условия

Активация на акаунт