ГИМНАЗИСТИ ВЕЧЕ

  • 30 103
  • 288
  •   2
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 708
Светлееееее Hug, вярвай ми, за Биллата нямаше да се сетя, въпреки че съм виждала да продават тениски там. Просто ми е навик да купувам само "манджане" от там Wink Имам си до нас Билла и ще ми е супер лесно да проверя. Хиляди благодарности Heart Eyes

# 46
  • у дома
  • Мнения: 7 142
Моля,за нищо,дано да извадиш късмет и да има нужния цвят-иначе имай впредвид,че съвсем малко се свиват.

# 47
  • Мнения: 2 708
Светле, Светле, Светле newsm44 newsm44 newsm44

Не една, две си купих в много красив светло син цвят. Оспамихме яко темата, но понеееееееееее има ефект. По 4,99 лв. Супер, супер, супер. Ама как само ми реши проблема за нула време newsm51

Сега вече можем да играем на спокойствие и да не се притесняваме имаме или нямаме синя тениска.

# 48
  • Мнения: 3 200
Здравейте, момичета!
Как са гимназистите след първата учебна седмица?
При нас най-интересното са съучениците и учителят по БЕЛ - Николов (говорителят на стачката).
Явно човекът има чар, подход и дар-слово и предполагам, че повече ще омайва хлапетата, а по-малко ще преподава.
На този осмокласен етап и като знам какво се учи, това не ме интересува особено.
А и не бих протестирала, ако развива общата им култура, вместо да бистрят "Дамата с рентгеновите очи" и др. подобни Sick.
Важното е да научат английски, за математиката аз ще се погрижа, ако се наложи... и така.
Хубава седмица откъм 8 клас беше.
Откъм 10-ти - напрегната и динамична, и малко нервна, но това е тема на друг разговор.  Laughing

Спокойни три почивни дни ви желая!

# 49
  • Мнения: 660
Благодаря , Уич !

Нашият се скъса да спи smile3524 Sleeping newsm46 !!! Явно му идва в повече ранното ставане . Иначе е доволен и ...учат яко , нищо , че е първа седмица.

Поздрави - заредете се през трите дни с много сън и добро настроение !  bouquet

# 50
  • Мнения: 3 479
Здравейте, мами на гимназисти Hug
Ето и нашата равносметка до днес: понеделник - откриване на учебната година, вторник - половин час на училище, правиха входящ тест по английски, за да ги разделят по групи, сряда - ден на София, почивка, четвъртък - закъснение за първият час Close, хем стана съвсем на време, обаче голямо моткане му удари и закъсня. Каза, че госпожата по английски не му се карала, представил се добре в часа после. Също правиха и входящ тест по математика. Криво-ляво писал с дясната ръка, досрамяло го да се обяснява с госпожата, че е левичар и не може да пише заради гипса. Като се върна, писа някакво домашно по английски на почивки, пак с дясната ръка. Забравих да го погледна на какво прилича Laughing. Днес пак щеше да се успи и добре, че мама е на пост и го изритва от леглото Twisted Evil Иначе училището е на три спирки от нас с автобус или тролей, преместиха го в 19то СОУ, а преди беше в Изток, в техникума Джон Атанасов. Представям си кога щеше да стига до училище, ако си бяха останали там - сигурно за голямото междучасие ooooh!
Днес обаче му свалиха гипса, всичко е наред, само дето шашнал доктора в Пирогов, като му обяснявал как ей сега ще отиде да играе баскетбол. Мъжът ми каза, че лекарят го гледал сякаш е извънземно. Най-вероятно човекът си няма бесен пубер вкъщи и затова Thinking
Аз винаги съм знаела, че Пепи става за партизанин или ятак, обаче от няколко дни съм съвсем сигурна в това Crazy Всеки ден му измъквам думите с ченгел от устата. Любопитна съм за всичко - за учителите, за съучениците, а пък той мълчи или отговаря с една дума, или пуска майтапи. Все още не са ни съобщили за родителска среща. Само са им дали учебници по БЕЛ и Математика. Явно си имат оборотни и ги раздават. Това всъщност не е зле като идея, някакъв вид облекчение откъм разправии с купуване. Учебниците по английски обаче ще са нови, май.  Засега и при нас фаворит е учителят по БЕЛ, но и мъжът ми има добро впечатление от него. Дано и с другите учители се харесат.
Поздрави на всички дечица и майките им и приятна почивка от дългото учене. Аз поне умирам за сън. Яко се изкалпазаних през лятото и сега ранното ставане ми идва нагорно Embarassed

# 51
  • Мнения: 1 210
Здравейте сладки златни рожбички милички и задъханки отново и много липсващи ми! Ама мнооого ! kiss kiss kiss kiss kiss
При мен понеже много почивка, а след нея и много кардинални промени от лично-служебен характер, което трябва да ви подсказва за много зор и прякото му следствие умора, та затова и непрякото следствие липса от форума  EmbarassedДали ме разбрахте? И само за пояснение на интересуващите се- Камъче, моята страхотна книжарница е факт!  bdbaloni smile3533 Пък ти се размотавай още с цифрите  Joy И Галче, много сме близо вече  , когато съм там (ама поне три месеца ще надзиравам стабилно  Naughty, докато създам имидж  Whistling).

И понеже отново се отплеснах, пък вие сладки само за децата говорите, ще си позволя да поразпитам и за малко нещо лично, че нали сме си приятелчета, мисля ви  Heart Eyes

Първо- Уич, как е голямото детенце, знаеш какво питам.

Росче, плочките? Обичаш ли си дома с новата премяна  Grinning

Крисче, какво си такова трепетликово майче, все се тормозиш, все надълбоко изживяваш, все ти е свито сърчицето... не говоря за пред децата, за твоята свита душица говоря  Heart Eyes Усмихни я широко, прекрасни са ти децата, и силни! И млади, което е най- голямото преимущество на ДЕТСТВОТО- всичко бързо зараства!  Hug

Светле, нищо нямаме от тези пирати, даже и аз отсъствах, че не издържам много на дъндании, та било то и пиратски  Laughing Само някакви снимки, които няма да ти помогнат много, мисля. Ще разпитам обаче довечера мъжете за спомените им относно програмата и ще пиша на лични. Все нещо може да закачиш  Rolling Eyes

Камъче, обичам те  Heart Eyes Не искам да тормозиш хубавата си умна главица с тревоги и съмнения относно страхотния интелект на Митака! Хич не е честно, предвид как всички тук сме свидетели как без никаква помощ той се справи блестящо! Как измислихте транспорта?

Галчето я чакам с опашчиците в книжарницата, щото съм и под носа  Hug

Да кажа още, че се радвам за Юлето и Вечерница, и затова как децата си паднаха на мястото.  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Да извадя една Бисквитка от долапчето, да каже как се чувства детето в немската и мнооого да я нацелувам !

И накрая ще спомена и Маги... Щастлива, влюбена в госпожата си, влюбена в езика, сричаща, но упорита и старателна...трогателна картинка! И много си харесва съучениците, вече има 5 приятелки  Laughing

Ей това е от мен, много ви обичам всички и искам срещааааааааа  smile3514 Hug Hug Hug

# 52
  • Мнения: 660
Ей , Дидка се появи най-после !!!

Да, да, точно на място е моя - щастлив и сричащ Joy и той !!! Класен им е мъж и това било "супер" , защото е единствен . Вече са се видели с Маги , приказвали си , но какво точно нямам шанс да узная - "абе , говорихме си там " Whistling.

А тази вълшебна за душата ми дума " книжарница " - какво точно значи ??? Звучи ново , хубаво и мм-мм-мм мирише на книжки !

Още веднъж - хубава почивка на всички мами и доскоро !

# 53
  • Мнения: 3 200
Дидка, добре дошла, скитнице!   bouquet
Радвам се за теб и за Маги и ви желая и на двете много успехи - на всяка в нейното си "гьолче" Wink
Това за книжарницата ме изненада, но пък с удоволствие установявам, че си направила, каквото беше решила и вече си си сама господарка. Браво! Решителността ти ме изпълва с надежда.
Убий ме, ако знам за какво питаш (за голямата)  newsm78
Около нея има толкова емоции и новости, че главата ми ври.  Joy Дотолкова, че абсолютно забравих кандидат-гимназиалните вълнения, още повече, че май и малкото си лепна на мястото.
За целта има Skype, би могла да влезеш и да ми подскажеш. В краен случай ще се примиря и с ЛС.  Confused

ve4erniza, мила, не бъди толкова любопитна! Как ще разпитваш такъв голям мъж Simple Smile
Важното е, че е доволен и всичко е наред (това си личи, нали) Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 54
  • Мнения: 4 447
Ех, че прекрасен ден!
Дидке, добре си се завърнала!
Поздравления за новото начинание! И успех!
Аз умувам , нищо не измислям.....
Мити го водим сутрин, а прибирането е с градски транспорт, разучава маршрутите още, не е свикнал глезана....
Докато се учи кои автобуси къде спират и дали му вършат работа ние с баща му сме с единия крак в колата, готови да се притечем на помощ. Laughing
Още чака да види преподавателите си, да си кажат изискванията по предмети. Казали му да не бърза и да не учи и той стриктно изпълнява  Laughing. Ама той толкова стриктен никога не е бил.
Ранното ставане ме съсипва, ама сигурно е въпрос на навик  bouquet
 lovekiss

# 55
  • Мнения: 3 479
Дидкатапитката, сетих се къде си Laughing Баш под носа ми си се `цопнала` Wink Ще ти се обадя непременно  bouquet

# 56
  • Мнения: 191
Та на въпроса "Как е в новото училище?", отговорът е "БЕЗДОМНО".
Krische, "бездомно" им е и на децата от Немската! newsm48
Още на втория ден ги изстреляха да се учат на немски език в 13-то училище - до Женския пазар, в близост до братята роми и всякакви тям подобни орки!  no Причината е, че започнали подмяна на дограмата в тяхното училище. БРАВО! Точно на време! Естествено, имат си техните оправдания за това... af
Обстановката, компанията и обкръжаващата среда в 13-то е направо "прелестна"! Както казва дъщеря "ами нали българите трябва да се интегрират сред циганите", "недостигат чинове и столове", "часовете са по 80 мин. с по 5 мин. междучасие с цел по-бързо да свършваме и да си ходим", "учим на 4-тия етаж, трябва да си носим храна и вода, за да не напускаме етажа". newsm53

Леко е депресираща за един "заек" следната картинка: нова учителка, нови деца, след толкоз труд да влезеш в едно що-годе прилично училище, ти се оказваш в най-гнусния район на София, сред подсвиркващи след теб роми ... и то още на 2-рия учебен ден. Опитваме се да се шегуваме с положението... нали е само временно! Нали след време децата няма да са нови, учителката също... пък и ще си се учим в чистото и ремонтирано наше училище!
Крисче, имай вяра! newsm10

# 57
  • Мнения: 2 708
Ето я и Дидката, здравей мила и добре дошла отново. Ние като по преди теб веснали се в темата, сме като посрещачки Laughing Представям си я Маги кък "ръ"-ка сега и си върти езика Laughing

Юлия, права си. Знам аз за вашите перипетии, защото най-добрия приятел на Ивчето също учи там и всеки ден най-подробно й разказва за "Гетото" (както той се изразява) какво са правили, до кой урок са стигнали (докато до преди време се радваха като не учат, сега гледам Ивчето е горда, че са по-напред по немски и колко много учат). А това 13то училище е наистина ужасно и мястото му е...... На нас там ни беше изпита по математика. Много е подтискащо в района, ама все ми се струва , че най-много  до края на октомври ще ги сменят тия прозорци. Ама пък ще стане хубаво Peace Hug и децата ще си го харесват.

Важното е, че шпрехат там и започват да свикват. Май първата седмица е по-стресираща (изключвам извънредните ситуации с липса на собствено училище). Вече е, като че ли по-спокойна. И даже много си харесва класната. Била - "Строга, но справедлива". Успявала да ги овладее и да имат респект от нея, без да им крещи. Въобще била "яка" и всички, които попитали от по-големите, всички казвали, че е супер, а за тях това е много важно Laughing - мнението на другите ученици. Ако им го каже някой родител - няма да се брои, но друго си е "големите" да го кажат. Wink

А иначе със самия език нямаме проблеми за сега, защото тя е учила немски и това, което учат в момента си го знае. Има опасност да се размързаляви, но я проверявам дали си пише в речника и домашните, въпреки че ги знае тези неща, за да не губи тренинг.

Никак не си харесваме г-жата по математика - много била смотана и заспивала в час, толкова била скучна. По български също не сме очаровани, защото била казала, че всеки, който до сега бил отличник, сега щял да бъде четворкаджия, защото щели да учат някакъв си друг български  - не разбрах какво му е другото, но нещо не ни вдъхва доверие. Пък ще видим.
Важното е, че класната е супер, а пък с нея си имат по 20 ч седмично и другите все ще ги издържат Laughing

За сега ми остава мъката от ранното ставане, ама майка й взе генерално решение да си купи кола на лизинг, че старите все нещо не работят, а аз нямам нито разбирането, нито нервите, нито възможностите да се разправям с монтьори и като я докарат, ще се похваля  Laughing Laughing Laughing и тогава вече сутрин няма да страда. Само май първия срок ще свърши до тогава, ама нищо, за догодина и за малката втори срок, пак ще си е сгода. Wink

Весел и спокоен още един почивен ден на всички мами и "зайци".

# 58
  • Мнения: 8
Imate li informatsia za sofiiska chastna angliiska gimnazia?

# 59
  • Мнения: 2 992
Добро утро, сговорна дружина! wavey

Ззавърнах се от странство и с радост откривам, че сме се събрали всички в темичката. newsm10

Дидка,   Hands Thumbsupнапълно подкрепям идеята ти за срещичка, че още ме е яд, ooooh! Sad дето пропуснах последната сбирка. Така на дълго и нашироко ще се набърборим кой, къде, как.
 Joy
 lalalala

Камъче, днес май ще се разбира дали ще сме в един клас Wink. Аз подпитах за досегашната й група, ама конкретен отговор дали има Митко при тях не получих Crossing Arms. Нещо като задам въпрос, касаещ момчета, Thinking съм леко пусната по тъча. За училището говори с ентусиязъм и вече е насъбрала нови приятели. Hug

Юлия, скоро детенце ще се абстрахира от учебната база. Wink Ние две години изкарахме на място, където не можехме да стъпим в тоалетната, Embarassed а Дидка много образно разказа миналата година как през зимата пишехме с ръкавици и в междучасието си топлехме ръчички на печки. #CrazyСега е останало само спомен за приятелствата, детския смях и многото учене.

Крисче,  thumbsupстискам палци да попаднеш на добър автомобил и по-скоро да го придобиеш. Да сте си  travel Аз не си представям, ако ми я нямаше кочинката, как щях да се оправям. Може да е 10годишна, ама си ме слуша и да чукам на дърво не е ходила по доктори

Дирухи, съжалявам, но нямам впечатления от частните английски гимназии. Можеш да провериш в темата за Клубът на родителите насочили се към ЧО

Галче, убудуна съм, че Пепи тази година няма да го познаеш. Тренингът за учене от миналата година , ще му е само от полза сега

Последна редакция: вт, 23 сеп 2008, 09:32 от rosss

Общи условия

Активация на акаунт