Отговори
# 180
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
Въпроса ми беше практичен,ние хапваме 5пъти като сутрин и вечер ядем по 210 гр,а през деня по180 но не винаги ги изпива всичко.Просто исках да разбера колко хапват другите бебчета,защото формулите са хубаво нещо но когато е гладно детето не важат Wink

И ние изяждаме по толкова, само че ядем по 6 пъти на ден  Crazy! Вечер и сутрин в 5 часа по 210, а през останалото време по 180 мл. Знам я формулата за месеците по 10 + 100, обаче това не му стига и пищи от глад  Crazy! Ходихме до доки с колата и тъкмо си мислех да го извеждам и писна, че му се спи. Приспах го и сега си спи. Да видим до кога  newsm78!

В 11.46 вече не спи  Crazy! Лежи по корем и си говори на мечките от обиколниците  Wink! да видим и това кога ще ми писне. Обаче пак заваля и ще изчакам май с разходката  Close!

Последна редакция: пн, 15 сеп 2008, 11:51 от dari75

# 181
  • София
  • Мнения: 391
Забравих да ви питам, знаете ли дали се продават толкова малки чорапогащници, с които мога да обличам есенните роклички?

# 182
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
Забравих да ви питам, знаете ли дали се продават толкова малки чорапогащници, с които мога да обличам есенните роклички?

Би трябвало! То и аз ще търся за под панталончетата  Peace!

# 183
Аз вече не мога да разбера стига ли и храната, след като изяде 120мл. и заплаква за малко(много бързо яде-10 мин.) и веднага се успокоява и после прави пауза от по 3; 3,5 та даже и 4 часа, пробвах да и давам по 130 мл. изпива ги обаче предната вечер точно след като и увеличих и пак пропусна 6-тото хранене, яде последно в 19:30 и към 20:30 заспа и чак до сутринта в 5:30.Пак пропуснахме къпането, защото не можах да я събудя,вече втори път ми прави тоя номер и аз взех да се притеснявам, но пък вчера цял ден не спа(еми след 9 часа сън #Crazy), постоянно си иска компания, някой да се закача с нея, да и говори и тя да се смее. ОПитах пак да и намаля на 120мл. и сега не плаче за още, абе луда работа newsm78. Ако и направя повече изпива всичко, но пък намалява броя на храненията на 5 и май е още малка.
Аз пък се чудя в къщи как да я обличам newsm78, сега е облечена с боди с дъл. ръкав и гащеризон без ръкави.
Вчера бях откачила вкъщи, цял ден не излизахме, защото имаше ужасна мъгла и леко валеше и като се прибра мъжът ми  не иска да отидем и на едно кафенце даже за бързо, докато свеки гледа Поля smile3511
И аз се чудех има ли чорпогащници за толкова малки бебоци newsm78

# 184
  • София
  • Мнения: 226
И аз увеличих дажбата на 140 и резултата е, че минахме на 4 хранения. Просто незнам  smile3511. Ама няма да я насилвам. Ама това излиза 560 на ден, което все ми се струва, че е малко. А още не сме я теглили, че нали заради хремата пропуснахме ваксината и хич не сме ходили до педито.

Чорапогащници трябва да има - на мен нали са ми дали дрешки и има и доста такива, но ако някой намери готини да каже къде - да и купя още.

# 185
  • Мнения: 8
Чоропогащници има аз и купих още като беше на 1 месец, е малко и беше голям но сега дори и умалява. Имаме бели и розови, вчеръ търсих лилав но не можах да намеря. Само гледайте да няма ограничение на стъпалцето защото аз купих един с такова и е доста голямо- мисля че ще мога да си вкарам аз крака вътре Joy

Криси аде по 120-130мл. кърма, а АМ слагам 4 лъжички в 120мл. и то става над 130

# 186
  • Стара Загора
  • Мнения: 347
Забравих да ви питам, знаете ли дали се продават толкова малки чорапогащници, с които мога да обличам есенните роклички?

Има, аз си ги купувам от Сливен от фирмения магазин на фирма "Тони", но сигурно ги има и по дет. маг., големите хипермаркети...

# 187
  • Мнения: 210
Аз купих клинове на Радина  Laughingот един магазин в Люлин , видяха ми се по-плътни ... За съжаление имаше само розово,кафяво и червено, та сега ще търся подходящи рокли  Crazy
Повръща ми се от това розово вече Crossing Arms
Ние сме на АМ и от скоро си хапваме 5 пъти по 190 мл. (готова смес) newsm78

# 188
  • Мнения: 194
Ехо, привет и от мен  Hug

Днес много ми се спи  Tired Марти става да яде в 6ч, след това в 8,30 и тъкмо си помислих, че след това ще направи по-дълга пауза, а тя се събуди пак в 11ч  Laughing Яде близо час и сега спи като пън  Mr. Green Ама аз вече няма за кога да лягам...

Аз нямам абсолютно никаква представа колко яде Марти на ден или на хранене, защото сме изцяло на кърма и няма как да разбера.

Ох, много е гадно времето  ooooh! Как мразя дъжд и студ. Дори да не вали, аз самата нямам никакво настроение да излизам навън като е толкова мрачно  Tired

Спокоен ден на всички   bouquet

# 189
  • Мнения: 13
  cook newsm38
Да ви почерпя в бързината.Днес Норчето става на 3 месеца,а Явор ми е вече второкласник.
Дай Боже всекиму такава радост!

# 190
  • Русе
  • Мнения: 638
Браво на Норчето   bouquet Браво на Явор   bouquet Да са ти живи и здрави и много радост да ти носят   bouquet

Инчока, много растете, да продължавате все така  Hug Кошницата си я ползвам най-редовно, но когато ходя по д-ри, институции, магазини... не я ползвам за разходка, а по-скоро когато бързам да свърша нещо и непременно ще съм с превоз, той си я харесва, а и когато трябва да чакам и съм без рамата на количката (извинете, но идея си нямам как точно се нарича) го слагам на земята и го люлея и той си заспива. Но и кошницата имаше ограничение май - 66 см на детето? не съм сигурна трябва да се разровя. Сега не го открих, на самия кош пише до 12 кг Лично аз няма да купувам друга количка, когато ни отеснее коша за новородено, ще видим кога ще стане това, може и идния месец да е, но той така и така си спи още със сгънати крачета, а сега сме 61,5см, а коша е 70см... има време. Целувки на Боби  Heart Eyes Hug  bouquet

Ето как си зарязах детето за 20 мин. на терасата, а аз си влязох на топличко, т.к. не издържах http://media.snimka.bg/0687/007629300.jpg http://media.snimka.bg/0687/007629311.jpg и то взе, че заспа http://media.snimka.bg/0687/007629317.jpg и сега спи в коша на леглото ми http://media.snimka.bg/0687/007629330.jpg, ама как съм го облякла само - шапка адидас, боди с дълъг ръкав - плюшеничко, плюшени ританки и се сетих, че баба ми донесе 1 шкаф с плетени дрешки, та си викам Дойде им времето  Joy и ватираното одеалце (викам му калъфче за gsm  hahaha) много хубаво го опакова - центрираш бебока, дърпаш ципа щракаш 4 копченца тик-так и готово  Mr. Green
Отивам да се трупясам до него  Flutter

# 191
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Честита месечинка на Норчето!  bouquet
А на Явор - само шестици! Peace

Повръща ми се от това розово вече Crossing Arms
Аз пък все още се кефя на розовото. Не че Калина има много розови дрешки /износва бебешките дрешки на брат си/, ама като тръгна по магазините, все в розовите се заглеждам... Crazy

rallii, виж как сладко спи бебока - колкото е по-студено, толкова по-сладко и дълбоко спят малчовците... Така че и от лошото време има файда...
И аз да се оплача от времето... Поне да не валеше, а то се скъса да вали... И тази влага е много дразнеща, а и тъмнината е толкова депресираща... smile3511

Ние днес с целия си акъл, решихме да ходим на консултация. Ама нямаше за кога да отлагаме - утре мъж ми е на работа, а ако вали сама няма да се справя... Слагахме тази ужасна ваксина. Поплака милата, а после в колата заспа... Превантивно докторката й сложи свещичка в дупето. Довечера ако плаче пак ще й сложа. Наддала е с 600 гр., пораснала е с 3 см. и вече е 5 150 гр. и 59 см.

# 192
  • Мнения: 657
Честита ти двойна радост, miloni!   bouquet

Мами, днес ме събори гадна температура - 39 гр.!  #Crazy Влизам набързо да питам онези, които наскоро боледуваха какво мога да пия, при положение, че кърмя? Tired

# 193
  • София
  • Мнения: 1 535
Здравейте  Hug

И аз имам поводи да черпя - вчера каката ми имаше имен ден, а днес и тя тръгва на училище във втори клас.


Милони да са ти много здравички и послушни дечицата   bouquet
Поздрави и на всички, които са имали повод за празнуване   bouquet

Сега ми предстои още по-малко време за спане  Tired. Трябва и голямата да ставам и да изпращам на училище, а през деня няма как. Бях опитвала в началото, но тъкмо легна и се унеса и се започва едно звънене на телефона... нали работя в къщи...

И аз не знам колко ми изяжда Любчо, обаче здраво наддава. Както се роди мъничък, така миналата седмица беше 6400  Crazy. А и след като се насуче такава доволна и усмихната физиономия има. Та съм спокойна, че е нахранен.

Мимченце бързо да оздравяваш   bouquet. Можеш парацетамол, нурофен и аналгин да пиеш. Витамин С също.

Рали и аз имам подобно калъфче, но май му е време вече  newsm78

Моята количка нали е от каката още и е доста широка и дълга, така че ще си изкараме с нея зимата. Само ме притеснява, че нямам дъждобран  Thinking. Имате ли идея дали има по-големи размери да продават. Питах в 1-2 магазина, но имаха само за летни колички  Confused

Чорапогащници май засега няма да търся. Под панталонките мисля да ползвам ританки, че от каката има доста останали съвсем новички. Само за крачетата ще трябва да потърся нещо топло.

# 194
  • Мнения: 256
E, Рали, ти направо ми разби мечтите, ми моя вече е минал 66-те сантиметра... Тая кошница сега за какво ми е?! Леле... Хахахахаха, ми така е като не чета. И това за 12 кг не го знаех.  Ми аз като сложа 1.5 вода, памперси, дрехи, пелени, кърпички и т.нт., а и бебето  Laughing то определено си удря 10-тина кила вече. Значи още много малко ще си ползвам количката. Айде вече ще го уча моя да ходи, за да можем да излезем все пак на разходка.  Joy Може ли само китайски размери да правят навсякъде, за Крали Марковците ни нищо няма!!! Дали има описание за количката някъде? Ще взема да поровя в Чиполиното.

Ние днес бяхме в морската и беше супер, е малко подухваше, но ме освежи. Все пак е 23 градуса. Божидар се радва на клоните, които се огъваха над него, а аз на шума на дивото днес море. Само дето е пълно с влюбени ученици.  Grinning

Честито на всички празнуващи днес!!!
И честит първи учебен ден на каките и батковците!!!

Общи условия

Активация на акаунт