Отговори
# 255
  • Мнения: 143
Здравейте! Честити сини и розови гащи на всички мами, които са разбрали:)))
Аз във вторник съм на ФМ при Цолова, но много ме е страх да не ми каже нещо лошо. Знам ,че не е хубаво така да мисли човек, но някак си понякога те налягат тежки мисли...
Иначе момичета на мен коремът ми порасна точно за една нощ и вече много ми личи:)))
Вчера дори една клиентка си попълва една молба в офиса, и без да ме вижда надолу(бях зад бюро и се бях малко навела), ме пита "Извинявай, ти бременна ли си?"...
Аз толкова се учудих? Направо се опулих...казах "да"....а тя- "Много ти личи на лицето"...Супер ме шашна...каза ми ,че бременните се познавали много по-устните-били им по-сочни...странна работа...както и да е ...това малко за разтоварване..
Момичета, аз много обичам чай, и днес ще отида да питам (имаме един много голям магазин за чайове до офиса) кой чай можем да пием и ще докладвам после:)))
Усмивки и прекрасен ден на всички:)))

# 256
  • Мнения: 1 797
Марго, честити два чифта розови гащи
bibi_iv а на теб честити сини

Аз най-после достигнах петото квадратче на линийката Mr. Green

# 257
  • Мнения: 71
Добро утро февруарски мамчета, нищо че е студено, ние пак трябва да се усмихваме  Laughing
То и февруари ще е студено - трябва да свикваме  Laughing
Nadia, Rumcheto добре дошли! Здрави и хубави бебета да ви се родят през февруари!!!
Биби_ив - честити сини гащи  Laughing
Марго, радвай се че бебките растат  Laughing, хубаво е че са момиченца, че в нашата темичка преобладават момченцата   bouquet.
Вчера като гледахме нашият бебок, доки каза, че е нормално навсякъде да го усещам, защото все още има много място и си се върти накъдето му скимне.
Най-важното е всички бебета да се родят живи и здрави и ние да им се радваме.
 smile3501  jumpuu  jumpuu

# 258
  • Мнения: 21
Здравейте, момичета!
Като ви чета, май тези пристягания на корема в момента засягат доста от нас. Може би е нормално за този период и трябва повече почивка Thinking Аз ги усещам понякога 2-3 пъти на ден в последната седмица, но преминават много бързо...коремът ми се стяга като топчица долу ниско. Все още не пия но-шпа, защото не знам кога ще ме стегне, но ако продължава, ще питам доки. Пия всеки ден Магнезий, но той действа по-скоро за перисталтиката ми в момента, а за контракции действал след 6-я месец.
Аз в работата не се преработвам, но все нося пране нагоре-надолу (пералнята ми е в мазето), пазарски чанти...ох, май трябва да се поглезя повече и никакви компромиси да не правя. Е, каквото ни е писано, ще се случи  Hug за всички и се пазете!

# 259
Здравейте мили маминки, дано днешния и следващите дни да са изпълнени само с добри новини и усмивки
Antoshkaaa- мила  Praynig, недей така,  Naughty пожали се поне в тези месеци, намирай си оправдания, аз карам мъжа ми да ми изнася лигена с прането до балкона  Joy поне това може да свършат вместо нас.
Приятен ден мами

# 260
  • Мнения: 56
Здравейте, мацки!
Днес голям студ май навън, ама ще се излиза, няма начин Rolling Eyes
MamaZ, krassina, аз толкова исках да имам момиче и така се бях настроила, че ще имам, че като видяхме пишка направо се разочаровах в първия момент, грях ми на душата Embarassed Сега вече по- така ги приемам нещата, макар че мисля да почакам с разчистването на женските дрешки Wink
Добре дошли на новите мами Nadia и Rumcheto  bouquet леко бременеене с нас Wink
Марго, душка, завиждам ти блрагородно, две женки, ти си щастливка Joy
dorabella и аз не знам по какво, но ноастина на бременните им личи newsm78 Моята баба без да знае, че съм бременна разбра само като ме погледна, а бях едва в третия месец, странна работа :crazyeyes
Относно дърпанията аз имам такива обикновено като се преуморя, а сега това ми се случва доста по-лесно, отколкото преди, или като седя по-дълго време. Мисля, че тези неща са нормални и все повече други промени ще настъпват с нас, така че не се шашкайте Peace
Бебо го усещам долу под пъпа, там ме рита, иначе главата му сега на последния преглед беше отдясно на пъпа, а той беше легнал по корем и краката му бяха точно там, където го усещам да ме подритва- отляво долу. Предполагам, че ще се обърне по някое време до края, щото така бил седалищно каза док newsm78
Спирам, че трябва да излизам с малкия дзвер, лек ден на всички  bouquet

# 261
  • Мнения: 242
Добро утро мами! Имам един въпрос, който дано не ви се стори малко глупав: вчера цял ден ме наболяваше кръста и отстрани дясната тазобедрена кост. Възможно ли е да започва да ми се разширява таза и не е ли малко рано?

Миличка,аз се чувствам по същия начин още от 5-6 седмица само че от лявата страна,така че спокойно,не си само ти,просто ти се разширява таза Simple Smile Понякога даже имам нужда от подкрепата на мъжлето,за да стана от леглото...като стара баба съм Simple Smile

# 262
  • Мнения: 649
Здравейте сладурки,

аз се върнах от доки. Предписа ми Полижинакс глобули, но две кутийки. Пак оставаме на сухо, за доста дълго време, то не че много сме се престарали с тая работа ама поне до края на месеца ще кротуваме  Wink

Аз не можах да се видя с лекарката, защото беше в раждане, но сестрата ми обясни, че за в момента няма нищо притеснително и че най-важното е че сме излекували стрептококите, защото те били опасни. Консултирах се с друг лекар и той ми обясни, че след като ми назначават лечение с глобули това означава, че са изолирани малък на брои бактерии  Simple Smile И е добре, че няма да се наложи да пия антибиотици

Марго честити да са ти двете дами  Hug
Биби а на теб малкия младеж   bouquet

Момичета аз ще се потрудя малко, че имам ужасно много работа

# 263
Здравейте мами,

Да ви се похваля - вчера ходих на йога за бременни.....мммм......много ми хареса. Наистина ми разсея напрежението, бях забравила какво е. Както се шегувах с колегите - имам мисия....да се науча да дишам правилно и да контролирам мускулите си.
От доста дълго време искам да се раздвижа и все не ми остава време......като се прибера от работа просто не съм в състояние, а така все пак имам ангажимент.
Хубав ден на всички и се обличайте топло.  Grinning

# 264
  • Мнения: 86
Здравейте мамички   bouquet аз съм доволна от хладното време, чувствам се уютно  Simple Smile
може ли някоя мама да ми каже колко предварително се записва час за фм в клиника темелкови
иначе ние сме добре. бебчи си ритка от вр на вр, чакам да се качи нагоре че понякога ми е леко неудобно.  Crazy
моето коремче сущо пораства полeка лeка пу пу
честито на мамите знаещи гащите на бебчовци
на мен също ми казаха че бременността си личи по лицето на жената  newsm78 , природа
дано всичко е минало добре с прити и да се възтанови бързо Praynig
дано всички сме добре  Praynig
 Hug

# 265
  • Мнения: 86
  аспрона звучи мн добре това с йогата, аз съм от по-малък град и няма такива екстри. но пък вървя когато мога. купих си и книжка с гимнастики за мама и бебчо. мн е важно движението през бременността, а и по всяко време running jump
честито ми пeто квадратче  Mr. Green 

# 266
  • Мнения: 24
Здравейте мили маминки!!!
Не ми се пишеше тия дни че ми беше мъчно за Прити и за бебето Sad Пожелавам и бързо възстановяване и високо вдигната глава   bouquet

Радвам се че имаме и добри новини! Пздравявам всички нови мами, всички мами които си знаят гащичките и всички с добри резултати от ФМ   bouquet
Аз честно да ви кажа малко ме хваща страх с това изследване Sad

 А и да ви се похваля какво щуро бебче си имам- разхожда се из коремчето ми и си прави вълнички Simple Smile мн е приятно
Целувам ви мами! лек ден ви желая!   bouquet

# 267
  • Мнения: 160
здравейте пак  Grinning мерси за топлото посрещане  Hug
и аз усещам бебето да ме рита по-скоро ниско долу, а най-високия удар, който съм получила е около 3 пръста под пъпа, така че....чакам я още да се вдигне явно матката  Crazy
бракстън-хикс контракциите се усещат точно като стягане на коремчето на топка и втърдяване, но втърдяването се усещаше ясно при мен първия път чак в 3тия триместър. освен това, изчезват когато смените позата, или спрете да се движите (защото се появяват обикновено при движение). не се притеснявайте, нищо че ви е за 1ви път - няма как да се объркате, ако нещо не е наред  - тогава ще са болезнени контракциите и по-чести. сега си свиркайте и все пак, никакви легени с пранета и пазарски чанти!  Grinning
за таза и аз знам, че започва да се разширява от 1вия триместър още, но да ви успокоя - наистина се прибира постепенно след като родите Simple Smile
и честито на всички, които вече знаят дали ще са мъжки или дамски мами Simple Smile   bouquet

# 268
  • Мнения: 941
Искам да попитам мамите от Пловдив къде са си записали час за 3D или 4D?Аз все още се чудя къде да отида!Zitka беше казала,че ще ходи при д- р Даскалов в Медикус Алфа!Аз си мисля за Селена,но не знам кой гледа точно там.И колко време преди това трябва да си запиша час.Аз съм при моя лекар на 22.09 и мисля да го попитам и да ме насочи някъде,но дали няма да е късно да си запазя час до 21-22 седмица.Сега все пак съм в 19г.с.......................

МОга да ти кажа аз къде и при кой в Пловдив ще ходя.
Всички бремелинки от Пазарджик ходят при Даскалов в Медикус Алфа, и ако не им е втора бременост и първото не е раждано при него, много, много не обяснявал ами претупвал нещата. Дори на една моя дружка, която вчера роди момченце  Heart Eyes  , при втори преглед на ФМ и се скарал , че не си е носила диска от предния път , та да не хабел нов за този преглед. Иначе тя си плаща прегледа 80лв. , а тъпият диск е 0.50ст.  Rolling Eyes

Аз така и така ходя на консултации в СЕЛЕНА, там ще си и правя и ФМ. И аз съм в 19г.с. Казаха ми да се обадя по телефона последната седмица на септември , за да си запиша час за първата или втората седмица на октомври. Доктора който прави ФМ се казва Кръшков.
А моят доктор ми каза, че трябва да съм поне 22г.с.  за да може всичко да се види....а и пожела и той самоят да присъства на ФМ

# 269
  • Мнения: 95
Благодаря за отговора mother-of-pearls   bouquetИ аз така си мисля,все пак Селена е най-големия гинекологичен център в областта,предполагам,че вниманието ще е подобаващо.А искам да те питам там 3Д-то и 4Д-то на едно място ли са.Или трябва да споменеш за какъв точно искаш да си запишеш час.Извинявай за тъпия въпрос Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт