За първа година в детската градина! - 4 част

  • 15 390
  • 394
  •   1
Отговори
# 360
  • София
  • Мнения: 11 787
Ей-й-й най-обичам такива изказвания колко чепат характер е детето.Колко е инатливо,непослушно и т.н.
Според мен ще се адаптира детето и дано е по-бързо!

# 361
  • София-Лагера
  • Мнения: 2 662
4 ден на детска.При нас да чукам на дърво всичко е наред.
Вчера не е спал ,а си е седял в кревата.Вкъщи го слагах към 14.00 ,а там по-рано.
Явно трябва да се адаптира.
Днес единствено ми заяви,че няма да спи.
Аз му казах ОК.
Влезе усмихнат и с желание.
Нямаше ревящи деца. Hug

# 362
  • София
  • Мнения: 819
Ей-й-й най-обичам такива изказвания колко чепат характер е детето.Колко е инатливо,непослушно и т.н.
Според мен ще се адаптира детето и дано е по-бързо!

Това за чепатия характер, ако е адресирано към мен - имах предви не детския, а моя собствен характер Crazy А по отношение на децата - те са длъжни да си пробват целия арсенал от номерца в градината, ако мине. Задача на другарките е да намерят начин и подход към всяко дете така, че и двете странида се чувстват добре заедно в градината и колектива Hug Айде, чао, отивам на работа, до довечера, момичета Hug

# 363
  • София
  • Мнения: 11 787
Ей-й-й най-обичам такива изказвания колко чепат характер е детето.Колко е инатливо,непослушно и т.н.
Според мен ще се адаптира детето и дано е по-бързо!

Това за чепатия характер, ако е адресирано към мен - имах предви не детския, а моя собствен характер Crazy А по отношение на децата - те са длъжни да си пробват целия арсенал от номерца в градината, ако мине. Задача на другарките е да намерят начин и подход към всяко дете така, че и двете странида се чувстват добре заедно в градината и колектива Hug Айде, чао, отивам на работа, до довечера, момичета Hug

Не не беше към теб! PeaceДори не съм прочела,че някъде си писала за чепат характер.
Имам предид,че е нормално първите дни детето да се държи хайде да го кажем по-странно и да се опитва да се наложи.
Нашите госпожи твърдят,че за децата вкл. и за тези които идват от яслата /ние сме в ОДЗ/ това си е стрес!Нови деца,нови госпожи,нови помещения...
И никой не знае какво се случва в малките им главички!
И е работа на госпожите да се опитат да преодолеят този стрес.

# 364
  • Мнения: 1 949
Ali&Meli, стрес е за децата, разбира се. Не знам дали скоро на някоя от вас се е налагало да смени  работата или длъжността. Аз дойдох в тази фирма преди 3г и половина, бях като в небрано лозе 1 месец сигурно. После преди 5месеца смених длъжността - пак бях в стерс, въпреки че колегите ги познавах вече. А ние сме възрастни. Те са едни малки душици, които не знаят къде и ЗАЩО са попаднали.

# 365
  • Мнения: 215
Днес детенце плака като я заведох на детска гардина. Заплаши ме, че ще реве за мен, че и ставало мъчно Sad  Директорката я посрещна а после ми се обади да ме успокои,че всичко е наред. Все още не сме имали родителска среща, но явно предстои. Нещо ми е нервно и некомфортно като съм я оставиля ревяща. Досега беше при баба си и дядо си и отивах спокойна на работа, а сега не е така. Разчитам,че детето само ще ми поскаже къде иска - вариант имам  Peace

# 366
  • Мнения: 822
Ali&Meli, стрес е за децата, разбира се. Не знам дали скоро на някоя от вас се е налагало да смени  работата или длъжността. Аз дойдох в тази фирма преди 3г и половина, бях като в небрано лозе 1 месец сигурно. После преди 5месеца смених длъжността - пак бях в стерс, въпреки че колегите ги познавах вече. А ние сме възрастни. Те са едни малки душици, които не знаят къде и ЗАЩО са попаднали.

Много точно си се изразила!
Като знам моята дъщеря с какъв характер е  ooooh! от сега си мисля как ли ще плаши госпожите догодина  Simple Smile ! Просто децата са си различни - това е истината. Не става с един и същи подход! А какво ли значи - "да пречупиш характера???". Много ми е странно това, честно.
По-скоро госпожата ще трябва да се справи със ситуацията, защото това и е работата - да намери правилният подход към детето. Като не предприемат нищо по отношение на плавната адаптация, като не допускат родителите до вътрешните помещения на градината, как искат детето да свикне от раз????
Аз не мога да се оплача от нашата градина. Хубава е, отношението на госпожите е много мило, просто на детенцето ми, му е нужно повечко време и подход, за да свикне и да си намери приятелчета. Дано да стане скоро, че не мога да го гледам всяка сутрин как се измъчва.

# 367
  • Мнения: 702
Да ви попитам дали имате във вашите детски градини логопед? Вчера на родителската среща ни казаха, че ако някой иска, може да ползва услугите на логопед, но трябва да си заплати такса  от 16лв.

# 368
  • Мнения: 371
Бубето,не се притеснявай.Детето ти си има причина "да се дере"Когато децата не знаят как да си изразят чувствата плачат,дерат се...
И не се опитвай да му "пречупваш "характера,защото това пречупване за в бъдеще може да му вреди вместо да му е от полза.

# 369
  • Мнения: 437
И аз да се включа. 4-ти ден й е днес на моята Вики. В началото тръгна с голямо желание, мислех че ще свикне лесно, днес беше голям рев. Плака много, беше се вкопчила за мен и не ме пускаше. Казва, че неиска госпожите и децата, че неиска да спи в ДГ и че иска мама и в къщи. Направо ми се скъса сърцето и ме пита - мамо ти нали ме обичаш. Незнам утре как ще я заведа, днес беше рев и тръшкане докато стигнем  в градината , а там направо изпадна в истерия и не ме чуваше какво й говоря.
Казвам й че там е хубаво, че ще играят, че ще пеят, ще папка и спи и че ще дойда да я взема. Опитвам се да я накарам да й хареса, но тя не иска. Иначе е контактно и спокойно дете и незнам защо се разрева така на 4-тия ден. Даже неочаквах, защото предните дни нямаше проблеми. Незнам какво ще правя и как ще я убеждавам.

# 370
  • Мнения: 1 035
Да ви попитам дали имате във вашите детски градини логопед? Вчера на родителската среща ни казаха, че ако някой иска, може да ползва услугите на логопед, но трябва да си заплати такса  от 16лв.
Миналата година, докато кака им беше в градинката имаше посещение от логопед .Кабинета му не беше в ДГ, но посещенията бяха безплатни

# 371
  • Бургас
  • Мнения: 213
Наистина, какво значи да ти пречупят характера? И защо този израз се използва за децата, тръгнали на ДГ?
Колкото и грозно да звучи ще дам себе си за пример  Simple Smile, но все за мен си се сещам  Laughing:
Ходила съм на ясла и на градина. Нямам никакви спомени, наистина, само два-три лоши. На всички снимки съм навъсена или разплакана, цялата суматоха ме стресираше. Като тръгнах на училище, не съм усетила от към характер да съм по-уверена, смела или груба.
Напротив, все такава си бях, чак до пубертета.
Срам ме беше, и да знаех си мълчах, не се натисках да отговарям, четях абсолютно гладко, но не ме изпитваха, никога не се натрапвах.
Защо пиша всичко това - ами синът ми е същият като мен и това ме тревожи - правилно ли съм решила да го давам в ДГ - направо не знам. А мога и да го гледам, но наистина има неща, които ще научи само там...
Най-добрият вариант за мен е да ходи всеки ден до обяд, но за съжаление тази опция не съществува, а частни градини тук няма, и да има не са градини, а по-скоро забавачници и занимални за по-големи деца. В държавните много ми харесва опита и професионализма на персонала. Но с това чувствително дете дето го имам, направо не знам. Confused

# 372
  • Пловдив
  • Мнения: 1 443
Това с "пречупването" ме втрещи и мен, аз не искам да пречупвам емоциите на детето си и предпочитам да плаче, отколкото тъжно да седи и да му текат сълзите. Определено ще е от трудните деца, а май госпожите не ги харесват особено Sad
Благодаря на всички за успокоителните думи  Hug Ще говоря сега с другата госпожа и ще пиша после пак. Опасявам се, че Стелла може да им казва, че са лоши, на мен така ми каза за тях Sad Обясних й, че са добрички и че те също са майки и т.н. Изобщо думата "лош" съм обяснила, че не е хубава, че няма "лоши" хора, че има такива постъпки...
rolelaHug  Дано намерите правилното решение  Hug Може пък детенцето да случи на добри учителки и лесно да се адаптира  Heart Eyes
Това го пожелавам на всичките ни дечица  Heart Eyes

# 373
  • Добрич
  • Мнения: 5 468
Здравейте мами! Желая на всички деца бързо адаптиране към новата обстановка. На родителите също, защото децата усещат как се чувстваме.
На таблото в коридора на съблекалнята на нашата първа група днес са залепили две страници с напътствия към родителите, чиито деца са за първи път в детската градина. Госпожата ми каза, че не се отнася за нас, защото Женито не посещава от скоро градината. Попита искам ли екземпляр, тъй като видя, че се зачетох, но аз отказах. При вас поставят ли такава литература?

# 374
  • София
  • Мнения: 44 283
Не, а какво пишеше общо взето???

Общи условия

Активация на акаунт