За първа година в детската градина! - 4 част

  • 15 382
  • 394
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 3 219
Нашия днеска се напикал, но не съм притеснена, т.к. до скоро беше с памперс и понякога се изпуска.
Лелята ми каза,че през деня е нямало проблеми с него.

# 376
  • Мнения: 390
Днес моят син ми каза, че госпожата го пляскала няколко пъти по бузата  ShockedClose
Още съм в шок, просто не знам какво да мисля.

# 377
  • Варна
  • Мнения: 3 246
Съжалявам много като чета за плачещи дечица  Sad За моя радост моето не е така, иначе незнам как бих се чувствала  Rolling Eyes

Днес ми я похвалиха много Heart Eyes Била послушна, слушала приказките, ядяла, спяла хубаво, играела си с децата, изобщо пу-пу само така да продължава. На нея също много й харесва, и иска всеки ден да ходи. Всяка вечер ми разказва, вече пуска и по някой лаф научен в градината  Grinning

# 378
  • Добрич
  • Мнения: 5 459
Не, а какво пишеше общо взето???

Да се вдигне навреме детето сутринта. Да се слага навреме в леглото, защото е нормално да се изморява повече от преди. Да не се притесняваме, ако в началото е подтиснато или неспокойно. Да му говорим предварително колко е хубаво в градината и др. подобни неща. Да се занесе любимата му играчка в градината.... Не помня всичко. Ако проявявате интерес мога да попитам утре дали ще ми дадат екземпляр за у дома, за да сканирам текста и да го кача в Интернет.

# 379
  • София
  • Мнения: 44 225
Мерси Simple Smile
Ами май няма нужда да го сканираш - общо взето нищо по-различно от това, което и без друго си знаем Simple Smile))

# 380
  • Пловдив
  • Мнения: 1 443
Взех си я спокойна днес, както винаги когато я взимам. Качих се до горе, тъй като не работеха звънците. Всички деца спокойно си играеха, стаята беше огряна от слънцето и беше доста топличко. Госпожата каза, че е приказливо и умно дете (казала, че има батко в пети клас  Sunglasses), поплаква по малко, но нормално бело. Седяла днес на леглото й и Стелла заспала, но малко поспала и плакала, като се е събудила. Тя никога не е спала без мен и дори се чудя как заспива там, но явно много се изморява (от рев  Crazy) Госпожата я завела в другата стая и я оставила да си разглежда книжки и да си играе. Определено ме успокои, при разговора с колежката й бях доста притеснена  Confused
Утре няма да я пускам, защото в събота ще имаме празник послучай РД и не искам в последния момент да лепне някой вирус Sad Госпожата предложи поне до обяд да я пусна, но аз й казах ей сега на Стелла, че утре е почивен ден и не работи детската градинка. А току-що ми каза, че госпожата й е казала, че е симулантка  #Crazy
Мила, много съжалявам за Сашко  Hug Просто нямам думи  Sick Децата ни са в една група и не знам какво да кажа...

# 381
  • Добрич
  • Мнения: 5 459
Днес моят син ми каза, че госпожата го пляскала няколко пъти по бузата  ShockedClose
Още съм в шок, просто не знам какво да мисля.
Мисля, че трябва да намериш начин и да споменеш за случката пред въпросната госпожа, за да чуеш какво ще ти каже и да видиш реакцията и. Просто да знае, че ти си информирана  за случката и да го има предвид в бъдеще.

# 382
  • Пловдив
  • Мнения: 1 443
Работата е там, че Сашко не е казал коя е госпожата  Confused

# 383
  • Мнения: 390
Днес моят син ми каза, че госпожата го пляскала няколко пъти по бузата  ShockedClose
Още съм в шок, просто не знам какво да мисля.
Мисля, че трябва да намериш начин и да споменеш за случката пред въпросната госпожа, за да чуеш какво ще ти каже и да видиш реакцията и. Просто да знае, че ти си информирана  за случката и да го има предвид в бъдеще.
Изобщо не смятам да си мълча, там е работата, че той не може да ми обясни коя точно госпожа го е направила.
Мъжът ми направо иска да ходим при директорката, без да говорим с госпожите, защото те естествено ще отречат, че се е случило такова нещо.

# 384
  • Мнения: 390
Обяснихме му на малкия, че госпожата не трябва да го удря, и ако се случи пак, мама и татко ще й се скарат, а той- "Вие сте лоши, щом биете госпожите!" ooooh!


# 385
  • Добрич
  • Мнения: 5 459
Естествено детето си е ваше и ще постъпите както прецените за най - уместно. Мисля обаче, че е най - добре и за вас и за детето да не бързате да влизате в конфронтация с госпожите. Можете да намерите начин да ги попитате за случката без да се заяждате, за да видите първо какво ще ви отговорят. Ако мислите да оставите детето в тази група за него е най - добре госпожите да са благосклонно настроени. Може нещата да не са толкова сериозни, колкото изглеждат на пръв поглед. А госпожите може и да не отрекат, а да ви дадат още информация по въпроса, зависи как ще ги попитате. Учителката на дъщеря ми не отрече, че дъщеря ми плакала, защото госпожата не я чувала като казва, че и се пишка по време на следобедния сън. Само, че аз я попитах съвсем любезно и добронамерено, защото исках да чуя какво ще ми каже ако я предразположа. Предполагам , че случката няма да се повтори, след разговор с учителката.
 След като успеете да получите от госпожата нужната информация можете да решите дали все още искате да отидете при директорката.

 А и щом детето ви реагира по този начин на вашите реплики трябва да внимавате, за да не се травмира след развръзката на случката. Нали винаги крайната ни цел е да е щастливо детето ни.

# 386
  • Мнения: 371
Днес моят син ми каза, че госпожата го пляскала няколко пъти по бузата  ShockedClose
Още съм в шок, просто не знам какво да мисля.
Много ми е трудно да го повярвам това.
И все пак на ваше място не бих хуквала при директорката.Изчакайте,поразпитайте...

Мишко днес го взех в добро настроение както винаги досега.Срамуваше се,че е плакал сутринта и казваше че утре пак ще ходи и няма да плаче.Каза,че е плакал само тогава и после през деня не е.Госпожата също каза,че всичко е ОК.
Имат едно детенце,което аз не съм виждала в спокойно състояние досега.И сутрин и следобед като отида,то все плаче,за баба си Laughing
Мишко все вика,че Манолчо е бебе и дядо Коледа ще му донесе за подарък биберон Simple Smile

# 387
  • Мнения: 390
Вела, целта ми в никакъв случай не е конфронтация с учителките. Напротив, искам отношенията ни да са най-добри, защото естествено един конфликт между родители и учител, винаги рефлектира върху детето.

В момента съм страшно объркана, не съм очаквала че още на 4 ден може да възникне такъв проблем.

Още повече, че причината, за шамарите, е направо смешна - защото не искал да направи кръгче със столчето, както били направили другите деца(естествено, не съм сигурна, дали това е причината, това са думите на детето).

Мислиш ли, че ако попитам дали са удряли детето, ще ми кажат?

# 388
  • Добрич
  • Мнения: 5 459
mila, на твое място непременно бих пробвала. Зависи как ще подходиш. Можеш да попиташ имат ли проблеми с детето? Слуша ли ги? Да споменеш, че у дома сте му казали, че трябва много да слуша  госпожите и да изпълнява какво то му казват. Подхвърляш едно изречение и изчакваш репликата. После друго изречение и отново изчакваш отговора и  т.н. На края добавяш "Понеже Сашко ми разказа за вчерашната случка си помислих, че може би не е от най - послушните деца". След като чуеш какво ще ти каже госпожата може да подхвърлиш нещо от рода на " Аз му обясних, че госпожите не удрят децата и че сигурно е направил някоя голяма беля, за да го удари госпожата. След това се разбрахме, че вече ще е най - послушното дете и че госпожата никога повече няма да го удря." Не познавам нито детето нито учителките, за да ти дам по - конкретна идея. Обаче от собствен опит съм установила, че подходът, който ти описах току - що действа много добре. Просто реши предварително какво точно ще кажеш и според това на къде отива разговора довърши така, че да бъде в твоя полза.  Естествено с най - добронамерен тон през цялото време, за да има ефект. Желая ти успех. Пиши утре как са се развили нещата при вас.

# 389
  • Sofia
  • Мнения: 2 472
Момичета, да сте забелязали броя на групите да нараства след 15 септември !?

Групата в което е моето дете бяха записани 25 деца към дата 01 Септември. Вчера разбрах, че съседната 1-ва група е увеличила броя на децата от 25 на 35  Rolling Eyes За съжаление очаквам и в нашата група положението да е същото !?


Как стоят при Вас нещата !?

Общи условия

Активация на акаунт