На училище или в ДГ, все с тетрадки ний ще сме - родени 2002

  • 15 980
  • 301
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 113
И аз в кюпа.Утре започва ме предучилищна в у-ще.Няма търпение малката.За лъжите-моята (при двама батковци)се опитваше  да лавира,измисля си и премълчава нещата ако тя е виновна.Хващам я веднага и говорим за тези неща.Надявам се да има ефекти.А за собственото мнение-имаме го откакто се е родила.Отстоява си мнението до дупка.Ако не е застрашяващо няма проблем да стане на нейното.В градината командвах ше всички момчета и те милите и се водят на акъла.

# 16
  • Мнения: 332
tonito-  опитай да го поощряваш, когато казва истината, а не да го наказваш , когато лъже. Когато лъже- просто поговори с него за лъжата, разкажи му история от своето детство или приказка, която да го впечатли. Поговорете за героите, които обича и на които иска да подражава и прилича- обърни му внимание, че те винаги говорят истината. Постепенно забрави думата "лъжа"- извади я от употреба. Успех. Hug

Много говоря с него,като не наблягам най вече на лошите му черти...аз съм от типа майки,които се държат приятелски с децата си и в доста отношения повече разговаряме отколкото да се наказваме.
Много си права за самата дума "лъжа"... той определено не я използва и може би тук сбърках аз...хванах го 2-3пъти в доста тлъста лъжа,особено по отношение на играта с деца и кой виновен ,кой го е накарал и т.н....когато направи нещо и аз го питам "лъжеш ли ме",той отговаря : "...не бе мамо,бъзикам се..."
Може би отвръщението ми към тази част от характера на човек,ме кара да виждам в него само "лъжата"  ooooh! Thinking

# 17
  • Мнения: 1 227
Здравейте  Hug
Лина, чудесна темичка  :bouquet
Ванеса ще е предучилищна в детската, но ще започнат най-вероятно на 23ти, така че при нас ваканцията продължава...

Последна редакция: нд, 14 сеп 2008, 20:16 от Мади

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Ще носите ли цветя на госпожите в градината утре? Аз винаги съм носила, но днес не ми се излизаше в този дъжд и утре ще сме без букети. Дали има други като мен?

# 19
  • Мнения: 1 652
Ще носите ли цветя на госпожите в градината утре? Аз винаги съм носила, но днес не ми се излизаше в този дъжд и утре ще сме без букети. Дали има други като мен?

Хубаво би било. Ние носихме, когато го заведох за първи път в предучилищната и се запозна с госпожите преди десетина дни, носихме букети и цвете за групата. Днес и аз не излязох в дъжда, а утре се надявам да има отворен магазин по пътя и да купя, все пак е празник. Хубаво би било и балони да има и почерпка, но никой нищо не ни каза. Тези празници са по-различни от  рожденните дни и е хубаво да се почувства детето празнично. Да разбере, че в училището и в учението има и празници и приятни моменти. 

# 20
  • Мнения: 1 092
Не се бях сетила за букети.
Но пък и нищо празнично няма да организират утре newsm78
При приключването миналата учебна година /преди два месеца/, ги почерпих с "нещичко".
 Май няма да купувам букети.....

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Ох, балони съм  приготвила, но букети не. Като чета , че не всеки носи се успокоих. Все пак сутринта ако е отворен цветарският магазин ще взема по един букет.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 5 533
Ние сме в Русе, така че ще пропусне първият учебен ден в градината. Ще тръгне в началото на октомври. Надявам се тия 10-на дена да не се отразят фатално на подготовката и.
Има мнение по всички въпроси, акъл дава на всички. Преди пробваше по-често с лъжите, но като видя че винаги я хващам нещо се отказа. Сега най-много да наклепа за нещо малкия. Ама той пък си е виновен по презумпция, така че и тоя път да не е бил, следващия пак белята е от него. Mr. Green

# 23
  • Мнения: 1 065
Честно казано, трепери ми нещо чак от притеснение. Децата се хоризонтираха отдавна, но мен сън не ме лови. КостУма изгладих, картичка направих, букети купих и ги сложих на хладно в мазето, панделки за прическата си приготвих... Днес обаче, след като захладня много, установихме че няма нов чорапогащник, та утре на ранина ще ходя да купувам  Embarassed. Добре че тук нищо не е достатъчно далече.
Лина, добре си се справила, благодаря ти и аз.
Тонито, дъщеря ми има мнение- моето  Mr. Green. Когато някой и каже нещо тя винаги го подлага на съмнение и ме пита: Не е така (примерно), нали мамо? Всъщност понеже вуйчо и и баща и все се шегуват с нея и като ме пита вярно ли е това, което казват и аз не мога да я излъжа, та с времето мама стана коректив. Но се влияе и от приятелчетата си понякога.
За лъжите и аз съм малко чувствителна на тази тема и затова сигурно ги квалифицирам така, а може би не е правилно.

# 24
  • Мнения: 62
Толкова ми е притеснено.За първи път ще ходя на 15 като родител!
Дано да е послушен,че ще има да се  Embarassed
Всички в къщи спят ,а аз обикалям...Прекалено бързо порасна това дете.
Взела съм цветя на учителките и лелята, мислих да подарим по един балон на децата, но се отказах, Този дъжд ми развали  цялата организация!
Хайде,нека учението да ви върви по вода!
Честит първи учебен ден!

# 25
  • Мнения: 3 034
успешен и хубав първи учебен ден на учениците ! на пред-учениците - също !
да им върви по вода !  bouquet

моята голяма щерка е набор 2002 - казва се Марена и е страшна скица. Simple Smile

# 26
  • Мнения: 82
Здравейте в новата темичка!
Честит първи учебен ден на всички! Нека освен учене да има и повечко игри за порасналите (но все още дечица) наборчета.
Маги ще е предучилищна в ДГ. От днес вече са си в тяхната група.
След като празнува два дни Рождения си ден (с роднините и с децата) днес беше леко уморена сутринта, но въпреки всичко отиде с удоволствие на градина. Все още е обладана от емоциите от празника, но най странното беше като ме попита: "Мамо, аз не усещам, че съм станала на 6г."  Grinning Как ли по точно се усеща и аз не знам...
За лъжите: Маги се опитва да послъгва от време на време, но за дребни неща. Когато се разбере, че това не е истина тя казва: "Аз само се шегувам бе мамо." Тя по-скоро когато не иска да ми каже нещо не лъже, а казва че не помни. След големи кандърми успявам да я накарам да си спомни. И тя много се влияе от мнението на другите деца.
Chides и Маги го прави същото когато баща й каже нещо (по същата причина, че много я дразни с разни шегички) застава пред и с най-сериозния си тон пита "Кажи ми истината мамо."

# 27
  • Мнения: 147
честита нова темичка и от мен  bouquet.успех през новата учебна година на всички малчугани-ученици,пред-ученици и бебешорковци. smile3523 football.

# 28
  • Мнения: 1 134
И аз желая много здраве и успехи на всички дечица през тази година!  bouquet

# 29
  • София
  • Мнения: 830
Здравейте, мами!

Моят голям син е Боян на 27 Април 2002 и за отчета сме предучилищна група.
От утре сестра му тръгва в първа група в същата градина и вече си имам две пораснали дечица.

Цветя днес не носихме, защото до петък бяха сборни групи и не бях сигурна дали ще са си по групите днес. Уви изненадаха ме приятно.

Сигурно в предишните теми сте обсъждали училищата, но искам да питам има ли мами от Студентски град/Витоша да обменим мнения за локалните училища?

Общи условия

Активация на акаунт