Бащата има предпочитания към пола на бебето

  • 11 279
  • 182
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 2 008
Набий му в главата, че пола на бебето зависи от таткото  bambam Аз по-скоро бих разкарала него, отколкото да махна бебето.
 Мъжа ми също имаше предпочитания към пола, понеже има дете от предишната си жена. Като се оказа, че пак ще е момче реши да опитваме до момиче или докато съберем достатъчно момчета за футболен отбор. Това в кръга на шегата. Сега просто искаме живо и здраво бебе.

# 61
  • Мнения: 4 555
sgogova, разбирам те. И аз съм чувала подобни (макар и не толкова силни) реплики, но не от таткото. Той за щастие много се радва, че имаме дъщеря.
Но на много българи им е страшно силно вкарана в главите идеята, че да имаш син е много по-ценно от това, да имаш дъщеря. То си има и логично обяснение, което се крие в начина на живот на българите до преди стотина години. Просто за тези години не са се сменили чак толкова много поколения, че да се промени мисленето на всички хора. И до ден днешен много хора смятат, че мъжът е наследник, той "продължава рода". А жената какво? Тя продължава чужд род.

Много е трудно да му промениш мнението. Пожелавам ти детето да е момче  Peace

# 62
  • Мнения: 1 512
Ами и нашият татко имаше предпочитания за син,но след като му казах да прочете учебника по биология за 8 клас  щом е забравил кой е отговорен за пола на бебето и тогава да говори си млъкна и повече не мърмореше. А сега вече малката е принцеската на татко и понякога изръсва нещо от сорта на" Е майкати е добре ще има кой да и помага след време, а таткоти сам ще се мъчи ".А за му отговарям " Човек сам какво си направи, друг не може да му направи" Laughing

# 63
  • Мнения: 9 814
Благодаря за подкрепата.То е вярно че бащите винаги обичат повече момичетата,само мерака им е голям за момче.
На 23 септември съм на хорионна биопсия в майчин дом тогава ще ми кажат 100% пола.Дано да имам късмет.

Какво значи да имаш късмет?
Да имаш късмет означава да имаш здраво бебе, полът не е важен.
Съжалявам, че има такива хора на този свят. Едни плачат за деца, а други... предпочитам да не коментирам.
Надявам се този човек да се вразуми и да разбере, че няма нищо по-важно от здраво дете.
  bouquet

# 64
  • София
  • Мнения: 1 891

П.П. Ами ако след години реши, че ще обича детето само, ако е отличник, само ако прилича на него или при някакво друго условие?

    За това не знам, но отсега мога да кажа, че такъв мъж със сигурност след 20 години ще се тръшка за пола на внучето, за името  Mr. Green и т.н. Щом отсега претендира и то за неща, независещи от никого, освен от природата - знам, че не звуча оптимистично, но няма да ви е хич лесно.  Rolling Eyes

# 65
  • Мнения: 1 632
На таткото явно му хлопа дъската. Ми акъла и не ми го побира какво прави една нормална жена с такъв образ. Как като е планирано бебето да не си усетила предварително що за човек е  Thinking Най странно ми е,  че явно и ти не си убедена  за бебето щом такава треска те тресе от резултата на изследванията.........
Нашия татко искаше момиче, усеих леко 3 минутно разочерование като разбра че ще е момче, но нищо повече, вече одавна е свикнал и се радва.
А приказки за аборти и позлатяване  ooooh! Кво да ти кажа взела си го такъв избрала си да е баща на детето ти и ако си решена да си запазиш бебенцето  се приготви да си носиш кръста. Трудно си представям да се промени.

# 66
  • Мнения: 2 732
Ужас -как може да има такива мъже Shocked ooooh!

# 67
  • Мнения: 583
Ужас -как може да има такива мъже Shocked ooooh!

И такива кандидат майки.

# 68
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Мъжа ми никога не е изразявал гласно предпочитанията си към пола на бебето. Само повтаряше "Да е живо и здраво, другото не е от значение". Иначе и аз съм свидетел на такива меко казано незрели постъпки и изказвания от страна на бъдещи бащи. Имам горчивия спомен от наш много близък приятел, който беше с явни предпочитания да има син, но му се роди дъщеря. В момента в който ни съобщи щастливата новина имах чувството, че ни кани не да празнуваме, а на погребение, толкова унил вид имаше  Sad. Жалко е, че по този начин трябва да се помрачава този незабравим момент и за майката и за бащата. Не, че сега не обича дъщеря си, напротив, превърнал се е в майка-орлица и съм сигурна, че съжалява за първоначалната си реакция, а може дори и да не си я спомня. Мъжете в повечето случаи действат първосигнално и  впоследствие съжаляват за това, така че, моят съвет е ако можеш да не обръщаш внимание на думите му. Сигурна съм, че ако му родиш дъщеря ще я заобича от първия момент, в който я види  Hug

# 69
  • Мнения: 1 919
Аз от такъв човек не бих забременяла. Съвсем сериозно ти го казвам. Какъв е той, че ще ти казва да правиш аборт - ти да не си му епруветка, чието предназначение е да забременява и абортира по негово желание? Знаеш ли колко аборта можеш да направиш преди момчето да се получи? Аман от лигави мъже.

 smile3501

# 70
  • Мнения: 2 521
Възмутена съм Shockedне мога да повярвам че има такива самовлюбени и безотговорни мъже.Той какво-за бог ли се мисли?Все съм чувала за предпочитания за пол,но чак пък да те кара да правиш аборт по такава абсурдна причина #Cussing outколко аборта трябва да направиш за му угодиш ooooh!а ти щом си решила да задържиш бебето защо ще правиш това изследване?И не се моли да е момче.Моли се да е живо и здраво бебчето Praynig

# 71
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Не знам какво да ти кажа  Confused Дано опасенията ти са напразни и каквото и да е бебето да си го обичате и гледкате (то за теб е ясно, дано и той се осъзнае).А ако мъжа ти говори сериозно и след като родиш на се промени - за какво ти е такъв съпруг и баща за детето ти...
Съжалявам, че го казвам, но не мога да разбера такива хора, при нас този въпрос никога не е съществувал.Дано всичко се подреди по възможно най-добрия начин  Peace


Така мисля и аз.

# 72
  • Мнения: 899
На таткото явно му хлопа дъската. Ми акъла и не ми го побира какво прави една нормална жена с такъв образ. Как като е планирано бебето да не си усетила предварително що за човек е  Thinking Най странно ми е,  че явно и ти не си убедена  за бебето щом такава треска те тресе от резултата на изследванията.........
Нашия татко искаше момиче, усеих леко 3 минутно разочерование като разбра че ще е момче, но нищо повече, вече одавна е свикнал и се радва.
А приказки за аборти и позлатяване  ooooh! Кво да ти кажа взела си го такъв избрала си да е баща на детето ти и ако си решена да си запазиш бебенцето  се приготви да си носиш кръста. Трудно си представям да се промени.
newsm10 newsm10 newsm10. Любовта е сляпа...

# 73
  • Мнения: 1 168
Това, което бих направила в твоята ситуация е да му кажа още преди изследването, че аборт няма да направя и независимо какъв ще е пола на бебето, а пола ще такъв, какъвто той го е направил, не искам и да чувам повече коментари по въпроса. Ако това дете няма да е обичано или ще бъде притискано постоянно до 18 год, възраст минимум да е такова каквото иска тати /дори да е момче, ще има и други изисквания/, багажа и навън, защото детето е по-важно от него!

# 74
  • София
  • Мнения: 1 735
Така и не разбрах каква е целта на биопсията-дали по препоръка на лекар или по препоръка на съществото,с което живееш!?Честно казано не искам да те обиждам,но трудно ми е да го нареча човек.Даже как може да притеснява бременна жена с такава простотия?Съжалявам,че пиша така,но това е ужасно.

Общи условия

Активация на акаунт