бебчо има белег какво да направя?

  • 3 774
  • 51
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 187
И ние имаме на челото, мислех да го махна, но сега го намирам за чаровно - когато стане голям сам да си решава. А иначе имаме още два белега - родилни. На баща му се е метнал. Joy

# 16
  • Мнения: 9 973
кой какво е взел в крайна сметка? Thinking

# 17
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Консултирай се с лекар. Предполагам,че е родилно петно, което ще изчезне !  Peace

# 18
Жаклин също има но на пръстчето на дясната ръчичка

# 19
  • Мнения: 9 814
Нека се уточня - с никаква насмешка не гледам на проблема!

Затова дадох инфото и пак в резюме да кажа - ако е хемангиом - подлежи на успешно лечение и то възможно в най-ранна възраст, т.е. след приключване на задължителните имунизации към първата годинка.
Ако е на краче, гръб, дупе - може и да си стои, ако лекар каже, но когато е на лице и то на момиченце...
На дъщеря ми беше на левия й палец на ръката, та пак толкова го мислех... Rolling Eyes


Дъщеря ми има на дясната буза хемангиом. Не се лекува, оставя се с времето да се махне сам.
Може да се лекува с кортикостероидна програма, но не е препоръчително.

# 20
  • Мнения: 367
Както са те посъветвали-заведи го дерматолог,да прецени лекаря какаво е и ако се налага лечение да го приложи!Инъче до тогава има и съвсем безобиден метод използван  от бабите,който можеш да пробваш-майката да близва  белега всеки ден и той постепенно изчезва.

# 21
  • Мнения: 112
И моята принцеса има едно червено петънце на рамото, педиатър каза, че е преплитане на кръвоносни съдове и ще избледнее, но все още чакаме Confused
Зная, че ти е неприятно.  Rolling Eyes

Потърси мнение от дерматолог и дано да има лечение.  Peace

# 22
  • Мнения: 1 674
кой какво е взел в крайна сметка? Thinking
и аз това се чудех? newsm78

# 23
  • Мнения: 137
кой какво е взел в крайна сметка? Thinking
и аз това се чудех? newsm78
като бях бремена си откъснах от едно дърво слива но никои не ме видя и това е един вид кражба и затова се съмнявам белега да не е слива на блузата нали бабите казват като си вземеш нещо (откраднеш) първо да се хванеш за газа или за земята да не излезе на детето там където си се хванала за първи път както аз съм се хванала за блузата просто не съм се усетила

# 24
  • София
  • Мнения: 142
Едва ли можеш сама да направиш нещо, както са ти казали заведи детето на дерматолог. Като начало е важно да следиш дали петното расте,  дали променя формата и цвета си. Не вярвам в това, че ако докато си бременна и си вземеш тайно нещо ще бележиш бебето. В крайна сметка би трябвало да потърсиш научно обяснение.....

# 25
  • София
  • Мнения: 17 592
кой какво е взел в крайна сметка? Thinking
и аз това се чудех? newsm78
като бях бремена си откъснах от едно дърво слива но никои не ме видя и това е един вид кражба и затова се съмнявам белега да не е слива на блузата нали бабите казват като си вземеш нещо (откраднеш) първо да се хванеш за газа или за земята да не излезе на детето там където си се хванала за първи път както аз съм се хванала за блузата просто не съм се усетила



#Shocked

Ъ?
Яла си сливи, изцапала си си блузата... ъъммм... някъде тук си прекарвала подземен кабел за газ, предполагам?  Shocked Намерила си слива, докато си работела по газификацията? Бременна!? И се страхуваш, че си увредила несъзнателно бебето, понеже си се занимавала с такава тежка и вредна работа, понеже си нямала втора блуза, след като си изцапала тази със сливата?..

smile3532

Споко, миличка, каквото и да си вършила в газификацията, едва ли има нещо общо с кожния проблем, който може би има детето.

# 26
  • Мнения: 4 335
Е толкова суеверия,ама това не го бях 4увала #Crazy

# 27
  • София
  • Мнения: 3 524
аз съм чувала за такива суеверия, но и според мен няма връзка. Laughing
коки има на дясната бузка и на кръста по едно по-тъмно кафеникаво петънце- консултирах се с лекар и тя ми каза това което са ти написали и някои от момичетата тук- или ще избледнее или не, но няма нищо страшно Simple Smile

# 28
  • Мнения: 2 821
кой какво е взел в крайна сметка? Thinking
и аз това се чудех? newsm78
като бях бремена си откъснах от едно дърво слива но никои не ме видя и това е един вид кражба и затова се съмнявам белега да не е слива на блузата нали бабите казват като си вземеш нещо (откраднеш) първо да се хванеш за газа или за земята да не излезе на детето там където си се хванала за първи път както аз съм се хванала за блузата просто не съм се усетила


Ама чакай сега Laughing...петно на блузата?!?!..Какво се тревожиш - има Ариел, Вениш и т.н.

Извинявай Rolling Eyes...майтапа на страна ти "блуза" за буза ли го използваш? Laughing

# 29
  • Мнения: 2 015
Мъжът ми е с белег на лицето.Обичам го такъв.Свекърва ми, докато бях бременна, все трепереше, да не би детето и то да е с белег.Аз не съм си го помисляла и за момент, но въпреки всичко я успокоявах, че пак ще го обичам.Имам белег на коляното и винаги се майтапя, че сме белязани да бъдем заедно с мъжо.Е, при мен ситуацията е малко по-различна!

Общи условия

Активация на акаунт